آشنایی با تکنیک‌های دائمی آرایش لب

تکنیک آرایش دائم لب

سوالات متداول درباره روش های دائمی آرایش لب

نگهداری از این روش ها به چه صورت است؟

تا سه روز بعد از انجام کار نبابد حمام کنید و روزی دوبار به مقدار کم از ویتامین آ چشمی استفاده کنید.

اگر از قبل تاتو لب داشته باشیم میتوانیم از روش های دیگر هم انجام دهیم؟

اگر تاتو لب قبلی بد رنگ باشد ابتدا باید ریموو شود وبعد روش های دیگر انجام گیرند.

آیا از رنگ های خیلی روشن هم میشود استفاده کرد؟

بله اگر پوست روشن باشد میتوان از رنگ های روشن استفاده کردو تیرگی کار تا سه روز بعد از پوسته ریزی خروجی کاملا طبیعی میشود.

شاید شما با این کلمه میکروپیگمنتیشن آشنایی داشته باشید یا حداقل این کلمه به گوش شما خورده باشد. اگر به تبلیغایتی که از روش‌های گوناگونی به دست شما میرسد و یا برای شما نمایان میشود توجه کرده باشید حتما کلمه میکروپیگمنتیشن رو در آنها ملاحظه کرده اید و اگر هم از این کلمه چیزی یاد نشده باشد حتما در قالب فارسی این کلمه  چیزی به عنوان آرایش دائم دیده‌اید و یا خوانده‌اید. امروزه با توجه به اینکه خانم‌ها بیشتر از قبل به زیبایی خود اهمیت میدهند و همچنین زمان کمتری برای آرایش کردن دارند به دنبال راه‌هایی برای آرایش دائم هستند که محبوب ترین آن آرایش دائمی لب است.

میکروپیگمنتیشن یا همان آرایش دائم در سالن‌های زیبایی توسط متخصصین زیبایی ارائه میشود و در طی انجام میکروپیگمنتیشن  یا آرایش دائم  رنگ‌ها را به صورت طبیعی و تخصصی بر روی صورت شما کار میکنند و نتیجه حاصل از آن آرایش دائمی و آراستگی همیشگی است. این روز ها خانم‌های بسیاری که شاغل هستند و حتی خانم‌های خانه داری که در منزل هستند به دنبال آراستگی دائمی و کم کردن وقتی هستند که برای آرایش صرف میکنند. اگر شما هم به دنبال آرایش دائمی هستید توصیه میکنیم تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه میگردد:

میکروپیگمنتیشن چگونه انجام میشود؟

کسی که خدمات میکروپیگمنتیشن رو در مراکز و سالن‌های زیبایی ارائه میدهد یک کاربر میکروپیگمنتیشن است که در اصطلاح به این فرد پیگمنتر گفته میشود. کسانی که خواستار یک آرایش دائمی لب هستند توسط پیگمنتر این آرایش برای آنها انجام میشود. کاری که پیگمنترها در سالن‌ها و مراکز زیبایی انجام میدهند به سختی تلفظ اسمشان و اسم کاری که انجام میدهند نیست. انها از روشی اصولی که پیشینه پزشکی دارد و با استفاده از دستگاه‌های استانداردی که همگی یک بار مصرف و استریل هستند کار خود را انجام میدهند و رنگدانه‌هایی را که برای بدن انسان ایجاد مشکل نمیکند و با آن سازگار است در لایه خاصی از پوست قرار میدهند. میکروپیگمنتیشن برای زیبایی بیشتر و آراسته بودن انجام میشود و برخلاف تاتو که لایه عمیقی از پوست نقاشی میشود بهتر عمل میکند. ماندگاری میکروپیگمنتیشن از تاتو بسیار بالاتر است و به دلیل استفاده از دستگاه‌های جدید خونریزی کمتری نیز دارد همچنین اگر در طی سالیان بعد قصد ترمیم آنرا داشته باشید دیگر نگرانی برای تغییر رنگ نخواهید داشت.

میکروپیگمنتیشن لب چیست؟ همانطوری که میکروپیگمنتیشن را برای شما توضیح دادیم میتوانیم متوجه شویم که یک آرایش دائمی لب را به ما میرساند که این آرایش دائمی به توسط دستگاه‌های آرایش دائمی یا همان میکروپیگمنتیشن انجام میشود. با استفاده از این دستگاه برای انجام آرایش دائمی لب از تکنینک‌های مختلفی استفاده میشود که هریک از این تکنیک ها دارای قاعده و اصول خاصی هستند. مهارت در سایه زدن‌های مختلف یکی از این تکنیک‌هایی است که بسیار کاربرد دارد. با ما باشید تا با تکنیک‌های دائمی آرایش لب آشنا شوید.

آرایش دائم لب چگونه انجام میشود؟

آرایش دائمی لب کار بسیار حساسی است که قبل از شروع کار، فردی که میخواهد این اقدام را انجام دهد در یک جلسه مشاوره چیزی که خواستار آن است را به پیگرومنتر توضیح میدهد و پیگمنتر اصلاحات کار را بگویید و پس از رسیدن به چیزی که مشتری تقاضای آن را دارد کار پیگرومنتر برای انجام شروع میشود. پیگمنتر آرایش دائمی لب را با استفاده از دستگاه پیگرومنتیشن که یک کاتریج به آن متصل میشود انجام میدهد. با استفاده از این دستگاه میتواند اقدام به قرینه سازی خط لب و اصلاح فرم لب‌ بپردازد. لب انسان از پوست بسیار نازک و حساسی پوشیده میشود و به همین دلیل پیگمنتری که این کار را انجام میدهد باید ظرافت بسیار بالایی کار خود را انجام دهد ضمن اینکه حتما در جلسه مشاوره چگونگی انجام کار و اصلاح فرم لبها را بررسی کرده است و قبل از شرع کار تغییرات را روی لبها ثبت میکند. برای انجام آرایش دائمی لب باید از رنگهایی که دوام بسیار بالایی دارند استفاده کرد و همچنین متقاضی انجام این خدمات باید رنگ درخواستی خود را بدقت انتخاب نماید. معمولا رنگی که برای آرایش دائم لب استفاده میشود مدت طولانی در لب باقی نمیماند و پس از مدتی کم رنگ و محو میشود.

انواع تکنیک‌های دائمی آرایش لب

آرایش دائمی لب شامل انواع مختلفی است که متخصص زیبایی با توجه به شرایط بدنی شما نوع مورد نظر را پیشنهاد میدهد.در ادامه لیستی از انواع تکنیک‌هایی که برای آرایش دائمی لب استفاده میشود به شما ارائه میگردد:

 • اصلاح فرم خط لب
 • رژلب دائم
 • سایه لب
 • برجسته کردن لب

اصلاح فرم خط لب

برای شروع کار و اصلاح فرم خط لبها ابتدا باید از یک مداد آرایشی تیز برای قرینه سازی خط لب اصلاحات و عدم قرینگی در لبها استفاده کرد و به دور لب با استفاده از همان مداد آرایشی تیز خط کشید. میکروپیگمنتیشن لب بهترین و مناسبترین روش برای کشیدن خط لب زیبا است، برای آنکه بتوان رنگ بسیار زیادی در پوست تزریق کرد کاتریج سه سره گرد گزینه بسیار مناسبی برای انجام این کار است و برای شروع تزریق رنگ داخل پوست از لب بالایی و ناحیه هشت لب شروع  به کار میشود و برای انجام آن لب را برای آن که بافت آن کشیده شود به وسیله دو انگشت باز میکنند و بسیار ملایم آرام به دلیل حساسیت بالای لب در آرایش رنگ را با کاتریج سه سره تزریق میکنند. دلیل آنکه حرکت کاتریج بر روی پوست لب بسیار آرام باید باشد آن است که رنگ  به درستی به زیر پوست ورود کند و دیگر به سطح پوست بر نگردد و ثابت سر جای خود قرار بگیرد.

نمونه رژلب دائم به رنگ قرمز

رژلب دائم

داشتن یک رژ لب دائم با رنگی که صورت شما را زیباتر کند یکی دیگر از تکنیکهای آرایش دائمی لب است و داشتن رژ لب همیشگی بسیار در زیبایی شما تاثیر گذار است. رژ لب دائم نیز از ماندگاری بسیار بالایی ندارد و بعد از مدتی نیاز به ترمیم مجدد دارد. برای رنگ آمیزی و تزریق رنگ در لب از کاتریج‌های 5 سره و 5 سره به بالا اسفاده میشود. در انجام این نوع از آرایش به دلیل وسیع بودن سطح برای پر کردن رنگ از کاتریج‌هایی با تعداد سره بالاتر استفاده میشود تا مدت زمان کمتری نیز صرف شود. برای جلوگیری از زخم و ایجاد خونریزی در سطح لب  انجام این آرایش بسیار ملایم و سطحی انجام میشود همچنینی برای ایجاد خط لب مناسب باید از کاتریج 3 سره استفاده کرد.

دو نمونه سایه لب یا شیدینگ لب به رنگ گلبهی

سایه لب یا شیدینگ لب

سایه لب یا شیدینگ لب نیز یکی دیگر از تکنیک‌‌های آرایش دائم لب و همچنین برای اصلاح فرم لب است که با در آن از ترکیبات رنگی ملایم تری نسبت به رژلب استفاده میشود و همچنین پروسه انجام سایه لب از رژلب نیز سبک تر است. ناحیه‌ای که سایه لب انجام میشود قسمتی از لب نزدیک به خط لب را آرایش  میکند. سایه لب نیز مانند رژ لب در تکنیک‌های آرایش دائم لب  ماندگاری خیلی بالایی ندارد و پس از حداقل 6 ماه ممکن است از بین بود اما کسانی که آرایش دائم رژ لب را انجام میدهند در کنار آن برای زیبایی بیشتر و تکمیل آن سایه لب را هم انجام میدهند. کاتریجی که برای آرایش سایه لب استفاده میکنند باید سر فلت باشد و میتواند 3 یا 4 سر داشته باشد.

برجسته کردن لب

برجسته سازی لبها نیز یکی دیگر از تکنیک‌های آرایش دائمی لب است. برای برجسته کردن لبها باید از تکنیک سایه روشن کمک گرفت زیرا با استفاده از تکنیک سایه روشن میتوان لب‌ها را پرحجم و برجسته نشان داد. برای برجسته نشان دادن لبها از از ترکیب 2 رنگ استفاده میشود این ترکیب‌ از 2 رنگ بژ و صورتی ساخته میشود که با استفاده از کاتریج 5 سره فلت میتوان آن را در لب بالا و پایین تزریق نمود. این آرایش در وسط لب بالا و لب پایین قرار میگیرد و سبب حجیم نشان داده شدن لبها میشوند. برجسته کردن لبها نیز با استفاده از تکنیک سایه روشن نیز مدت زمان کوتاهی ماندگاری دارد.

انتخاب بهترین رنگ برای آرایش دائم لب

رنگی که برای آرایش دائمی لبو اصلاح رنگ لب انتخاب میشود باید تقریبا  پر رنگ و تیره باشد. به دلیل آنکه رنگ لب ماندگاری بالایی ندارد استفاده از رنگهای خیلی روشن مانند رنگهای:صورتی خیلی روشن ، نارنجی و چنین رنگهایی اصلا نمیتوانند لبهایی زیبا برای شما بسازند اما توصیه برای انتخاب رنگ لب به رنگهای قوی مانند:قرمز خیلی پر رنگ و تیره، زرشکی خیلی پر رنگ و تیره، قهوه‌ای تیره و … است زیرا این رنگ‌ها به دلیل تیره بودن ماندگاری بالاتری نیز دارند و ظاهری بسیار زیبا برای شما میسازند.

مراقبتهای لازم برای آرایش دائم لب

زمانی که برای آرایش دائمی لب به مرکز زیبایی مراجعه میکنید در جلسه مشاوره یا بعد از انجام آرایش لب متخصص و یا پیگمنتری که آرایش دائمی لب شما را انجام میدهد مراقبتهایی را برای انجام به همراه توصیه هایی به شما ارائه میدهد. این مراقبتها برای بهبودی جای سوزنهای کاتریجی است که برای آرایش دائمی لب‌های شما استفاده شده است. برای آنکه پوست لب شما هرچه سریعتر بهبود یابد و زیبایی انجام آرایش شما نمایان شود توصیه‌های پیگمنتر خود را جدی بگیرید و به صورت دقیق به آنها عمل نمایید.

قبل از اقدام به آرایش دائمی لب چه کارهایی باید انجام داد؟

اقداماتی که قبل از انجام آرایش دائمی لب باید به نکاتی که گفته میشود بسیار توجه داشته باشید:

 1. چند ساعت قبل از انجام کار خود از نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنید.
 2. قبل از انجام کار خود برای لایه برداری و میکرودرم پوست اقدام نکنید.
 3. 3.        از داروهایی که باعث تحریک در پوست میشوند استفاده نکنید.
 4. قبل از انجام کار خود و حتی بعداز آن لب خود را در معرض تابش اشعه‌های uv  جهت برنزه کردن قرار ندهید.
 5. در صورتی که حساسیت  دارید و زمان حساسیتان غیر فعال نشده است میتوانید از قرص سیتریزین استفاده کنید.
 6. اگر که در لبتان تبخال دارید از 5 روز قبل از انکه کار خود را انجام دهید از قرص آسیکوویر  استفاده کنید.

اقدامات لازم برای بعد از انجام آرایش دائمی لب

 1. تا 3 روز از شست شوی لب پرهیز کنید.
 2. برای بهبودی زودتر از پماد ویتامین آ، هیدروکورتیزون و آسیکلوویر به مدت یک هفته استفاده کنید.
 3. از رفتن به  استخر و سونا جدا بپرهیزید.
 4. خود را در مقابل آفتاب قرار ندهید و از خاراندن و کندن پوست‌های اضافه لب پرهیز کنید.
نمونه ماندگاری آرایش دائم لب

برای آرایش دائمی لب چه اصول ایمنی باید رعایت شود؟

یک پیگمنتر برای رعایت اصول حرفه‌ای باید اگر هنگام کار از دستکش و ماسک استفاده کند و برای متقاضیان نیز باید کلاه و دستکش آماده کنند و  هر باری که از دستگاه میروپیگمنتیشن استفاده میکنند قبل از شروع کار و با اتمام شروع کار باید با استفاده از محلول ضد عفونی کننده  شست و شو شود تا هنگام استفاده دوباره ناقل بیماری‌های مختلف نباشد. همچنین سینی لوازمی که استفاده میکند  ضدعفونی شده باشد و همچنین از سرم برای شست و شو استفاده کند.

آیا انجام میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

بسیاری از متقاضیان میکروپیگمتیشن لب از درد هنگام انجام کار میپرسند این دسته از خانم‌ها باید بدانند که انجام این آرایش دائمی کمی درد دارد و لی قبل از شروع کار از بی حس کننده های موضعی استفاده میکنند تا درد ناشی از استفاده پیگرومنتیشن را احساس نکنند و یا به حداقل برسد

عوامل موثر درآرایش دائمی لب

عوامل متعددی وجود دارد که بر آرایش دائمی لب بسیار موثر هستند. به طور کلی این عوامل به پیگمنتری که کار آرایش دائمی شما را انجام میدهد بر میگردد مثلا اگر پیگمنتر شما  در کار خود بسیار مسلط باشد زاویه دست او و همچنین تمرکز او در کار موجب تمیز بودن نتیجه آرایش دائمی لب شما میشود. کیفیت رنگ  و ترکیب رنگی که استفاده میشود در تمیز و طبیعی بودن آرایش لب تاثیر بسیار زیادی دارد.

متا: آرایش دائمی لب دارای تکنیک‌های مختلفی است که از بین تمامی این تکنیک‌ها خط لب در حوزه اصلاح فرم لب بیشترین ماندگاری را دارد و به زیبایی شما بسیار کمک میکند. انجام رژ لب دائم ، برجسته کردن لب و سایه لب موقتی است و به همین دلیل انجام خط لب دائم ‌نسبت به سایر تکنیک‌های دیگر طرفدار بیشتری دارد.

4 thoughts on “آشنایی با تکنیک‌های دائمی آرایش لب

 1. ناشناس says:

  سلام
  تاتو لب و چیکار کنیم به همون پر رنگی اولش بمونه؟؟
  چه رنگی بزنیم همونقدر پر رزنگ میشه؟؟

 2. sepide sabeti says:

  سلام.
  من همیشه خشکی لب دارم این تاثیری تو اینکه تاتو لب بزنم ولی نگیره داره؟
  یا تاثیری تو اینکه زود تاتو لبم پاک بشه داره؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام
   قطعا خشکی لب تاثیر داره توی ماندگاری رنگ
   چون با پوسته شدن لب رنگ هم همراه با اون پوسته ها میریزه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193