انواع تاتو خط چشم برای انواع مدلهای چشم

کشیدن انواع خط چشم

بسیاری از بانوان به دلایل مختلف شخصی از انجام آرایش‌های موقتی که با استفاده از مواد آرایشی انجام میشوند به سمت آرایش‌های دائمی که پاک نمیشوند روی می آورند و معمولا دلایل آنها برای انجام ارایش‌های دائمی نداشتن وقت کافی برای انجام آرایش میباشد شما در نظر بگیرید هستند بانوانی که در شغل‌های مختلف مشغول به کار هستند و نمیتوانند قبل از رفتن به محل کار آرایش انجام دهند و ترجیح آنها به انجام آرایش دائمی برای داشتن صورتی همیشه مرتب است و بانوان دیگری هستند که به انواع مختلف محصولات آرایشی حساسیت دارند این دسته از بانوان نیز به انجام آرایش‌های دائمی تمایل دارند که در میان تمامی بانوان داشتن خط چشم‌ اهمیت بسیاری دارد و یکی از این آرایش‌های دائم که در بین بانوان بسیار مرسوم هست انجام تاتو خط چشم است تا خط چشمی بی عیب و نقص و همیشگی داشته باشند و قبل از هر آرایش برای کشیدن خط چشم وقت بسیار نگذارند. امروزه تکنینک‌های بسیار زیادی برای آرایش چشم‌ها وجود دارد و تاتو خط چشم یکی از چند تکنیک آرایش چشم‌ها است. با مطالعه کامل این مقاله کاملا در مورد تاتو خط چشم، انواع تاتو خط چشم و برای انواع مدلهای چشم مطالبی نوشته شده است که امیدواریم با خواندن آن ب بهترین تصمیمات را برای زیبایی چشمهای زیبای خود داشته باشید.

مطالبی که در این مقاله شما مطالعه خواهید کرد طبق سرفصل‌های زیر ارائه میگردد:

       مهمترین عاملی که در آرایش‌های دائمی بسیار تاثیر گذار است شناخت صورت است یعنی با توجه به شناخت اجزای صورت زمانی که با تناسب در کنار هم قرار میگیرند میتوان بهترین انتخاب‌ها را برای انجام آرایش‌های دائمی کرد و تکنسین آرایش‌های دائمی برای آن که بتوانند بهترین پیشنهاد‌ها را برای مشتری داشته باشد شناخت صورت در آرایش‌های دائمی بسیار اهمیت دارد تا حتی اگر مشتری انتخاب نا مناسبی داشت بتواند با راهنمایی او را برای انجام بهترین آرایش‌های دائمی نظر او را تغییر دهد. میکروپیگمنتیشن یک روش و یا تکنیک مناسبی برای آرایش‌های دائم است که با انجام آن میتوانید در همه اعضای مختلف صورت تناسب ایجاد کنید و نواقص اعضای مختلف صورت را به طبیعی‌ترین حالت ممکن بر طرف سازید. میکروپیگمنتیشن خط چشم یکی از جدیدترین و متداول‌ترین آرایش‌های دائمی است که تمامی بانوان برای کشیدن خط چشم دائم از این روش استفاده میکنند. برای انواع چشم‌ها رروشهای مختلفی از تاتو خط چشم وجود دارد.

انواع چشم

برای انجام بهترین تاتو خط چشم باید بدانید که چشم‌های شما از کدام نوع یا حالت چشم است یعنی شما میتوانید جز افراد چشم گرد، چشم بادامی، چشمهای یه سمت بالا یا چشم گربه‌ای، چشم رو به پایین، چشم‌های کوچک و چشم‌های پف کرده باشید که هر یک از حالت‌های ذکر شده یک روش مخصوص برای انجام تاتو خط چشم را به خود اختصاص میدهند که تکنسین‌های تاتو باید آنها را به طور کامل بشناسند و برای مشتری‌ها شرح بدهند.

نمونه خط چشم گربه ای برای خانمی در حال شیمی درمانی بدون مژه و ابرو

انواع مختلف خط چشم

در این بخش میخواهیم انواع مدل خط چشم که به زیبایی چشم شما کمک میکند را شرح دهیم.

 • خط چشم مناسب برای چشم گردها

چشمهای گرد یک سری خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند که میتوان از روی آنها این نوع چشمها را شناسایی کرد اگر از خصوصیات چشم‌های گرد برای شما بگوییم  قبل از هر چیز باید بدانید این چشمها باز هستند یعنی به صورت باز دیده میشوند به صورتی که مردمک چشم و سفیدی اطراف چشم را به راحتی میتوان دید و شناسایی کرد همچنین پلک‌ها دارای یک انحنا هستند که در چشم گردها انحنای پلک بالا برابر با انحنای پلک پایین است. بهترین خط چشمی که برای چشمهای گرد مناسب است خط چشمی است که چشم‌ها را بادامی شکل میکند برای بادامی کردن یا کشیده‌تر کردن چشم‌ها میتوان با کشیدن یک خط چشم گربه‌ای  طولانی حالت کشیدگی در چشمها ایجاد کرد. خط چشم گربه‌ای باید در گوشه‌های بیرونی چشم یعنی دقیقا از لبه خط مژه کشیده شوند. مناسب‌ترین تکنیکی برای چشم‌های گرد استفاده از تکنیک سایه روشن است یعنی بعد از کشیدن خط چشم روی خط چشم را از تکنیک سایه روشن در امتداد خط گربه‌ای ادامه دهید.

 • خط چشمهای مناسب برای چشم‌های بادامی

چشمهای بادامی گوشه‌های کشیده‌ای دارند و بسیار شبیه به چشمهای گربه‌ای هستند و همچنین مردمک در چشم‌های بادامی به طور واضح مشخص است درست مانند چشم‌های گرد و اگر لبه بالا و لبه پایینی پلک‌ها را در نظر بگیرید متوجه میشوید که لبه بالا  لبه پایین چشم‌ها به مردمک چشم بسیار نزدیک هستند. برای زیباتر کردن این نوع چشمهای بادامی میتوان از انواع تکنیک‌ها در میکروپیگمنتیشن استفاده کرد و ترجیحا به کار بردن تکنیک سایه و تکنیک شیدینگ در زیباتر کردن این نوع چشم ها بسیار تاثیر گذار است. در چشمهای بادامی گوشه‌های چشم به سمت بالا هستند و خط چشم باید به گونه‌ای باشد که کمی پهن‌تر و به سمت بیرون باشند یعنی برا کشیدن خط چشم باید از گوشه‌های داخلی چشم شروع کنید به صورتی که با یک خط نازک شروع کنید و با نزدیک شدن به گوشه‌های بیرونی چشم این خط را پهن‌تر کنید. برای پلک پایین نیز میتوانید از سایه کمرنگ استفاده کنید و کشیدن آن از داخل به بیرون چشم است و نکته‌ای که در کشیدن خط چشم برای چشم‌های بادامی شکل بسیار اهمیت دارد نباید خط چشم به گونه‌ای باشد که چشمها را گرد و ریز نشان دهد.

 • خط چشم مناسب چشم‌های گربه‌ای(چشم های روبه بالا)

چشم‌های گربه‌ای یا رو به بالا شباهت زیای با چشم‌های بادامی دارند و حالت این چشم‌ها به گونه‌ای است که پلک بالایی کمی بالاتر و کشیده‌تر از خود چشم است و این خصوصیات به صورت کامل در این نوع چشم‌ها مشخص است و برای کشیدن خط چشم در چشم‌های رو به بالا نیز مانند چشم‌های بادامی از تکنیک سایه روشن استفاده کرد اما حالت این چشم‌ها نباید تغییر کند و باید به همان صورت باقی بماند. برای کشیدن خط چشم روی پلک بالا باید یک خط مناسب با خصوصیت نه خیلی پهن و نه خیلی نازک کشیده شود و همچنین این خط چشم برای کشیدن نباید خارج از گوشه‌های چشم امتداد پیدا کند یعنی در همان امتداد چشم کشیده شود و محو شود. برای ایجاد قرینگی پلک بالا و پایین باید خط چشمی را که از پلک پایین میکشید کمی پهن‌تر باشد تا قرینگی را افزایش دهد.

نمونه خط چشم پهن برای چشمان قهوه ای
 • خط چشم مناسب برای چشم‌های روبه پایین

چشم‌های رو به پایین نیز مانند چشم‌های گربه ای یا رو به بالا شباهت بسیار زیادی با چشم‌های بادامی دارند و خصوصیت بارزی که در چشم‌های رو به پایین میتوان متوجه آن شد پایین بودن گوشه‌های خارجی چشم است و باید بدانید که برای میکروپیگنتیشن این نوع چشم‌های رو به پایین باید تکنیکی استفاده کرد که این چشمها را به سمت بالا نشان داد یعنی از خط چشم به گونه‌ای استفاده شود که یک زاویه 45 درجه‌ای با انتهای چشم ایجاد کند و ادامه یابد. با کشیدن این نوع خط چشم با همچین زاویه‌ای موجب بازتر دیده شدن چشم‌ها میشوید که تکنیک سایه‌های روشن برای بالا کشیدن گوشه‌های چشم مناسب است. انتهای چشم را زمانی که رو به بالا میبرید چشمها از حالت رو به پایین به حالت رو به بالا در می آیند.

 • خط چشم مناسب برای چشم‌های افتاده

برای توصیف چشم‌های افتاده باید بدانید که چشمهای افتاده پلکهای رو به پایین دارند یعنی پوست پلک‌های افتاده کاملا شل هستند یعنی زمانی که آنها را میبینید متوجه میشوید که پلک‌ها حالت غیر طبیعی و پایین تر از چیزی که باید باشند هستند و با چشم‌های رو به پایین تفاوت بسیار زیادی دارند. در میکرو پیگمنتیشن برای چشم‌های افتاده باید از یک خط چشم ضخیم و دنباله دار استفاده شود یعنی با یک خط چشم دنباله دار و ضخیم هم در پلک بالا و هم در پلک پایین موجب بیشتر دیده شدن خط چشم شوید تا نمایان شدن پلک افتاده و برای کمتر دیده شدن مجدد پلک‌های افتاده از ریمل  یا تکنیک بن مژه استفاده کنید.

نمونه خط چشم خیلی نازک برای چشمانی عسلی
 • خط چشم مناسب برای چشم‌های کوچک

خط چشمی که برای چشم‌های ریز و کوچک مناسب است باید به گونه‌ای باشد که این چشم‌ها را بزرگتر نشان دهد و برای بزرگتر نشان داده شدن‌ این چشم‌ها باید از خط چشم‌های نازک و ظریف استفاده شود زیرا هر چه خط چشم بزرگتر و پهن تر باشد موجب کوچکتر نشان داده شدن چشمها میشود و بانوان برای انجام آرایش باید به این موضوع توجه بسیاری داشته باشند و آرایشی اشتباه انجام ندهند. یک خط چشم ظریف گربه ای که در انتهای چشم‌ها با استفاده از سایه محو شود برای درشت‌تر به نظر زسیدن چشم‌ها بسیار مناسب است. در میکروپیگمنتشین چشم‌های ریز هدف بزرگتر نشان داده‌ شدن چشمها است.

 • خط چشم مناسب برای چشم‌های پف دار

چشمهای پف دار بر خلاف چشم‌های افتاده پلک در آنها نمایان نیستند و یا کمتر دیده میشوند و برای میکروپیگنتیشن این نوع چشم‌های پف دار باید از یک خط‌ چشمی استفاده شود که چشمها را از حالت پف و خواب‌آلودگی خارج کند برای  این کار میتوان از خط چشم پهن و ضخیم همراه با سایه استفاده کرد و از پفدار نشان داده شدن چشم تا حد بسیار زیادی کم کرد.

 • چشمهای با فاصله و چشمهای نزدیک به هم

چشمهای با فاصله و چشمهای نزدیک به هم نیز برای تاتو خط چشم نیز حساسیت زیادی دارند. برای چشمان با فاصله از هم باید خط چشم به گونه‌ای باشد که از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید تا فاصله مابین چشمها کمتر در معرض دید باشد و اگر از فاصله بین چشمها کم باشد تاتو خط چشم باید از نیمه چشم یا یک سوم نهایی چشم کشیده شود تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر نمایش داده شود.

تکنیک شیدینگ و سایه

سایه جدید ترین تکنیک و متدی است که برای آرایش‌های دائمی ارائه میشود و معادل فارسی همان کلمه انگلیسی  شید میباشد و برای انجام این تکنیک از قلم و دستگاه‌های مخصوصی که شامل قلم میشوند استفاده میکنند تا بتوانند رنگ را به زیر پوست تزریق کنند. زمانی که از تاتو خط چشم استفاده میکنید برای تکمیل آن میتوانید از این تکنیک در کنار آن استفاده کنید تا زیبایی چشم خود را تا چند برابر افزایش دهید. تکنیک سایه نه تنها مختص به چشمها است بلکه میتوانید در آرایش‌های دائمی لب و ابرو نیز استفاده کنید و از آن در راستای زیبایی خود بهره ببرید.

نمونه تاتو خط چشم برای چشمان قهوه ای

تاتو خط چشم چگونه انجام میشود؟

ابتدا برای تاتو خط چشم از مواد بی حسی بر روی پلک‌ها استفاده میکنیم و پس از آنکه چشم‌ها به طور کامل بی حس شدند برای جلوگیری از ایراد و اشتباه خط هردو چشم را طراحی میکنیم و توجه بسیار زیادی برای قرینه سازی هر دو چشم داریم. بعد از طراحی هر دو چشم زمانی که هیچ ایرادی وجود نداشت اقدام به تاتو هر چشم به صورت جدا گانه میکنیم و برای شروع کار باید کادر خط چشم را تاتو کنیم .

تکنسین تاتو کار معمولا زاویه دست در حالت 90 درجه قرار میگیرد و فشاری که وارد میشود باید به مقداری باشد که هم پوست رنگ بگیرد و هم باعث پاره شدن مویرگ نشود که اگر مویی رگی در آن ناحیه تاتو پاره شود موجب پخش شدن رنگ در سطح پوست میشود.برای تاتو خط چشم مهارت بسیار بالایی باید داشته باشد زیرا برای تاتو خط چشم زاویه دست هنگام تاتو و فشار دست  بسیار اهمیت دارد

مراقبتهای بعد از انجام تاتو خط چشم

 1. شست و شوی صورت و محل تاتو تا 72 ساعت ممنوع است و از تماس آب با ناحیه تاتو شده جلوگیری کنید.
 2. با استفاده از کمپرس یخ درد و التهاب محل تاتو را کم کنید.
 3. روزانه 3 بار از پماد چشمی ویتامین آ و پماد هیدروکورتیزون استفاده کنید.
 4. از خاراندن محل تاتو اجتناب کنید.

     آنچه باید در مورد انواع تاتو خط چشم و انواع مدلهای چشم بدانید آن است که تاتو خط چشم یک نمونه آرایش دائمی است که در بسیاری از موارد برای زیباتر شدن نیاز به یک مکمل دارد که این مکمل‌ها در میکروپیگمنتیشن تکنیک‌های مختلفی برای انواع چشم‌ها دارد همینطور که هر خط چشم متناسب بایک نوع از مدلهای چشم است هر تکنیک در میکروپیگمنتیشن نیز مختص به همان نوع چشم است و تمامی تکنیک‌ها را در تمامی مدل‌های چشم نمی توان به کار گرفت. برای آنکه از تاتو و میکروپیگمنتیشن چشم خود رضایت کاملی داشته باشد لازم است که یک مرکز زیبایی معتبری را شناسایی کنید و برای این خدمات زیبایی به این مراکز معتبر مراجعه کنید و از مشاوره متخصصان تاتویی که تجربه بسیار زیادی دارند برخوردار شوید که تمامی زیبایی خط چشم شما در انتهای کار به قرینه سازی چشمها تحت تجربه یک تاتو کار حرفه ای بستگی دارد.

2 thoughts on “انواع تاتو خط چشم برای انواع مدلهای چشم

 1. شکوفه احسانی says:

  سلام خاطره جان
  خسته نباشی عزیزم واقعا دستت طلاس
  خاطره جان من خط چشم کشیدم مدلشم دوست دارم اما میخام واسه تنوع یکم پهن ترش کنم اما نمیدونم اکر پهنش کنم بعد دلمو بزنم میتونم پاک کنم یا مدلشو عوض کنم یا نه دیگه خیلی خوب نمیشه ؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم
   بخاطر اینکه پوست پلک نازک هستش پاک کردنش عوارض داره،بهتره یه مدلی انتخاب کنید که دوسش دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193