طراحی ابرو برای انواع صورتها چگونه انجام میشوند؟ همراه با آموزش قرینه سازی ابرو

جدید ترین روش های قرینه سازی و نمونه قرینه سازی با خط کش

تمام افرادی اقدام به آرایش دائم و نیمه دائم ابرو که به روشهای مختلفی انجام میشود میکنند به دلیل بد فرم بودن ابروهایشان، ترمیم ابرو و یا  پرپشت تر نشان داده شدن ابروهایشان تصمیم به این اقدامات میگیرند.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو میتوانید روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید.

برای خوش فرم شدن ابروها  هر دو ابرو باید با یکدیگر قرینه باشند. برای آنکه زیبایی آرایش انجام شده به چشم بیاید و به زیبایی صورت بیافزاید باید هر دو ابرو با یکدیگر قرینه باشند. قرینه بودن ابروها در صورت یکی از اصول زیبایی صورت و ابرو میباشد. برای آنکه میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، شیدینگ ابرو و یا هر نوع آرایش دیگری به طور قرینه انجام شود  روشهای مختلفی برای قرینه سازی آنها وجود دارد.  تمیز و دقیق بودن آرایشی که انجام میشود را از قرینه بودن ابروها میتوان متوجه شد به همین دلیل است که تمام متخصصینی که اینگونه خدمات آرایشی را ارائه میدهند دقت خاصی برای انجام کار خود میگذارند زیرا اگر به سهو اشتباهی و یا خطایی در انجام اینگونه آرایشها بروز دهد دیگر جبران کردن این خسارات ممکن است بسیار سخت شود زیرا هم هزینه ترمیم آن زیاد میشود و هم به مدت زمان طولانی جهت جبران خسارت نیاز دارد. قرینه سازی ابروها برای آنکه احتمال بروز اشتباه و یا خطا را کم کند بسیار مناسب است و تا حدود بسیار زیادی با قرینه سازی ابروها دیگر امکان بروز اشتباه وجود ندارد. به همین دلیل است که متخصصین همگی باید قرینه سازی ابرو را بدون اشتباه و با مهارت بالایی انجام دهند. قصد ما از تنظیم این مقاله آشنایی بیشتر شما با قرینه سازی ابرو و همچنین  تا حدی آموزش قرینه سازی ابرو به کاربران است. توجه داشته باشید برای قرینه سازی ابرو کافی است که مهارتهای آن را یاد بگیرید و در صورت یادگرفتن با کمی تمرین دیگر مشکلی در قرینه سازی ابروها نخواهید داشت. مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

قرینه سازی ابرو به چند روش امکان پذیر است؟

برای قرینه سازی ابروها از ابزار مختلفی کمک میگیرند که هر یک از این ابزارها تحت یک روش خاص به قرینه سازی ابروها کمک میکند. به کار بردن هر یک از این ابزارها به مهارت خاصی نیاز دارد و هر کس بسته به مهارتی که دارد با یکی از این ابزارها و روشها اقدام به قرینه سازی ابرو میکند. خط کشهای مخصوصی وجود دارند که برای اندازه گیری دقیق ابروها مورد استفاده قرار میگیرد یکی از این نوع خط کشها کولیس میباشد. مداد چشم یکی دیگر از وسایلی هستند که برای قرینه سازی ابرو میتوان از آنها کمک گرفت.

 این 3روشی که بالاتر برای شما گفته شده از جدیدترین و متداول ترین روشهایی است که برای قرینه سازی ابرو مورد استفاده قرار میگیرد. قرینه سازی ابرو به هریک از این  3 روش را برای شما به طور کامل توضیح و اموزش میدهیم:

نمایش خط کش قرینه سازی ابرو بر روی صورت عروسک

قرینه سازی ابرو به کمک خط کش و کولیس:

همانطور که گفته شد خطکش و کولیس ازجمله وسایلی هستند که  در قرینه سازی ابروها به ما کمک میکنند تا بتوانیم هر یک از ابروها را به طور دقیق اندازه گیری کنید. برای قرینه سازی به کمک این ابزار باید مراحل زیر را به طور دقیق انجام دهید:

1. ابتدا برای انجام این کار لازم است تا وسط ابروها را مشخص کنید. برای مشخص کردن نقطه وسط ابروها لازم است ابتدا وسط بینی را مشخص کنید سپس با کمک یک خط آن را تا بالا ادامه دهید. با انجام دادن این کار وسط ابروها مشخص میشود اما کسانی که بینی منحرفی دارند امکان بروز خطا و مشخص کردن نقطه‌ای به اشتباهی وجود دارد پس باید این کار را با دقت بسیار بالا انجام دهند.

2. پس از مشخص کردن وسط ابروها نیاز است که محدوده قرینه ابروها را هم مشخص کنید اما برای انجا این کار نیاز است که از یک ماژیک بدون سرب استفاده کنید. ماژیکهای آرایشی بدون سرب ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به سایر ماژیکهای دیگر دارند و همین موضوع از پاک شدن و از بین رفتن طراحی انجام شده جلوگیری میکند.

3. خط کشی که برای تقارن کردن ابروها مورد استفاده قرار میگیرد باید به گونه‌ای روی خط قرینه سازی قرار بگیرد که نقطه صفر آن دقیقا بر روی خط تقارن قرار بگیرد. فاصله‌ای که هر ابرو از  خط تقارن میگیرد  معمولا 1 تا 1.5 سانتی متر است و این بسته به نوع ابروی هر فرد متغییر است. میزان این فاصله باید متناسب با سایر اجزای صورت باشد زیرا کمی بیشتر و کمتر شدن این فاصله مقدار فاصله بین دو ابرو را بسیار زیاد و یا بسیار کمتر از حد معمول میکند.

4. تاج ابرو را که در قسمت 1.5 سانتی که مشخص شده است باید به اندازه 6.5 سانت دیگر علامت بگذارید.

5. باید بسیار توجه کنید که دو ابرو در این بخش قرینه سازی میشوند یعنی اگر ابرویی از ابروی دیگری بلندتر بود باید آن را ادامه دهید تا به اندازه آن یکی ابرو شود بعد از آن به قله‌های ابرو توجه کنید که اگر یکی از دیگری بالاتر بود آن یکی هم باید به اندازه آن کشیده شود و ممکن است همین امر برعکس باشد و شما وظیفه دارید تا قله‌ای که بالاتر قرار دارد را به اندازه قله پایینی آن را پایین بیاورید.

6. دو قله ابرو و 2 تاج ابرو که به طور متقارن طراحی شده اند باید به یکدیگر متصل شوند. برای آن که بتوانید این خطها را به یکدیگر متصل کنید میتوانید از وسیله‌ای به نام کولیس کمک بگیرید.

قرینه سازی ابرو به کمک مداد چشم

یکی دیگر از روشهای قرینه سازی استفاده از مداد چشم است اما این به تنهایی برای انجام این کار کافی نیست پس لازم است که در کنار مداد چشم مانند روش اول از یک خط کش نیز کمک گرفته شود. برای قرینه سازی در این روش به شکل زیر عمل کنید:

 1. در ابتدا با استفاده از مداد چشم و خط کش باید تاج ابرو را مشخص کنید از یک مداد دیگر هم میتوانید به عنوان یک خط کش استفاده کنید، مداد  خط کش را کنار پره بینی قرار دهید آن را به صورتی عمودی قرار دهید که امتداد آن از گوشه داخلی چشم بگذرد. نقطه‌ای از ابرو که با خط کش برخورد میکند نقطه شروع ابرو میباشد این کار را برای هر دو ابرو تکرار کنید.
 2. برای آنکه دم ابرو یا قسمت دنباله دار ابرو مشخص شود نیاز است که بار دیگر مداد یا خطکش را کنار پره بینی قرار دهید اما اینبار به گونه ای باشد که امتداد آن از گوشه خارجی چشم گذر کند. جایی که مداد به ابرو میرسد بهترین نقطه برای پایان ابرو است.
 3. برای آن که قوس ابرو را مشخص کنید نیاز است که همان مداد را بار دیگر کنار پره بینی قرار دهید و این بار هم امتداد آن در راستای عنبیه چشم باشد. نقطه‌ای که مداد به ابرو میرسد هم بهترین نقطه برای مشخص کردن قوس ابرو میباشد. قوس ابرو نکته‌ی ببسیار مهمی است که به طور مستقیم در زیبایی آن تاثیر گذار است پس باید آن را به دقت انجام دهید تا ابروی زیبایی داشته باشید.
نمونه قبل و بعد از قرینه سازی ابرو با تاتو

آموزش قرینه سازی تاتو ابرو

به طور کلی برای قرینه سازی ابرو به روش تاتو از متدهایی که بالا گفته شد کمک گرفته میشود اما برای آن که بهترین طراحی و قرینه سازی صورت بگیرد نیاز است که با انواع مختلف مدلهای صورت آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین طراحی و قرینه سازی را برای زیبایی بیشتر ابروها انجام دهید. صورتها در مدلهای مختلفی وجود دارند که از صورت شناختی به چند دسته زیر تقسیم میشوند: 1. صورت گرد 2. صورت قلبی 3.صورت بیضی 4. صورت مربعی 5. صورت الماسی

طراحی ابرو برای انواع صورتها چگونه انجام میشوند؟

 1. صورت گرد

بهترین مدل ابرویی که برای این صورتها مناسب است ابروی زاویه دار با ارتفاعی بلند و دمی کوتاه میباشد و ابروهای گرد اصلا برای این نوع صورت ها مناسب نیتند زیرا باعث گرد تر نشان داده شدن صورت میشوند. هدف ما از طراحی این نوع ابرو برای صورتهای گرد آن است که صورت را استخوانی و کشیده تر نمایان کند. صورتهای گرد را میتوانید از روی چانه گرد و چهره پر که در آن زوایای صورت مشخص نیست شناسایی کنید.

 • صورت قلبی

مدل ابرویی که برای این نوع صورت‌ها مناسب است ابروهای پهن و تیره رنگی هستند که در انتهای ابرو زاویه دارند و افرادی که صورت قلبی شکل دارند چانه تیز آنها بسیار نمایان میشود و هدف از طراحی این نوع ابرو آن است که چشم بیشتر نمایان شوند و چانه کمتر مشخص باشد. این نوع صورتها معمولا پیشانی پهن، گونه‌های برجسته و چانه برجسته دارند که به شکل قلب کشیده شده‌اند.

 • صورت بیضی

مدل ابرویی که برای این نوع صورتها مناسب است  ابروهایی پهن، صاف و بدون زاویه میباشد. به طور جدی از طراحی ابروهای هشتی رو به بالا برای این نوع صورتها بپرهیزید که اصلا مناسب نیستند. این نوع صورتها را میتوانید از شباهت آنها با تخم مرغ شناسایی کنید. در این مدل صورت چانه کشیده تر از پیشانی میباشد.

.

 • صورت مربعی

 بهترین مدل ابرویی که برای این نوع صورتها میتوان پیشنهاد کرد مدلی است که زوایای مشخص صورت را کمتر کرد که بهترین مدل ابروهای مناسب برای آن ها گرد و بدون زاویه هستند

 • صورت مستطیلی

بهترین مدل ابرو برای این نوع صورت ابروهای پهن و بلند است . هدف از طراحی این نوع ابروها آن است که پهنای صورت بیشتر نمایان شود و این به این دلیل است که این نوع صورتها طولشان کشیده تر از عرض آنها است و به همین دلیل است که مدل ابروهای پهن و بلند توصیه میشود. این نوع صورتها که از انتها دراز، لاغر و دارای زاویه های تند هستند میتوان شناسایی کرد.

 • صورت الماسی

مدل ابرویی که برای این نوع صورتها باید در نظر بگیرید ابروهای رو به بالا و دنباله دار هستند و این مدل صورتها را میتوانید از صورت لاغر، گونه‌های برجسته، چانه و پیشانی کوچکشان شناسایی کنید.

آنچه باید در مورد جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو  و آموزش قرینه سازی ابرو برای تاتو بدانید آن است که این کار قبل از هر چیز نیاز به آموزش دارد و زمانی که آموزش قرینه سازی را گذراندید با کمی تمرین و تمرکز بر روی انجام کار میتوانید آن را بدون هیچ گونه خطایی انجام دهید. برای آن که بهترین مدل ابرو را برای تاتو و حتی روشهای دیگر آرایش دائم و نیمه دائم طراحی کنید نیاز است که صورتهای مختلف را بشناسید آنگاه میتوانید قرینه سازی ابرو در کنار بهترین مدل ابرو را برای  زیبایی صورت انجام دهید. جدیدترین روشهایی که برای قرینه سازی ابرو مورد استفاده تمام متخصصین قرار میگیرد استفاده از خط کش، کولیس، مداد ابرو و وسایلی مانند این قبیل است.

برای مطالعه بیشتر مقاله مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف را پیشنهاد میکنیم.

2 thoughts on “طراحی ابرو برای انواع صورتها چگونه انجام میشوند؟ همراه با آموزش قرینه سازی ابرو

 1. الهه ناز says:

  سلام خانم صفاوردی
  من 45 سالم هست صورتمو بوتاکس کردم ابروهام تا به تا شده
  نمیدونم الان صبر کنم خودش درست میشه یا باید واسه قرینه سازی ابرو اقدام کنم
  شما مورد داشید که با بوتاکس ابروهاشون تابه تا شده باشه و دیگه درست نشه ؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام گلم
   بهترین کار این هستش که اول بوتاکس انجام میدادید بعد ابروهاتون رو میزدید
   الان هم بهتره که دست نزنید چون بوتاکستون ک بره ابروهاتون دوباره تا به تا میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193