از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده هایی میشود؟

کاربرد میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایشی

قطعا شما هم در زندگی خود حتی برای یکبار هم شده خانم هایی را دیده‌اید که در هر لحظه و هرجا دارای زیبایی آرایستگی خاصی هستند و پیش خود این سوال را کرده اید که چگونه یک خانم میتواند همیشه و هر ساعتی آرایشی را داشته باشد که گویی اول صبح است و صورت خود را شسته و زمان خوبی را صرف زیبا کردن چهره خود کرده است؟ بسیاری از بانوان به زیبایی ظاهری خود اهمیت بسیار زیادی میدهند زیرا ذات طبیعی انسان به دنبال زیبایی و تمجید از ظاهر هستند. با توجه به افزایش مشغله های افراد، آنها  زمان کمتری برای صرف آرایشی تمیز و زیبا خواهند داشت.  به همین علت امروزه افراد به دنبال انجام آرایش دائمی و نیمه دائمی برای صورت خود هستند. اگر کمی با تکنولوژی و عصر دیجیتال آشنا باشید در فضای مجازی تراکت و بنرهای تبلیغاتی را مشاهده کرده اید که حاکی از نمونه کار آرایش دائمی و نیمه دائمی متخصصین زیبایی است. امروزه از آرایش دائمی با عنوان میکروپیگمنتیشن نام برده میشود که طی انجام این فرآیند رنگدانه‌های به زیر پوست شما در سطح مشخصی از پوست تزریق میشود و در نهایت شما تبدیل به فردی میشوید که در همه ساعات شبانه روز از آرایش و آراستگی بهره مند هستند و دیگر دغدغه ای برای استفاده از لوازم آرایشی و صرف زمان زیاد برای آراسته تر کردن چهره خود رها میشوید. ممکن است تلفظ اسم میکروپیگمنتیشن برای شما سخت باشد اما این فرآیند کاملا مبتنی بر اصول علمی انجام میشود و فردی که این کار را برای شما انجام میدهد باید متخصص و آموزش دیده در این رشته باشد. متخصصین زببایی که کار آرایش دائمی انجام میشوند پیگمنتر نامیده میشوند. پیگمنترها با استفاده از دستگاه های مجهز و وسایلی استریل شده و یکبار مصرف اقدام به انجام آرایش دائمی یا نیمه دائمی متقاضی مینمایند. از رنگدانه هایی استفاده میکنند که قابلیت زیست سازگاری بالایی دارند و در عمق کاملا مشخصی ازسطح پوست تزریق میشوند تا کمترین میزان آسیب به بافت پوستی فرد برسد. افرادی که دارای نقص در زیبایی ابرو، چشمان و لب های خود هستند یا افرادی که میخواهند طرح و نقش زیبایی برای زیبایی چهره خود اضافه کنند میتوانند به کمک پیگمنتر از روش میکروپیگمنتیشن استفاده کنند.

در واقع میکروپیگمنتیش به معنی القای ریزدانه رنگی به حد فاصل رویی یا اپیدرم و زیرین یا درم پوست است. این فرآیند جهت رنگی کردن یکسری از نواحی بدن و صورت مورد استفاده قرار میگیرد. طبیعتا نتایجی که از این روش دریافت میکنید تا چندین سال ماندگار بوده ومزایای بسیار زیادی برای داشتم چهره ای شاداب و زیبا خواهد داشت. استفاده از میکروپیگمنتیشن برخلاف روش تاتو دائمی جهت بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه دادن به چهره معروف است که در طولانی مدت میتواند این جذابیت  و زیبایی را افزایش بخشد. به نقل از آکادمی تاترو استفاده از این روش کم تهاجمی تر است زیرا درد و خونریزی در این روش بسیار کاهش یافته است و کمترین آسیب به پوست فرد وارد میشود.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سرفصل های زیر ارائه میگردد:

در حوزه آرایشی که استفاده هایی از روش میکروپیگمنتیشن میشود؟

نمونه کاربرد میکروپیگمنتیشن در رفع نواقص و قرینه سازی ابرو

 مواردی هستند که میتوانید با استفاده از رو میکروپیگمنتیشن آن ها را بهبود بخشیده یا کاملا تغییر دهید. در ادامه مواردی که میتوان در حوزه آرایشی با استفاده میکرو پیگمنتیشن انجام داد را نام میبریم:

 • ظاهر پلک ها را بهبود بخشیدن
 • رفع نواقص، اضافه کردن یا جایگزین کردن در ابرو ها
 • بهبود بخشیدن خط لب و رژ لب برای افرادی که از رنگ لب های خود راضی نیستند.
 • انجام آرایش های دائمی و نیمه دائمی برای چشم ها مانند بن مژه و خط چشم
 • قرینه سازی ابروهایی که به صورت قرینه نیستند
 • رفع هرگونه ناهنجاری مویرگی خوش خیم
 • از بین بردن مکان های خالی و بی مو که در اثر جای زخم یا بیماری از بین رفته باشد

اغلب از این روش برای زیباتر کردن ابرو و چشم استفاده کاربردی میشود که عبارت است از:

 1. با استفاده از میکروپیگمنتیشن میتوانید فرم و حالت ابرو را طراحی کنید و هرگونه نقص و قرینه سازی را رفع و بهبود بخشید.
 2. انجام خط چشم برای پلک بالا یا پلک پایین که به صورت دائمی انجام میشود، انجام سایه چشم برای پلک بالا یا پلک پایین و انجام بن مژه برای پلک بالا یا پلک پایین با استفاده از این روش انجام میشود.
 3. با استفاده از روش میکروپیگمنتیشن میتوان اصلاح فرم لب و قرینه سازی لب را انجام داد که در این صورت باید از رژلب دائمی یا حجیم سازی لب استفاده نمود و اگر لب های شما دارای رنگ دلخواهی نباشد با استفاده از این روش میتوان اصلاح رنگ لب انجام داده و مشکل حل شود و رنگ پریدگی یا کبودی رنگ لب از بین میرود. افرادی که بخشی از لب خود را به دلیل زخم و تصادف از دست داده باشند میتوانند با استفاده از این تکنیک لب سازی و قرینه سازی لب انجام دهند.
 4. در نهایت با استفاده از این روش میتوانید جای زخم و هرگونه اسکار یا بخیه پوستی را از بین ببرید و دقیقا رنگی همرنگ با پوست خود بسازید تا مشکل ناهماهنگی رنگی از بین برود این مورد برای افرادی که ماه گرفتگی دارند کاربرد دارد.

مقاله جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو و آموزش قرینه سازی ابرو برای تاتو را در مجله زیبایی آکادمی تاترو از دست ندهید.

نمونه قبل و بعد میکروپیگمنتیشن ابرو در ابرو های بسیار کم پشت

میکروپیگمنتیشن در زیبایی ابرو چه کاربردی دارد؟

میکروپیگمنتیشن در زیباسازی نواحی ابرو بسیار پر کاربرد است و دارای مزایای بسیار زیادی دارد. حال میخواهیم بررسی کنیم که در حوزه ابرو از روش میکروپیگمنتیشن چه استفاده ای میشود:

 • ابروهایی که کم پشت هستند را پر پشت تر نشان میدهد.
 • ابروهایی که نا متقارن و نا متوازن هستند را قرینه میکند.
 • ابروهایی که کوتاه هستند میتوان با استفاده از این روش بلندتر و کشیده تر کرد.
 • میتوان فرم و حالت کلی ابرو را تغییر داده و به حالت دلخواه در آورد.
 • فرم ابروهایی که ناقض هستند یا دارای زخم و اسکار هستند را میتوان تصحیح کرد.
 • فولیکول های مو را تحریک کرده تا رشد بهتری داشته باشند.

همه خدماتی که میتوان با استفاده از روش میکروپیگمنتیشن انجام داد توسط مرکز زیبایی تاترو انجام خواهد شدکه جهت رزرو وقت پیشنهاد میدهیم هر چه سریعتر تماس حاصل فرمائید.

 میکروپیگمنتیشن در زیبایی چشم چه کاربردی دارد؟

 • همانطور که این روش کاربرد بسیار زیادی در زیبایی ابروها دارد در زیبایی چشم هم از آن استفاده بسیار زیادی میشود که در ادامه آن ها را شرح میدهیم:
 • با استفاده از این روش میتوان افتادگی و حالت بد چشم را کاملا از بین برد.
 • میتوانید با استفاده از رنگ های متفاوت و طرح های مختلف خط چشم های زیبا را بر روی چشمان خود با استفاده از این روش داشته باشید.

مقاله انواع تاتو خط چشم برای انواع مدلهای چشم در مجله زیبایی آکادمی تاترو را از دست ندهید.

 • با استفاده از این روش میتوانید سایه میان مژه هایتان بزنید که باعث میشود مژه های شما کاملا پر پشت و مشکی تر به نظرآید.
 • استفاده از این روش در کشیدن بن مژه بسیار استفاده میشود که خط مژه شما را پر رنگ و مشکی تر نمایان میکند.

میکروپیگمنتیشن در زیبایی لب چه کاربردی دارد؟

در افزایش جذابیت و زیبایی لب ها نیز روش های بسیار زیادی وجود دارد و میتوانید در مجله زیبایی آکادمی تاترو با تکنیک های دائمی آرایش لب آشنا شوید که با استفاده از میکروپیگمنتیشن امکان پذیر است. مواردی که میتوان در زیباسازی لب در روش میکروپیگمنتیشن انجام داد به شرح زیر است:

 • با استفاده از این روش میتوان برای لب ها تقارن ایجاد کرد.
 • حجم ظاهری لب را میتوان با استفاده از این روش تغییر داد و به اندازه دلخواه درآورد.
 • با استفاده از این روش میتوان خط لب  و رژ لب را به صورت نیمه دائمی بر روی لب ایجاد کرد.
 • در صورتی که لب شما دارای رنگی نامناسب باشد با استفاده از این روش میتوان تغییر رنگ داد.
 • افرادی که دارای تیرگی دور لب هستند با استفاده از این روش میتوانند تیرگی دور لب هایشان را رفع کنند.

مقاله میکروپیگمنتیشن لب چه تفاوتی با تاتو لب دارد را در مجله زیبایی آکادمی تاترو از دست ندهید.

مراقبت هایی که قبل از میکروپیگمنتیشن باید رعایت شود.

 پیش از آنکه فرایند میکروپیگمنتیشن ابرو، لب و چشمان خود را آغاز کنید بهتر است تمامی سابقه های پزشکی خود را برای متخصص زیبایی توضیح داده تا اگر نکته خاصی مد نظر داشت به شما گفته و شما آن را رعایت کنید. زیرا با رعایت کردن برخی نکات میتوانید از ایجاد خطرات و عوارض احتمالی کاملا جلوگیری کرده و روند میکروپیگمنتیشن خود را به خوبی پیش ببرید. با ما همراه باشید تا مواردی که باید پیش از انجام میکروپیگیمنتیشن رعایت شود را شرح دهیم:

 • دقت داشته باشید پیش از انجام این روش باید در وضعیت سالم بدنی باشید.
 • ذهنیت خود را اصلاح کرده و یک انتظار صحیح  و معقول از پیگمنتر خود برای انجام این فرآیند داشته باشید.
 • در صورتی که سابقه واکنش آلرژیک نسبت به برخی مواد بی حسی داشتید پیش از انجام  کار حتما به پیگمنتر خود آن را بیان کنید.
 • در صورتی که هرگونه مکملی استفاده میکنید یا داروهایی را نصرف میکنید که بدون تجویز پزشک هستند بهتر است به پیگمنتر خود به صورت کامل توضیح دهید.

چه افرادی مجاز به استفاده از روش میکروپیگمنتیشن نیستند؟

استفاده از این روش برای همه افراد مناسب نبوده و برخی از افراد نمیتوانند از این روش برای زیباتر کردن نواحی صورت خود استفاده کنند. در ادامه برخی از افرادی که که مجاز به استفاده از روش میکروپیگمنتیشن نیستند را نام میبریم:

 • افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند مانند آکنه، تبخال یا زگیل بهتر است از این روش استفاده نکنند.
 • بیمارانی که دچار ابتلا به بیماری دیابت، سندرم خشکی چشم، هپاتیت بی و سی یا اختلالات خونی هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند.
 • افرادی که به رنگ های قرمز D و C حساسیت نشان میدهند برای این روش مناسب نیستند.
 • بیمارانی که مبتلا به پرکننده بافت نرم هستند گزینه مناسبی برای این روش نیستند.
 • بیمارانی که مجبور به استفاده از داروهای رقیق کننده خون هستند گزینه مناسبی برای این روش نیستند.

 مراقبت هایی که بعد از میکروپیگمنتیشن باید رعایت شود.

 • بهتر است پس از انجام این روش با استفاده از یخ و پماد های مخصوص ناحیه میکروشده را ترمیم و بهبود بخشید.
 • طبیعی است که پس از انجام این روش رنگ ابرو، لب و چشم شما تیره است و باید برای مدتی رنگ تیره را تحمل کرده تا به رنگ طبیعی و دلخواه شما برسد.
 • ناحیه انجام شده را هرگز در معرض تابش شدید نور افتاب قرار ندهید زیرا تثبیت رنگ را از بین خواهد برد.
 • بهتر است به مدت دو روز در معرض هرگونه رطوبت و آب قرار نگیرید تا ناحیه مورد نظر شما به صورت کامل بهبود یابد.
 • برخی متخصصین توصیه میکنند که پس از 24 ساعت بهتر است هر 4 ساعت یکبار کمی ناحیه میکرو شده را با استفاده از پماد چشمی ویتامین آ چرب نگهدارید.

 عوامل بسیار مختلفی میتوانند بر دوام و ماندگاری میکروپیگمنتیشن شما تاثیر گذار باشند که هر چه بیشتر به آنها توجه کنید قطعا پاسخ بهتری دریافت خواهید کرد. در ادامه برخی عوامل مهمی که بر دوام و ماندگاری تاثیر گذار است را شرح میدهیم:

 1. نوع پوست فرد میتواند تاثیر بسزایی در میزان دوام این روش داشته باشدهر چه پوست فرد چرب تر باشد ماندگاری بسیار کاهش میابد زیرا از نواحی که چربی ترشح میشود به ناحیه مورد نظر آسیب میرسد.
 2. نوع و متریالی که استفاده میشود میتواند تاثیر بالایی در ماندگاری آن داشته باشد. برخی از پیگمنترها متاسفانه به دلیل کاهش قیمت میکروپیگمنتیشن خود از جنس های نامرغوب استفاده میکنند که میتواند ماندگاری و کیفیت رنگ پایین تری داشته باشید.
 3. شرایط آب و هوایی که در آن زندگی میکنید میتواند بر ماندگاری این روش برای شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد. محیط زندگی شما اگر محیطی رطوبتی باشد باعث تعریق زیاد شما شده و در نتیجه ماندگاری آن ناحیه برای شما کاهش میابد. هر چه محیط آب و هوایی شما معتدل باشد میتواند ماندگاری رنگ آن ناحیه شما را افزایش دهد.

2 thoughts on “از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده هایی میشود؟

 1. شهلا قدسی says:

  سلام خاطره جون
  شما تو اموزش هاتون همه ی این چیزا رو آموزش میدید ؟
  منظورم این هست میکروپیگمنتیشن ابرو ،میکروپیگمنتیشن لب همه تو یه دوره اموزش داده میشه ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193