انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری

میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری

در حال حاضر افراد زیادی به زیبایی خود اهمیت میدهند. یکی از مواردی که در زیبایی صورت افراد بسیار مهم است زیبایی چشم و ابروی افراد است. انسان‌های بسیار زیادی وجود دارند که دارای ابروهای کم پشت و خالی هستند که اغلب این مورد شامل حال بانوان میشود. البته گاهی ابروهای آنها از نظر میزان تارهای ابرو متوسط است اما این دسته از افراد حالت و فرم ابروهای خود را دوست ندارند و از آن نا راضی هستند که در این صورت نیز باید تغییرات اساسی در ابروهای خود ایجاد کنند. البته بسیاری از افراد از مواد و لوازم آرایشی برای تغییر فرم و حالت ابروهای خود استفاده میکنند مانند ریمل ابرو، مداد ابرو و ژل ابرو. ام استفاده از لوازم آرایش ضمن اینکه به صورت دائمی نیست ممکن است معایبی نیز با خود برای ابروهای فرد داشته باشد. اما امروزه روش‌های موقتی که برای زیباسازی ابروها مورد استفاده قرار میگرفت کمتر استفاده شده و افراد تمایل دارند از روش‌های دائمی و نیمه دائمی برای زیباسازی و رفعت‌نقص‌های ابروهای خود استفاده کنند. روش‌هایی که برای زیبایی ابروها و رفع نواقص آن استفاده میشود عبارتند از میکروبلیدینگ ابرو، شیدینگ ابرو، هاشور ابرو، فیبروز ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و تاتو ابرو که امروزه روش میکروبلیدینگ ابرو طرفداران بسیار زیادی نسبت به روش‌های مشابه خود دارد. البته بهتر است بدانید در همه روش‌هایی که نام بردیم اساس و ابزاری که استفاده میشود یکسان تست و اغلب روش اجرای آن بر روی پوست ابرو  با یکدیگر متفاوت است. در همه روش‌هایی که نام برده شدجوهر و رنگ مخصوص آرایش دائمی را به وسیله یکسری سوزن در عمق مشخصی از پوست و در راستای جهت رویش موی ابرو تزریق خواهند کرد که ماندگاری بالایی دارد. در هنگام وارد کردن رنگ تاتو در عمق مشخصی از پوست با فشار تعیین شده، خراشیدن مداوم پوست ابرو و بوسیله سوزن باید دقت کافی توسط پیگمنتر رعایت شود. پیگمنتر به افرادی گفته میشود که آرایش‌های دائمی و آرایش‌های نیمه دائمی را برای متقاضیان انجام میدهند. پس از آنکه تصمیم به انجام آرایش دائمی و نیمه دائمی گرفتید ابتدا باید شرایط خود را بررسی کنید و سپس به مرکز زیبایی مراجعه کنید. در شرایط کاملا عادی و سلامتی نیاز به درنگ و اتلاف وقت در انجام میکروبلیدینگ ابرو نیست اما مشکل اینجاست که برخی از خانم‌ها در دوران بارداری خود علاقه دارند که میکروبلیدینگ ابروی خود را انجام دهند. دوران بارداری برای بانوان

دوره‌ای با شرایط خاص است تصمیم گیری برای انجام میکروبلیدینگ در این دوره کمی دشوار است و باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید شرایط را بررسی کنید و سپس تصمیم صحیح را بگیرید.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو خانم در بارداری

آیا میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری مجاز است؟

همانطور که میدانید برای انجام میکروبلیدینگ ابرو و روش‌های مشابه آن باید به وسیله یکسری سوزن مخصوص و دستگاه جوهر را به عمق مشخصی در زیر پوست تزریق کرد که این تزریق رنگ با ضربات پیوسته‌ای که سوزن به پوست ابرو میزند و یا موجب خراشیده شدن پوست میشود انجام میشود که معمولا پس از آن کمی زخم در محل میکروبلید شده ایجاد میشود. برخی از متخصصین زیبایی این کار را ممنوع میکنند زیرا احتمال اینکه به میزان چشم گیری مواد شیمیایی منتقل شده به زیر پوست به جنین منتقل بشود زیاد است. این انتقال مواد شیمیایی به جنین ممکن است در 12 هفته اول یا تقریبا سه ماه اول باعث جلوگیری از رشد کامل و تکامل جنین شود.

یکی دیگر از نگرانی‌هایی که مادران باردار میتوانند داشته باشند خطر مبتلا شدن به عفونت است که در میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری تقریبا خطرناک است. البته بسیاری از متخصصی زیبایی با رعایت کردن تمامی فرآیندها و پروتکل‌های بهداشتی میتوانند خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهند اما نمیتوان دقیقا قرآیندی انجام داد که احتمال این خطر به صفر برسد. البته دقت داشته باشید که علائم عفونتی که در این دوره در بدن شما ایجاد میشود ممکن است پس از چند سال خود را نشان دهد که البته میتوانید با یک آزمایش از عملکرد کبد خود تشخیص دهید آیا میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری برای شما عفونتی به وجود آورده است یا خیر؟

به این مورد هم دقت کنید که پس از انجام میکروبلیدینگ، ابرو شما یک زخم تازه دارد که بسیار مستعد ابتلا به عفونت بوده و باید بسیار دقیق و حساب شده از آن مراقبت کرد. البته ابتلا به عفونت علائمی چون تب و لرزف چرک کردن و زخم‌های قرمز در ناحیه میکروبلید شده دارد که در صورت عدم مشاهده این علائم میتوانید احساس ناراحتی و استرس ابتلا به عفونی شدن را در خود کاهش دهید. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است  خانم دکتر بلقیس اولادی، متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کردند برای رسیدن به نتیجه قطعی جهت اثبات باید این کار بر روی یک خانم باردار انجام شود تا نتیجه اصلی بررسی گرددد اما از نظر اخلاقی و قانونی مادری را برای تست انتخاب کردن درست نبوده و به همین علت نمیتوان به صورت صحیح اعلام کرد که میکروبلیدینگ برای مادر باردار آیا  عارضه‌ای دارد یا خیر؟

البته گاهی رنگ‌هایی که برای میکروبلیدینگ ابرو استفاده میشود اصل نبوده و دارای سرب است به همین علت باید از رنگی که در مرکز زیبایی استفاده میشود هم اطمینان خاطر حاصل نمود. برای شناخت بهترین رنگ برای تاتو ابرو از مجله زیبایی آکادمی تاترو کمک بگیرید. اما در نهایت بهتر است مادران باردار میکروبلیدینگ ابروی خود را کمی به تعویق بیاندازند تا مشکلی برای جنین و خودشان پیش نیاید.

قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو خانمی با ابروهای نازک در زمان بارداری

چگونه میتوان از خطرات احتمالی میکروبلیدینگ در دوران بارداری کاست؟

طبیعی است هنگامی که خانم دوران بارداری را سر میکند اگر از میکروبلیدینگ ابرو استفاده کند احتمال کمرنگ شدن رنگ ابروی او وجود داشته باشد و کمی محو شود. بهتر است هنگام بارداری از انجام میکروبلیدینگ پرهیز کنید اما در صورتی که انجام دادی بهتر است یکسری نکات را به دقت رعایت کنید تا امکان رسیدن خطر به جنین و سلامتی خود شما کاهش یابد.

 • برای انجام میکروبلیدینگ ابرو در ردوران بارداری باید به مراکزی رجوع کنید که مجوز وزارت بهد اشت را داشته باشد و از متخصصی با مهارت و دوره دیده استفاده کند. در همچنین شرایطی بهتر است خجالت را کنار گذاشته و به هر مرکزی که مراجعه میکنید درخواست بازدید از مجوز بهداشت و مدارک معتبر مبنی بر تجربه و دوره‌ای گذرانده شده توسط فرد را بکنید.
 • بهتر است برای زیباسازی ابروهای خود در دوران بارداری از روش میگروبلیدینگ ابرو استفاده کنید. علت این است که در انجام میکروبلیدینگ ابرو سوزن و تمام وسایلی که برای شما استفاده میشود یکبار مصرف بوده و مرکز موظف به استریل تمام قطعات دستگاه نیز میباشد و همین باعث کاهش ابتلا به عفونت و خطرات احتمالی است. البته باید دقت کافی در این مورد داشته باشید که پیش از شروع کار با دستگاه حتما سوزنی که به دستگاه وصل میشود یا قلم میکروبلیدینگ را کاملا تعویض کنند و لوازم مصرفی یکبار مصرف باشد همچنین از استریل شدن بقیه لوازم لازم برای کار مطمئن شوید.  
 • پیش از انجام کار از پیگمنتر خود بخواهید از رنگی استفاده کند که سرب نداشته باشد و کاملا ارگانیک باشد. البته باید بدانید که رنگ‌های ارگانیک دارای ماندگاری پایین‌تری نسبت به دیگر رنگ‌های معمولی هستند اما میزان ضرری که برای بدن دارند نیز آنقدر کم استکه آنها را رنگ‌های بی ضرر مینامند. و از دیگر مزایای رنگ ارکانیک میتوان به حساسیت کمتر آن اشاره نمود که بدن انسان در برابر این رنگ‌ها واکنش آلرژیک کمتری از خود نشان میدهد. رنگ آمیا و فیبروز جزو رنگ‌های ارگانیک هستند که فاقد سرب نیز است.   

اگر در گذشته بدن شما حساسیتی نسبت به مواد نشان داده است دقت داشته باشید که پیش از انجام برای شما یک تست حساسیت انجام شود سپس آغاز به انجام میکروبلیدینگ شود.

آیا انجام میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری دارای عوارض خاصی است؟

همانطور که میدانید در دوران بارداری پوست صورت و بدن مادر دچار تغییرهای بسیار زیادی میشود که اصلا قابل پیش بینی نیست. ممکن است اضافه وزن پیدا کنند و یا ممکن است دچار تورم بسیار بالایی شوند که در راستای آن الت پوست تغییر کند. به همین علت ابرویی که در دوران میکروبلید میشود ممکن است پس از آنکه تورم صورت خوابید و مادر کمی لاغر شد دچار تغییر زیادی شود به همین علت بهتر است کمی انتظار تا به دنیا آمدن فرزند خود را تحمل کنید تا عوارضی برای شما و جنین نداشته باشد  و زیبایی شما نیز تضمین شده باشد. هنگامی که پیگمنتر میخواهد جوهر را به زیر عمق مشخصی از پوست شما وارد کند باید خراش‌هایی در پوست ابروی شما ایجاد کند که در واقع پوست شما دچار زخم میشود. پس از انجام این کار بخشی که برای تزریق رنگ خراش داده شده است مستعد ابتلا به عفونت است. خانم‌هایی که باردار نیستند میتوانند به راحتی از این مرحله گذشته و پوست آنها به صورت طبیعی ترمیم میشود و حتی اگر دچار عفونت هم شوند میتوانند از داروهایی که به صورت خوراکی یا به صورت تزریقی هستند استفاده کنند تا عفونت به صورت کامل رفع شود. اما مادری که باردار است از این عملیات محروم است و اگر بخش خراش خورده ابروهایشان دچار مشکلی شود نمیتوانند از داروی تزریقی و داروی خوراکی یا حتی آنتی بیوتیک برای بهبودی و درمان استفاده کنند و همین باعث میشود عفونت‌های کوچک بسیار بزرگتر از حد خود جلوه دهند.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو میتوانید با نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو آشنا شوید.

آیا انجام میکروبلیدینگ ابرو در ماه‌های آخر بارداری مجاز است؟

بهتر است انجام میکروبلیدینگ ابروهای خود را به بعد از به نیا آمدن کودک خود به تعویق بیاندازید زیرا پزشکان به دلیل تاثیری که مواد شیمیایی روی جنین میگذارد این عملیات را منع میکنند. اما در همین راستا نیز برخی پزشکان میگویند از ابتدای بارداری تا پایان ماه سوم ممنوعیت انجام میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد و پس از آن میتوان این کار را تا ماه آخر انجام داد اما باید دقت کافی در رعایت بهداشت و نکات استریل کردن دستگاه داشته باشید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارد افراد زیادی تمایل به استفاده از این روش برای زیباسازی ابروهای خود و آرایش دائمی ابرو دارند. البته فقط توجه به مزایای این روش نداشته باشید و شرایط بدنی خود مانند بارداری یا شیردهی را در انجام ای روش در نظر داشته باشید.

 • اولین مزیت استفاده از میکروبلیدینگ ابرو عبارت است از ایجاد تراکم بسیار بالا درابروها. اغلب مادران در دوران بارداری خود دچار ریزش موی ابرو میشوند و بسیار از این اتفاق احساس ناراحتی میکنند که البته نگران نباشید و بگذارید فرآیند بارداری شما و ریزش موی ابرو به صورت کامل انجام شود سپس اقدام به پر کردن جاهای خالی ابروی خود شوید تا زیبایی را مجدد به ابروهای خود بازگردانید. البته علت اصلی این ریزش مو در بدن مادر باردار به علت تغییرات هورمونی است که در این مدت اتفاق میوفتد.
 • اغلب بانوان دچار نقص و بد فرمی در بخش آرک ابرو هستند که با استفاده از این روش میتوانند به راحتی این مشکل را حل کنند.
 • استفاده از این روش قابلیت پاک شدن را دارد که در روش تاتو ابرو ریموو تاتو قدیمی ابرو وجود نداشت. پس اگر از حالت و فرم جدید ابروی خود ناراضی بودید اصلا جای نگرانی نیست و میتوانید به راحتی آن را پاک کرده و مجدد طرح دلخواه خود را طراحی کنید.
 • بسیاری از خانم‌ها دارای مشکل قرینه نبودن ابرو هستند که با استفاده از روش میکروبلیدینگ ابرو میتوانید فرم هردوی ابروها را به حالت دلخواه خود درآورید و مشکل قرینه نبودن ابروهایتان را به آسانی حل کنید.
 • استفاده از روش میکروبلیدینگ ابرو دارای دقت بسیار بالایی است زیرا یک روش کاملا دستی بوده و نیاز به دقت بسیار بالای پیگمنتر دارد که باید رعایت شود و این طراحی بسیار دقیق باعث زیباتر شدن این طراحی میشود.
 • با استفاده از میکروبلیدینگ ابرو میتوانید تاج ابروهای خود را بسیار زیبا طراحی کنید و هرگونه کم پشتی و نقصی که در آن وجود دارد را رفع کنید. مخصوصا مادران باردار اغلب در ناحیه تاج ابرو دچار کم پشتی میشوند که با استفاده از این روش میتوان آن را برایشان بازسازی کرد.
 • افرادی که دارای ترس زیادی نسبت به سوزن هستند بهتر است از این روش استفاده کنند زیرا آنقدر نوک دستکاهی که در ابروی شما خراش ایجاد میکند نازک است که پوست شما بسیار کم دارای التهاب شده و درد بسیار کمی را تجربه خواهید کرد.
 • البته آخرین نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که ماندگاری این روش به نوع پوست شما و رنگی که برای شما استفاده میشود دارد و هرچه پوست شما چرب‌تر باشد امکان از بین رفتن آن در کوتاه مدت بیشتر میشود. رنگ‌هایی که ارگانیک و گیاهی هستند نیز دارای ماندگاری و دوام کمتری نسبت به رنگ‌های دیگر هستند.

2 thoughts on “انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری

 1. fateme taghavi says:

  سلام
  خدا قوت
  خانم صفاوردی من تا الان هیچ تاتویی انجام ندادم
  الان هفته ۳۲ بارداری هستم و تو زمان بارداری خیلی از ابروهام ریخت میخواستم ابروهامو میکروبلیدینگ انجام بدم به نظرتون الان انجام بدم بهتره یا بذارم بعد زایمانم؟؟
  چققدر بعد زایمانم انجام بدم مشکلی نداره؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم
   ممنون سلامت باشید
   در دوران بارداری از ماه 7 به بعد میتونید انجام بدید مشکلی نداره البته با اجازه پزشک،
   بعد از زایمان هم میتونید انجام بدید اما با توجه به اینک در دوران شیردهی هستید و تغییرات هورمونی دارید 40% نسبت به بقیه احتمال داره زودتر پاک بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193