روش های پاک کردن خط چشم دائم و تاتو لب و دکاپاژ ابرو

مراحل پاک کردن دکاپاژ ابرو و پاککردن تاتو ابرو

امروزه بسیاری از افراد دارای وقت کافی برای خود آرایی نیستند و یا مهارت کافی در انجام آرایش لب، ابرو  و چشم ندارد و به استفاده از روش‌های آرایش نیمه دائمی متوسط میشوند.  ممکن است برای هر یک از ما پیش آمده باشد که پس از مدتی دیگر علاقه‌ای به داشتن خط چشم دائم، تاتو لب یا دکاپاژ ابرو نداشته باشیم و به دنبال یافتن راه حلی برای از بین بردن آن باشیم. البته که روش‌های بسیار مختلفی برای از بین بردن این آرایش‌های نیمه دائمی و دائمی وجود دارد اما به دلیل حساسیت بالایی که در ناحیه چشم و لب وجود دارد توصیه می‌شود هر راه حلی را استفاده نکنید و این امر را به دست یک متخصص زیبایی بسپارید تا مشکلی برای ناحیه تاتو شده پیش نیاید. قطعا پاک کردن خط چشم دائمی و تاتو لب یک کار تخصصی بوده و باید با رعایت نکات مراقبتی و احتیاط کامل انجام شود. می‌توانید با مراجعه به آکادمی تاترو با خیالی آسوده فرآیند پاک کردن خط چشم دائم، تاتو لب و دکاپاژ ابروی خود را به آن‌ها بسپارید تا با رعایت نکات بهداشتی و احتیاط کامل روند پاک کردن آرایش دائمی شما را انجام دهند و دیگر نگرانی از بابت بروز مشکل خاصی از طرف پیگمنتر نداشته باشید.

مقاله همه نکاتی که درباره تاتو خط لب باید بدانیم و مراقبت های قبل و بعد از تاتو لب چیست؟ را ازدست ندهید.

طبیعی است همان اندازه که روند انجام این آرایش‌های دائمی و نیمه دائمی زمان بر و کمی درد زا است روند پاک کردن آن هم بدین صورت باشد. برای پاک کردن اثر تاتو همه افراد باید کمی درد و احساس ناراحتی را تحمل کنند. اما آکادمی تاترو سعی دارد با استفاده از روش‌های نوین و تحمل درد بسیار کمی نشانه‌ها و رد پای تاتو شما را پاک کرده تا با خیالی آسوده از مرکز خارج شوید. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله مطالبی که میتواند شما را در انتخاب روش مناسب راهنمایی کند را مطالعه کنید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

آشنایی با انواع روش‌های پاک کردن خط چشم دائم، تاتو لب و دکاپاژ ابرو

روش‌های مختلفی وجود دارد که میتوان برای پاک کردن آرایش های نیمه دائمی و دائمی استفاده نمود. برخی از افراد روش‌ های خانگی و نامناسبی را پیشنهاد میدهند که به دلیل حساس بودن نواحی تاتو بهتر است دست به انجام آن نزنید و ابتدا به متخصص زیبایی یا پیگمنتر خود برای این اقدام مراجعه نمائید. اغلب توصیه میشود برای پاک کردن تاتوهای صورت بهتر است به همان پیگمنتری که کار تاتو را برای شما انجام داده است مراجعه کنید زیرا این فرد تنها کسی است که از کیفیت، نوع و نام رنگ و روش استفاده شده خبر دارد و همین امر موجب راحت تر شدن و ایمن تر شدن کار برای پاک کردن تاتو است. در ادامه چند روش بسیار مشهور برای پاک کردن تاتو را خدمت شما شرح میدهیم که ممکن است همه روش های برای همه افراد کارساز نبوده و هر فرد نیاز به انجام یک روش متفاوتی از دیگری داشته باشد.

عوارض پاک کردن تاتو باو روش اسید معده و نمونه تاتو لب

پاک کردن تاتو با استفاده از روش اسید میوه:

هر فردی که نام این روش را میشنود نا خودآگاه به فکر پاک کردن تاتو با استفاده از روش های خانگی میوفتد اما اسید میوه نام یک محلولی است که برای محو کردن تاتو از آن استفاده زیادی میشود. از قدیم استفاده از این روش مرسوم و رایج بوده است که متاسفانه ممکن است با استفاده از این روش دچار عوارض آن نیز بشوید. عوارض این روش عبارتند از: عفونت‌های پوستی، اسکار یا جای رخم عمیق و گاهی بر جای ماندن کمی رده‌های قرمز رنگ در ناحیه پاک شدن تاتو که قطعا برای متقاضی ناخوشایند خواهد بود. همانطور که از عوارض آن متوجه شدید این روش برای پاک کردن تاتو چشم و لب دارای عوارض است و بهتر است جایگزین‌های بهتری برای آن پیدا کنید. برخی از افراد نیز با انجام این روش گزارش ایجاد گوشت اضافه و ورم بسیار زیاد را داده‌اند. البته ناگفته نماند برای پاک کردن تاتوهای چند رنگ بهتر است از این روش استفاده شود.

برای مطالعه بیشتر مقاله ریموو تاتو قدیمی ابرو را پیشنهاد میکنیم.

پاک کردن تاتو با استفاده از روش اسکین ساز:

در استفاده از این روش به وسیله قلم میکروپیگمنتیشن روش پوست یکسری لایه به عمق 3 دهم میلی متر ایجاد میکنند سپس با استفاده از تزریق محلولی که از قبل تهیه شده است در مناطقی که میخواهند تاتو پاک شود فرآیند پاک کردن تاتو را آغاز میکنند. این محلول هنگامی که وارد پوست میشود جوهر را به خود کشیده و باعث میشود دیواره های تاتو کمی سست شود.  این دیواره ها که نقش محافظت از تاتو را داشتند از بین میروند و در راستای این امر جوهر به عنوان یک جسم خارجی برای بدن شناخته میشود و بدن جوهر را پس میزند. بعد از گذشت 3 الی 4 روز خشک میشود و از پوست انسان به آسانی جدا میشود. در نهایت بعد از گذشت تقریبا 2 ماه تاتو به صورت کامل پاک شده و میتوان به راحتی طرح جدید را بر روی آن ناحیه زد و یا کاملا این طرح قبلی را پاک نمود. استفاده از این روش دارای درد کمی است و اغلب افرادی که توانایی تحمل درد را ندارند از این روش برای پاک کردن استفاده می‌نمایند. در نهایت هیچ جوهری در بدن فرد باقی نمیماند و با افزودن محلولی به نام اسکینیال کاملا سریع جوهر از بدن خارج میشود. دوره بهبودی پس از استفاده از این روش نیز نیازمند زمان کمتری است.

استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو و نمونه تاتو خط چشم

پاک کردن تاتو با استفاده از روش لیزر:

یکی دیگر از روشهایی که میتوان برای پاک کردن تاتو از بین برد استفاده از روش لیزر است و این روند به صورتی انجام میشود که ذره‌های رنگ درون پوست را منفجر کرده و به ذره‌های کوچک تبدیل میکند تا این ذره‌های کوچک به وسیله سلول‌های به اصطلاح لاشخور برداشته و از بین برود. در استفاده از این روش عملا رنگ تاتو به وسیله سلول‌های ایمنی خود تاتو از بین میرود. با استفاده از روش لیزر میتوانید تاتو در ناحیه لب، چشم و ابرو را انجام دهید و حتما به یک متخصص جهت انجام این روش مراجعه فرمائید. قطعا استفاده از این روش بدون عوارض نبوده و ممکن است در هنگام انجام لیزر کمی سوزش و قرمزی را در ناحیه لیزر شده حس کنید که کاملا طبیعی است. گاهی به صورت نادر ممکن است جای زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست در ناحیه لیزر شده را تجربه کنید.  پس از انجام لیزر باید از کرم ضد آفتاب و پمادهایی که توسط متخصص به شما توصیه میشود استفاده نمائید تا از عوارض آن دور بمانید. تقریبا 7 الی 12 جلسه کوتاه زمان نیاز است تا آثار باقی مانده از لیزر برای شما از بین برود. توصیه میشود اگر به تازگی فرآیند برنز کردن پوست خود را انجام داده اید برای انجام این روش کمی صبر کنید. اگر خال یا غده مشکوکی روی بدن خود مشاهده میکنید بهتر است از این روش استفاده نکنید.

پاک کردن تاتو با استفاده از روش ارگانیک:

یکی از جدیدترین روشهایی که برای پاک کردن تاتو استفاده میشود روش ارگانیک است. این روش هم مانند روش اسید میوه ممکن است ذهن شما را به سمت و سوی دیگری ببرد اما روش ارگانیک روشی است که در آن مواد ریموو را با استفاده از ماساژ دادن ناحیه تاتو شده وارد پوست کرده و بعد از گذشت تقریبا 20 ثانیه به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگی که درون پوست بوده است را به سطح پوست آورده تا کاملا خروج رنگ دیده شود. این روش دارای مراقبت‌های بسیار زیادی بعد از انجام است و باید بلافاصله بعد از انجام آن از کرم‌هایی که ترمیم کننده هستند استفاده نمود. جای زخم در این روش تقریبا 4 تا 7 هفته از بین خواهد رفت که البته این امر بستگی به نوع پوست فرد دارد و برای همه یکسان نیست.

اگر کار ریموو و پاک کردن تاتو شما در این روش با دو مرحله کار به اتمام رسید نگران نباشید زیرا برخی تاتوها در عمق ببشتری از پوست وارد شده اند و نیاز به انجام در دو جلسه است و یا پوست فرد متقاضی بیش از یک حد مخصوصی اجازه ورود مواد ریموو را به پوست نمیدهد و پس میزند در این صورت باید برای مرحله دوم تفریبا چند هفته انتظار کشیده تا روند ریموو به صورت کامل انجام شود. البته باز هم بسته به نوع پوست شما ممکن است مرحله دومی در کار نباشد و تا یک حد خاصی موفق به پاک کردن آن شوید که برای ناحیه‌های مختلف صورت نیز این امر بسیار متفاوت است و باید برای انجام روند پاک کردن کمی صبر، حوصله و بردباری به خرج دهید.

هزینه پاک کردن تاتو به چه صورت محاسبه میشود؟

بسیاری از افراد میخواهند پیش از اقدام به پاک کردن دکاپاژ ابرو، خط چشم دائمی و تاتو لب از قیمت آن مطلع باشند. بهتر است بدانید هزینه پاک کردن هر یک از این سه مورد کاملا متفاوت است و به بسته به شرایط مختلفی اعم از موارد زیر دارد:

 1. میزان سایز و حجم تاتو شما در ناحیه مختلف صورت
 2. ناحیه‌ای که تاتو در آن بخش انجام شده است
 3. رنگی که برای تاتو ناحیه مورد نظر شما استفاده شده است.
 4. مدت زمانی که از انجام تاتو در ناحیه مورد نظر گذشته باشد.
 5. میزان مهارت و روشی که پیگمنتر برای پاک کردن آرایش دائمی شما استفاده میکند.
 6. مکان و متخصصی که برای انجام پاک کردن تاتو خود به آنجا مراجعه خواهید کرد.
 7. میزان موادی که نیاز است تا تاتو شما به خوبی و تا حد امکان پاک شود.

2 thoughts on “روش های پاک کردن خط چشم دائم و تاتو لب و دکاپاژ ابرو

 1. زهرا سامانی says:

  سلام
  من 15 سال پیش تاتو خط چشم که افتضاحه ولی به شدت میترسم پاکش کنم
  میترسم کور بشم
  یا پوست پشت پلکم چروک بشه
  آیا روشی هست که برای ریموو تاتو خط چشم عوارض نداشته باشه؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم
   هر روشی که انتخاب کنید عوارض خودشو داره
   بهترین روش برای خط چشم لیزر هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193