روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید

روش های آرایش دائم ابرو

طبیعی است که زیبایی ابرو برای هر خانمی بسیار مسئله مهمی است. زیبایی ابروی به فرم زیبای آن و پر پشت بودن ابرو است. در سالیان قدیم افراد بسیار زیادی وجود داشتند که دچار کم پشتی در ابرو شده‌ بودند و راه‌حلی برای برگرداندن زیبایی به خود نداشتند. کمی قبل‌تر نیز خانم‌هایی که فرم ابروی خود را دوست نداشتند یا دچار کم پشتی در ابروهای خود شده بودند از لوازم آرایشی جهت زیباسازی و اصلاح فرم ابروی خود استفاده میکردند استفاده از لوازم آرایشی به صورت موقتی تاثیر دارد و پس از شستن صورت از بین میرود. یا هنگامی که ابروهای خود را برمیداشتند طرحی را انتخاب میکردند که ابروی فرد را پر پشت‌تر نشان دهد. اما خانم‌ها به دنبال استفاده از روشی هستند که به صورت دائمی فرم زیبای ابروی خود را حفظ کنند و زیبایی بیشتری را به صورت خود ببخشند. امروزه روش‌های بسیار زیادی برای انجام اصلاح فرم و زیبایی ابرو به وجود آمده است که کاملا دائمی است. همین تنوع در روش‌های تاتو دائمی باعث میشود خانم‌ها در انتخاب روش اصلاح ابرو با چالش روبرو شوند. البته انتخاب روش صحیح برای اصلاح ابرو و پر پشتی ابرو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و برای انجام هر یک از روش‌های مختلف باید واجد برخی شرایط خاص باشید. عواملی که در  انتخاب صحیح روش تاثیرگذار است عبارت است از: شکل ظاهری ابرو، نوع موی ابروی فرد، میزان بودجه فرد و نوع پوست فرد متقاضی. روش‌هایی که در آرایش دائم ابرو میتوان انتخاب کرد عبارت است از: شیدینگ ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، میکرو فیچرینگ، اکستنشن ابرو، لیمینت ابرو و …

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

ارایش دائم ابرو را بشناسید.

همانطور که میدانید آرایش دائم ابرو یا تاتو یکی از کارهایی است که هر فردی برای بدست آوردن زیبایی ظاهری خود انجام میدهد. با استفاده از روش‌های مختلف آرایش دائمی ابرو در واقع رنگ انتخابی متقاضی به صورت کاملا مستقیم وارد پوست میشود تا ابروها را زیباتر کرده و پر پشت نشان دهد. البته این کار انقدر با مهارت و ظرافت خاصی انجام میشود که به سختی میتوان تفاوت آرایش دائمی ابرو را با ابروی طبیعی فرد شناخت. معمولا طرح ابرو را بر اساس فرم صورت و چره فرد انتخاب میکنند و پیش از انجام کار ابتدا با مداد ابرو آن را برای فرد شبیه سازی کرده و سپس اقدام به آغاز کار میکنند. البته شرط اصلی طراحی ابرو سلیقه فرد است که میخواهد زیبایی را به چه شکل به ابروهای خود برگرداند. همانطور که از اسم آن معلوم است آرایش دائمی ابرو میتواند شما را تا همیشه با ظهری مطلوب و آراسته نمایان کند و دیگر نیاز به آرایش مکرر برای زیباتر کردن چهره خود ندارید. البته که هنگامی که افراد آرایش دائم نمیکردند زمان بسیار زیادی و هنر بسیار زیادی را باید هر باره برای طراحی و کشیدن ابروی خود با مداد ابرو انجام میدادند که خود یکی از عواملی است که به مرور زمان کیفیت و کمیت موی ابروی فرد را از بین میبرد. و البته افراد بسیار زیادی وجود دارند که علاقه چندان زیادی به آرایش کردن ندارند یا کم آریش میکند اما آراستی و زیبایی ابرو برایشان بسیار مهم است. توصیه ما به چنین افرادی استفاده از روش‌های آرایش دائمی ابرو است.

حال بهتر است کمی در رابطه با اینکه اصلا آرایش دائمی ابرو چیست کمی صحبت کنیم. آرایش دائمی ابرو در واقع یک عملیات کاملا بهداشتی است که به وسیله ابزار و وسایلی یکبار مصرف انجام میشود. این موضوع پر طرفدار امروزه متخصصین بسیار زیادی با مهارت و تبحر بالایی پیدا کرده است. ممکن است قیمت انجام آن کمی بالا باشد اما اگر در دراز مدت بخواهید هزینه صرف شده را در نظر بگیرید روشی کاملا مقرون به صرفه است. البته باید به این نکته دقت نمود که هر یک از روش‌های آرایش دائم ابرو ممکن است مدت زمان متفاوتی ماندگاری داشته باشد.

نمونه میکروبلیدینگ ابرو به روش بریزی بروزر

با انواع آرایش دائم ابرو آشنا شوید.

آرایش دائم ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه هر یک از روش‌های آن را نام برده و شرح میدهیم:

روش میکروبلیدینگ ابرو MICROBLADING

افرادی که میخواهند برای مدت زمان طولانی زیبایی ابروهای خود را حفظ کنند  بهتر است از روش میکروبیلیدنگ ابرو استفاده کنند. این روش برای کسانی که پوست طبیعی نرمال دارند بسیار مناسب است و پیگمنت‌های رنگی که در عمق مناسبی از  سطح پوست تزریق میشود بهتر نگهداشته میشوند. افرادی که دارای پوست چرب هستند یا پوست آن‌ها شاین دار است بهتر است استفاده از این روش را فراموش کنید. در روش میکروبلیدینگ با استفاده از یک قلم پیگمنت‌های رنگی را به صورت خطوط نازک در ناحیه‌های خالی ابرو میکشند به صورتی که مانند موی طبیعی ابرو نشان میدهد. سوزن‌هایی  که روی قلم طراحی ابرو قراردارد به سطح مشخصی از پوست نفوذ کرده و رنگ را وارد میکند به همین علت است که میگویند میکروبلیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی برای تاتو ابرو است. البته واژه نیمه دائمی در مقایسه با تاتوهای دائمی قدیمی است.

ممکن است پوست ناحیه‌ای که میکروبلیدینگ ابرو انجام شده است دچار کمی آسیب شود اما نگران نباشید در مدت زمان کوتاهی این زخم‌ها بهبود میابد و حالت طبیعی به ابروی شما بازمیگردد. این روش در مقایسه با دیگر روش‌های مشابه خود یک نمای بسیار طبیعی دارد و مشابه ابروی طبیعی انسان کشیده میشود. بهتر است یک روز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از پنبه و آب مقطر  اطراف زخم‌ها  و ابرو را تمیز کنید و حتما از پمادهایی که متخصص این کار برای شما تجویز میکند استفاده نمائید. روز دوم پس از میکروبلیدینگ بهتر است روزی 3 مرتبه این پروسه را تکرار کنید.  و 5 روز بعد یک مرتبه صبح و یک مرتبه عصر این روند را تکرار کنید. ممکن است به مدت 3 روز ناحیه ابروی شما قرمز باشد و دچار تورم باشد بهتر است در این مدت 3 روزه، کمی فعالیت‌های خود را کاهش دهید تا با عرق کردن یا برخورد آب به ابروی شما پیگمنت‌های رنگی وارد شده به سطح پوست شما رنگ ابرو دچار آسیب نشود و عفونت در ناحیه ابروی شما ایجاد نشود.

با استفاده از روش میکروبلیدینگ ابرو ممکن است 12 ماه تا 36 ماه طرح زیبای ابروی خود را با کیفیت خوب داشته باشید که همه این‌ها بستگی به مراقبتی دارد که شما از ابروهای خود داشته باشید.  عواملی که میتواند ماندگاری میکروبلیدینگ را افزایش دهد عبارت است از:

 • از نور آفتاب برای مدتی دور باشید و اجازه ندهید به صورت شما آفتاب بخورد که رنگ ابروی شما کاهش یابد یا کمرنگ شود.
 • از لایه بردارهایی چون رتینول یا گلیکولیک اسید استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن رنگ ابروی شما میشود. زیرا رنگ در سطحی از پوست شما تزریق میشود که ممکن است در لایه برداری از بین رود.
قبل وبعد از نانوبلیدینگ ابرو های نازک

روش نانوبلیدینگ NANOBLADING

به علت اینکه اکثر ایرانیان تاتو داشته و پوست هایشان رنگ دارد، و همچنین کم بودن ماندگاری روش بلید، این تکنیک توسط خانم خاطره صفاوردی برای افزایش ماندگاری آرایش دائم ابرو ابداع شد. این روش از ترکیب بلید و میکروپیگمنتیشن ایجاد شده است. به صورت کلی در این تکنیک، خطوط ظریف و زیبا با تیغ بلید، و کاشت رنگ با سوزن نانو در شکاف های ایجاد شده صورت میگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آموزش برای استفاده از این تکنیک می توانید در کلاس های خانم صفاوردی شرکت کنید.  

روش میکروشیدینگ ابرو MICROSHADIN

استفاده از این روش برای افرادی مناسب است که تمایل دارند ابروهایی بسیار پر پشت و زیبا برای خود درست کنند. در این روش دیگر هیچ جای خالی از ابروی فرد دیده نمیشود و ابروها به صورت پرپشت و پهن طراحی میشود.  افرادی که دارای پوست چرب و شاین داری هستند بهترین گزینه برای میکرو شیدینک ابرو هستند زیرا این روش دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد و درصد بسیار کمی ممکن است کمرنگ شود.  این روش مانند نقاشی کردن توی ابرو است و هنر طراحی متخصص این کار بسیار مهم است. در این روش از سمت تاج که به سمت انتهای ابرو میرویم نقاطی که برای پرپشت نشان دادن ابرو ایجاد شده است بیشتر میشود. در روش میکرو شیدینگ ابرو از دستگاهی استفاده میشود که اتوماتیک و الکتریکی است البته برخی از ابزار دستی نیز استفاده میکنند که با استفاده از آن یک حالت پودری و مخملی زیبایی به ابرو داده میشود به صورتی انگار از سایه ابرو برای فرم دهی و زیبایی ابروی خود استفاده کرده باشید. در این روش خبری از ایجاد شکاف و خطوط بین ابرو نیست و فقط نقاط بسیار ریز در ناحیه‌های خالی ایجاد میشود که پیگمنت‌ها در نقاط ایجاد شده تزریق میشود. جالب است بدانید مدت زمان ماندگاری میکروشیدینگ مانند میکروبلیدینگ ابرو است. و با استفاده از این روش میتوانید به مدت حداقل یک سال زیبایی ابروی خود را حفظ کنید.

قبل و بعد از آرایش دائم ابرو های باریک

روش آمبره

روش آمبره جهت  اصلاح فرم یک روش بسیار جدید و مدرن برای زیباسازی ابرو است. مانند موی سر افراد که آمبره انجام میدهید و دو تناژ رنگی را روی موی خود میبینید در آمبره ابرو نیز میتوانید دو تناژ رنگی را از روشن به تاریک ظاهر کنید. افرادی که دارای انواع مختلفی از پوست صورت هستند از چرب، نرمال و خشک فرقی ندارد بهترین گزینه برای آمبره هستند.   البته بیشتر افرادی این روش را استفاده میکنند که طبق ترند و مد روز پیش میروند و میخواهند در زیبایی همیشه پیشرو باشند.

روش اکستنشن ابرو

این روش انقلابی در زمینه زیبایی ابرو برای بانوان ایجاد کرد بدین صورت که میتواند به آسانی ابروی شما را طوری طراحی کند که شما را جوانتر یا پیرتر جلوه دهد. این روش یکی از بهترین روش‌هایی است که برای افرادی که تحت درمان شیمی درمانی یا پرتو درمانی هستند بهترین گزینه برای این روش هستند. البته بیمارانی که مبتلا به آلوپسی شده‌اند نیز گزینه مناسبی برای این گزینه هستند. افرادی که دارای ابروی و مژه‌های بلند هستند دیگر فقط نیاز به کمی رژگونه و رژ لب دارند و این روش زیبایی چشم‌هایشان را تامین میکند.  بهتر است بدانید بر خلاف آنکه بسیاری از افراد تصور میکنند چسباندن به مو به جای خالی ابرو ممکن است مصنوعی به نظر برسد این اتفاق کاملا طبیعی است و موهایی که چسابنده شده است جزو ابرو و فرم ابروی فرد است. البته این روش برای افرادی مناسب است که زمان کمی برای آرایش و پیرایش ابروی خود دارند.


نکات مهم درباره روش‌های آرایش دائم ابرو

 • روش میکروشیدینگ ابرو برخلاف دیگر روش‌های مشابه خود از کادربندی ابرو استفاده نمیکند.
 • روش میکروبلیدینگ ماندگاری بیشتری نسب به دیگر روش‌ها دارد.
 • میکروفیچرینگ نیز روشی است که خطوط بسیار نازک و در سطح کم عمق‌تری از پوست پیگمنت‌ها را تزریق میکند و ماندگاری کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

4 thoughts on “روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید

 1. ناشناس says:

  سلام
  من ابروهامو میکروبلیدینگ کردم الان بعد۱ سال رنگش کاملا قرمزه در صورتیکه قهوه ای زده بودم
  با ترمیم این رنگ درست میشه اکر بخام مدلشو عوض کنم؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام
   بله با استفاده از رنگهای قوی تری که کار میکنن قرمزی گرفته میشه و میتونید مدلشو عوض کنید.

    • خاطره صفاوردی says:

     سلام عزیزم
     چرا باید رنگ قوی برای پوست ضرر داشته باشه؟
     منظور از قدرت رنگ پیگمنت رنگ هستش تیرگی و روشنی منظور مواد داخل رنگ نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193