ریموو تاتو قدیمی

ریموو تاتو قدیمی ابرو

اگر بخواهیم از محبوب‌ترین و رایج‌ترین آرایش دائمی برای خانم‌ها نام ببریم تاتو ابرو است که در جهان نیز برای زیبایی صورت بیشترین توجه روی چشم و ابروی افراد است. ممکن است بعد‌ از انجام تاتو ابرو بعد از مدتی به دلایل مختلف قصد پاک کردن آن را داشته باشید. میتوانید  از روش‌های مختلفی برای انجام آن استفاده کنید. و اصلا جای نگرانی برای انجام این کار وجود ندارد.در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های ارایش دائم ابرو را بشناسید.

دلایل پاک کردن تاتو ابرو

خانم‌هایی که تاتو ابرو انجام داده‌اند معمولا با گذشت زمان ممکن است به دلیلی مشاهده طرح‌ها و تکنولوژی‌های جدید از انجام تاتو خود پشیمان شوند اغلب دلیل انجام تاتو آنها ناراضی بودن از مدل ابروشان است اما بعد از انجام تاتو دلایل مختلفی برای پاک کردن آن وجود دارد که آنها را با هم بررسی میکنیم:

 1. اولین دلیل برای پاک یا ریموو کردن تاتو تفاوت تاتو انجام شده با آنچه که در ایده‌آل خود فکر میکردند است و همچنین عدم قرینه شدن ابروهای تاتو شده است.
 2. تغییر سلیقه شخصی و همچنین قدیمی شدن مدل تاتو ابرو یکی دیگر از دلایل ریموو تاتو ابرو است.
 3. پیدایش تکنیک‌هایی طبیعی و زیباتر از حالت ابروی فعلی شما

دلایلی که ذکر شد عمده ترین دلایل ریموو تاتو قدیمی ابرو است.

نکات قابل رعایت برای پاک کردن تاتو ابرو

متخصص یا تکنسینی که کار فی ریمووال یا پاک کردن تاتو شما را انجام میدهد توصیه‌هایی به شما انجام میدهد که رعایت انها برای گرفتن نتیجه مطلوب الزامی میباشد. نکاتی را که قبل از اولین درمان باید انجام دهید همگی عبارت‌اند از: پوست کسی که قصد ریموو تاتو ابرو را دارد نباید بنزه یا آفتاب سوختگی داشته باشد. زمانی که برای اولین جلسه میخواهید کار ریموو تاتو ابرو را انجام دهید از چند هفته فبل از اولین جلسه باید پوست خود را با استفاده از ضد آفتاب در برابر سوختگی محافظت کنید. سیگار کشیدن تاثیرات خوبی برای ریموو کردن تاتو ندارد پس برای ریموو تاتو یا سیگار را ترک کنید یا برای مدتی تا ریموو کردن تاتو آن را کنار بگذارید. اصلاح و اپیلاسیون در روز‌های اقدام برای ریموو کاملا ممنوع است. داروهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند را استفاده نکنید تا در هنگام ریموو کردن شاهد خونریزی شدید نباشید. و… فراموش نکنید که متخصص پاک کردن تاتو شما نکات بسیاری را بزای شما شرح میدهد، آنها را به صورت جدی پشت کار قرار دهید و رعایت کنید.

راه‌های پاک کردن تاتو ابرو

در زمان‌های گذشته برای پاک کردن تاتو ابرو راهی وجود نداشته است و تمام کسانی که دیگر تاتو خود را دوست نداشتند باید با آن کنار می آمدند و چاره‌ای هم جز تحمل وجود نداشته است. در حال حاضر برای کسانی که از انجام تاتو خود پشیمون هستند و قصد پاک کردن آن را دارند راه های متفاوتی برای پاک کردن تاتو‌ها و حل این مشکل وجود دارد. امروزه مراکز بسیار زیادی برای انجام کارها و خدماتی از قبیل پاک کردن تاتو وجود دارند و همه کسانی که قصد پاک کردن تاتو قدیمی خود را دارند میتوانند به این مراکز مراجعه کنند.

پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر

اگر برای پاک کردن تاتو خود به متخصص زیبایی مراجعه کنید راه حلی که برای شما ارائه میدهد استفاده از لیزر است که برای تمامی تاتو‌ها قابل استفاده میباشند. برای پاک کردن تاتو ابرو حتما باید به مراکز معتبر زیبایی  مراجعه شود در بعضی از مراکز آرایشی معتبر خدمات لیزر ارائه میشود. انجام خدمات لیزر برای پاک کردن تاتو به دو روش انجام میشود:

 1. لیزرهای: Q- suitched

لیزرهای Q- suitched برای پاک کردن تاتوی قدیمی شما حتی کوچکترین زخمی در بدن شما ایجاد نمیکند .این لیزر از راه تیکه تیکه کردن رنگ موجود در پوست تاتو شما را پاک میکند و باید بدانید برای پاک کردن تاتو با به کارگیری این لیزر تعداد جلساتی که لیزر انجام میشود 10تقریبا  جلسه میباشد.

 • لیزر اربیوم:

لیزر اربیوم نیز برای پاک کردنت تاتو قدیمی استفاده میشود و روش کار آن بگونه‌ای است که به آنها لیزر لایه بردار نیز گفته میشود. لیزر اربیوم برای پاک کردن تاتو تعداد جلسات کمتری نسبت به لیزر با روش  suitched-Q نیاز دارد.

برای پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر به هر دو صورتی که برای شما توضیح داده شد، معمولا باید 1 ماه قبل از شروع اولین جلسه انجام لیزر برای پاک کردن تاتو، از رفتن  به مراکز برنز کردن پوست سولاریوم خودداری کرده باشید. اگر از سولاریوم استفاده کرده‌اید برای پاک کردن تاتو خود تا مدتی صبر کنید و بعد اقدام به ریموو تاتو قدیمی کنید.

دکاپاژ ابرو

برای پاک کردن تاتو ابرو راهی دیگر نیز وجود دارد و آن استفاده از بعضی از کرمهای موجود در بازار است که آنها هم دارای ترکیبات خاصی هستند.بعضی از این کرم‌های موجود در بازار دارای TCA  هستند و بعضی  از این کرم‌ها نیز فاقد این ماده هستند. TCA  مخفف ماده تری‌کلرواستیک اسید است. این کرم‌های حاوی (تری‌کلرواستیک اسید) برای پاک کردن تاتو به روشی عمل میکنند که یک لایه از پوست را میسوزانند تا باعث پاک شدن تاتو بشوند. این کرمها‌یی که حاوی این ماده هستند معمولا به شکل کرم و در بعضی موارد به صورت محلول در بازار وجود دارند که بیشتر استفاده آنها برای کسانی است که پوست روشنی دارند اما ما گفتیم فقط بعضی از کرم‎ها موجود در بازار حاوی تری‌کلروستیک اسید هستند بعضی دیگر که حاوی این ماده نیستند در ترکیبات خود یک نوع لایه بردار پوست و سفید کننده موجود است و زمانی که از این ماده برای ریموو کردن تاتو ابرو استفاده میشود این لایه بردار و سفید کننده رنگی که در زیر پوست موجود است را به لایه پایین‌تری از پوست هدایت میکند و آن را از سطح پست محو میکنند. استفاده کردن از این کرم‌ها زیاد توصیه نمیشود زیرا ترکیبات موجود در این کرمها  عوارض زیادی را به جا میگذارد. از عوارض این کرم ها درمان قطعی برای از بین بردن تاتو نبودن و ابتلا به بیماری سرطان است.

پاک کردن تاتو ابرو با به کار گیری روش ریموور

ریموور یک روش دیگر  برای پاک کردن تاتو ابرو است که یک روش شیمیایی محسوب میشود. پاک کردن تاتو با تکنیک ریموور با دو روش زیر امکانپذیر است:

 1. پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از محلول ریموور

محلول ریموور یا اسید میوه که در این روش استفاده میشود را از بازار تهیه کنید و بقیه مراحل را بعد از آماده کردن محلول انجام میشود. کسانی که از این روش برای پاک کردن تاتو استفاده میکنند معمولا قصد پاک کردن قسمتی از تاتو را دارند و در بعضی موارد نیز قصد پاک کردن کل تاتو را دارند. اگر تاتو ابروی شما بسیار قدیمی باشد ممکن است تمامی رنگدانه‌های موجود در زیر پوستتان از بین نرود در این صورت است که برای برطرف کردن آن از روش رنگدانه سازی استفاده میشود که معمولا در جلسات بعدی مراجعه شما امکان پذیر است.

 •  پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از ساکشن

روش دیگری که در استفاده از ریموور برای پاک کردن تاتو وجود دارد استفاده از محلول دیگری با نام ساکشن است. محلول ساکشن را باید به صورت دستی درست کرد و ترکیبات آن برای ساخت به این صورت میباشد که: محلول لیدو کائین و آب مقطر را برای آماده کردن محلول تهیه میکنید سپس چند قطره لیدوکائین را با مقداری آب مقطر مخلوط میکنید دیگر محلول ساکشن آماده است. به مقدار نیازی که برای پاک کردن تاتو ابرو نیاز است به آن میمالیم.

روش دوم، روش استفاده از محلول ساکشن است که این محلول برعکس محلول قبلی در بازار موجود نیست و باید آن را خود به صورت دستی درست کرد که طرز تهیه آن به این صورت است که چند قطره محلول لیدوکائین را با مقداری آب مقطر مخلوط می کنیم و بر اساس نیاز آن را به قسمتی که قصد پاک کردن آن را داریم میزنیم. از محلول ساکشن برای پاک کردن قسمتی از تاتو استفاده میکنند تا بر روی تاتو ابرو اصلاحاتی انجام بدهند.

مراحل استفاده از ریموور برای پاک کردن تاتو

 1. پوست باید تمیز و بدون هیچگونه مواد آرایشی باشد.
 2. محلی که تاتو را پاک میکنند مواد بی حسی موضعی را روی آن میگذارند.
 3. با استفاده از سوزن‌های استریل شده مخصوص مراحل ریموو انجام میشود.
 4. محلی که ریموو تاتو انجام شده اصلا نباید آب بخورد و شسته شود.
 5. برای بهبودی زودتر جای ریموو به مدت یک هفته از پماد‌های بتامتازون و تترراسایکلین استفاده کنید.

تاتو همرنگ برای پاک کردن تاتو ابرو

تاتو همرنگ را معمولا برای اصلاح کردن فرم تاتوهای قبلی مورد استفاده قرار میگیرند و روش کار آن به این گونه است که بر روی محل تاتو قبلی شما یک تاتو همرنگ زده میشود  و اگر تاتو شما خیلی فدیمی باشد تا 60% آن پوشیده و کمرنگ میشود.

نانو بلیدینگ ابرو

نانو بلیدینگ ابرو یک روش برای حذف تاتو ابرو است که روند بسیار سریعی در پاک کردن ابرو دارد. در استفاده از نانو بلیدینگ کمی عوارض جانبی نا خوشآیند وجود دارد و این عوارض به این صورت است که: بعضی از کسانی که از این روش استفاده میکنند ممکن است تغییر رنگ پوست یعنی روشن شدن یا تیرگی موقت پوست شوند که البته این مختص چند ساعت یا چند روز اول درمان است و تمامی کسانی که شاهد تغییر رنگ پوست خود بودند بعد از چند روز متوجه حالت و رنگ طبیعی پوست خود میشوند. تورم و قرمزی ایجاد شده ممکن است همراه با کمی تاول‌های جزئی باشد که آن هم مختص چند ساعت اولیه درمان میباشد.

برای آنکه نتایج حاصل از نانو بلیدینگ ابرو بهتر باشد نیاز است که مراقبتهایی را انجام دهید و به این صورت است که با استفاده از گاز استریل و پماد آنتی بیوتیک روی محل درمان را بپوشانید و این کار را به مدت 3 روز ادامه دهید . آرایش در محل درمان به مدت حداقل 3 روز و نهایتا تا بهبودی کامل ممنوع است و بخاطر داشته باشید مراقبتهایی که متخصصی که برای شما عمل نانوبلیدینگ را انجام داده است را به کار گیرید. در صورت بروز هر گونه عوارضی میتونید با متخصص خود مشورت کنید تا در صورت لزوم راهکاری برای شما ارائه دهد. اگر  به  مقدار قابل توجهی سیستم ایمنی بدن شما قوی‌تر باشد شاهد بهبودی زودتر محل درمان هستید و توجه داشته باشید هنگام خروج از منزل برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و اگر قصد همام کردن دارید بعد از 3 روز با آب خالی با فشار کم میتوانید شست و شو کنید.

درد ناشی از پاک کردن تاتو ابرو

برای حذف و پاک کردن تاتو ابرو خود باید به مراکز معتبری مراجعه کنید که ضمن داشتن حکم وزارت بهداشت و استریل بودن مرکز رفع تاتو از تکنسین‌های مجرب برای ارائه این خدمات استفاده میکنند همچنین در مراکز معتبر برای حفظ ایمنی بیشتر و جلو گیری از آسیب رسیدن به چشم‌های فرد مراجعه کننده از محافظ چشم استفاده میکنند و رعایت موارد ایمنی در این مراکز 100% است. پاک کردن تاتو ابرو امری بدون درد نیست و میزان دردی که شامل میشود به آستانه تحمل فرد بستگی دارد اما معمولا کسانی که این کار را انجام میدهند درد بسیار کمی را  تجربه میکنند اما افرادی هم هستند که احساس میکنند روغن داغ بر روی پوست آنها ریخته شده است.

نحوه اجرا ریموو تاتو هاشور

در این روش برای ریممو تاتو از سوزن پاور استفاده میشود که همان سوزن سه سر گرد است. برای ریممو تاتو که در دو مرحله انجام میشود از انتهای کار شروع میشود. در مرحله اول از حرکت سوزن به صورت چکشی استفاده میکنیم و محله درمان را به مدت یک دقیقه زیر سوزن قرار میدهیم و سپس مواد ریموو را برو روی محل سوزن شده قرار میدهیم. بعد از 5 دقیقه مرحله دووم آغاز میشود.

عمق سوزن نیم، حرکت سوزن ضربه ای یا چکشی به مدت یک دقیقه در محل مورد نظر پس به وسیله میکروبراش ، مواد ریمور را روی پوست به صورت برف پاک کنی زده، پنج دقیقه مکث میکنیم. عمق سوزن در مرحله 1 نیم بوده است اما در این مرحله عمق سوزن 5.1 است .  دوباره مواد را بر روی پوست قرار میدهیم و بعد از 5 دقیقه باز هم مواد را با استفاده از یک گوش پاک کن بر میداریم. دوباره مواد را بر روی قسمت‌های درمانی میگذاریم و دوباره پس از دقایقی آن را بر میداریم. در این روش احتمال خونریزی محل وجود دارد که طبیعی است.

سوالات متداول درباره ریموو تاتو قدیمی :

آیا ریموو به معنی رنگ مجدد زدن برای پاک کردن است؟
خیر. ریموو یعنی ساکشن کردن رنگ از زیر پوست بوسیله مواد ریموو.
برای ریموو تاتو قدیمی چند جلسه لازم است؟
تعداد جلسات بستگی به حجم و تراکم و تیرگی رنگ دارد.
روش نگهداری بعد از ریموو چگونه است؟
تا سه روز بعد محل ریموو نباید با آب در تماس باشد و از پماد جنتکس روی محل ریموو شده استفاده شود.
دوران نقاهت بعد از ریموو چه مدت است؟
تقریبا 10 روز تا زمان ترمیم زخم ها زمان لازم است.
آیا بعد از ریموو پوست کاملا مثل قبل از تاتو میشود؟
خیر. پوست مثل روز اول نمیشودولی به مرور زمان قسمتی که روش کار ریموو انجام شده تقریبا محو میشود و باید صبور باشید زیرا زمان لازم هست.
چه مدت بعد از ریموو میتوانیم تاتو مجدد انجام دهیم؟
بهتر از دو ماه از آخرین جلسه ریموو کردن گذشته باشد.
آیا بعد از ریموو تاتو جای تاتو زخم میشود؟
بله تا 4 الی 5 روز بعد از ریموو زخم هست ولی بعد از این تایم اضافه ها میریزند.

2 thoughts on “ریموو تاتو قدیمی

 1. سارا says:

  سلام وققتتون به خير
  ببخشيد ميخواستم بدونم با چه روشي ريموو تاتو ابرو انجام بديم اسيبي به پوست نميرسه؟؟؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزيزم
   با استفاده از ريموور مناسب و تكنيك درست
   و حتما بايد اموزش ديده باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193