تاتو ماژیکی ابرو چیست؟

نمونه قبل و بعد تاتو ماژیکی

همه انسان ها مایل هستند صورت هایی بی نقص و بسیار زیبا داشته باشند. فاکتورهای زیبایی از نظر هر فردی ممکن است متفاوت باشد اما از نظر اصول تناسب اجزای چهره چشم و ابرو دو عامل مهم در زیبایی افراد هستند که میتوانند در جذابیت چهره تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. رعایت این تناسب های زیبایی اغلب از طرف خانم ها انجام میشود که بیشتر به فکر زیبایی چهره خود هستند. البته یکی دیگر از مواردی که باعث شده است افراد به دنبال زیبایی ناحیه چشم و ابروی خود باشند این است که تعاملات اجتماعی امروزه افزایش یافته است و هنگام ارتباط با دیگران نا خود آگاه ارتباطات غیر کلامی نیز صورت میگیرد که این نوع ارتباط از طریق حرکات چشم و ابرو انجام میشود. به همین دلیل اغلب توصیه میکنند به زیبایی چشم و ابروی خود اهمیت کافی داشته باشید زیرا  زیبایی شما در ارتباطات غیر کلامی نیز تاثیر بسیار بالایی دارد. نکته دیگری که باید مورد توجه واقع شود این است که اگر ابروهای شما دارای حالت و طرح زیبایی نباشد قطعا زیبایی چشمان شما نیز پنهان میشود.

ابرو یکی از مواردی هست که متاسفانه بیشتر در معرض آسیب هایی مانند ریزش، بد حالتی و کم پشتی میشود. اغلب افراد با تجربه کردن همچین آسیب هایی به فکر زیباسازی ابروهای خود می افتند. امروزه روش های مختلفی وجود دارد که میتوان از طریق آن ها به زیباتر کردن ابرو ها و رفع نواقص آن پرداخت. روش هایی که روز به روز مدرن تر شده، درد و خونریزی در آن ها کمتر شده و از آن ها با نام روش هایی غیر تهاجمی  یاد میشود.

در این مقاله قصد داریم یکی از روش های آرایش دائمی ابرو قرار دارد و به زیبایی هر چه بیشتر این فاکتور زیبایی کمک میکند بپردازیم تا با اطلاعاتی دقیق و کامل در صورت صلاح این روش را انتخاب نمائید. روش تاتو ماژیکی روشی است که برخی پیگمنترها برای افراد استفاده میکنند و دارای مزایا و معایب خاص خود است. با ما همراه باشید تا هر آنچه در رابطه با تاتو ماژیکی نیاز است بدانید را برای شما شرح دهیم.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

تاتو ماژیکی چیست؟

همانطور که میدانید یکی از روش هایی که میتوان از آن برای زیباسازی دائمی ابرو استفاده نمود روش تاتو است که از سالیان پیش تا به امروز اغلب بانوان جهت رفع هر گونه نقص و عیب در ابروی خود از آن استفاده میکردند و البته میکنند. روش های تاتو تغییر یافته و بسیار بهبود یافته است زیرا امروزه روش ها و مهارت های جدیدی ارائه شده است که میتواند محبوبیت خاصی بین طرفداران تاتو پیدا کند.

روش تاتو قدیمی کمی سختی ها و معایبی داشت که در روش های امروز همه آنها بر طرف شده است و محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. یکی از روش هایی که امروزه استفاده میشود روش تاتو ماژیکی است که اغلب خانم هایی که دارای ابروهای کم پشت و ناقص هستند از این روش استفاده میکنند تا حالت و فرم ابروهای خود را تغییر دهند و مشکل کم پشتی ابروی خود را حل کنند.

در انجام تاتو ماژیکی کافی است طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس پیگمنتر پیش از انجام طرح را روی ابروی شما کشیده رنگ ترکیبی را تهیه کرده و در صورت تایید شما کار آغاز خواهد شد.

نحوه کشیدن طرح دلخواه بر روی ابرو قبلی برای انجام تاتو ماژیکی

تفاوت تاتو ماژیکی با تاتو معمولی در چیست؟

استفاده از روش تاتو سنتی امروزه بسیار کاهش یافته و کمتر کسی از این روش استفاده میکند زیرا روش های جدید با سبک و شیوه جدیدتر و مزایای بهتری در دسترس آن ها قرار گرفته است. اغلب افرادی که در گذشته از روش تاتو قدیم و سنتی استفاده میکردند امروزه روش تاتو ماژیکی را استفاده میکنند. این نوع تاتو محبوبیت بیشتری نسبت به تاتو عادی پیدا کرده است زیرا در استفاده از این روش میتوان رنگ و مدل تاتو را به هر شکل دیگری تغییر داد. بدین صورت که اگر بعد از مدتی از طرح و حالت ابروی خود و یا رنگی که استفاده شده است خسته شدند و خواستند تغییری در آن ایجاد کنند میشود حالت ابروی فرد و رنگ آن را به راحتی تغییر داد.

ممکن است برای شما مبهم باشد که در روش تاتو سنتی نیز میتوانستیم این روند را انجام دهیم اما باید دقت داشته باشید زمانی که از روش تاتو قدیمی استفاده میکردید اگر میخواستید طرح و حالت ابروی خود را تغییر دهید مجبور به پاک کردن طرح قبلی بودید که اغلب پاک کردن تاتو قبلی با لیزر یا ریموو انجام میشد که نتیجه آن مطلوب نبوده و ممکن بود بخشی از تاتو شما پاک نشود یا رنگ سفید در طرح ابروی قبلی شما باقی بماند.

از دیگر تفاوت هایی که در تاتو سنتی با تاتو ماژیکی وجود دارد این است که برای انجام تاتو سنتی بر روی ابرو باید کل ابرو تراشیده شده و رنگ مورد نظر متقاضی تزریق شود که این کار بسیار درد زیادی داشت، امکان خونریزی و عفونت نیز وجود داشت. اما برای انجام تاتو ماژیکی نیاز به به تراشیدن ابروی قبلی نیست و ابتدا طرح دلخواه بر روی ابروی شما کشیده میشود و بدون آسیب به ابروی طبیعی شما یک تاتوی ماژیکی و قابدار کشیده میشود که درصد درد و خونریزی را بسیار کاهش داده است. نکته قابل توجه این است که در صورتی که تاتو ماژیکی انجام دادید و در نهایت از طرح آن راضی نبودید میتوانید به راحتی آن را از ابروی خود پاک کنید.

آشنایی با انواع تاتو ماژیکی

در بخش های بالاتر بیان کردیم که در استفاده از این روش میتوانید یک حالت و فرم مورد نظر برای ابروی خود انتخاب کنید که با صورت شما و مدل چهره هم خوانی داشته و رضایت قلبی شما را نیز بدست آورد .

امروزه اغلب خانم ها به دنبال استفاده از ابروهای پهن هستند  ابروهای نازک دیگر باب میل آن ها نیست. افرادی که دارای ابروهای نازک هستند باید بدانند هیچ نگرانی در پهن کردن ابروی آنها وجود ندارد و به راحتی میتوانند با استفاده از روش تاتو ماژیکی به هر اندازه که میخواهند ابروهای خود را پهن تر و زیباتر کنند.

 دلیل محبوبیت ابروهای پهن میتواند تاثیر این نوع ابرو در جوان تر نشان دادن چهره شما باشد و اغلب خانم هایی که میخواهند چهره ای جوان داشته باشند میتوانند از قاب پهن برای  ابروی پهن خود انتخاب کنند.

برخی از افراد هم علاقه دارند از ابروهای نازک برای خود استفاده کنند و از داشتن ابروهای پهن به وجد نمی آیند این دسته از افراد نیز میتوانند از روش تاتو ماژیکی استفاده کنند و به پیگمنتر خود تاکید کنند که از ابروهایی با قاب نازک برای آنها استفاده شود.

البته توصیه میشود پیش از انجام تاتو ماژیکی به نظرات پیگمنتر خود دقت کنید و اجازه بدهید اصول و تناسب های طلایی که باید رعایت شود را به خوبی و به درستی رعایت کند و اگر نیاز به تغییرات داشت بیان کنید.

چه افرادی به صورت موقت و یا دائمی نمیتوانند از تاتو برای ابروهای خود استفاده کنند؟

همه افراد مجاز به استفاده از تاتو ماژیکی برای خود نیستند که ممکن است این عدم امکان به صورت موقتی باشد یا به صورت دائمی باشد. در ادامه قصد داریم افرادی که دارای ممنوعیت برای استفاده از این روش هستند را برای شما شرح دهیم:

 • افرادی که باردار هستند یا در دوره شیر دهی هستند گزینه مناسبی برای انجام تاتو ماژیکی نیستند زیرا در بدن این دسته از افراد تغییرات هورمونی پیش می آید و همین باعث میشود که میزان رنگ پذیری در بدن آن ها کاهش پیدا کرده و به نتیجه دل خواه خود نرسند.
 • افرادی که در دوره عادت ماهیانه خود هستند به دلیل بودن در دورانی که هورمون ها دچار تغییر شده اند رنگ پذیری ضعیفی دارند و به همین علت است که اغلب توصیه میشود 3 روز قبل از دوره عادت ماهیانه و سه روز بعد از آن اقدام به انجام تاتو ماژیکی نداشته باشید.
 • اگر دچار هرگونه بیماری پوستی هستید بهتر است از انجام این روش خود داری نمائید زیرا بیماری پوستی مانند التهاب، عفونت پوستی، زخم های پوستی و آفتاب سوختگی میتواند در دریافت نتیجه مثبت برای شما اختلال ایجاد کند.
 • ممکن است بارها شنیده باشید که سرماخوردگی بیماری نگران کننده ای نیست اما باید دقت داشته باشید متاسفانه به دلیلی عفونتی که در این بیماری به بدن وارد میشود زمان بهبودی پس از انجام تاتو ماژیکی به تاخیر میافتد و بهتر است زمانی که شما مریض هستید نیز اقدام به انجام آن نکنید.
 • افرادی که دچار بیماری های جدی تری مانند بیماری قلبی، تنفسی، فشار خون بالا، خود ایمنی ، ایدز، هپاتیت و دیگر بیماری های مشابه را دارند بهتر است هرگز از این روش استفاده نکنند.

مقاله انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری را ازدست ندهید.

نمونه قبل و بعد تاتو ماژیکی برو روی ابروهای مشکی بسیار نازک

چه مراقبت‌هایی باید بعد از انجام تاتو ماژیکی انجام شود؟

قطعا یکی از عواملی که میتواند بر ماندگاری و دوام رنگ در روش تاتو ماژیکی تاثیر گذار باشد مراقبت هایی است که پس از انجام تاتو ماژیکی باید مورد توجه قرار داده شود. بهتر است مراقبت های لازم را به موقع و تا زمانی که پیگمنتر به شما توصیه میکند با دقت کافی انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. در ادامه این بخش به بررسی مواردی میپردازیم که رعایت آنها برای شما خالی از لطف نیست.

مقاله نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

 1. پس از انجام تاتو ماژیکی هرگز به ناحیه تاتو شده دست نزنید و بگذارید روند عادی خود را طی کند ممکن است پوسته شود و یا دچار خارش شود اما بهتر است هرگز آن را دستکاری نکنید.
 2. به مدت حداقل سه روز از برخورد ناحیه تاتو شده با آب بپرهیزید و بگذارید زخم های ایجاد شده روند بهبودی خود را طی کند. هرگز در این چند روز به استخر مراجعه نکنید و در مکان هایی که ممکن است رطوبت به صورت شما برساند نروید زیرا روند بهبودی را دچار اختلال میکند.
 3. بهتر است 24 ساعت پس از انجام تاتو ناحیه تاتو شده را با استفاده از پماد آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چرب کنید اما نه به اندازه ای که بسیار چرب شود و رنگ پذیری را دچار اختلال کند فقط به اندازه ای که ناحیه کمی چرب باشد و خشک نشود. پماد ها را میتوانید با استفاده از گوش پاک کن بر روی ناحیه تاتو شده بمالید و از دست زدن به آن ناحیه بپرهیزید.
 4. به مدت یک هفته بهتر است برای برداشتن ابروهای خود اقدام نکنید زیرا استفاده از موچین یا تیغ جهت اصلاح ابرو میتواند به ناحیه تاتو شده آسیب برساند و این آسیب جبران ناپذیر خواهد بود. بهتر است اگر نیاز به انجام اصلاح ابرو داشتید یکبار ابروی خود را به سمت بالا شانه کنید و با قیچی موهای اضافه را قیچی کنید و یکبار موهای ابرو را به سمت پایین شانه کنید و آن را قیچی کنید.  

نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که باید هر گونه ابزاری که برای شما استفاده میشود استریل شده باشد زیرا این روش میتواند با استفاده از لوازم استریل نشده موجب ایجاد عفونت شود. حتما به مراکزی مراجعه کنید که پیگمنتر دارای مهارت و سابقه کاری بالایی باشد. ممکن است به مدت یک هفته اول رنگ ابروی شما کمی پر رنگ باشد که اصلا جای نگرانی نیست و کافی است برای مدتی صبر پیشه کنید زیرا پس از گذشت 7 الی 10 روز تقریبا 40 درصد از رنگی که بر روی ابروی شما هست ریخته میشود و به رنگ دلخواه میرسید.

2 thoughts on “تاتو ماژیکی ابرو چیست؟

 1. شهره آشوبی فر says:

  سلام وققتون به خیر
  ببخشید چطوری پاک میکنن تاتو ماژیکی را که با روش های پاک کردن تاتو قدیمی فرق داره؟
  یعنی اصلا این جاش نمیمونه؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم
   پاک کردنشون هیچ فرقی نداره یا با لیزر هستش یا با مواد ریموور
   بستگی به رنگ داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193