بهترین مرکز میکرو بلیدینگ چه ویژگی هایی دارد

نمونه ای از بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو

باتوجه به اینکه اغلب افراد امروزه به زیبایی خود اهمیت بسیار زیادی میدهند به همین علت روش‌های مناسبی برای آرایش دائمی و نیمه دائمی استفاده میشود. درصد بسیار بالایی از زیبایی چهره افراد به قسمت بالای صورت یا همان ابرو و چشم باز میگردد. اگر به دنبال ایجاد یک آرایش نیمه دائمی و دائمی برای ابروهای خود هستید بهتر است روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید و با روش‌های مدرنی که برای زیباسازی ابرو انجام میشود آشنا شوید.

یکی از مدرن‌ترین روش‌هایی که برای آرایش نیمه دائم ابروی افراد استفاده میشود روش میکروبلیدینگ ابرو است. این روش نیمه دائمی در مراکز معتبر زیبایی توسط متخصصین زیبایی با مهارت طراحی و اجرا میشود. طراحی و اجرای روش میکروبلیدینگ ابرو تناسب بسیار بالایی با فرم صورت فرد دارد.با استفاده از روش میکروبلیدینگ میتوانید ابروهای خود را پر پشت‌تر نشان داده و دیگر نیاز به استفاده از لوازم آرایشی برای پرتر کردن ابروهای خود نخواهید داشت.

همانطور که گفتیم روش میکروبلیدینگ ابرو روشی است که باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شود به همین علت انتخاب یک مرکز زیبایی تخصصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای انجام این روش نیاز است با استفاده از قلم مخصوص یکسری شیار هم جهت با رویش موی طبیعی ابروی فرد بین موهای آن طراحی شود. قلمی که در این روش استفاده میشود دارای 10 الی 12 سوزن بسیار ریز است که در انتهای آن قرار گرفته است. البته این سوزن‌ها وارد پوست فرد نمیشود و فقط بر روی یک سطح مشخصی از پوست ابرو مانند برشی که کاغذ ایجاد میکند، برش ایجاد میشود. دقت کنید خطوطی که ایجاد میشود باید بسیار ظریف و به قطر تار موی ابرو باشد.   

بسیاری از افراد از دائمی یا نیمه دائمی بودن این روش سوال میکنند که باید بگوئیم میکروبلیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی است بدین معنی که تا آخر عمر شما باقی نمیماند و پس از مدتی جهت حفظ ساختار خود نیاز به ترمیم دارد. اغلب طول عمر میکروبلیدینگ را بین 12 الی 18 ماه تخمین زده‌اند که این ماندگاری رابطه بسیار بالایی با نوع پوست فرد، مرکزی که ای کار در آن انجام میشود و نوع رنگی که استفاده میشود دارد. نوع رنگ و میزان مهارت پیگمنتر ارتباط مستقیمی با مرکز میکروبلیدینگ شما دارد. با ما همراه باشید تا ویژگی بهترین مرکز میکروبلیدینگ را به شما شرح دهیم.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

ویژگی های مرکز میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

همانطور که میدانید علاوه بر مهارت پیگمنتر شما مرکزی که برای انجام این کار به آن مراجعه میکنید باید ویژگی‌های خوبی داشته باشد.

 • ابتدا باید دقت کنید برای انجام این کار هرگز به مراکزی که سابقه کمی در این زمینه دارند مراجعه نکنید زیرا سابقه و تجربه انجام میکروبلیدینگ ابرو در طراحی بسیار تاثیر گذار است. هرچه فرد سابقه طولانی‌تری در انجام این کار داشته باشد میتواند با ظرافت بیشتری طراحی ابروی شما را انجام دهد.
 • به مرکزی مراجعه کنید که دارای افراد با مهارت و آموزش دیده باشد بهتر است در وهله اول مراجعه به مرکز میکروبلیدینگ تقاضای بازدید ز مدارک مهارتی فرد پیگمنتر را کرده تا با میزان مهارت و آموزش‌هایی که فرد دیده است آشنا شوید.
 • مرکز میکروبلیدینگ باید حتما دارای مجوز وزارت بهداشت برای انجام کار خود باشد زیرا انجام میکروبلیدینگ ابرو کاری بسیار حساس روی پوست ابرو است و باید مرکز دقت کافی در رعایت بهداشت را داشته باشد.
 • به مرکزی که مراجعه میکنید در ابتدا برند رنگ‌هایی که برای شما استفاده خواهند کرد را پرسیده و در رابطه با آن تحقیقات لازم را انجام دهید زیرا نوع رنگی که برای ابروی شما استفاده میشود تاثیر بسیار زیادی در دوام و ماندگاری دارد و مرکزی خوب است که تمامی رنگ‌ها را با ویژگی و قیمت آن برای متقاضی به نمایش قرار دهد تا اطمینان خاطر حاصل شود.
 • مهم ترین مبحثی که باید به آن توجه کنید فایل نمونه کارهای قبلی مرکز است. دقت کنید در هنگام مراجعه به مرکز در خواست بازدید از عکس یا فایل نمونه کار آن ها را بدهید تا از ظرافت و دقت آنها در طراحی ابروی خود مطمئن شوید.
نمونه میکروبلیدینگ ابرو یک خانم با تتوی قبلی در یک مرکز معتبر میکروبلیدینگ ابرو

دسته بندی رنگ‌هایی که در روش میکروبلیدینگ استفاده میشود

رنگ‌هایی که در روش میکروبلیدینگ ابرو استفاده میشود به دو دسته کلی تقسیم میشود: رنگ‌های مصنوعی و رنگ‌های بدست آمده از اکسید آهن

رنگ‌های مصنوعی: این دسته شامل رنگ‌هایی است که از گیاهان، حیوانات، مواد موجود در طبیعت و مواد مصنوعی بدست آمده است.

رنگ‌های بدست آمده از اکسید آهن: این دسته شامل رنگ‌هایی است که از غبار سنگ، باقی اکسید طبیعی فلز و زنگ زدگی بدست آمده باشد.

اغلب توصیه میشود پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است هر 4 الی 8 هفته برای ترمیم و بررسی‌های لازم به مرکز زیبایی خود مراجعه کنید البته این بازدید فقط برای شش ماه اولیه است.

مقاله فرآیند ترمیم میکروبلیدینگ چگونه است در مجله زیبایی آکادمی تاترو را مطالعه فرمایید.

آیا همه میتوانند از میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند.

بهتر است بدانید استفاده از این روش نیمه دائمی برای همه افراد مناسب نیست. اغلب از این روش برای افرادی که قصد دارند  پر کردن و مرتب کردن ابروهای خود را انجام دهند استفاده میشود. به وسیله این روش میتوان تمامی نواحی که در ابرو خالی هستند را پر کرده و نواقص حالت ابرو را پوشاند. اما برخلاف این افراد آن دسته از متقاضیانی که دارای مشکلات پوستی خاص هستند یا دارای شرایط پزشکی مخصوصی هستند پیش از انجام این روش باید با پزشک خود مشورت‌های لازم را انجام دهند.  اغلب متخصصین زیبایی به افرادی که دارای پوست بسیار چرب، اگزما و جوش‌های بدخیم هستند این روش را توصیه نمیکنند. دلیل آنکه افرادی که دارای پوست حساس هستند گزینه خوبی برای این روش نیستند خونریزی آسان و سریع آنها است که در این صورت ابروی آنها به خوبی رنگ را پذیرش نمیکند و سریعا به خونریزی منجر میشود.

در چه شرایطی نمیتوان از میکروبلیدینگ ابرو استفاده نمود.

همانطور که گفتیم همه افراد نمیتوانند گزینه مناسبی برای این روش باشند. برخی افراد شرایط انجام این روش را ندارند و برخی دیگر از نظر سیستم ایمنی و آناتومی بدن پذیرای این روش نیستند. در ادامه میخواهیم شرایطی که در آن صورت نمیتوان میکروبلیدینگ ابرو را انجام داد برای شما شرح دهیم:

 • برای انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری بهتر است مخصوصا سه ماه اول هرگز به مراکز زیبایی جهت انجام میکروبلیدینگ ابرو مراجعه نکنند.
 • بهتر است مادران شیر ده از انجام این روش به دلیل استفاده از داروی بی حسی و تاثیری که بر شیر آنها دارد کمی انجام این روش را به تعویق انداخته و پس از پایان دوره شیردهی آن را انجام دهند.
 • در صورتی که دچار دیابت کنترل نشده هستید بهتر است هرگز به سمت استفاده از این روش برای زیباسازی ابروهای خود استفاده نکنید.
 • در صورتی که دچار بیماری‌های بسیار جدی مانند خود ایمنی، سرطان،صرح و اختلالات خود ایمنی هستید بهتر است از این روش برای زیباسازی ابروهای خود استفاده نکنید.
 • افرادی که دارای اختلالات گردش خون هستند، از داروهای رقیق کننده خون استفاده میکنند یا دارای هر گونه اختلالات خونی مختلفی هستند گزینه مناسبی برای این روش نیستند.
 • در صورتی که از داروهای خاص استفاده میکنید ابتدا به متخصص زیبایی خود بیان کنید تا در صورت مغایرت روش انجام آرایش ابرو را برای شما تغییر دهد.
 • در صورتی که دچار بیماری‌های پوستی باشید و دارای علائمی همچون علائم و سوزش‌های پوستی باشید بهتر است از انجام این روش صرف نظر کنید.
 • در صورتی که اخیرا پیشانی و ناحیه فوقانی صورت خود را بوتاکس کرده‌اید بهتر است این روش را فعلا انجام ندهید.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی یا دچار شکستگی در ناحیه ابرو هستند بهتر است از انجام این روش صرف نظر کنند.
 • بهتر است حداقل 3 روز پس از اپیلاسیون اجازه دهید بدن به حالت نرمال خود باز گردد سپس این روش را اجرا کنید.
 • افرادی که از لایه برداری شیمیایی آنها کمتر از دو هفته گذشته باشد گزینه مناسبی برای این روش نیستند.
کار میکروبلیدینگ ابرو در یک مرکز خوب

چه نکاتی پیش از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت شود؟

همان اندازه که انتخاب بهترین مرکز میکروبلیدینگ ابرو در روند طراحی و زیباسازی ابروی شما تاثیر گذار است نکاتی که باید توسط پیگمنتر به شما اطلاع داده شود تا پیش از کار آن را رعایت کنید نیز اهمیت دارد.  نکاتی که باید رعایت شود عبارت است از:

 • دقت داشته باشید همان روزی که میخواهید میکروبلیدینگ بر روی ابروهای خود انجام دهید بهتر از نوشیدن هرگونه قهوه، نوشیدنی انرژی زا و نوشیدنی الکل دار بپرهیزید.
 • از مصرف قرص‌هایی همچون آسپیرین، نیاسین، ایپوپروفن و ویتامین ای حداقل به مدت 24 ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ ممنوع است.
 • از مصرف  قرص‌های امگا 3 که حاوی روغن ماهی است به مدت یک هفته پیش از انجام این کار بپرهیزید.
 • ·        3 روز پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.
 • هرگز دو الی سه روز پیش از انجام این آرایش نیمه دائمی بر روی صورت خود وکس انجام ندهید.
 • ترجیحا دو هفته پیش از انجام این آرایش نیمه دائمی بهتر است از لایه برداری‌های شیمیایی برای پوست خود یا موهای زائد خود استفاده کنید.
 • پیش از انجام کار حتما ابتدا دوش گرفته تا تمیز باشید زیرا پس از انجام آن بهتر است به مدت چند روز از حمام رفتن معاف باشید.
 • پیش از انجام کار نمونه طرحی که میخواهید را به پیگمنتر خود نشان دهید زیرا حائز اهمیت است که پیگمنتر رنگی مشابه رنگ انتخابی شما را تهیه کند و طرح مورد نظر شما را پیاده سازی کند. ابتدای کار پیگمنتر روی ابروی شما طرح نهایی را طراحی کرده تا در صورتی که نظر شما مثبت بود کار را آغاز کند.

نکاتی که نباید بعد از میکروبلیدینگ فراموش کرد

پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو برای دوام و ماندگاری بالاتر بهتر است نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید که اغلب توسط پیگمنتر به شما توصیه خواهد شد.

 • هرگز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو از انجام فعالیت‌هایی که منجر به ایجاد عرق شدید میشود خودداری کنید. سونا گرم، شنا و جکوزی حداقل به مدت یک ماه ممنوع میباشد.
 • پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است هرگز بر روی صورت یا گردن خود از هیچگونه لیزر، لایه بردار شیمیایی و کرم‌هایی که حاوی رتین آ هستند استفاده نکنید.
 • از مصرف غذاهایی که از ادویه تند در آن استفاده شده است به مدت یک هفته خودداری نمائید.
 • سعی کنید حداقل به مدت ده روز از خوابیدن بر روی صورت بپرهیزید.
 • سعی کنید به مدت 10 روز استفاده از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی را استفاده نکنید. حتی استفاده از کرم و شوینده صورت نیز به مدت 10 روز ممنوع است.
 • در هیچ صورتی ابروهایی که میکروبلید شده است را نخارانید و اجازه دهید پوست خشک آن به صورت طبیعی کنده شود زیرا با کندن پوست خشک ابرو باعث ایجاد خونریزی خواهید شد.
 • بهتر است برای مدتی با وسیله نقلیه خود تردد کنید و از دوچرخه، اتوبوس، موتور سیکلت و خودروهایی که سرباز است استفاده نکنید تا در معرض هوای باز قرار نگیرید.

طبیعی است که به مدت یک هفته پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو پوست ابروی فرد دچار حساسیت میشود و ممکن است دچار خارش ابرو شوید اما دقت کنید که این فرآیند کاملا طبیعی است. در صورتی که به خوبی مراقبت‌های لازم را انجام دهید قطعا دوره درمان خوب و باسرعتی را سپری خواهید کرد. البته مدت زمان بهبودی برای افراد با پوست مختلف متفاوت است است و اغلب بین دو هفته تا چهار هفته متغیر میباشد. در صورتی که ابروی شما نیاز به ترمیم داشت بهتر است بین 30 الی 60 روز پس از انجام کار اقدام نمائید تا زخم‌های ابروی شما به خوبی بهبود یافته باشد. بهتر است طی چندین مرحله ابروی میکروبلید شده خود را ترمیم نمائید تا زیبایی خاصی به خود بگیرد و حالت طبیعی‌تر پیدا کند. ممکن است پس از میکروبلیدینگ شاهد خارج شدن رنگد انه‌های ابروی خود شوید که جای نگرانی نیست و طبیعی است. هرگز در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم به قرار گرفتن در زیر آفتاب بهتر است از ضد آفتاب‌هایی با SPF 30 یا 50 استفاده نمائید تا رنگ ابروی شما تثبیت شده و از بین نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193