دنیای مد امروزه برای زیبایی خانم‌ها حساسیت بیشتری را به خود اختصاص میدهد یعنی هر خانومی که زیباتر و جذابتر بنظر برسد دارای روابط اجتماعی بهتری هم است و از همین نظر خانم‌ها برای زیبا تر به نظر رسیدن بسیار تلاش میکنند حتی این احساس که کدام یک از دیگری زیباتر و  مرتب‌تر هستند آنها را به رقابت وا داشته است. برای مرتب به نظر رسیدن آرایش‌هایی که پاک میشوند روش مناسبی به نظر نمی‌آیند زیر مرتبا باید مراقب پاک شدن آرایش خود باشند و به همین دلیل است که میل خانوم‌ها به انجام آرایش‌های دائمی زیاد شده است. اصلاح رنگ و انجام آرایش های دائمی لب یکی از مهمترین این آرایش‌های دائمی است.

برای تغییر دادن رنگ لب از خدمات مختلفی مانند: تاتو،میکرو پیگمنتیشن و شیدینگ لب ارائه میشود.برای آشنایی با تکنیک های دائمی آرایش لب همراه ما باشید.

تاتو

خانم‌ها متدهای مختلف زیبایی را امتحان میکنند و تاتو لب یکی از این متدهای زیبایی است. لبها جزو مهمترین اجزای صورت هستند که لبخند را بروز میدهند و به همین دلیل بر جذابیت خانومها تاثیر بسیار زیادی دارند. مواردی که تاثیر منفی بر زیبایی لب میگذارند میتواند مربوط به رنگ لب (رنگ پریدگی، تیرگی لبها) و یا ناهماهنگی لبهای بالا وپایین باشد. خانومهایی که توجه زیادی به زیبایی خود دارند باید به زیبایی لب خود توجه داشته باشند که تاثیرات مثبت آن را در صورت خود مشاهده کنند. برای رفع سفیدی لب و میتوان از تاتو لب استفاده کرد و همچنین خدمات دیگری که از طریق تاتو لب میتوان انجام داد میتوان برای تنظیم خط لب، حجیم سازی لب و قرینه سازی لب استفاده کرد.برای آنکه رنگ لب خود را تغییر دهید با استفاده از تاتو لب میتوانید نواقص لب خود را نیز برطرف کنید تا لب شما بی عیب و نقص و پر تر نشان داده شود. البته برای ماندگاری بهتر باید به مراقبتهای قبل و بعد از تاتو لب توجه ویژه ای داشته باشید.

نمونه تغییر دادن رنگ لب برای یک خانم به رنگ گوشتی

تاتو هاشور لب

 روشهایی که برای تاتو لب به کار گرفته میشود انواع گوناگونی دارد که ما برای شما تمامی آنها را توضیح میدهیم. یکی از روشهایی که زیر مجموعه تاتو لب میتوان نامبرد هاشور لب است و هاشور لب را جزء آرایشهای نیمه دائمی محسوب میکنند که در هاشور لب برای تاتو کردن  از کشیدن خطهایی بر روی لب استفاده میکنند. خطهای هاشور لب که بر روی لب تاتو میکنند باید به صورت نامنظم باشند. میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ دو روش گوناگونی است که برای انجام هاشور لب ار آنها استفاده میشود.

نمونه اصلاح لب های رنگ پریده با تاتو لب ها

رژلب دائمی

  تاتو رژ لب برای رنگ آمیزی و اصلاح لب های رنگ پریده ،اصلاح سفیدی لب و اصلاح تیرگی لب  یکی دیگر از روشهای دیگری است که در تاتو لب مورد استفاده قرارمیگیرد که به تاتو رژ لب معروف است.خانم‌هایی که قصد ایجاد تغییراتی در رنگ لبها، فرم لبها وشکل لبها را دارند میتوانند برایانجام این خدمات نامبرده از تاتو لب استفاده کنند وبا انجام تاتو رژ لب نواقص لبهای خود را برطرف کنند تا لبهایی زیباتر داشته باشند.

خط لب دائمی

تاتو خط لب یکی دیگر از خدماتی است که در حیطه آرایش لبها با استفاده از تاتو لب صورت میگیرد. خانم‌ها تاتو خط لب را به منظور نمایان سازی بیشتر خط اطرف لب انجام میدهند. تاتو خط لب به 2 صورت انجام میشود یعنی تاتو خط لب هم میتواند به صورت تنها انجام شود و هم در کنار تاتو رژلب انجام شود.

خط لب جزء آن دسته از خدمات زیبایی است که برای اهداف مختلفی انجام میشوداین اقدامات را میتوان برای : افرادی که در تصادفات رانندگی دچار حادثه شدهاند و در اثر آسیب تقارن لبهای خود را از دست داده‌اند، از بین بردن جای جراحی صورت گرفته بر روی لبها،ساخت مجدد لبها و اصلاح  رنگ آنها، حجیم سازی لب و از بین بردن چروک اطراف لبها و… باشد.

دردوران قاعدگی ماندگاری تاتو لب بسیام کم است همره با عکس نمونه

تاتو لب را چگونه انجام میدهند؟

شروع کار برای انجام تاتو لب و بسته به خدماتی که انجام میشود از بالای لب و قسمت هفتی شکل است که برای انجام آن آنرا از قسمت هفتی شکل برای انجام تاتو به دو قسمت  تقسیم میکنند تا کار را از وسط به سمت طرفیت آغاز کنند.

یکی از اصولی که در انجام تاتو لب باید مورد توجه قرار بگیرد موضوع قرینه سازی لب است زیار قرینه سازی و هماهنگی لبها اثر بسیار مثبتی در زیبایی لب دارد و همینطور عدم قرینه سازی نا مناسب تاثیر منفی میگذارد. قسمت هفتی شکل لبها و یا v  شکل لبها باید در وسط سوراخ‌های بینی قرار بگیرد و اطراف لب را باید تا امتداد مردمک چشمها ادامه داد. این دو نکته ذکر شده در قرینه سازی لبها باید مورد توجه قرار بگیرد تا تاتوی بی عیب ونقصی انجام شود. برای لب سازی و حجیم کردن لب نیز در قسمت داخلی لب بید از حرکات زنجیره‌ای استفاده کرد و در قسمتهای بیرونی لب که به قسمت هفتی شکل نزدیک میباشد از خطوطی کودک مانند استفاده میشود. معمولا قسمتهای داخلی لب روشن تر از قسمت‌های بیرونی لب هستند و انجام این گونه تاتو باعث میشود تا لبهایی حجیم تر به نظر برسد. در انجام تاتو لب به دلیل آنکه لبها حساسیت بسیار بالایی دارند برای شما از مواد بی حس کننده موضعی استفاده میشود تا در هنگام انجام تاتو احساس در فرد متقاضی را اذیت نکند.ماندگاری رنگ تاتو لب میتواند ه عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و این عوامل میتوانند شامل موارد زیر باشند:

 1. مهمترین عامل موثر در ماندگاری رنگ لب همان رنگ استفاده شده در تاتو لب است. یعنی هم جنس رنگ و هم میزان رنگ استفاده شده تاثیر گذار است.
 2. جنس پوست فردی که تاتو لب را انجام میدهد بسیار مهم است زیرا عواملی مثل پوست پوست شدن باعث دوام کمتر رنگ میشود.
 3. روش کار و زاویه دست گرفتن ماهرانه تاتوکار در نفوذ بیشتر رنگ بسیار تاثیر گذار است.
 4. در دوران قاعدگی و شیر دهی ماندگاری رنگ تاتو بسیار پایین است.
 5. تبخال نیز در مانگاری رنگ لب تاثیر منفی میگذارد و به همین دلیل است که از 2 روز قبل تا 3 روز بعد از تاتو از قرص اسیکلوویر در هر 8 ساعت استفاده میشود.

میکروپیگمنتیشن لب

 میکروپیگمنتیشن نیز یک روش دیگری برای خوش رنگ کردن لب  و فرم لب است که در حیطه آرایش‌های دائم لب قرار میگیرد. در این روش نیز با ورود به لایه‌های لب و تزرسق رنگ موجب پر رنگ تر شدن لب‌ها میشویم. برای انجام این آرایش دائمی و ورود به بفت و تزریق رنگ از یک قلم دیجیتالی استفاده میشود. آرایش دائمی که توسط میکروپیگ منتیشن انجام میشود معملا بعداز 6 ماه به یک ترمیم نیاز دارد. تکنیک‌های پر طرفدار میکروپیگمنتیشن لب: اصلاح فرم لب، خط لب،رژ لب، سایه لب است.

برای انجام تمامی خدمات مربوط به آرایش دائمی و آرایش نیمه دائمی لب است باید مراقب باشید که قبل از انجام این خدمات از حداقل 2 روز قبل تبخال نداشته باشید و برای جلوگیری از قرص اسیکلوویر استفاده کنید زیارا در صورت بروز تبخال پروسه انجام این کار از بین میرود.

برای اینکه بدانید میکروپیگمنتشن لب چه تفاوتی با تاتو لب دارد به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.

نمونه اصلاح سفیدی لب ها توسط تاتو برای یک خانم

میکرو بلیدینگ

میکرو بلیدینگ هم یک روش ماندگار برای آرایش لب‌ها است با این تفاوت که میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائم است  و از یک قلم دستی برای انجام این آرایش استفاده میشود. میکرو بلیدینگ نیز با تزریق رنگ در بافت لب باعث پررنگ و حجیم‌تر نشان داده شدن لب‌ها میشوند.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که تفاوت در انجام آرایش در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ چیست؟

در میکروپیگمنتیشن برای ورود به لایه‌های عمیق‌تری از پوست از یک دستگاه و یا یک قلم دیجیتالی استفاده میشود زیرا هر چه رنگ دانه‌ها به عمق بیشتری از پوست ورود کنند ماندگاری بیشتری دارند اما در میکرو بلیدینگ از یک قلم دستی استفاده میشود. استفاده از قلم دیجیتالی برای انجام آرایش موجب میشود پوست برای بهبودی مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد. مانگاری میکروپیگمنتیشن معمولا چیزی در حدود 2 تا 5 سال است و ماندگاری میکروبلیدینگ خیلی کمتر از میکروپیگمنتیشن است و ترمیم  برای میکروپیگمنتیشن تقریبا چیزی در حدود 1 بار در سال و برای میکرو بلیدینگ حتما سالی 2 بار نیاز به ترمیم دارد.

البته امروزه دیگر استفاده از روش میکروپیگمنتشین و میکرو بلیدینگ به تنهایی مرسوم نیست و اغلب از روش شیدینگ لب، خط لب دائمی یا رژ لب دائمی برای اصلاح رنگ لب استفاده میشود. که در ادامه قصد داریم روش پر طرفدار شیدینگ لب را برای شما شرح دهیم.

نمونه اصلاح تیرگی لب ها با رنگ طبیعی

شیدینگ لب

برای معرفی یکی دیگر از راه‌های زیبایی لب و ایجاد تغییر در رنگ لب، شیدینگ لب را به شما معرفی میکنیم. در روش شیدینگ لب برای زیبا سازی لب‌ها از یک دستگاهی که مجهز به یک قلمو است استفاده میشود که به توسط این دستگاه میتوان رنگدانه‌ها را به عمق مخصی از  لب تزریق کرد. رنگدانه‌هایی که به بافت لب تزریق میشوند شیمیایی هستند اما باتوجه به استاندارد بودن آنها احتمال بروز عارضه و مشکلی برای شما وجود ندارد و همچنین اگر قصد انجام شیدینگ لب را داردید برای انجام آن بهتر است  یک مرکز زیبایی معتبر پیدا کنید تا اطمینان بیشتری برای انجام شیدینگ لب داشته باشید. شیدینگ لب در حقیقت انجام سایه گذاری لب است که به آن در اصطلاح شیدینگ لب گفته میشود. البته ممکن است نام این تکنیک را به نام سایه زنی لب نیز شنیده باشید.

اگر بخواهیم رنگهای مناسب برای لب هر فرد را مورد بررسی قرار دهیم باید به نکات مختلفی توجه داشته باشیم تا انتخاب رنگ درست و مناسبی داشته باشیم یکی از نکاتی که به آنها بسیار توجه داشته باشید رنگ پوستی است که هر فرد دارد برای انتخاب دقیق رنگ متخصص شیدینگ لب باید ابتدا از سلیقه شخصی فرد متقاضی با خبر باشد سپس با رعایت نکاتی که در انتخاب رنگ وجود دارد رنگهایی که برای شیدینگ لب هر فرد مناسب است را پیشنهاد بدهد و در آخر هر فرد متقاضی انتخاب خود را انجام دهد و اجباری در تحمیل رنگ نیست.   توجه داشته باشید که اگر قصد بیشتر نمایان کردن لبهای خود را دارید هرچه رنگ تیره‌تر استفاده کنید لبهایتان حجیم‌تر و نمایان‌تر نشان داده میشود. معمولا رنگ پوست افراد به چهار دسته تقسیم میشود: 1 پوست‌های روشن 2. پوست‌های متوسط 3. پوست‌های برنز 4. پوست‌های تیره.

 1. رنگ‌هایی مثل قرمز، سرخابی، مرجانی و… رنگهای مناسبی برای افرادی که دارای رنگ پوست روشن هستند است.
 2. رنگ‌های مثل رنگ بنفش، صورتی ، هلویی و … میتوانند رنگ‌های مناسبی برای تمام افرادی که دارای پوستی با رنگ متعادل هستند.
 3. .رنگاهایی مثل رنگ رنگ نارنجی پررنگ، قرمز پررنگ و صورتی پررنگ همگی میتوانند رنگهای مناسبی برای تمامی افرادی که دارای رنگ پوست بنز هستند باشد. کسانی که رنگ پوست برنز دارند رنگهایی مثل بنفش و قهوهای برای آنها اصلا مناسب نیست.
 4. برخلاف پوست‌های سفید که اصلا رنگ قهوه‌ای و بنفش برای پوست آنها مناسب نیست کسانی که دارای پوست با رنگ تیره هستند گزینه‌های مناسبی که برای آنها وجود دارد رنگهایی مانند قهو‌ه‌ای، بنفش، جیگری، و … است.

مزایای شیدینگ لب

مزایای شیدینگ و تاثیرات مثبتی که بر روی زیبایی شما میگذارد همگی شامل موارد زیر میشوند:

 1. مهمترین مزیتی که میتوان برای شیدینگ لب‌ها نام برد اصلاح رنگ آنها است یعنی سفیدی لب، بی رنگی لب و تیرگی لب را میتوان درست کرد.
 2. اصلاح کردن نقص‌های لب و یا اصلاح فرم لب‌ها نیز جزء مهمترین مزیت‌های شیدینگ لب است.
 3. قرینه‌سازی لبها و حجیم‌تر نشان دادن آنها یکی از مزایای شیدینگ لب است.
نمونه اصلاح رنگ لب به رنگ قرمز

مهمترین عواملی که بر ماندگاری شیدینگ لب تاثیر گذار است

در انجام شیدینگ لب نیز مانند تاتو لب برای عواملی برای نگهداری و ماندگاری آن تاثیر گذار است که برای نگه داشتن این آرایش دائمی لب باید این مراقبتها را انجام دهید در غیر این صورت زودتر از موعد حالت لبهای شما به حالت اولیه خود بر میگردد  اما قبل از هرچیز باید بدانید اگر قصد انجام شیدینگ لب را دارید باید کمی وقت برای پیدا کردن یک سالن زیبایی خوب و یا یک مرکز زیبایی که اعتبار آن در انجام خدمات زیبایی زیاد است پیدا کنید تا زمانی که برای انجام خدمات شیدینگ لب به آن مرکز مراجعه میکنید نگران انتفال بیماری از دیگران و بروز انواع عوارض دیگر نباشید.. معمولا مراکز معتبر زیبایی برای حفظ اعتباری که سختی آن را بدست آورده‌اند از بکار گیری افراد غیر متخصص برای انجام خدمات زیبایی خود داری میکنند.  زمانی که یک متخصص ماهر شیدینگ لب را برای شما انجام میدهد به دلیل مهارت و تجربه خود در انجام کار شما کوچکترین اشتباه یا اختلالی را در انجام کار او نمیبینید و این نکته بسیار مهمی به شمار می‌آید.

مراکز معتبر برای انجام کار ابتدا از وسایل استریل و بهداشتی استفاده میکنند و همچنین از رنگ‌های استاندارد و مرغوب برای جلوگیری از ایجاد حساسیت و ماندگاری بالا استفاده میکنند. اگر رنگ مورد استفاده برای شیدینگ لب تاریخ مصرف گذشته و نامرغوب باشد میتواند زمینه بیماریهای بسیار بدی برای فرد شروع شود.

مراقبت‌هایی که برای شیدینگ لب نیاز است شامل موارد زیر میشود:

 1. بعد از آنکه شیدینگ لب خود را انجام دادید به مدت 3 روز از شست شو لب‌های خود پرهیز کنید و برای تمیز کردن لبهایتان میتوانید از دستمال‌های مرطوب استفاده کنید.
 2. کسانی که شیدینگ لب را انجام میدهند حتما برای بهبود سریعتر باید پماد‌های هیدروکورتیزون و ویتامین آ را تهیه کنند و به مدت 1 هفته با استفاده از گوش پاک کن استریلذ ده روی لب‌های خود را چرب نگهدارند.
 3. در صورتی که سابقه تبخال زدن دارید بهتر است قبل و بعد از انجام شیدینگ لب از آن استفاده کنید.

سوالات متداول درباره اصلاح رنگ لب :

آیا برای اصلاح رنگ لب باید دارویی از قبل مصرف کرد؟

تنها قرص آسیکلویر برای جلوگیری از احتمال تبخال از 3 روز قبل باید مصرف کرد.

آیا برای انجام اصلاح رنگ لب باید بی حسی تزریق کرد؟

نیازی به تزریق بی حسی نیست و با استفاده از پد بی حسی کامل انجام میشود.

آیا انجام اصلاح فرم لب درد دارد؟

با استفاده ار پد بی حسی کار کاملا بدون درد انجام میگیرد.