تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن و کاشت مژه

خانم ها اغلب تمایل دارند که مژه های زیبایی داشته باشند که اکستنشن مژه و لیفت مژه از روش های زیبا کردن مژه ها میباشند. اکستنشن مژه یک متد جدید آرایشی برای زیباسازی چشم است که اغلب بانوان برای پرپشت تر و بلندتر نشان دادن مژه‌ها از این مژه‌های نیمه دائم استفاده میکنند. اکستنشن مژه یک روشی است به غیر از روش  کاشت مژه و برای آنکه تفاوت میان این دو را بدانید با ما در ادامه مطلب باشید. در اکستنشن  مژه‌های ابریشمی مصنوعی به تعداد متفاوت در لابه لای مژه‌های طبیعی شما  قرار میگیرند که به این عمل چسباندن مژه‌های مصنوعی اکستنشن مژه میگویند.

پیش از این اغلب افراد برای زیباسازی چشمان خود ار روش کاشت مژه استفاده میکردند که با توجه به پروسه سنگین‌تر آن نسبت به اکستنشن اما از دوام و ماندگاری بالاتر و ظاهر طبیعی برخوردار است. بهرحال برای انتخاب یکی از این دو روش باید ابتدا به یک مرکز زیبایی مراجعه کنید و متخصص زیبایی با توجه به اندازه و حجم مژه‌های شما گزینه مناسب‌تر را به شما توصیه کند.

اکستنشن مژه چیست؟

بعضی از افراد که به صورت ژنتیکی بسیار کم مو هستند که برای برخی کم مویی به  ابروی آن‌ها هم رسیده است. در برخی از افراد  دیگر هم عوامل محیطی و شرایط سنی میتواند در کم پشت شدن مژه‌های آنها تاثیر گذار باشد  اما موضوعی که مطرح میشود این است که تقریبا همه افراد مایل به داشتن مژه هایی ضخیم و پرپشت هستند تا زیبا و جذاب تر به نظر برسند. این افرادی که مژه های کم پشت دارند با اقدامات مختلفی میتوانند مژه های پر پشتی داشته باشند که یکی از این اقدامات همان روش‌های خانگی است که زمان بسیاری برای تقویت مژه‌ها لازم دارد اما روش دیگری برا پرپشت کردن مژه‌ها وجود دارد که با انجام آن بسیار سریع به مژه‌های ضخیم و پرپشت میتوان رسید. این روش سریع و جدید برای پرپشت کردن و ضخیم کردن مژه اکستنشن مژه نام دارد. اکستنشن یک نوع موی مصنوعی ابریشمی  است و برای قرار گرفتن در بین مژه‌ها نیاز به چسب مخصوص دارد  که در انتهای کار با چسباندن هر مژه به صورت تکی یا چندتایی در مابین مژه‌ها  دیگر نیاز به استفاده از مواد حجم دهنده مژه ندارید. پس از اکستنشن دیگر نیازی به استفاده از ریمل نخواهید داشت زیرا هم به مژه‌ها آسیب میزند هم میتواند مژه‌ها را از زیبایی حد معمول خارج کند.

تفاوت مژه مصنوعی با اکستنشن

اکستنشن مژه و مژه‌های مصنوعی همگی برای پر پشت نشان داده شدن مژه به کار میروند اما روند کار آنها و نتیجه نهایی انجام کار آن‌ها  با یکدیگر  متفاوت است و تفاوت آنها به این صورت است که  اکستنشن نتیجه بسیار طبیعی دارد و همه نمیتوانند متوجه مصنوعی بودن آنها بشوند، همچنین اکستنشن مدت طولانی تری باقی میماند و این در مقابل مژه مصنوعی است که مدت زمان کمتری میماند و معمولا مژه‌های مصنوعی کمی حالت غیر طبیعی دارند که تشخیص مصنوعی بودن آنها بسیار راحت است.

ارایشگر در حال اکستنش مژه برای یک خانم

انجام اکستنشن مژه چگونه است؟

برای انجام اکستنشن مژه فرد خدمات گیرنده، باید به حالت دراز کش باشد تا متخصص اکستنشن بتواند بالای سر او نشسته و کار را شروع کند. مژه‌های مصنوعی با موچین یا پنس برداشته میشوند و پس از آغشته شدن به چسب مخصوص در جای تعیین شده خود قرار میگیرند. مژه‌ای که چسبیده میشود باید تا 1 میلیمتر از سر آن در چسب فرو برود اما شکل چسابندن مژه‌ها به این گونه است که از مژه‌های بلند ابریشمی  به تعداد بیشتر  در بخش  بیرونی چشم استفاده میشود که در این ناحیه تراکم مژه‌ها نیز بیشتر از سایر نقاط است. با اتمام کار باید اندازه مژه‌ها و یا پستی بلندی آنها بررسی شود و برای این کار باید از شانه‌های مخصوص این کار  استفاده شود. پس از بررسی کامل مژه‌ها و شانه کردن آنها کار به اتمام رسیده و باید با استفاده از لوسیون‌های پاک کننده آرایش و پنبه روی مژه‌ها را شسته و کاملا از هرگونه چسب و مواد تمیز کنند اما دقت کنید که چسبهایی که باقی مانده است را  باید به آرامی جدا کنید. رشد مژه‌های بیعی در مدت زمان ماندگاری این مژه‌های مصنوعی بسیار تاثیر گذار است و معمولا این مژها از زمانی که کاشت میشوند به مدت 4 الی 6 هفته سر جای خود باقی میمانند. برای انکه زمان ترمیم مشخص بشود حتما باید از متخصص زیبایی خود  جویا شوید تا در زمانی مشخص برای ترمیم اقدام  کنید. بعد از اکستنشن برای شست و شو بهتر است که از شامپو بچه استفاده شود  برای پاک کردن آرایش هم که  مانند همیشه از ژل‌های پاک کننده آرایش استفاده میشود و باید در نظر داشت که پاک کردن آرایش چشمانتان بعداز اکستنشن باید با کمک ژل و یک دستمال لطیف انجام شود. مقاله ماندگاری اکستنشن مژه و پنج راهکار برای افزایش ماندگاری آن در مجله زیبایی آکادمی تاترو را از دست ندهید.

چه کسی را برای انجام اکستنشن مژه انتخاب کنیم

انجام کامل اکستنشن مژه حدود ۲ ساعت زمان می‌برد. انواع مختلفی از اکستنشن برای مژه در بازار موجود است، اما بهترین نتیجه را مژه‌های تک به تک که بین مژه‌های طبیعی قرار میگیرند، می‌دهند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید نتیجه کار خوب و صحیح  است یا خیر، می‌توانید از یک برس ریمل تمیز استفاده کنید. وقتی برس را درون مژه‌ها می‌کشید، نباید احساس کنید مژه مصنوعی دارید. متاسفانه انجام اکستنشن به وسیله افراد ناوارد گاهی باعث زخم شدن پوست پلک می‌شود که در این شرایط حتما باید اکستنشن را از مژه‌های طبیعی جدا کنید. چنانچه تصمیم شما برای اکستنشن مژه جدی است توجه داشته باشید که اگر شخصی که این کار را انجام می‌دهد دارای مهارت کافی نباشد ممکن است مژه‌های پلک بالا و پایین را به هم بچسباند و در نتیجه مژه‌های طبیعی شما هم کنده شوند. ورود چسب به چشم نیز می‌تواند باعث آلرژی و عفونت چشم شود که این خود از عوارض اکستنشن یا همان کاشت مژه موقت است.

نمونه اکستنشن مژه چشمان سبز

 تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

اکستنشن مژه و کاشت مژه تفاوت‌هایی باهم دارند و مهمترین آن طبیعی بودن کاشت مژه است که به آن اشاره میشود. در اکستنشن  مژه بر خلاف اکستنشن مژه که از تارهای مصنوعی مو استفاده میشود و مژه‌های استفاده شده قابلیت رشد ندارند. اما در کاشت مژه از موهای طبیعی استفاده میشود که میتوانند همانند مژه‌های طبیعی فرد  رشد کنند و انجام آن به دلیل آن که درست در کنار چشم است هم پیچیده و هم خطرناک میباشد و متخصصان انجام آن نیز از پر دردسر بودن گزارش میدهند پس بهتر است به یک مرکز زیبایی معتبر مراجعه کنید.

کاشت مژه

کاشت مژه یک روش برای داشتن مژه‌های دائمی است که که برای انجام آن هم تقریبا  به دو ساعت زمان نیاز است. در روش کاشت مژه مدت زمان بیشتری میتوانید از آن استفاده کنید. برای مطالعه بیشتر مقاله فرق اکستنشن موقت و دائم مژه در مجله زیبایی آکادمی تاترو را از دست ندهید.

تکنیک‌های کاشت مژه

برای کاشت مژه از تکنیک‌های مختلفی استفده میشود که این تکنیک‌ها به 4 دسته زیر تقسیم میشوند:

1.کاشت مژه تار به تار  2. کاشت مژه ابریشمی 3. کاشت مژه نامرئی 4. کاشت مژه 3 بعدی

کاشت مژه ابریشمی

یکی از  تکنیک‌هایی که برای کاشت مژه به کار گرفته میشود همین کاشت مژه ابریشیمی است که از گوشه داخلی چشم تا گوشه بیرونی چشم کاشت به صورت یکسان و کاملا قرینه انجام میپذیرد که برای انجام آن از تارهای طبیعی مو استفاده میشود. برای انجا این تکنیک نیازی به هیچ گونه جراحی نیست و با استفاده از چسبهای مخصوص بر روی مژه‌های هر پلک قرار میگیرند.

کاشت مژه نامرئی

کاشت نامرئی هم یکی از تکنیک‌هایی است که برای کاشت مژه به کار گرفته میشود و کاملا شبیه به تکنینک کاشت مژه ابریشمی از گوشه خارجی چشم تا گوشه بیرونی چم به صورت قرینه انجام میشود و برای انجام آن از موی طبیعی خود فرد استفاده میشود.

کاشت مژه بهتر است یا اکستنشن مژه

شرایط هر یک از این دو برای هر فرد به طور یکسان نمیباشد زیرا ممکن است که برای هر فرد یکی از این روشها بهتر از روش دیگری باشد پس به طور قطعی نمیتوان از بهتر و یا بدتر بودن یکی از این دو روش خبر داد. ممکن است فردی حساسیت چشمی و پلک داشته باشد آنگاه برای این فرد از هیچ یک روش‌های پرپشت شدن مژه نمیتوان استفاده کرد ممکن است فردی هم حساسیت چشمی و پلک نداشته باشد اما مژه‌های او از 1 سانت کمتر باشد آنگاه برای این فرد استفاده از روش کاشت مژه بهتر است.

هزینه کاشت مژه و اکستنشن مژه

در روش کاشت مژه هزینه‌ها معمولا به: 1.دستمزد متخصص زیبایی 2. تعداد تار مژه‌ها 3.شرایط‌ مژه‌ها بستگی دارد. در روش اکستنشن مژه هزینه‌ها معمولا به: 1. مراکزی که به آنجا مراجعه میشود 2. حجم مژه مورد استفاده 3. جنس تار مژه

نکاتی در مورد اکستنشن و کاشت مژه

 • فردی که تعداد مژه‌های کمتری دارد نمی تواند مژه‌های مصنوعی زیادی به کار ببرد زیرا این تارهای مصنوعی مو به مژه‌های طبیعی متصل میشوند.
 • اگر مژه‌های طبیعی دچار ریزش شود  اکستنشن نیز همراه با آن ریزش میکند و در کل عمر طبیعی آن 1 ماه میباشد.
 • مژه‌های مصنوعی که استفاد میشود باید حداکثر 2 برابر مژه‌های طبیعی باشد تا موجب ریزش مژ‌های طبیعی نشوند.
 • نوبت اولی که کاشت مژه انجام میدهید اگر شک دارید که حساسیت دارید یا نه ابتدا 2 عدد مژه بکارید و چند روز صبر کنید تا نتیجه آن را ببینید.
 • بعد از کاشت مراقب باشید تا فشاری بر روی مژه‌ها وارد نشود. یعنی از خاراندن و مالیدن چشم پرهیز کنید و حتی در مواقع شست و شو نیز سعی کنید فشاری وارد نشود.
 • فقط زمانی به دنبال اکستنشن  و کاشت بروید که طول مژه‌های شما کمتر از 3 میلیمتر است اگر مژه‌های پرپشت و بلندی داریدبرای زیبایی  به دنبال کاشت و اکستنشن نباشید.
 • ·         48 ساعت قبل از آنکه اکستنشن انجام دهید از انجام فعالیت‌های ورزشی خود داری کنید و چند ساعت قبل از اقدام به انجام آن صورتتان را خیس نکنید تا مژه‌ها کاملا خشک باشند.

عوارض اکستنشن مژه

هرچند استفاده از مژه‌های مصنوعی در زیبایی شما تاثیر داشته باشد اما این دلیل نمیشود که برای همه بدون عوارض باشد. از عوارض اکستنشن میتوان موارد زیر را نامبرد:

 • برای انجام اکستنشن یک متخصص با تجربه را پیدا کنید زیرا اگر شخصی که آن را انجام میدهد تجربه کافی نداشته باشد ممکن است موجب چسبیدن مژه‌های بالا و پایین به یکدیگر شود که در آن صورت مژه‌های طبیعی نیز کنده میشوند.
 • باید اطمینان داشته باشید که پلک‌های شما به چسب حساسیت نداشته باشد و همچنین باید مراقب باشید ک چسب وارد چشم شما نشود. اگر چسب به چشم‌ها وارد شود امکان ایجاد عفونت و حساسیت وجود دارد.
 • چسب‌ها مواد شیمیایی هستند و استفاده از آنها در مدت زمان طولانی ممکن است سرطان‌زا باشد.
 • اکستنشن میتواند پیاز مژه‌های طبیعی را از بین ببرد و اگر مدت طولانی از اکستنشن مژه استفاده کنید ممکن است مژه‌های طبیعی خودتان را نیز از دست بدهید. پس بهتر است هرزگاهی به مژه‌های خود استراحت بدهید.
 • هرگونه عوارضی مانند ایجاد  خون در چشم، خارش زیاد در پلکها، قرمزی چشم و ترشح از لبه پلک را مشاهده کردید سریعا به جدا کردن مژه‌های مصنوعی تحت نظر متخصص زیبایی اقدام کنید تا در چشم‌های موجب  شما ایجاد عفونت نشود.

تقویت مژه‌های طبیعی

تقویت مژه‌‌ها به صورت طبیعی با استفاده از یک سری از داروها و مکمل‌ها امکان پذیر است. بعضی از تقویت کننده های  خانگی  برای تغذیه و تقویت مژه شامل موارد زیر میشود:

 • روغن زیتون و روغن کرچک را میتوانید برای تقویت مژه‌ها و افزایش رشد آنها استفاده کنید. این روغن‌ها را میتوانید شبها قبل از خواب به پلکهای خود بمالید اما توجه داشته باشید که قبل از مالیدن روغن آرایش خود را به طور کامل پاک کنید.
 • آرام شانه کردن مژه‌ها میتوانید موجب رشد مژه‌ها شوید.
 • غذاهایی که حاوی اسیدهای جرب هستند مانند روغن زیتون، انواع حبوبات،سویا و آواکادو را به رژیم غذایی اضافه کنید و همچنین غذاهایی که پروتیین بالا دارند مانند: تخم مرغ، ماهی،پنیر و.. میتوانند باعث تقویت مژه‌ها شوند.
 • به طور کلی استفاده از مواد آرایشی برای مژه‌ها موجب ضعیف شدن پیاز مو و ریختن مژه‌ها میشود پس به شما توصیه میکنیم اگر مژه‌های کم پشتی دارید حداقل در طول مدت درمان خانگی از مواد آرایش استفاده نکنید تا ریشه مژه شما تقویت شود.
 • ضمن اینکه توصیه می‌شود افرادی که مژه‌های کم پشتی دارند از مواد آرایشی مرغوب  در این زمینه استفاده کنند. مثلا استفاده از یک ریمل مرغوب به مراتب میتواند بهتر  از کاشت مژه باشد، زیرا  کاشت مژه مصنوعی در درازمدت میتواند محلی برای جمع شدن باکتری‌ها و انواع عفونت‌ها ‌شود.

آنچه باید در مورد تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه بدانید این است که اگر مژه‌های شما کوتاه و کم پشت است از دارو‌ و روشهای خانگی برای تقویت مژه‌های خود میتوانید  استفاده کنید و یا  اقدام به انجام کاشت و اکستنشن مژه کنید. برای انتخاب کاشت و یا اکستنشن مژه با متخصص این کار مشورت کنید تا روشی که برای شما مناسب‌تر است را انتخاب کنید اما به طور کلی پروسه کاشت مژه پیچیده‌تر از اکستنشن است اما ماندگاری آن نیز بیشتر است. کاشت مژه به چند روش مختلف با استفاده از موی طبیعی انجام میشود اما اکستنشن تارهای موی مصنوعی را  به مژه‌های طبیعی شما می چسباند.  برای داشتن مژه‌هایی زیبا استفاده از تمامی روشها مناسب است اما کاشت مژه طبیعی تر به نظر میرسد . توجه داشته باشید هرباری که اکستنشن انجام میدهید بعد از کنده شدن مدتی برای استراحت مژه‌های خود در نظر داشته باشید.

2 thoughts on “تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه

 1. ستاره says:

  سلام
  خاطره جون من حدود ٥ سال هست اكستنشن مژه انجام ميدم تا الانم خداروشكر اصن مشكلي پيش نيومده براي چشم و مژه هام لازم هست كه يه مدت استراحت بدم و مژه نذارم؟؟
  يا مشكلي نيست ميتونم دائم اكستنشن مژه داشته باشم؟؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام گلم
   بهتره یک ماه استراحت بدید به مژه هاتون و حتما از تقویت کننده مژه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193