روشهای ریموو اکستنشن مژه و بهترین آن روش + عوارض اکستنشن مژه

اکستنشن مژه و روشهای ریموو آن

اکستنشن مژه از تارهای موی طبیعی و یا تارهای مصنوعی مو هستند که یکی از انواع روش های پرپشت کردن مژه هستند و به مژه‌های اصلی و یا در گذشته به پلک چسبیده میشدند. برای آن که این مژه ها به مژه ای طبیعی خود فرد متصل شود از چسبهای مخصوص نیمه دائمی استفاده میشود زیرا بسیاری از افرادی که مژه‌های خود را اکستنشن میکنند پس از  مدتی ممکن است به دلایل مختلفی نیاز داشته باشند تا مژه های خود  را ریموو کنند.  بسیاری از افرادی که بعد از کاشت بلافاصله  به ریموو کردن اکستنشن مژه خود میپردازند به دلیل ایجاد حساسیتهای مختلفی مانند سوزش چشم و یا خارش چشم است زیرا  معمولا بلافاصله بعد از انجام کاشت مژه این علائم بروز داده میشوند. ریموو کردن اکستنشن مژه به دقت خاصی نیاز دارد و باید به آرامی و ظرافت عمل انجام شود زیرا همانطور که میدانید این مژه ها به مژه های طبیعی خود فرد چسبیده شده‌اند و در صورتی که ریموو به درستی انجام نشود امکان آسیب رسیدن به چشم و مژه فرد بالا میرود.  در این حین  ممکن است مژه‌های اصلی خود فرد نیز بیرون کشیده و کنده شوند . اولین اقدامی که برای انجام ریموو نیاز است این است که باید هر آرایشی را که در ناحیه چشمهای خود و اکستنشن انجام داده‌اید پاک کنید تا زمانی که به مژه‌های خود نگاه میکنید بتوانید مرز بین اکستنشن و مژه‌های طبیعی خود را ببینید و آنها قابل تشخیص از هم باشند. مرحله بعدی به یک کاسه‌آب نیاز دارید و باید آنقدر گرم باشد که از روی کاسه بخار آب بلند شود سپس یک حوله تمیز را که از قبل آماده کرده اید را بر روی سرخود به حالتی به روی کاسه قرار بگیرید که بخار آب گرم و گرمای آن بتواند چسب اکستنشن را شل کند و در نهایت  با استفاده از پنبه تمیز مژها را به کمی روغن زیتون آغشته کنید که اینکار  باعث جداشدن اکستنشن های شل شده از مژه میشود.  معمولا چیزی در حدود 10 ذقیقه بخار برای ریموو کردن زمان نیاز است. البته این ساده ترین راه برای ریموو اکستنشن مژه است و در ادامه این مقاله روش های مختلف دیگری را بیان میکنیم.

کسانی که قصد ریموو کردن اکستنشن مژه خود را دارند با خواندن این مطلب با هر آن چیزی که در مورد بهترین روش ریموو کردن اکستنشن مژه نیاز دارند آشنا میشوند. تا انتهای مطلب با ما باشید تا در هنگام ریموو کردن دچار مشکلاتی که پیش‌تر برای شما گفتیم نشوید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید :

ریموو اکستنشن مژه به چند روش انجام میشود؟

ریموو اکستنشن مژه به روشهای مختلفی انجام میشود که هر یک از این روشها مراحل مختلفی برای انجام کار دارند. این روشها و مراحل انجام ریموو به ترتیب زیر میباشند:

استفاده از بخار و روغن برای انجام عمل ریموو

یکی از ساده ترین و راحت ترین روشهایی که برای ریموو به کار گرفته میشود استفاده از بخار آب گرم، پنبه و مقداری روغن زیتون است که همه‌ی افراد میتوانند این روش را به راحتی در منزل خود انجام دهند و تجربه ریموو کردن مژه را به راحتی باشند. مراحل به کارگیری این روش به تریب این چنین است:

برای آن که بتوانید مرز بین مژه های مصنوعی و مژه های طبیعی را ببینید میتوانید از یک نوع پاک کننده آرایشی معمولی استفاده کنید تا هنگامی که برای نرم کردن و شل شدن اکستنشن از بخار آبگرم استفاده میکنید دچار مشکل نشوید. یکی دیگر از دلایل استفاده از این پاک کننده‌ها آن است که در انتها برای جداسازی مژه‌های مصنوعی باید بتوانید با استفاده از یک پنبه و روغن زیتون آنها را ببینید و جدا سازی را انجام دهید. در انتهای ریموو نیاز است صورت خود و مژ2هایتان را به آرامی با استفاده از آب گرم بشویید تا تمام چسبهای باقی مانده پاک شوند. که البته این روش ریمو برای کاشت مژه موقت استفاده میشود.

ریموو با استفاده از پاک کننده چسب مژه مصنوعی که در بازار وجود دارد.

برای آنکه بتوانید مژه‌های مصنوعی را از مژه های اصلی خود جدا کنید میتوانید از پاک کننده‌هایی که در بازار موجود است استفاده کنید که این پاک کننده‌ها همواره برای کسانی است که قصد انجام ریموو در منزل را دارند. این پاک کننده‌ها را هم میتوانید از مغازه‌های فروشنده الوازم ارایشی و هم از داروخانه‌ها تهیه کنید. توجه داشته باشید با مراجعه به داروخانه ها میتوانید یک محصول استاندارد را تهیه و از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از این پاک کننده ها متوجه شباهت بوی آن با محلول ریموو ناخن مصنوعی میشوید. برای شروع ریموو با استفاده از پاک کننده نیاز است مقابل آینه‌ای قرار بگبربد که در آن جا  نور زیاد و خوبی برای دید بهتر و تسلط بیشتر وجود داشته تا بتوانید آرایش چشمهایتان را به طور کلی پاک کنید.  در این روش هم برای پاک کردن آرایش چشمهایتان میتوانید از یک پاک کننده آرایش ملایم استفاده کنید تا چیزی بر روی چشم شما باقی نمانده باشد.

زمانی که آرایش چشم خود را پاک کردید میتوانید از پاک کننده اکستنشن برای جدا سازی آن استفاده کنید.
برای آن که بتوانید پاک کننده را به مژه‌های خود بزنید میتوانید از پنبه کمک بگیرید و این کار را معمولا از گوشه خارجی چشم شروع میکنند. برای آن که بتوانید پنبه را به مژه‌‌های خود بزنید لازم است آن پلکی که عمل ریموو روی آن انجام میشود برای بهتر دیده شدن ببندید و زمانی که با چشم دیگر مسلط به دیدن آن پلک هستید به آرامی و به تمام آن پنبه آغشته به پاک کننده را بمالید. معمولا برای آن که اکستنشن به راحتی جدا شود به مدت 15 دقیقه بعداز مالیدن پنبه زمان نیاز است و بعد از 15 دقیقه با استفاده از دو دست خود میتوانید عمل جداسازی را به ارامی انجام دهید. در انتهای کار فراموش نکنید باقی مانده چسبها بر مژههایتان را جدا سازید و مژه‌ها و صورت خود را به آرامی با آب گرم بشویید.

نمونه ای ریموو اکستنشن مژه توسط فرد حرفه ای

ریموو حرفه‌ای اکستنشن مژه

کسانی که قصد ریموو اکستنشن مژه در منزل را ندارند و میخواهند این عمل ریموو به طور حرفه‌ای و با کمترین آسیب به مژه‌هایشان انجام شود معمولا برای انجام آن به آرایشگاه‌هایی که اکستنشن خود را انجام داده‌اند مراجعه میکنند بهتر است ریموو مژه‌های خود را به دست کسانی بسپارید که به طور حرفه‌ایی آن را انجام میدهند. هستند کسانی هم که به دلیل اشتباه تکنسینی که اکستنشن را برایشان انجام داده است به یک تکنسین دیگر برای ریموو مراجعه میکنند و این به این دلیل است که تکنسین اکستنشن در انجام کار خود مهارت کافی را نداشته است و نتیجه کار به دلخواه مشتری نبوده و یا به طور کلی با اشتباه انجام دادن آن باعث ایجاد خارش، سوزش و حساسیت در اطراف چشم مشتری شده است و مشتری برای آن که آسیب بیشتری نبیند به یک متخصص حرفه‌ای تر  مراجعه میکند.

چه مراقبتهایی برای اکستنشن مژه نیاز است؟

فرآیند اکستنشن مژه به دلیل اینکه به چشمها بسیار نزدیک است حساسیت بسیار بالایی دارد و از این رو برای آن که چشمهای شما دچار آسیب نشوند و همچنین طول عمر آن برای شما افزایش یابد مراقبتهایی وجود دارد که شما باید آنها را انجام دهید. این مراقبتها شامل موارد زیر میشوند:

 1. به هیچ عنوان مژه‌های مصنوعیاتان را دست کاری نکنید و از کشیدن آنها خودداری کنید.
 2. از تماس هرگونه ماده‌ی روغنی با مژه‌هایتان خود داری کنید و اگر قصد شست و شوی صورت خود را دارید این کار را با استفاده از آب انجام دهید و توجه داشته باشید آبی که استفاده میکنید گرم نباشد.
 3. توجه داشته باشید مواد آرایشی که برای چشمهایتان استفاده میکنید از دسته مواد آرایشی ضد آب نباشند.

مقاله ماندگاری اکستنشن مژه و پنج راهکار برای افزایش ماندگاری آن را ازدست ندهید.

عوارض اکستنشن مژه که بلافاصله بعد از آن باید آن را ریموو کرد چیست؟

اکستنشن مژه عوارضی میتواند داشته باشد که بلافاصله با دیدن علامتی از آنها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشمها اقدام به ریموو آن باید کرد. شایع ترین عوارض آن هم میتواند قرمزی چشم و اطراف ناحیه اکستنشن، خارش شدید در پلک و گوشه‌های چشم و پوسته ریزی در لبهای ها پلک باشد.

برای مطالعه بیشتر مقاله فرق اکستنشن موقت و دائم مژه و تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه را پیشنهاد میکنیم.

شایع ترین عارضه کاشت مژه

التهاب، قرمزی، خارش، سوزش و پوسته ریزی لبه پلک می تواند جزو شایع ترین و اصلی ترین عوارض ناشی از کاشت مژه می باشد؛ در بیشتر موارد با پاک شدن چسب مژه با محلول های مخصوص، این التهاب و حساسیت ها هم از بین خواهند رفت اما اگر واکنش حساسیتی تا چند روز پس از جدا کردن مژه ها همچنان باقی بماند، بیمار باید به متخصص پوست مراجعه کند تا بنا بر شدت و ضعف ضایعه ایجاد شده، درمان های لازم مانند شستشوی چشم ها با شامپو بچه دو یا سه بار در روز شروع شوند.

مناسب نبودن نمونه اکستنشن مژه برای فردی که مژه های قوی دارد

اگرهمچنان علایم التهاب باقی ماند، باید درمان های التهابی ویژه ای برای بیمار آغاز شود که این درمان ها برای افراد مختلف متفاوت است و بیمار نباید از تجربه های احتمالی دیگران در درمان چنین مشکلی استفاده کند و باید با مراجعه به پزشک، درمان مخصوص خود را دریافت کند.

ترمیم مژه‌ها بعد از ریموو


همانطور که گفتیم ریموو اکستنشن میتواند به دلایل مختلفی انجام شود، هرچند انجام ریموو به بهترین شکل ممکن انجام شود اما بازهم به مژه‌های طبیعی شما آسیب خواهد رسید و از طرفی نمیتوانید دوباره بلافاصله بعد از ریموو کاشت اکستنشن را انجام دهید پس بهتر است ابتدا برای ترمیم مژه‌های آسیب دیدتان اقداماتی را انجام دهید و پیشنهاد ما برای شما استفاده از روغن زیتون، روغن کرچک، روغن کتان، ویتامین E  و غیره برای تقویت مژه‌های آسیب دیده شما است. اسیدهای چرب موجود در مواد غذایی مانند          انواع حبوبات، سویا، آووکادو و…  برای تقویت مژه‌ها بسیار مفید هستند و توصیه میشود این رژیمهای غذایی را نه تنها بعد از ریموو بلکه به طور همیشگی در برنامه غذایی خود قرار دهید تا مژه‌های شما تقویت شوند.

هزینه ریممو اکستنشن

مراکزی که اکستنشن را انجام میدهند خدماتی در رابطه با ریموو آن هم ارائه میدهند. هزینه انجام اکستنشن دقیقا به کاری که در مراکز زیبایی و آرایشگاه‌ها انجام میشود بستگی دارد. هزینه ریموو هم به دلیل آن که در همان مرکز انجام میشود به همان عوامل بستگی خواهد داشت که این عوامل میتوانند شامل: اعتبار و قدمت سالن زیبایی که به آن مراجعه میکنید و تکنسینی که این خدمات را برای شما ارائه میکند و هزینه مواد مصرفی باشد. هزینه اکستنشن و ریموو اکستنشن در مراکز معتبر و معروف یقینا بیشتر از سایر سالنهای زیبایی خواهد بود.

آنچه باید در مورد بهترین روش ریموو اکستنشن بدانید این است که همانطوری که به دلیل حساسیت انجام اکستنشن و جلوگیری از آسیب رسیدن به چشمهایتان برای انجام آن به آرایشگاه‌ها و مراکز معتبر زیبایی مراجعه میکنید توصیه ما به شما برای ریموو آن این است که به یک آرایشگاه معتبر مراجعه کنید تا یک متخصص ریموو کار شما را انجام دهد. بی شک بهترین ریموو در آرایشگاه‌ها انجام میشود اما اگر قصد دارید عمل ریموو را خودتان در منزل انجام دهید میتوانید این کار را با استفاده از پاک کننده چسب اکستنشن و یا استفاده از روغن زیتون و بخار آب انجام دهید. مراقب باشید تا با ایجاد فشار زیاد موجب آسیب رسیدن بیشتر به مژه‌هایتان نشوید که در این صورت برای ترمیم مژه‌ها بعد از ریموو به زمان زیاد و به کار بردن روشهای مختلف درمانی نیاز خواهید داشت. ممکن است ریموو به دلیل بروز عارضه‌های مختلف انجام شود و این عوارض معمولا تا 48 ساعت بعداز ریموو از بین خواهند رفت اما اگر شاهد بدتر شدن این عارضه ها بودید هرچه سریعتر برای جلوگیری از آسیب رسیدن بیشتر به مژه‌ها و چشمهایتان به یک پزشک متخصص جهت درمان مراجعه کنید. اگر چه اکستنشن مژه در زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارد اما برای کسانی که مژه‌های قوی و خوبی دارند مناسب نیست زیرا برای چسباندن این مژه‌های مصنوعی از چسبی که ترکیبات شیمیایی دارد استفاده میشود که انجام آن مژه‌های طبیعی شما را ممکن است دچار آسیب کند. اگر تراکم مژه های شما پایین است بهتر است ابتدا روشهای مختلف را برای تقویت مژه‌هایتان بکار ببرید.

2 thoughts on “روشهای ریموو اکستنشن مژه و بهترین آن روش + عوارض اکستنشن مژه

 1. eli says:

  سلام
  من مژه هامو 1 هفته پیش بعد 5 سال ریموو کردم ولی الان هیچی مژه ندارم که حتی بخام ریمل بزنم
  الان اگر مجدد اکستنشن مژه انجام بدم زوده؟
  چه راهی واسه من هست ؟
  اصن نمیتونم دیگه این وضعیتو تحمل کنم

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام
   بله قطعا
   سالیانه یک ماه تا دو ماه به مژه هاتون استراحت بدید
   و از تقویت کننده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193