انواع روشهای پر پشت کردن مژه مانند اکستنشن و کاشت مژه و تفاوت آنها

انواع روش های پر پشت کردن مژه

همانطور که میدانید یکی از عوامل زیبایی که دغدغه مهم این روزهای بسیاری از خانم‌ها برای افزایش زیباییشان هست، داشتن مژه‌های بسیار پرپشت و بلند است. افرادی که به زیبایی و کمال چهره خود اهمیت می‌دهند امروزه از روش‌های جدید برای این امر استفاده میکنند. روش‌های بسیار مختلفی وجود دارد که میتوان با استفاده از هر یک از آن‌ها زیبایی چشمان خود را چند برابر کرد. روش‌های مدرنی که استفاده میشود عبارتند از اکستنشن مژه، مژه مصنوعی و کاشت مژه و لیفت مژه که میتوان با هر یک از آن‌ها زیبایی چشمان خود را افزایش داد. قطعا امروزه اسم این روش‌ها را از زبان خانم‌ها شنیده باشید. البته بسیاری به دنبال استفاده از روش‌های ارگانیک و طبیعی هستند تا مژه‌هایی بلند و پر پشت داشته باشند اما روش‌های خانگی مدت زمان بسیار زیادی نیاز دارد تا نتیجه را به شما نشان دهد. اغلب افراد به دنبال این هستند که این چند روش چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند و میزان ماندگاری کدام یک از انها بیشتر است. این روش ها همگی جزو روش های نیمه دائمی هستند و اگر به دنبال یک روش دائمی برای پر پشت کردن مژه هستید باید به کلینیک های پزشکی مراجعه کنید تا روشی دائمی را تجربه کنید درغیر این صورت همه روش‌های دیگر نیمه دائمی بوده  و مدت زمان مشخصی همراه چشمان ما هستند.

هر چه مژه‌های شما دارای حالت زیباتری باشند قطعا چشمان شما نیز زببایی بیشتری را می‌تواند تجربه کند. اکستنشن مژه تارهای مصنوعی هستند که در بین مژه‌های طبیعی فرد قرار می‌گیرند. کاشت مژه نیز تقریبا روندی شبیه به این فرآیند دارد اما بسیار طبیعی‌تر از روش اکستنشن مژه است. فرق اصلی این دو روش مدت زمان ماندگاری آن و ظاهری است که برای چشمان شما فراهم می‌کنند. در این مقاله قصد داریم هر دو روش پر پشت کردن مژه را به خوبی برای شما شرح دهیم تا هر زمان نیاز به استفاده از یکی از این دو روش داشتید اطلاعات کاملی در رابطه با آن مطالعه کرده باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

اکشتنشن و کاشت مژه برای پر پشت کردن مژه ها به پلک چسبیده نمیشود همراه با عکس نمونه

تفاوت بین کاشت مژه و اکستنشن مژه در چیست؟

همانطور که میدانید اکستنشن مژه یا کاشت مژه‌ای که در سالن‌های زیبایی انجام میشود هر دو تقریبا روش‌های علمی و پزشکی نبوده و توسط متخصصین زیبایی در سالن‌های زیبایی انجام میشود. این دو روش تقریبا فقط در بخش روش انجام متفاوت هستند وگرنه هر دو تقریبا یک روند را طی می‌کنند. در هر دوی این روش‌ها مژه‌های مصنوعی به صورت تک به تک به مژه طبیعی فرد چسبانده میشود و طول، رنگ و ضخامت مژه را بسیار بهبود میبخشد. مژه مصنوعی که برای این دو روش استفاده میشود ممکن است از موی سمور، ابریشم یا حتی موی طبیعی انسان ساخته شود. از سالیان گذشته استفاده از مژه مصنوعی بسیار رواج داشت. در استفاده از این دو روش هرگز مژه‌ها بر روی پلک شما چسبیده نمیشود و به تارهای مژه طبیعی شما چسبیده میشود و البته دارای چسب‌های بدون ضرر است که متاسفانه در گذشته چسب هایی که استفاده میشد دارای ضررهای بسیار زیادی برای چشم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه را پیشنهاد میکنیم.

کاشت مژه به چند صورت انجام میشود؟

کاشت مژه به چند صورت مختلف انجام میشود که بهتر است نام مدل‌های مختلف این روش را بدانید.

 1. کاشت مژه تار به تار
 2. کاشت مژه کلاسیک
 3. کاشت مژه گلامور و اسپایکی
 4. کاشت مژه نچرال
 5. کاشت مژه عروسکی
 6. کاشت هیدن مژه (کاشت نامرئی)
 7. کاشت مژه سه بعدی کاشت مژه D3
 8. کاشت مژه ابریشمی
 9. اکستنشن چند بعدی (والیوم – مگاوالیوم)
 10. اکستنشن هیبرید ( ترکیبی یا میکس)
در زمانیکه کاشت مژه دارید ازتقویت کننده ها مژه برای پر پشت کردن مژه استفاده نشود همراه با عکس نمونه کار

مراقبت‌های لازم پس از انجام کاشت مژه

همانطور که میدانید انجام هر یک از فرآیندهای زیبایی نیاز دارد مراقبت‌های خاصی از آن انجام شود تا ماندگاری و روند بهبودی آن به خوبی انجام شود. در ادامه مراقبت‌هایی که باید بعد از کاشت مژه انجام دهید را نام میبریم:

 • هرگز از ریمل برای پرتر کردن مژه‌های خود استفاده نکنید زیرا در کاشت مژه به میزان کافی رنگ و حالت خوبی به مژه‌های شما داده شده است.
 • اگر مجبور به استفاده از ریمل برای زیباتر کردن چشمان خود بودید بهتر است از ریمل هایی استفاده نکنید که چرب هستند.
 • هرگز برای پاک کردن چشمان خود از چشم پاک های دو فاز که چرب و روغنی هستند استفاده نکنید زیرا آسیب جدی به مژه های شما میرساند.
 • سعی کنید به سونا نروید و حتی به حمام هم که میروید در رطوبت بسیار بالا قرار نگیرید زیرا در این صورت چسب مژه شما بسیار ضعیف میشود و سنگینی مژه های مصنوعی باعث میشود که مژه های طبیعی شما نیز دچار آسیب شود.
 • هرگز چشمان خود را با استفاده از آب داغ نشوئید و اجازه بدهید چشمان شما با آب ولرم رو به سرد شسته شود تا به چسب مزه های شما آسیب نرسد.
 • هرگز به صورت مستقیم زیر دوش قرار نگیرید تا فشار زیاد آب دوش موجب کنده شدن مژه های مصنوعی شما شود. پس بهتر است به صورت غیر مستقیم بر روی سر و صورت خود آب بریزید که از آسیب به آن در امان باشید.
 • هرگز در زمان‌هایی که کاشت مژه دارید از قطره یا دیگر تقویت کننده‌های مژه استفاده نکنید.
 • در روزهایی که کاشت مژه انجام میدهید دقت داشته باشید دچار گل مژه، التهابات چشمی و آلرژی نباشید که قطعا چشم شما ممکن است عفونت کرده و آسیب جدی به آن برسد.
 • به مدت یک روز پس از انجام کاشت مژه هرگز اجازه برخورد آب با آن را  ندهید.
 • هنگامی که میخواهید بخوابید بهتر است بر روی صورت خود نخوابید تا حالت مژه‌هایتان از بین نرود.
 • هرگز ا رف مژه استفاده نکنید زیرا زیبایی حالت چشمان شما را از بین می‌برد.
نمونه اکستنشن مژه چند رنگ به رنگ بنفش و صورتی برای پر پشت کردن مژه

آشنایی با چهار مدل کاشت مژه

در این بخش میخواهیم شما را با 4 مدل از کاشت مژه آشناکنیم تا با اطلاعاتی دقیق به دنبال کاشت و انتخاب یکی از این مدل‌ها بپردازید:

کاشت مژه به صورت کلاسیک:

در استفاده از این روش میتوانید با استفاده از مهارت مژه کار خود یک کاشت مژه خوب داشته باشید. مژه کار شما با استفاده از چسب مخصوص اقدام به کاشت مژه‌ها به مژه طبیعی شما می نماید.

کاشت مژه به صورت تار به تار:

اگر به دنبال بهبود کم پشتی مژه‌های خود هستید و به دنبال ایجاد یک ظاهر یک دست و طبیعی هستید استفاده از این روش به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.این نوع کاشت دارای انواع مختلفی است که ممکن است شما نام آن‌ها را زیاد شنیده باشید که در ادامه برای شما نام میبریم: تکنیک تک‌انبر، تکنیک دولاین، کاشت مژه روسی، کاشت مژه ترکیه‌ایی، کاشت روش ال، کاشت مژه بوته‌ایی، کاشت مژه ایتالیایی، کاشت مژه خلیجی، کاشت مژه اداری و  کاشت مژه نیمه همگی جزو تکنیک کاشت مژه به صورت تار به تار هستند که بسیار مرغوب است.

کاشت مژه به صورت والیوم:

کاشت مژه با این تکنیک به صورت چند بعدی انجام میشود بدین صورت که از 2 تا 10 بعدی را کاشت مژه والیوم میگویند و از 12 به بعد را کاشت مژه مگا والیوم میگویند روش کاشت مژه به صورت والیوم بین طرافداران مژه‌های پر پشت بسیار محبوب است زیرا حجم و کیفیت بسیار بالایی دارد و زیبایی بسیار زیادی به مژه‌های متقاضی میبخشد. افرادی که به دنبال مژه‌های بسیار پر پشت هستند توصیه میشود این روش را انتخاب کنند زیرا در انجام این روش از کاشت مژه از تارهای مژه بسیار نازک و باریک استفاده میشود که در 2،3 و 4 جهت مختلف هستند و بر روی تار مژه طبیعی شما کاشت میشود و باعث حجیم نشان دادن مژه شما میشود. همه این چهار روش کاشت مژه به صورتی انجام میشود که با استفاده از چسب و ابزار مخصوص کاشت مژه، تارهای مژه مصنوعی به صورت تکی، 2 تایی و یا 3 تایی به مژه طبیعی فرد چسبیده میشود.

کاشت مژه به صورت هیدن:

با استفاده از روش کاشت مژه به صورت هیدنمیتوانید مژه هایی بلند و بسیار زیبا داشته باشید و از مدل غیر طبیعی کاشت مژه راحت شوید زیرا در این روش از مژه‌های مصنوعی به صورتی استفاده میشود که زیر مژه طبیعی شما چسبیده میشود و اصلا از ظاهر مژه نمیتوان مشخص کرد که کاشت مژه انجام شده است و دارای ظاهری بسیار طبیعی است. در این روش از چسب گیاهی استفاده میشود که هیچگونه آسیبی به مژه‌های شما نخواهد رسید.

مقاله ماندگاری اکستنشن مژه و پنج راهکار برای افزایش ماندگاری آن را ازدست ندهید.

نکاتی که باید در رابطه با کاشت و اکشتنشن مژه بدانید

قطعا نکاتی هست که میتواند به شما در داشتن مژه هایی پر پشت کمک کند و رعایت آن برای شما خالی از لطف و مزایا نیست. با ما همراه باشید تا نکات لازم را برایتان شرح دهیم:

 1. پیش از آنکه کاشت مژه انجام دهید حداقل به مدت 5 ساعت نباید صورت خود را شسته باشید زیرا مژه‌های برای کاشت باید کاملا خشک باشد.
 2. 24 ساعت قبل از انجام کاشت یا اکستنشن مژه هرگز نباید ورزش‌های سنگین انجام داده باشید زیرا تعریق زیاد میتواند برروند کاشت مشکلی ایجاد کند.
 3. در صورتی که از این دو روش مراقبت های خوبی داشته باشید قطعا به مدت 6 الی 8 هفته میتوانید از زیبایی آن استفاده نمائید.
 4. در صورتی که دوست دارید مژه های پر حجم و بلند داشته باشید باید کاشت بسیار پر داشته باشید و کاشت کم حجم نمیتواند برای شما مناسب باشد.
 5. مراقبت چشمان خود باشید زیرا در صورت تعریق، برخورد با آب یا گریه کردن 24 ساعت اول باعث میشود چسب شما به داخل چشم ورود کند و سوزش یا مشکلات دیگری برای چشم شما پیش آید.
 6. با استفاده از یکی از این دو روش میتوانید از شر کشیدن خط چشم و ریمل رها شوید زیرا یک حالت بسیار زیبا برای چشمان شما ایجاد میکند و  میتوانید چشمانی بسیار زیبا داشته باشید بدون استفاده از لوازم آرایشی که مخصوص چشم است. پاک کردن و حتی کشیدن خط چشم زمانی که مژه کاشت میکنید کمی سخت خواهد بود ولی اگر مجبور به استفاده از آن شدید با پاک کننده هایی که فاقد چربی هستند آن را پاک کنید.
 7. با استفاده از شانه‌های مخصوص مژه پس از حمام و خوابیدن مژه‌ها خود را شانه کنید.
 8. اگر با پاک کننده یا پد آایشی نخواستید چسمان خود را قبل خواب تمیز کنید میتوانید از شامپو بچه ای که رقیق شده است استفاده کنید و قبل از خواب چشمان خود را به آرامی بشوئید به صورتی که آسیبی به مژه‌های طبیعی و مصنوعی شما نرسد و موجب شکست آن ها نشود.
 9. اگر خارش شدیدی در ناحیه چشم خود داشتید بهتر است چشمان خود را برای چند دقیقه ببنید و با دست اقدام به خاراندن آن نکنید.

مطالعه مقاله فرق اکستنشن موقت و دائم مژه را ازدست ندهید.

2 thoughts on “انواع روشهای پر پشت کردن مژه مانند اکستنشن و کاشت مژه و تفاوت آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193