بهترین رنگ برای تاتو ابرو چیست؟

تاتو ابرو

سوالات متداول درباره رنگ تاتو ابرو :

آیا رنگ های مورد استفاده برای تاتو ابرو سرب دارند؟

خیر . رنگ های جدیدی که مورد استفاده هستند سرب ندارند.

آیا برای تاتو ابرو میتوان از رنگ خیلی روشن استفاده کرد؟

بله برای بعضی از پوست های خیلی روشن و سفید امکان پذیر میباشد.

چرا رنگ تاتو ابرو ها دودی میشود؟

به خاطر پیگمنت های پوست و برای کسانیکه تاتو دارند به دلیل رنگ تاتوی قبلی که انجام دادند این اتفاق می افتد.

در این روزهایی که زیبایی برای افراد بسیار مهم شده است و زمان زیادی را برای کسب زیبایی خود صرف میکنند. زیبایی چهره افراد در قسمت فوقانی به زیبایی ابرو و چشم باز میگردد. به همین علت افراد برای زیباسازی ناحیه ابروی خود از تاتو استفاده میکنند. همانطور که میدانید برای تاتو ابرو نیز مانند تاتو بدن نیاز به رنگ مخصوص تاتو است. در بازار عرصه تاتو مارک‌های مختلفی در رنگ‌های مختلفی وجود دارد و البته هر رنگ دارای طول عمر متفاوتی است. به صورت مثال رنگ تاتو قرمز دارای ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر رنگ‌ها است و بسیار دیرتر از رنگ‌های دیگر پاک میشود. اما در استفاده تاتو برای ابرو اغلب از رنگ مشکی و قهوه‌ای  استفاده‌ میشود. اما برای تاتوهایی که جنبه زیبایی دارند از رنگ‌های مختلفی همچون قرمز، آّی، سبز، زرد، بنفش و … استفاده میشود.

همانطور که میدانید ابرو از اهمیت بالایی در زیبایی چهره افراد ایجاد میکند. برای ایجاد زیبایی بیشتر و جذاب‌تر در ناحیه ابرو میتوانید متناسب با پوست از رنگ مناسب و فرم مناسبی استفاده کنید تا تاثیر بسیار بالای آن را در افزایش زیبایی خودمشاهده کنید. البته پیگمنتر کسی که آرایش‌های دائمی و نیمه دائمی را انجام میدهدباید علم و مهارت کافی برای انتخاب ترکیب رنگ درست و بهترین برند را داشته باشد. البته امروزه طبف بسیار وسیعی از رنگ‌ها ارائه شده است تا پیگمنترها بتوانندراحت‌تر ترکیب رنگ صحیح را انتخاب کنند. نوع سوزن، نوع رنگ و طیف رنگی که برای تاتو استفاده میشود بسیار مهم است. رنگی که برای تاتو ابرو استفاده میشود باید استاندارد باشد، با پوست فرد سازگاری بالایی داشته باشد و کاملا بهداشتی باشد تا باعث ایجاد حساسیت پوستی و آسیب به فرد نشود.  اگر از رنگ‌های غیر استاندارد استفاده شود ممکن است پوست فرد متقاضی دچار آلرژی و عفونت پوستی شدید شود زیرا این ماده شیمیایی به زیر پوست فرد نفوذ میکند. با ما همراه باشید تا با بهرین رنگ تاتو ابرو آشنا شوید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

آشنایی با لایه‌های پوست در انجام تتو ابرو

  • لایه سطحی پوست لایه‌ای است که با چشم دیده میشود و میتوانید به راحتی آن را لمس کنید. لا
  • لایه اپیدرم یا همان لایه میانی پوست در بخش زیرین لایه سطحی قرار دارد که بافت زنده پوست است. الب تزریق رنگ در این لایه انجام خواهد داشت.
  • لایه بعد از لایه اپیدرم لایه بافت چربی است که اگر سوزن به این لایه برخورد کند باعث ایجاد خونابه از این لایه میشود که در واقع همان خون رقیق است که از بدن خارج میشود.
  • و آخرین لایه لایه زیرین است که شامل رگ‌های خونی، سلول‌های عصبی و .. میشود. این لایه یک محدوده ممنوعه در تاتو است و هرگز نباید سوزن با این لایه برخورد کند.

آشنایی با پوست در تتو و انتخاب بهترین رنگ

وظیفه پیگمنتر است که برای انجام تاتو ابرو ابتدا انواع پوست و انواع رنگ‌های تاتو را به خوبی بشناسد و دوره‌های مورد نیاز را به صورت حرفه‌ای گذرانده باشد. اگر پوست‌ها را به خوبی بشناسید به راحتی نیز میتوانید نزدیک‌ترین و بهترین رنگ مناسب برای پوست فرد را تشخیص داده و برای مشتری استفاده کنید. البته که باید این مورد را در نظر بگیرید که رنگی را انتخاب کنید که با توجه به نوع پیگمنت پوست پس از تاتو دچار تغییر رنگ نشود.

آشنایی با ترکیب رنگ در تاتو ابرو و رنگ شناسی مخصوص هر پوست

پیش از آنکه رنگ تاتو را انتخاب کنیم باید جنس پوست و نوع رنگ را به خوبی بشناسیم. اغلب رنگ‌های تاتو به سه دسته تقسیم میشود که عبارت است از: رنگ زرد، رنگ قرمز و رنگ آبی.

رنگدانه تاتو زرد: از رنگدانه زرد برای تاتو در پوست‌های روشن استفاده میشود.

رنگدانه تاتو قرمز: از رنگدانه قرمز برای تاتو در پوست‌های گندمی استفاده میشود.

رنگدانه تاتو آبی: از رنگدانه آبی برای تاتو در پوست‌‎های سبزه و تیره رنگ استفاده میشود.

برای ترکیب رنگ تاتو ابرو باید ابتدا پوست روشن و تیره را به خوبی بشناسید سپس رنگ‌ها را برای آن ترکیب کنید.

  • برای پوست قهوه‌ای: پوست قهوه‌ای جزو پوست‌های تیره رنگ است و به همین علت رنگ‌های تاتو نارنجی و  رنگ تاتو زرد نمیتواند جلوه خوبی روی آن داشته باشد. بهتر است برای پوست‌های قهوه‌ای از رنگ تاتو آبی تیره، رنگ تاتو قرمز، رنگ تاتو بنفش و رنگ تاتو مشکی استفاده نمود.
  • برای پوست تیره رنگ: بهتر است برای پوست‌های تیره رنگ اصلا از رنگ تاتو روشن استفاده نکنید. بهترین رنگ تاتو برای افرادی که پوست تیره دارند استفاده از رنگ تاتو مشکی و رنگ تاتو  قرمز است.

برای پوست رنگ پریده و روشن: برای پوست‌های رنگ پریده و روشن میتوانید از هر نوع رنگ تاتو به غیر از رنگ تاتو زرد استفاده کنید. رنگ‌های مناسب برای پوست‌ها روشن یا رنگ پریده عبارت است از: رنگ تاتو قرمز، رنگ تاتو نارنجی، رنگ تاتو سبز، رنگ تاتو آبی و رنگ تاتو سیاه.

نمونه رنگ تاتو بر پایه آب

آشنایی با رنگ تاتو بر پایه آب و رنگ تاتو بر پایه روغن

همانطور که از اسم این رنگ تاتوها پیداست رنگ تاتو پایه آب در آب حل میشود و رنگ تاتو پایه روغن در روغن حل میشود. با استفاده از گلیسیرین میتوانید رنگ تاتو با پایه روغن را رقیق کنید و با استقاده از آب مقطر میتوانید رنگ تاتو بر پایه آب را نیز رقیق کنید.

ممکن است برای خیلی از افراد این سوال پیش آید که چگونه میتوان این رنگ‌ها را از یکدیگر تشخیص داد؟ برا تشخیص این دو رنگ از هم بهتر است یک قطره از رنگ را درون یک لیوان آب بچکانید در صورتی که این رنگ در آب حل شد این رنگ بر پایه آب است. در صورتی که این رنگ در انتهای ظرف ته نشین شد این رنگ تاتو بر پایه روغن است. یک روش دیگری برای تشخیص آن وجود دارد آن هم کافیست رنگ تاتو را روی پوست خود بکشید اگر رنگ بر پایه آب باشد احساس خشکی در روی پوست دارید و اگر بر پایه روغن باشد احساس چربی بر روی  پوست خود میکنید.

در صورتی که رنگ تاتو ابرو را برای مدتی دست نزده درون ظرف قرار دهید روغن موجود در رنگ تاتو بر روی سطح رنگ جمع میشود. به همین علت توصیه میشود پیش از انجام تاتو ابرو رنگ را به خوبی تکان دهید و این میتواند یکی از نشانه‌های رنگ تاتو ابرو بر پایه روغن باشد. اما در صورتی که رنگ تاتو ابرو بر پایه آب باشد و برای مدتی آن را تکان ندهید هیچ تغییری در آن به وجود نخواهد آمد و میتوانید بدون تکان دادن آن را استفاده نمائید. 

از نظر ماندگاری رنگ‌هایی که بر پایه روغن هستند دارای دوام و ماندگاری کمتری نسبت به رنگ‌هایی هستند که بر پایه آب هستند. معمولا رنگ‌هایی که بر پایه آب هستند پس از اتمام فرآیند تاتو ابرو دارای تغییر رنگ کمتری خواهند بود.

از رنگ تاتو بر پایه روغن اغلب برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلدینگ ابرو استفاده میشود. بیشترین کاربرد رنگ تاتو بر پایه آب برای تاتو بدن است و از رنگ تاتو بر پایه روغن اغلب برای ابرو استفاده میکنند. البته ممکن است پیگمنتر شما استفاده از رنگ بر پایه آب را نیز برای ابرو به شما توصیه کند. گاهی نیز به صلاح دید پیگمنتر از رنگ تاتو ترکیبی یعنی بر پایه روغن و آب برای تاتو ابرو و تاتو لب در روش میکرو پیگمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده میشود. از رنگ ابرو بر پایه روغن یا آب فقط باید برای رفع نواقص و پر کردن جاهای خالی ابروی فرد متقاضی استفاده نمود تا ابرو و رنگ استفاده شده زیبایی خاص خود را از ندهد.

نمونه رنگه های مختلف تاتو

معرفی برندهای مختلف در رنگ برای تاتو ابرو

میزان حساسیت در انتخاب بهترین رنگ برای تاتو ابرو آنقدر بالا است که اغلب پیگمنترها پیش از انجام برای فرد متقاضی همه برندهای و رنگ‌های آنها را تست کرده و سپس رنگ موردنظر از برند بهتر را انتخاب میکنند. به صورت کلی دو نوع رنگ تاتو در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی موجود است آن هم رنگ‌های سرد و رنگ‌های گرم که بسته به فاکتورهای متفاوتی متقاضی پیگمنتر موظف است با توجه به سلیقه فرد، نوع پوست فرد و رنگ پوست فرد رنگ بهتر را به او معرفی کند. از رنگ‌های سرد اغلب برای سایه ابرو یا شیدینگ ابرو و هاشور ابرو  استفاده میشود و از رنگ های گرم برای تاتو ابرو استفاده میشود.

در ادامه میخواهیم برخی از رنگ‌هایی که پیگمنترهای متبحر از آن جهت تاتو ابرو استفاده میکنند را شرح دهیم:

رنگ تاتو  برند پورپیگمنت بهترین رنگ برای تاتو ابرو

این برند جزو محبوب‌ترین ربرند و رنگ بین پیگمنترهای متبحر و با مهارت است. با استفاده از این نوع رنگ تاتو میتوان شیدینگ ابرو و هاشور ابرو را بسیار تمیز و با کیفیت بسیار بالا اناجم داد. رنگ تاتو پورپیگمنت به وسیله شرکت هلدینگ پیگمنت پلاس کانادایی برای پیگمنترهای ایرانی ارسال میشود. از رنگ جامد پورپیگمنت جهت میکروبلیدینگ ابرو و از رنگ مایع پورپیگمنت هم برای میکروبلیدینگ و هم برای میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده میشود. این برند از بین طیف رنگ‌های وسیعی که برای تاتو وجود دارد  از رنگ‌های بسیا پر کاربرد که اغلب برای ابرو استفاده میشود ساخته است و در بازار جهانی عرضه کرده است. البته شایان ذکر است این برند به عنوان اولین برند در جهان رنگ‌های تات را با تکنولوزی نانو تولید کرده است.

2 thoughts on “بهترین رنگ برای تاتو ابرو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193