آب رسانی به پوست چیست و بهترین روش آن کدام است؟

آبرسانی به پوست چیست و بهترین روش ان همراه با عکس نمونه

افراد بسیارزیادی  هستند که پوست صورت برای آنها اهمیت بسیار بالایی دارد و همواره به دنبال بهترین روشها برای جوان نگه داشتن پوست خود هستند. برای آن که پوستی جوان و شاداب داشته باشید نیاز است به حفظ رطوبت و آبرسانی  پوست خود  توجه  بسیار زیادی داشته باشید.  آب رسانی به پوست روش‌های گوناگونی دارد که این روش‌ها شامل روش‌های علمی و پیشرفته می‌باشد و در کلینیکهای زیبایی این خدمات ارائه میشوند اما نوع دیگری از آبرسانی به پوست هم وجود دارد که شامل روشهای سالن‌های زیبایی است و  با استفاده از مواد بسیار با کیفیت و عالی  انجام میشود. هدف ما از نوشتن این مقاله این است که ابتدا بدانید آب رسانی به پوست چیست ؟ چه مزایایی میتواند داشته باشد؟ و شما را با روشهای مختلف آن آشنا کنیم. تا انتهای مطلب با ما باشید.

پوست نیز مانند سایر اجزای موجود در بدن نیاز به نگهداری و توجه دارد اگر نمیدانید آبرسانی پوست به چه معنا است باید به شما بگوییم که اگر آب به میزان کافی به پوست نرسد، پوست  دچار کم آبی میشود و به تدریج مشکل پیری زودرس را تجربه خواهید کرد. آبرسانی به پوست هم به معنای تامین آب مورد نیاز پوست و حفظ رطوبت آن میباشد و در حقیقت کم شدن رطوبت پوست به معنای کم آبی پوست واز بین رفتن میزان شادابی آن است. پوست نه تنها میتواند رطوبت خود را از دست بدهد بلکه گاهی دچار خشکی هم میشود البته پوست کم آب  با پوست خشک کاملا متفاوت میباشد. برای آن که بتوانید پوست خشک را از پوست کم آب تشخیص بدهید نیاز است که علائم هر کدام و تفاوت‌های آنها را از هم بدانید. تا انتهای مطلب با ما باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر ارائه میگردد:

نمونه قبل و بعد پوست بعد از آبرسانی و تفاوت چوست خشک و کم آب

پوست خشک چیست و پوست کم آب چیست؟

قبل از هرگونه توضیح باید بدانید که که پوست خشک یک نوع مشکل پوستی به حساب نمی آید بلکه پوست خشک نوعی از پوست محسوب میشود و کاملا با پوست کم آب تفاوت دارد که بسیاری از افراد  این دو را با هم یکسان میدانند اما این باور کاملا  اشتباه است. پوست کم آب بر خلاف پوست خشک یک نوع پوست محسوب نمی شود بلکه یک مشکل پوستی میباشد. پوستی که به طور طبیعی از چربی پایینی برخوردار است را پوست خشک مینامند و اما ممکن است که پوست آب خود و رطوبت خود را از دست بدهد و دچار کم آبی بشود. سبوم یک لایه بسیار نازکی است  روی سطح پوست هرکس را می‌پوشاند و از چربی تشکیل شده است. وجود این سبوم برای پوست بسیار مفید است. سبوم در حقیقت مانع رشد باکتریها در سطح پوست است و از کم شدن رطوبت پوست جلوگیری میکند. افرادی که پوست خشک دارند میتوانند بر اثر عوامل مختلفی مانند: ارثی، افزایش سن آب و هوایی و … به این مشکل مبتلا شده باشند. متاسفانه پوستی که کم آب میشود و رطوبت خود را از دست میدهد موجب کدر و خسته به نظر رسیدن آن میشود.

آشنایی با انواع مختلف پوست

پوست به چند دسته مختلف تقسیم میشود که هر یک از این دسته‌ها خصوصیات و مشخصات خاص خود را دارند اما اگر بخواهیم انواع پوست را برای شما نام ببریم آنها به 4 نوع مختلف تقسیم میشوند. انواع پوست عبارت‌اند از :

 1. پوست معمولی
 2. پوست خشک
 3. پوست چرب
 4. پوست ترکیبی

تفاوت پوست خشک و پوست کم آب

 1. پوست خشک ناشی از عوامل ارثی و ژنتیکی میباشد در صورتی علل خارجی موجب کم آبی پوست میشوند.
 2. کم بودن میزان چربی طبیعی پوست موجب ایجاد  پوست خشک میشود در صورتی که پوستی که ناتوان در حفظ رطوبت در سطح خود است دچار کم آبی میشود.
 3. پوست خشک یک پوست دائمی و غیر قابل درمان است که البته میتوان آن را کنترل کرد اما مشکل کم آبی را میتوان با استفاده از انواع روشهای مختلف درمان کرد.

علائم کم آبی پوست چیست؟

برای آن که به راحتی بتوانید یک پوست خشک را از پوست کم آب تشخیص دهید علائمی از پوست کم آب و روشهای تشخیص آن را برای شما گرد آوری کردیم تا در تشخیص آن دچار اشتباه نشوید و به راحتی برای آبرسانی به پوست خود اقدامات لازم را انجام دهید. این علائم عبارت‌اند از:

 1. خارش شدید پوست یکی از عواملی است که میتوان با استناد بر آن متوجه کم آب شدن پوست و میزان رطوبت در سطح آن شد. آب و هوای بسیار سرد و بسیار گرم پوست را کم آب میکند و موجب  ایجاد خارش بسیار شدیدی در سطح پوست میشود. معمولا کسانی که حمام آفتاب میگیرند و یا به ورزش اسکی میپردازند احساس خارش بسیار شدید در پوست را تجربه کردند که همراه با این خارش شاهد پوست پوستت شدن برخی از جاهای پوست خود میشوند. حتی اگر چربی پوست به میزان کافی باشد ممکن است که این اتفاق رخ دهد.
 2. زمانی که پوست رطوبت خود را از دست میدهد حساس میشود. حساس شدن پوست یکی از عوامل کم آب شدن پوست نیز  هست و در حقیقت به همین علت در برابر عوامل آسیب‌زا نمیتواند از خود محافظت کند و به همین دلیل است که گاهی پوست دچار التهاب و خارش میشود. عوامل آسیب‌زا آلاینده‌ها و میکروبها هستند که به  پوست نفوذ میکنند.
 3. پوستی که دچار کم آبی میشود رنگ آن تیره، کدر و خسته به نظر می‌آید و همه اینها به دلیل آن است که کم آبی باعث ایجاد اختلال در فعالیتهای پوست مثل تقسیم سلولی میشود که در راستای آن باعث میشود سلولهای مرده در لایه شاخی خارجی پوست تجمع یابند.
 4. یکی از راه‌هایی که برای تست کم آبی پوست به کار میرود و شما هم به راحتی از پس آن بر می آیید آن است که پوست خود را به آرامی نیشگون بگیرید و بفشارید زمانی که پوست خود را رها میکنید پوست باید به سرعت به سرجای اول خود باز گردد اگر این برگشت به حالت اولیه به آرامی انجام شد و در پوست خطوط ظریفی پدیدار شد نشان ان است که پوست شما دچار کم آبی شده است.
خانمی در حال انجام یکی از مراحل آبرسانی پوست

دلایل کم آبی پوست چیست؟

زمانی که به ورزش کردن میپردازید و در حین ورزش تعرق بسیار بالایی دارید، زمانی که در تابستان‌ها زیر نور مستقیم آفتاب قرار دارید و کم اب مینوشید، همگی در کم شدن میزان آب بدنتان تاثیر بسزایی دارد و اگر نتوانید به میزان کافی به بدنتان آب برسانید احتمالا دچار کم آبی در پوست خود میشوید. یک دلیل دیگر برای کم آبی پوست بالا رفتن میزان سن  است این بدین  منظور است که با افزایش سن توانایی پوست برای حفظ رطوبت لایه‌های سطحی بسیار کاهش میابد. توجه داشته باشید حتی با بالا رفتن سن کم کم پوست کدر تر و تیره تر به نظر میرسد و این به دلیل آن است که از حدود 30سالگی به بعد هیالورونیک اسید که یکی از اجزای ساختاری پوست است کاهش میابد و همین باعث کم شدن توانایی پوست برای حفظ رطوبت میشود. هیالورونیک اسید در حقیقت  با جذب و حفظ مولکولهای آب رطوبت پوست را حفظ میکند و از کم آب شدن آن جلوگیری میکند. به همین دلیل است که به کسانی که سن آنها بالاتر میرود بیشتر توصیه میکنیم که به آبرسانی پوستشان برای حفظ زیبایی و شادابی پوست شان توجه داشته باشند. این افراد میتوانند از انواع محصولات آبرسانی به صورت روز مره استفاده کنند اما اگر تا کنون از این محصولات استفاده نکردند یا به فکر پوست خود نبودند بهترین روش با بیشترین درصد بازدهی آبرسانی عمیق با روشهای کلینیکی میباشد.

آشنایی با آبرسان‌ها

آبرسانها خاصیت نگهدارندگی دارند یعنی به گونه‌ای عمل میکنند که گلیسیرین و هیالورونیک اسید از هوا و پوست شما جمع کرده و از خارج شدن آنها از پوست جلوگیری میکنند. هیالورونیک اسید به دلیل آن که میتواند تا 100 برابر وزن خود آب جذب کند بهترین ماده آبرسان شناخته شده است. برای آن که بتوانید بهترین محصول را برای آبرسانی به پوست انتخاب کنید نیاز است با انواع آبرسانها و عملکرد آنها آشناییت داشته باشید.

بهترین آبرسان را چگونه انتخاب کنیم؟

آبرسانها میتواند در غالب روغن‌ها ، کرمها، ژلها و … باشند و به استفاده عموم مردم برسند و انواع شرکتها مختلف در سراسر جهان آنها را تولید میکنند. برای آن که بتوانید بهترین ابرسان را برای خودتان انتخاب کنید نیاز است پوست خود را بشناسید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

آبرسان برای پوست خشک

قبل تر از نشانه‌های شناخت پوست خشک برای شما گفتیم. اگر پوستتان در طول سال پوست پوست میشود خشک است و بهترین انتخابی که میتوانید داشته باشید استفاده از یک مرطوب کننده قوی و غلیظ میباشد. انتخاب یک محصول خوب نه تنها با پوشاندن لایه پوستتان از تبخیر شدن رطوبت جلوگیری میکند بلکه مواد مغذی زیادی را هم برای تقویت به پوست شما انتقال میدهد. استفاده از وازلین، روغن شی‌باتر، روغن کانولا و روغن سویا به شما توصیه میشود.

آبرسان برای پوستهای کم آب

برای تمام پوستهای کم آب استفاده از محصولاتی توصیه میشود که حاوی هیالورونیک اسید هستند که میتوانند چندین برابر وزن خود آب جذب کنند و دوز مناسبی از رطوبت را به پوست برگردانند . محصولاتی که آلوئه ورا و عسل هستند هم برای این افراد بسیار مناسب است.

آبرسان برای پوستهای چرب

پوستهایی که چرب هستند هم  ممکن است کم آب شوند و چربی انها دلیلی بر کم ابی آنها نمیشود. بهترین محصولاتی که برای این افراد در دسترس است آبرسانهای ضد آکنه هستند. محصولاتی که به طور کلی بر پایه آب هستند برای این پوستها بسیار مفید خواهد بود.

نمونه قبل و بعد آبرسانی پوست با دستگاه آبرسان پوست

هیدرودرمی

در کنار استفاده از محصولات آبرسان در خانه آبرسانی به وسیله دستگاه ها توسط متخصص پوست به صورت عمقی انجام میشود که باعث افزایش تاثیر گذاری میشود.آبرسانی به وسیله دستگاه هیدرودرمی چون باعث یونیزه شدن ژل آبرسان مخصوص خود بر روی پوست میشود باعث عمق نفوذ مواد آبرسان در لایه اپیدرم پوست و افزایش آبرسانی و در نتیجه لطافت ، شفافیت و شادابی پوست میشود.

برای کسانیکه نمیتوانیم آبرسانی پوست را با استفاده از دستگاه انجام دهیم از محصولات آبرسان با رعایت ترتیب مراحل آبرسانی انجام میدهیم که تاثیر بسزایی در آبرسانی پوست این افراد دارد.

پلاژن تراپی در کنار نتایجی مانند جوانسازی ، درمان لک ، باعث آبرسانی و شادابی پوست میشود که بلافاصله بعد از پایان کار مشخص است

برای کسب اطلاعات بیشتر خدمات فیشیال پوست آکادمی تاترو را از دست ندهید.

3 thoughts on “آب رسانی به پوست چیست و بهترین روش آن کدام است؟

 1. مبینا مددی says:

  سلام.خانم صفاوردی عزیر
  واقعا خسته نباشید و خدا قوت
  من یه مشکلی دارم پوستم از جنس مختلط هست
  روی چونه ام همیشه پوست پوست و خشکه ولی صروتم جوش های ریز زیر پوستی هم داره
  به شدت هم لبام خشک میشه
  به نظرتون مشکل من کم آبی پوستمه یا کم ابی بدنم؟
  منظورم اینه آبرسانی پوست به من هم کمکی میکنه که چونه و لبام خشکیش رفع بشه؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام گلم
   بله حتما ما بهتون توصیه میکنیم که پلاژن تراپی و آبرسانی پوست انجام بدید.

 2. مبینا مددی says:

  سلام.خانم صفاوردی عزیر
  من یه مشکلی دارم پوستم از جنس مختلط هست
  روی چونه ام همیشه پوست پوست و خشکه ولی صروتم جوش های ریز زیر پوستی هم داره
  به شدت هم لبام خشک میشه
  به نظرتون مشکل من کم آبی پوستمه یا کم ابی بدنم؟
  منظورم اینه آبرسانی پوست به من هم کمکی میکنه که چونه و لبام خشکیش رفع بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193