یکی از بهترین متدهایی که به شما کمک میکند تا از پوست صورت خود محافظت کنید تا پوستی شاداب و جوان داشته باشید روش فیشیال پوست صورت است.

 فیشیال پوست صورت متداول‌ترین و بهترین روش جوان سازی پوست است. فیشیال پوست صورت یک روش درمانی چند مرحله‌ای میباشد که به شما کمک میکند. برای آنکه بتوانید به صورت همیشگی و دائم از پوست صورت خود محافظت کنید  در طی انجام این عمل با شناختن نوع پوست  در مورد بهترین روش برای مراقبت از پوست صورت به شما مشاوره داده میشود.  فیشیال پوست فرآیندی است که در طی انجام آن: 1. پوست صورت پاکسازی میشود 2. عمل تغذیه و آبرسانی به پوست انجام میشود. فرآیند فیشیال پوست با انجام این 2 عمل ذکر شده باعث شفاف تر شدن چهره میشود و هرچه پوست شفاف تر باشد چهره‌ای جوانتر نیز در فرد دیده میشود.

تمامی افراد در طول شبانه روز تحت تاثیر عواملی مختلفی هستند که همگی آنها بر پوست صورت تاثیرات منفی بر جای میگذارند. تمامی این تاثیرات منفی عواملی نظیر: اصلاح کردن صورت برای مردان و زنان، رژیم غذایی نا مناسب که مانع رسیدن املاح و مواد نگهدارند پوست میشود، آفتاب، استرس و … دارند. تمامی این افرادی که در معرض آسیب به پوست خود هستند میتوانند با انجام فیشیال پوست به مبارزه با عوارض آنها بپردازند و پوستی جوان و شاداب داشته باشند. فیشیال پوست صورت عملی پیچیده نیست و تمامی کسانی که به دنبال جوانسازی و پاکسازی پوست خود هستند از انجام فیشیال پوست صورت احساس رضایت داشتند. برای آشنایی با دیگر روش های جوانسازی پوست مقاله پلاژن تراپی چیست؟ در مجله زیبایی آکادمی تاترو را پیشنهاد میکنیم.

ماساژ صورت بهترین روشی درمانی برا پوست صورت است و فیشیال پوست صورت بعد از ماساژ صورت در دوم درمان صورت قرار میگیرد. محبوبیت فیشیال صورت نیز در درجه دوم بعد از ماساژ صورت قرار میگیرد.

فیشیال پوست و ابرسانی به پوست در یک خانم

مراحل فیشیال پوست صورت

کسانی که می خواهند فیشیال صورت را انجام دهند یک متخصص زیبایی با تجربه که در انجام کار خود مهارت بالایی داشته باشد و در کنار مهارت بالای خود آموزش‌های  مخصوص زیبایی و مراقبت از پوست صورت را دیده باشد برای انجام فیشیال پوست صورت انتخاب کنید. تمامی متخصصین آرایشی برای انجام خدمات و مراقبت‌های مربوط به صورت هستند اما تخصص اصلی آنها در رابطه با نگهداری و مراقبت‌های مو است. کسانی که تخصص آنها بیشتر در موارد نگهداری و مراقبت از پوست صورت است گزینه بهتری برای انتخاب و انجام کار هستند. با مراجعه مرکزهای تخصصی زیبایی متوجه میشوید که این مراکز معمولا محیطی آرامم هستند و در آن هر متخصص کارهایی که در رابطه با تخصص اصلی آنهاست و در آن مهارت دارند را انجام میدهند

 

برای فیشیال پوست باید نام تمامی داروهای مصرفی گفته شود.

مشاوره پوست

تمامی مراقبتهای زیبایی ابتدا با یک مشاوره شروع میشود. فیشیال پوست نیز در ابتدا قبل از شروع نیاز به یک مشاوره دارد. معمولا تمامی افرادی که برا فیشیال پوست به متخصص مراجعه میکنند در جلسه اول قبل از شروع از آنها خواسته میشود تا یک فرمی را پر کنند. فرمی که پر میشود شامل سوالاتی است که متخصص زیبایی آنها در مورد نگرانی‌های پوستی شما باید اطلاع داشته باشد. سوالاتی که متخصص در قالب فرم از شما میپرسد معمولا از رژیم غذایی که استفاده میکنید، میزان آبی که در طول شبانه روز مینوشید، مکمل‌هایی که استفاده میکنید  و اینکه برای درمان تا کنون از چه داروهایی و چه محصولاتی تا کنون استفاده کردید و … است.

تمامی کسانی که برای فیشیال پوست مراجعه میکنند باید نام تمامی داروهایی که تا کنون استفاده میکنند را برای متخصص خود بنویسند زیرا مصرف بسیاری از داروها مثل داروی رتین_آ  نظر پزشک را برای بکار بردن نوع درمان و شیوه آن تاثیر گذار است. معمولا تمامی متخصصین زیبایی در مورد مصرف داروهایی مانند رتین_آ از شما سوال میکنند.

مقدمات و آماده شدن برای فیشیال پوست

مقدماتی که برای آماده شدن فیشیال پوست نیاز است را متخصص زیبایی در اختیار شما قرار میدهد. معمولا در ابتدا برای شروع کار یک ملحفه تمیز به شما اختصاص میدهند و در اختیار شما قرار میدهند. سپس مدت زمانی را برای شما اختصاص میدهند تا تنها باشید و بتوانید راحت لباس های خود را از تن دربیاورید. البته از قبل متخصص زیبایی به شما میگوید که تمامی لباسهایتان و یا بخشی از آن را از تن در بیاورید.

برای جلوگیری ازنفوذ داروها و محصولات مصرفی به موهای شما از پیشانی بند یا حوله استفاده میشود. متخصص زیبایی با پیچیدن موهای شما در حله این کار را انجام میدهد. در اولین قدم پس از آماده شدن برا انجام فیشیال پوست، تمیز کردن کامل پوست است. برای تمیز کردن پوست از دستمال های مرطوب استفاده میشود. پدهای پنبه‌ای هم برای تمیز کردن پوست مناسب هستند.

فیشیال پوست یک خانم جوان

بررسی پوست و پاکسازی

متخصص زیبایی برای دیدن پوست شما از لامپ استفاده میکند. در صورتی که آرایش نداشته باید متخصص با یک لامپ پرنور معمولی میتواند پوست شما را ببیند اگر آرایش داشته باشید متخصص برای دیدن پوست شما از یک لامپ بزرگنمایی پر نور استفاده میکند.

پس از دیدن پوست شما توسط متخصص زیبایی میتواند نوع پوست شما را تعیین کند. انواع پوست عبارت اند از: 1.پوست چرب 2. پوست خشک 3. پوست مختلط 4. پوست حساس 5. پوست طبیعی. پس تعیین نوع پوست شما شرایط پوستی شما را نیز مشخص میکند. شرایط پوستی میتواند شامل: جوش‌های سرسفید، جوش‌های سر سیاه، پیر شدن پوست، آسیب‌هایی که در اثر تابش نور خورشید به پوست وارد میشود، آکنه و …  است.  متخصص زیبایی پس از بررسی نوع پوست شما و مشکلات و شرایطی که شامل پوست میشود به انتخاب نوع درمان میپردازد. پس از انتخاب نوع و فرآیند درمان در مورد محصولاتی که برای معالجه شما انتخاب کرده و فرآیند درمان برای شما توضیح میدهد. لطفا تمامی توصیه‌هایی که برای مراقبت از پوست، طول درمان و نحوه استفاده در مورد محصولات درمانی در اختیار شما قرار میدهد را جدی بگیرید و از انجام آنه امتناع نکنید.

بخور صورت

برای درمان‌های فیشیال از بخار آب گرم استفاده میشود. برای درمانهای فیشیال دستگاهی وجود دارد که این دستگاه بخار آب گرم را به صورت مستقیم به سمت صورت شما میفرستد. از این دستگاه و بخار آب برای نرم کردن و آرام شدن پوست صورت انجام میشود. با آرام شدن پوست، تمامی جوش‌های موجود روی پوست (جوش‌های سر سفید و جوش‌های سر سیاه)  نرم میشوند و  از بین میروند. طبیعی است که نرم شدن جوش‌ها موجب میشود که خیلی بهتر و راحت تر از سطح پوست تخلیه شوند. البته استفاده از این دستگاه منظور بخار آب متناسب با نظر متخصص و شرایط پوستی شما است. ممکن است شما دارای پوست حساس باشید و اصلا بخار آب را به صورت شما وارد نکنند.

نمونه پاکسازی پوست صورت یک خانم

لایه برداری از پوست

برای لایه برداری از پوست به طور کلی از دو نوع ماده استفاده میشود:

  1. لایه بردارهای مکانیکی: لایه بردارهای مکانیکی برای برداشتن و از بین بردن سلولهای مرده سطح پوست از بافت مخصوصی تشکیل میشوند. لایه برداری مکانیکی زمانی انجام میشود که پوست در معرض بخار قرار گرفته باشد.
  2. لایه بردارهای شیمیای: پیوند بین سلول‌های پوستی برای انجام لایه برداری شیمیایی لازم است که شل باشد. لایه بردار های شیمیایی دارای آنزیم‌ها و اسیدهایی هستند که پیوند بین سلوله‌ها را شل میکند و آماده لایه برداری شیمیایی میکند.لایه بردارها شیمیایی غلظت متفاوتی دارند و بعضی از این لایه بردارهای شیمیایی قویتر عمل میکنند. لایه بردارهایی که قوی هستند خود به عنوان یک روش درمان یا بخشی از فیشیال هستند. استفاده مکرر از لایه برداهای قوی شیمیایی توصیه نمیشمود. مدت زمانی که پوست در معرض بخار قرار میگیرد امکان دارد یک درمان آنزیمی ملایم انجام بگیرد.

تخلیه جوش

در صورت وجود جوش‌های سر سفید و جوش‌های سر سیاه در این بخش اقدام به تخلیه آنها از طریق  پوست صورت میشود. تخلیه جوشها و انجام این مرحله کمی درد دارد و تحمل درد ناشی از تخلیه جوشها برای هر کس به اندازه میزان تحمل در آن فرد بستگی دارد. بسیاری هستند که پوست حساسی دارند و برای انجام این مرحله احساس درد زیاد و ناراحتی دارند. علت تغییر رنگ در بخشهایی از صورت که جوش داشتند و یا پارگی مویی رگ در پوست صورت درست انجام نشدن مرحله تخلیه سازی جوشها است.

عوارض فیشیال صورت

کسانی که از عوارض بعد از فیشیال پوست صورت میپرسند باید بدانند فیشیال صورت عوارضی خطرناک و جبران ناپذیر ندارد.  فیشیال صورت زمانی عوارض دارد که برای انجام آن به متخصص خوب و یا مرکز زیبایی و درمانی خوبی مراجعه نکرده باشید. مراکز نامعتبر میتوانند با استفاده از وسایلی که ضد عفونی نمیشوند و موجب خشک شدن پوست و ایجاد عفونت باشند.انتخاب مرکز زیبایی و درمانی معتبر همراه متخصص مجرب نکته بسیاری مهمی است که باید رعایت شود.

آیا فیشیال صورت در منزل نیز انجام میشود؟

فیشیال صورت بهتر است که زیر نظر یک متخصص زیبایی انجام شود زیرا متخصص زیبایی با توصیه‌هایی که به شما میکند و محصولاتی که برای استفاده به شما معرفی میکند بهترین نتیجه را از انجام فیشیال صورت میگیرید. اما در کنار همه اینها میتوانید از سایر روشهای فیشیال در منزل استفاده کنید.

فیشیال های خانگ عبارت‌اند از:

  1. استفاده از مرطوب کننده
  2. استفاده از بخور پوست با گیاهانی مثل آویشن و برگ روزماری و …
  3. استفاده ار تونرهای پوست…
  4. استفاده از ماسک‌های صورت که درخانه تهیه میشود مثل: ماسک خسار و ماسک عسل و …

هزینه فیشیال صورت

هزینه فیشیال پوست صورت در مکان‌ها و مرکزهایی که این خدمات را ارائه میدهند بسیار متفاوت است. یک سری از عوامل جانبی مثل استفاده از محصولاتی مثل ماسک‌های مخصوص و سرم‌های مخصوص بر قیمت فیشیال صورت نیز بسیار تاثیر گذار است.

 

جلسات فیشیال چه مقدار باهم فاصله داشته باشند؟

در بهترین و ایده‌آل ترین حالت خوب است که این خدمات ماهی یکبار بر روی پوست انجام بگیرد. اما چرا ماهی یکبار؟  معمولا پوست قدرت و توانایی باز سازی خود در طی یکماه را دارد و بهتر است این عمل ماهی یکبار انجام شود. اما مبتنی بر هزینه‌ای که دارد انجام این خدمات حداقل سالی 4 بار تاثیر بسیار مثبتی بر پوست صورت شما دارد. اما اگر برای از بین بردن آکنه‌های پوست خود اقدام کردید احتمال اینکه به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید زیاد است.

نکاتی در رابطه با فیشیال پوستی:

  • انجام فیشیال صورت تحت نظر متخصص زیبایی تاثیر بهتری دارد اما انجام فیشیال صورت با روش‌های خانگی در منزل نیز تاثیرات مثبتی بر پاکسازی و جوانسازی پوست صورت دارد.
  • فیشیال پوست فرآیندی است که در طی انجام آن: 1. پوست صورت پاکسازی میشود 2. عمل تغذیه و آبرسانی به پوست انجام میشود. فرآیند فیشیال پوست با انجام این 2 عمل ذکر شده باعث شفاف تر شدن چهره میشود و هرچه پوست شفاف تر باشد چهره‌ای جوانتر نیز در فرد دیده میشود.
  • فیشیال مجموعه‌ای از انواع مختلف مراقبت‌های پوستی است که نوع مناسب برای هر فرد توسط متخصص زیبایی تعیین میشود.
  • تعداد جلسات فیشیال به شرایط پوستی هر فرد بستگی دارد و اگر پوست فرد حساس نباشد معمولا میتوان ماهی یک بار مراقبت فیشیال صورت را انجام داد