روش فیکانتور چیست؟

روش فیکانتور چیست به همرا نمونه کار لب

امروزه همه افراد بیش از قبل به دنبال افزایش زیبایی و جذابیت خود هستند. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی قطعا روش های جدید و مدرنی طراحی شده است که باید پیش از انجام ابتدا اطلاعات کاملی از انواع روش ها پیدا کنید سپس اقدام به انجام آن نمایید. روش های جدید هرچه علم پیش میرود کم تهاجمی تر شده و میزان درد و خونریزی در انجام آن کاهش میابد.  و ممکن است شما هم مانند دیگر افراد با کلمه فیکانتور کمی نا آشنا باشید و برای شما کلمه ای غریبه باشد اما باید بدانید که فیکانتور یک روش و متد کاملا جدید است که جهت انجام تاتو خط چشم دائم ، تاتو خط مژه، تاتو بن مژه، تاتو سایه چشم و تاتو رژ لب و خط لب استفاده میشود.

مقاله آشنایی با تکنیک‌های دائمی آرایش لب را ازدست ندهید.

 در واقع برای اولین بار این متد توسط آکادمی فی و جناب برانکو بابیک رئیس این آکادمی طراحی و اجرا شده است. پایه و اساس اصلی روش فیکانتور برای ایجاد قرینه سازی و رفع هرگونه عیب در قسمت پلک و لب هاس فرد است که البته با اهداف دیگری چون حجیم سازی واصلاح رنگ لب (منظور بر طرف کردن رنگ سفیدی یا کبودی لب است) است و باید به صورتی انجام شود که با دیگر اجزای صورت فرد هم خوانی و هماهنگی داشته باشد و ظاهر طبیعی فرد دچار تغییرات زیادی نشود. در استفاده از این متد به وسیله خطای دید میتوان بخشی از صورت را کوچک تر کرده یا بزرگ تر کنیم و یا در نهایت تغییر رنگ دهیم تا صورت دارای ظاهری زیباتر و هماهنگ با دیگر بخش های صورت شود. از این متد برای لب و چشم استفاده میشود و میتوان انواع مختلفی از زیباسازی صورت را امتحان کرد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به نقد و بررسی روش فیکانتور بپردازیم تا اطلاعات جامعی از آن در اخیتار شما قرار گیرد.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

دستگاهی که برای متد فیکانتور استفاده میشود چیست؟

دستگاهی که برای انجام متد فیکانتور از آن استفاده میشود دستگاه میکروپیگمنتیشن است. البته آکادمی فی سک دستگاه مخصوص طراحی کرده است که همه مراکز آن را ندارند. برای انجام طراحی در این متد از یک اپلیکیشن خاص استفاده میشود و پیشرفت تکنولوژی تاثیر بسیار بالایی بر این روش در طراحی و قرینه سازی چشم و ابرو دارد.

نمونه خط چشم به روش فیکانتور

مقاله جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو را از دست ندهید.

طراحی خط چشم و لب در متد فیکانتور

جالب است بدانید در این روش درصدی سلیقه شما تاثیر دارد و درصد بسیار بالایی آن نسبت طلایی که باید در طراحی خط چشم و لب رعایت شود تاثیر گذار است. این روش بدین معنی است باید هنگام طراحی خط چشم و لب تناسب به صورتی باید که بین همه اجزای صورت برقرار شده باشد و حالتی کاملا طبیعی به چهره فرد بدهد.  چند هدف اصلی که در این متد دنبال میشود طراحی یک خط چشم کاملا قرینه، برجسته تر کردن خط های دور چشم، رفع کردن هرگونه عیب در اطراف چشم، رفع کردن هرگونه عیب لب، از بین بردن رنگ بد لب یا رنگ پریدگی لب و طراحی حالت لب یا اصلاح فرم لب است.

مقاله میکروپیگمنتیشن لب چه تفاوتی با تاتو لب دارد را در مجله زیبایی آکائمی تاترو مطالعه کنید.

چه کسانی از متد فیکانتور استفاده میکنند؟

دقت داشته باشید که همه افراد نمیتوانند از روش و مت فیکانتور استفاده کنند زیرا برای دریافت مجوز جهت انجام این کار باید پیگمنتر یا تاتو کار مدرک رسمی از آکادمی فی را داشته باشد. افرادی که دوره فیکانتور را میگذرانند باید مدرکی را کسب کنند که در آن لوگوی مخصوص فی درج شده باشد و نام آن ها در سایت رسمی فی ثبت شود. ممکن است برای شما این سوال پیش آید که چگونه میتوان فهمید این فرد مدرک رسمی از این آکادمی را دارد یا خیر؟ باید بدانید از طریق لوگو و کدی که در زیر لوگو در مدرک فرد درج میشود میتوانید به صورت رسمی استناد کنید که این فرد مجرو رسمی از آکادمی فی را دارد.

میزان ماندگاری متد فیکانتور چقدر است؟

میزان ماندگاری هر روشی درصد بسیار بالایی به مواردی که بعد از انجام باید رعایت شود دارد. درصد بسیار بالایی میزان مهارت و توانایی پیگمنتر شما تاثیر گذار است و درصد بسیار بالایی نوع رنگی که استفاده میکند میتواند میزان ماندگاری را تعیین کند. اما بخشی از ماندگاری و طول عمر انجام این روش وابسته به مراقبت هایی است که باید توسط شما صورت بگیرد. یکی از این مراقبت هایی که باید انجام شود استفاده از لوازم آرایشی است که باید دارای کیفیت مرغوب باشد. البته نوع پوست فردی که از این متد جدید استفاده میکند نیز بسیار تاثیر گذار است زیرا چرب بودن پوست افراد میتواند میزان ماندگاری متد فیکانتور را کاهش دهد. البته افرادی که پوست خشک دارند هم باید مراقبت های آب و هوایی را در نظر بگیرند و در محیط هایی که موجب تعرق تشدید و قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور آفتاب است را هر چه سریعتر ترک کنند زیرا این محیط ها میتواند تاثیر منفی بر ماندگاری این متد داشته باشد و ماندگاری آن را کاهش دهد.

اما به صورت عادی در صورت رعایت همه موارد مورد نیاز ماندگاری و طول عمر روش فیکانتور میتواند بین 1 تا 3 سال ادامه دار باشد اما افرادی که دارای پوست چرب هستند بین 1 الی 2 سال میتوانند از زیبایی این روش استفاده نمایند و پس از گذشت دو سال باید به فکر ترمیم و تمدید این روش باشند.

دوره بهبودی متد فیکانتور چه مدت به طول می انجامد؟

دوره بهبودی این متد تقریبا سه الی چهار روز به طول می انجامد. در صورتی که میخواهید به مهمانی رسمی یا مجلس مهمی بروید بهتر است یک الی دو هفته زودتر اقدام به انجام روش فیکانتور نمایید تا حالت لب های شما به نمای عادی و طبیعی خود باز گردد. تقریبا 5 الی 7 روز اول رنگ مکانی که برای زیباسازی آن از فیکانتور استفاده کرده اید دارای رنگ تیره دارد و حدودا  یک هفته بعد  40 الی 50 درصد از رنگ کاهش یافته و کمرنگ تر میشود. اگر بعد از گذشت 5 الی 7 روز احساس کردید رنگ ناحیه فیکانتور شده پر رنگ است کمی صبر پیشه کنید و اجازه دهید این روند ادامه پیدا کند تا پس از یک هفته به رنگ دلخواه و انتخابی خود دست پیدا کنید. اگر میخواهید رنگ خود را در این مدت زمان متعادل کنید و به مراسمی بروید بهتر است با استفاده از یک رژ لب با موادی مرغوب این تعادل را برقرار کنید و هرگز تا پایان دوره بهبودی از لوازم آرایشی متفرقه بر روی لب های خود استفاده نکنید.

نمونه کار اصلاح رنگ و فرم لب به روش فیکانتور

برای مطاله بیشتر مقاله مراقبتهای قبل و بعد از تاتو لب را پیشنهاد میکنیم.

چه نکاتی باید پیش از انجام فیکانتور رعایت شود؟

همانطور که میدانید برای انجام هر یک از روش های مختلف برای زیباسازی نواحی صورت باید یکسری مراقبت های لازم انجام شود تا مشکلی پیش نیاید و روند به صورت عادی و کاملا سلامت ادامه دار باشد. و البته میزان مراقبت شما قبل و بعد از انجام این روش میتواند تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی را بر ماندگاری و دوام فیکانتور بر روی نواحی صورت شما داشته باشد.  با ما همراه باشید تا نکاتی که باید پیش از فیکانتور رعایت شود را برای شما شرح دهیم:

 • بهتر است حداقل چند ساعت پیش از انجام روش فیکانتور از هر نوع کافئین، چای و قهوه استفاده نکنید. توصیه شده است این مدت زمان حدود یک الی دو ساعت است.
 • پیش از انجام تاتو با استفاده از روش فیکانتور بهتر است در معرض تابش اشعه ماورا بنفش و یو وی قرار نگیرید. اغلب افراد از این روش برای برنز کردن پوست خود استفاده میکنند که بهتر است قبل و بعد از انجام این روش کمی صبر پیشه کنید.
 • هرگز پیش از انجام روش فیکانتور به دکتر پوست جهت انجام لایه برداری و میکرودرم مراجعه نکنید زیرا پوست خود را حساس تر کرده و ممکن است برای شما مشکلاتی جبران ناپذیر پدید آورد.
 • بهتر است به مدت یک هفته استفاده از داروها و کرم هایی که امکان دارد موجب تحریک پوست شما شود را کنار بگذارید و اجازه بدید روند تاتو به صورت عادی طی شود.
 • اگر سابقه بروز تبخال داشتید بهتر است 5 روز پیش از انجام تاتو از قرص هایی که مخصوص ضد تبخال هستند استفاده نمائید  که اغلب هر هشت ساعت قرص ضد تبخال آسیکلوویر تجیور میکنند.
 • برخی از افراد نیز سابقه حساسیت در تجربه های قبلی خود را دارند که به آن ها نیز توصیه میشود پیش از انجام مت فیکانتور بهتر است از قرص سیتریزین برای جلوگیری از حساسیت استفاده کنند.

برای مطالعه بیشتر خدمات فیشیال پوست و مقاله پلاژن تراپی چیست را پیشنهاد میکنیم.

چه نکاتی باید پس  از انجام فیکانتور رعایت شود؟

دقت کنید که مراقبت های لازم پس از انجام متد فیکانتور میتواند تاثیر بالایی در ماندگاری و بهبودی زودتر شما دارد. بهتر است هنگامی که زمان و هزینه کافی برای زیباسازی صورت خود صرف میکنید مراقبت های کافی را نیز انجام دهید تا روند بهبودی شما به خوبی طی شده و نتیجه حاصل بخش را به مدت زمان طولانی تری داشته باشید.  در ادامه هرگونه مراقبتی که نیاز است پس از انجام متد فیکانتور رعایت شود را نام میبریم و توصیه میکنیم پس از انجام از تاتو کار خود نیز روش هایی که به مراقبت بعد از انجام شما مربوط میشود را پرسیده و به خوبی انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

 • دقت داشته باشید تقریبا تا یک هفته پس از انجام تاتو به روش فیکانتور رنگ ناحیه تاتو شده تقریبا تیره است و زمان نیاز دارد تا تقریبا 40 الی 50 درصد از آن ریزش کرده و به رنگ دلخواه شما برسد، پس بهتر است اصلا نگران این مورد نباشید و هرگز اقدام به حذف رنگ نداشته باشید. اجازه بدهید زمان لازم سپری شود و رنگ به میزان لازم ریزش کند تا به رنگ دلخواه شما برسد. در صورت گذشت 7 الی 10 روز پس از انجام تاتو اگر همچنان رنگ تیره تری داشتید که احتمال آن بسیار کم است بهتر است به متخصص زیبایی خود مجددا مراجعه کنید.
 • هرگونه مراقبتی که برای ناحیه تاتو شده لازم است و متخصص زیبایی به شما توصیه میکند بهتر است به صورت کامل رعایت شود، پاکسازی و استفاده از هرگونه پمادی که مخصوص شما باشد را تا آخرین روز استفاده نمائید.
 • بهتر است پس از انجام تاتو به روش فیکانتور به مدت حداقل 3 شبانه روز از شستن و برخورد آن ناحیه با آب جلوگیری نمائید. هرگز از رفتن به استخر بپرهیزید و هنگامی که به حمام میروید بهتر است مراقبت برخورد آب با ناحیه تاتو شده نباشید تا دوره 3 الی 4 روزه بهبودی بگذرد.
 • بهتر است پس از گذشت 24 ساعت اقدام به استفاده از پماد ویتامین آ چشمی نمائید تا ناحیه تاتو شده کمی چرب بماند و خشک نشود. بهتر است روزانه به مدت 3 مرتبه از این پماد استفاده کنید.
 • اگر ناحیه لب خود را تاتو کرده اید بهتر است روزانه یک مرتبه از کرم هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمائید و این روند را 7 روز ادامه دهید.
 • به مدت یک هفته بهتر است از قرار گرفتن در محیط های مرطوب مانند سونا و مکان هایی که موجب تعرق شدید شما میشود پرهیز کنید و اجازه ندهید ناحیه تاتو شده مرطوب شود.
 • به مدت یک هفته روزانه یک مرتبه از کرم آسیکلوویر یا زوویراکس به ناحیه تاتو شده بمالید و اجازه بدهید در مدت کافی بهبودی شما تکمیل شود.
 • هرگز نباید به ناحیه تاتو شده دست بزنید، بخارانید و پوسته هایی که ایجاد میشود را بکنید بهتر است فراموش کنید این ناحیه دچار خارش، پوسته شدن و حساس شده است.
 • هرگز به مدت یک هفته در معرض تابش نور شدید آفتاب قرار نگیرید زیرا نور شدید آفتاب  رنگ را  بسیار از بین میبرد و نتیجه دلخواه را دریافت نخواهید کرد.
 • به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ماروا بنفش قرار نگیرید.

تاتو کاران در متد فیکانتور

متد فیکانتور همانطور که دارای قوانین کاملا استاندارد در ارائه مدرک است در تعیین کردن درجه مهارت نیز بسیار استاندارد است که باید در کنار لوگو بر روی مدرک قرار گرفته باشدو درجه های تاتو کاران در متد فیکانتور به 5 دسته از پایین به بالا تقسیم میشود که عبارتند از:

 1. تاتو کار
 2. تاتو کار برتر
 3. استاد یار
 4. استاد ماهر
 5. استاد بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193