قطعا داشتن چشم‌های زیبا می تواند چهره شما را زیباتر و جذابتر جلوه دهد. بن مژه فرصت بسیار خوبی برای داشتن چشم‌های زیبا است. کسانی که فرصت کافی برای آرایش کردن چشم‌های خود را ندارند حتما از بن مژه استفاده میکنند. یکی از مهمترین شاخصه‌های زیبایی صورت داشتن چشم‌هایی زیبا است.

 زیبایی چشم علاوه بر رنگ چشم و حالت چشم به عامل دیگری نیز بستگی دارد. داشتن مژه‌های پر برای زیبایی چشم تاثیر بسیار زیادی دارد. با راه‌های مختلفی میتوان چشم را آرایش کرد و مژه‌ها را پرتر نشان داد. یکی از جدید ترین و راه‌هایی برای پرتر نشان دادن مژه مورد استقبال همگان قرار گرفته است انجام تاتوی بن مژه است. تاتوی بن مژه به صورتی است که با اضافه کردن جوهر بین مژه‌ها سبب پرتر دیده شدن مژه میشوند.

 اصولا کسانی که خدمات تاتوی مژه را ارئه میدهند این کار را به دو روش کلی انجام میدهند.

اضافه کردن جوهر بین مژه‌ها یکی از روش‌های انجام تاتوی بن مژه است.

انواع تاتو خط چشم برای انواع مدل های چشم وجود دارد.اما یکی دیگر از راه‌های انجام تاتوی بن مژه کشیدن خطی نازک با جوهر مانند خط چشم دائم بالای مژه‌ است.هر دو روشی که گفته شد برای انجام تاتوی بن مژه است اما انتخاب این که تاتوی بن مژه به چه صورتی انجام بگیرد یک سلیقه شخصی است و هر فرد مطابق میل شخصی خود روش انجام آن را انتخاب میکند.

تاتو بن مژه به روش پخش جوهر بین مژهها

شاید کسانی که تا الان با بن مژه آشنایی نداشتن با خواندن توضیحاتی که دیده شد انجام این خدمات زیبایی را با نام‌های دیگری نیز بشناسند. معمولا این خدمات زیبایی را با نام‌های دیگری مانند میکروپیگمنتیشن و هاشور میشناسند.

 درواقع هاشور، میکروپیگمنتیشن و بن مژه هر 3 یک خدمات زیبایی هستند. پیشنهاد ما برای آن دسته از کسانی که میخواهند تاتوی آنها طبیعی بنظر برسد تاتوی بن مژه به روش اول است که در این روش جوهر ما بین مژه‌ها پخش میشود.

 کسانی که این خدمات زیبایی را ارئه میدهند برای انجام این تاتو از دستگاهی که سوزن خیلی ریز دارد استفاده میکنند. این دستگاه‌ها علاوه بر داشتن سوزن خیلی ریز و نازک، از سرعت بسیار بالایی برای پخش جوهر برخوردار هستند.برای متوجه شدن تغییر در زیبایی مژه و چشمان خود باید تا انتهای انجام تاتو صبر کنید.

پس از اتمام تاتو حتما تغییر و زیبایی که در چشمان شما ایجاد شده است مورد توجه شما قرار میگیرد. با انجام بن مژه میتوانید چشمان زیبا داشته باشید.

تاتو بن مژه به صورت خطی بسیار نازک و ظریف در بالای پلک روی خط رویش مژه ها

چه کسانی مناسب بن مژه هستند؟

به طور کلی انجام تاتو بن مژه برای تمامی خانم‌هایی که دوست دارند چشمانی زیبا داشته باشند مناسب است.

 انجام تاتو بن مژه برای خانم‌هایی که وقت کافی برای انجام آرایش ندارند بسیار مناسب است. بعضی از خانم‌ها علاقه‌ای به پاک کردن آرایش و تجدید آرایش ندارند و بعضی دیگر به استفاده از خط چشمها علاقه ای ندارند اما برای آراستگی و زیبایی چشم‌های خودبه دنبال انجام آرایش دائمی هستند. تاتو بن مژه بسیار مورد توجه خانم‌هایی که علاقه به آرایش دائمی دارند قرار گرفته است. دسته دیگری از بانوان هستند که مژه‌های معمولی و نازکی دارند و برای پرتر و ضخیم تر نشان داده شدن مژه از روش تاتو بن مژه استفاده میکنند تا چشمانی زیباتر داشته باشند.

نمونه تاتو دائمی بن مژه بر روی چشم های یک خانم

بن مژه مناسب چه کسانی نیست؟

همانطور که قبلا گفته شد بن مژه برای تمامی بانوان  مناسب است. اما در بین تمامی افرادی که که متقاضی انجام تاتو بن مژه هستند خانم‌هایی هستند که بخاطر شرایط شغلی که با اشعه سر و کار دارند از انجام بن مژه صرف نظر کنند.

 بعضی از خانم‌هایی که عفونت چشمی دارند به دلیل احتمال ایجاد عفونت و ضرر بیشتر نیز گزینه مناسبی برای انجام بن مژه نیستند. انجام بن مژه برای زنان بار دار نیز تقریبا بی  ضرر نیست، این دسته از بانوان باید برای انجام تاتو بن مژه باید تا پایان دوران بارداری خود صبر کنند.

مدت ماندگاری بن مژه

بن مژه هم یک نوع تاتو برای زیباسازی چشم به صورت دائمی محسوب میشود. بن‌ مژه نیز مانند بسیاری از تاتو‌ها پس از گذشت مدتی کدر و کم رنگ میشود. زمانی که بن مژه کدر و کم رنگ میشود نیاز به ترمیم یا تاتو مجدد دارد. اما مدت زمان ماندگاری این تاتو معمولا چیزی در حدود 5 سال و بیشتر است.

اما عواملی موثر بر رنگ تاتو وجود دارد. مهمترین این عوامل جنس پوست فرد است. باید بدانند میزان نگهداری تاتو سر و صورت در خانومهایی که پوست خشکی دارند بسیار راحت تر و بیشتر از خانم هایی است که پوست چرب دارند و ترشح چربی از صورت آنها زیادتر است.

نمونه خط چشم نازک بدون دنباله به عنوان بن مژه بر روی چشم های یک خانم

مزیت‌های انجام بن مژه

قطعا استفاده از هر روش زیبایی دارای مزایای بسیار زیادی نیست هست که تاتو بن مژه نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه چند مورد از مزایای این روش را نام میبریم:

 1. این تاتو به صورت دائمی است و با شست و شو پاک نمیشود. در نتیجه وقت کمتری برای خود آرایی روزانه صرف میشود و آراستگی دائمی خود مزیت بسیار بزرگی محسوب میشود.
 2. بسیاری از خانوم‌ها از پوست حساسی برخوردار هستند. معمولا حساسیت پوستی آنها نسبت به مواد آرایشی مختلف است. به همین دلیل نمیتوانند همیشه از مداد چشم‌های ضمخت استفاده کنند. در نتیجه انجام بن مژه برای آنها بسیار مناسب است تا دیگر دچار حساسیت‌های پوستی نشوند.
 3. هرچه سن بالاتر میرود به دلیل پیر شدن پوست جذابیت چشم‌ها نیز کمتر میشود. به علاوه آن که حوصله برای انجام آرایش روزانه نیز کمتر میشود. توجه داشته باشید بن مژه برای خانوم‌های مسن بسیار مناسب است.
 4. برای خانوم‌هایی که دچار لرزش دست هستند و یا هر روز صبح زود باید به محل کار روزانه خود مراجعه کنند و یا نمیتوانند به صورت عجله‌ای آرایش کنند بن مژه بهترین روشی است که به داشتن چشم‌های آراسته به آنها کمک میکند.

مراقبت‌های بعد از انجام بن مژه

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که: بعد از انجام بن مژه چه مراقبت‌هایی لازم است انجام شود؟

پاسخ ما برای شما به شرح زیر خواهد بود:

 1. کسانی که بن مژه انجام میدهند باید توجه داشته باشند بلافاصله بعد از انجام آن تا مدت 3 روز از شست و شوی چشم و پلک خوداری نمایید.
 2. در 24 ساعت اولی که بن مژه انجام شده است میتوانید از کمپرس یخ استفاده کنید اما در خاطر داشته باشید اگر از کمپرس یخ بیشتر از 24 ساعت استفاده کنید امکان دارد که سر درد بگیرید.
 3. برای جلوگیری کردن از عفونت محل تاتو را تا یک هفته پس از انجام تاتو با استفاده از پمادهای چشمی که حاوی ویتامین آ هستند چرب نمایید.

مراقبتهای قبل از انجام بن مژه

 1. زمانی که تصمیم برای انجام تاتو دارید از چند ساعت قبل از نوشیدن مواد کافعین دار مثل قهوه خود داری کنید.
 2. قبل از انجام تاتو در مقابل اشعه‌هایی که ماورای بنفش دارند قرار نگیرد.
 3. توجه داشته باشید از خوردن دارو و موادی که برای شما حساسیت پوستی ایجاد میکند به شدت خود داری نمایید.
 4. قبلا از انجام تاتو از هیچگونه مراقبتهای پوستی استفاده نکنید تا پوست شما مقاومت خود را داشته باشد.
 5. توجه داشته باشید که آرایشگر شما قبل از انجام هر گونه اقدامی تمامی وسایل و ابزار خود را استریل کند.
تاتو بن مژه به صورت یک خط چشم نازک برای یک خانم

میزان درد بن مژه

انجام هرگونه تاتو بر روی بدن با درد همراه است. برای کم کردن درد تاتو معمولا از بی حس کننده‌های پوستی استفاده میشود. پس بی حس شدن بافت مورد نظر تاتو انجام میشود. برای انجام بن مژه نیز در کلینیک‌های معتبر قبل از شروع کار از بی حسی استفاده میشود تا شدت و میزان درد تاتو را کم کند. با استفاده از مواد بی حس کننده معمولا چیزی از درد متوجه نمیشوید.

آیا انجام بن مژه با خونریزی همراه است؟

در مراکز معتبر زیبایی معمولا از روش‌های استاندارد برای انجام این تاتو حساس استفاده میشود. معمولا اگر انجام بن مژه توسط آرایشگر ماهری انجام شود میتوان براحتی امکان خونریزی هنگام انجام تاتو را به میزان لازم کاهش داد. در هنگام انجام تاتو ممکن است مانند تمامی تاتو‌های دیگر، برروی پلک خراش ایجاد شود. اطمینان داشته باشید این خراشها با احتیاط انجام میشود تا  کمترین حد درد و خونریزی پیش آید.

نمونه خط چشم نازک برای یک خانم

آیا میتوان بن مژه را پاک کرد و از بین برد؟

ما به تمامی خانم‌هایی که روش آرایش دائم را به جای آرایش موقتی انتخاب میکنند توصیه میکنیم قبل از انجام هر کاری به ماه عسل انجام آن کار فکر کنند و تصمیم قطعی خود را در این رابطه بگیرند. مخصوصا برای انجام بن مژه باید بدانند که بن مژه هم مانند تمامی تاتو های دیگر برای از بین بردن کار سختی پیش رو دارد به همین علت باید پیش از انجام آن از انتخاب روش مطمئن باشند. کسانی که قصد پاک کردن بن مژه را دارند باید بدانند که دروافع کار بسیار سختی است. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد میکنیم برای انجام آرایش‌های دائمی به مراکز معتبر زیبایی مراجعه کنید تا کادر آرایشی ماهری تاتوهای شما را انجام دهند

به چه دلیل رنگ تتو بن مژه پخش میشود؟

پخش شدن رنگ تاتو دلایل مختلفی دارد که همگی به رنگی که استفاده میشود دارد. رقیق بودن رنگی که برای تاتو استفاده میشود، جنس نامرغوب رنگ و یا رنگ فاسد و تقلبی همگی از دلایل پخش شدن رنگ تاتو است.

عوارض و خطرات بن مژه

همانطور که میدانید بن مژه درواقعیت تاتو میباشد. تاتو بن مژه نیز مانند تمامی تاتو‌های دیگری که انجام میشود اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنند و در مرکزی اصولی انجام نشود ضررهایی برای بدن دارد. ضررهای ناشی از تاتو میتواند بیشتر از سایر بافت های دیگر باشد زیرا در این تاتو بافت خیلی حساسی تاتو میشود به همین خاطر است که بیشتر از بافت‌های دیگر نیاز به دقت در انجام کار و رعایت بهداشت  دارد. تاتو بن موژه به دلیل حساسیت بالای بافت باید تحت نظر یک متخصص ماهر انجام شود. از عوارضی که در صورت رعایت نکردن ممکن است برای فرد متقاضی به وجود آید میتوان موارد زیر را نام برد:

 1. عفونت و انتقال انواع بیماری‌ها از جمله ساده‎ترین و پیش پا افتاده ترین عوارضی است که در تاتو بن مژه میتوانید با آنها مواجه شوید. درصورتی که برای انجام بن مژه به مراکز غیر معتبر و آلوده مراجعه شود و در صورت استریل نبودن مواد و ابزار مصرفی امکان انتقال عفونت و بیماری‌های مختلف بسیار زیاد است.
 2. متخصص و یا آرایشگری که بن مژه را برای شما انجام میدهد باید اطلاعات کافی در مورد کار خود و بافتی که روی آن این تاتو بسیار حساس را انجام میدهد داشته باشد. آزایشگر زمانی که در مورد پلک و چشم و بافت‌های درونی آن اطلاعات کافی نداشته باشد باعث میشود از حساسیت این بافت غافل شود و در بعضی از موارد مشاهده میشود که آسیب‌های شدیدی به این بافت‌ها وارد میشود. اگر سوزن تاتو به میزان زیادی درون پلک فرو برود حتی میتواند به کره چشم نیز آسیب بزند. شما تنها با تحقیق در مورد یک مرکز زیبایی معتبر و آرایشگری ماهر میتوانید درصد این عوارض بسیار نادر را کمتر کنید.
 3. زنانی که باردار هستند از انجام این تاتو خود داری کنند زیرا انجام این تاتو میتواند سبب آسیب رسیدن به جنین باشد. زیرا برای انجام بن مژه از رنگ و مواد شیمیایی استفاده میشود که به طور قطع مواد شیمیایی آسیب‌های جبران ناپذیری به جنین وارد میکند.

سوالات متداول درباره تاتو بن مژه :

ماندگاری تاتو بن مژه چه مدت است؟

معمولا تاتو بن مژه سه سال ماندگاری دارد.

آیا بعد از عمل لایزیک چشم میتوانیم تاتو بن مژه انجام دهیم؟

سه ماه بعد از هر جراحی میتوانید کار تاتو چشم انجام دهید.

آیا بن مژه پخش رنگ دارد؟

خیر. این کار پخش رنگ ندارد.

آیا برای افرادی که پف پشت پلک دارند این تاتو مناسب است؟

بله. برای چشم هایی که پف دارند تاتو خط چشم نازک و بن مژه مناسب است.

چه مراقبت هایی بعداز تاتو چشم باید انجام بدیم؟

تا 48 ساعت هر 6 ساعت یک قطره استریل چشمی و روزی دوبار به مقدار کم از ویتامین آ رو زخم استفاده شود.