تعریف میکروبلیدینگ و سایه ابرو (شیدینگ ابرو) و مقایسه آنها

نمونه سایه ابرو برای پر پشت کردن ابرو های خالی

همانطور که میدانید یکی از ویژگی هایی که در هر انسانی وجود دارد میزان میل به زیبایی است. که این میل در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است پس نتیجه میگیریم اطلاعاتی که مربوط به زیباسازی است اغلب در خانم ها میتوان به صورت کامل یافت کرد. اما ما قصد داریم امروز اطلاعاتی را ارائه دهیم که ممکن است بسیاری از خانم ها بین انتخاب آن دچار شک و تردید شده باشند. امروزه بسیاری از افراد  از روش سایه ابرو برای زیباتر کردن ابروهای خود، رفع نواقص ابرو و پر پشتی ابرو استفاده میکنند. خانم ها به دلایل بسیار مختلفی و در چند دوره ممکن است دچار ریزش ابرو شوند و چون میل به زیبایی در آنها بیشتر است قطعا به دنبال روشی هستند که این مشکل کم پشتی و از بین رفتن حالت ابرو را برای آنها از بین ببرد. روش های بسیار زیاد و گوناگونی در ارایش و زیباسازی ابرو وجود دارد اعم از: شیدینگ ابرو، میکروبلدینگ ابرو، هاشور سه بعدی ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و … که هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. البته این روش ها دارای معایب نبوده و ممکن است برخی از افراد درگیر عوارض پس از انجام آن شوند که کاملا طبیعی بوده و روند عادی خود را برای بهبودی باید طی کند. در هنگام اجرای هر یک از این روش ها قطعا ابزار، روش و رنگ های مختص همین روش باید استفاده شود و با یک دیگر متفاوت هستند.

برای آشنایی بیشتر مقاله بهترین رنگ برای تاترو ابرو چیست؟ را پیشنهاد میکنیم.

همه روش هایی که امروزه استفاده میشود روش های بهبود یافته و ورژن جدید تاتو سنتی است که در آنها تلاش شده است تا معایب تاتو را کاهش داده و محاسن و مزایای زیادی به آن اضافه نمود. در روش میکروپیگمنتیشن ابرو از دستگاه تاتو برای زیباسازی ابرو استفاده میشود در روش فیبروز ابرو از روش ها و طرح های دقیق و علمی جهت طراحی؛ زیباسازی و قرینه سازی ابروها استفاده میشود و در روش میکروبلیدینگ به طبیعی تر شدن طرح زیباسازی ابرو کمک میشود.

مقاله همه آنچه درباره فیبروز ابرو باید بدانید در مجله زیبایی آکادمی تاترو را از دست ندهید.

همانطور که شرح دادیم هر روش به دنبال اضافه کردن یک مزیت خاص و مخصوص به خود است. دو روش محبوب بین این روش ها روش شیدینگ ابرو و روش میکروبلیدینگ است که میخواهیم در این مقاله برای شما هر دو روش و تفاوت آن ها با یک دیگر را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های بسیار پر طرفداری است که برای زیباسازی ابروها استفاده میشود. اغلب پیگمنترها تلاش میکنند تا هنگام انجام روش میکروبلیدینگ ابرو برای شما ابروهایی کاملا طبیعی، پر پشت و زیبا طراحی کرده و انجام دهند. افراد بسیار زیادی هستند که دچار کم پشتی بسیار شدید در ناحیه ابرو، شکستگی در ناحیه ابرو و یا باریکی و ظرافت بیش از حد در میزان ابرو هستند که بهتر است از روش میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند. میکروبلیدینگ ابرو به وسیله یک قلم و سوزن هاشور انجام میشود که خط های بسیار نزک و ظریف را روی پوست ایجاد میکند و در واقع پوست ابرو را خراش میدهد و رنگدانه ها را به لایه و عمقی مشخص از سطح پوست تزریق میکنند و باید نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو انجام گیرد تا ماندگاری مطلوبی داشته باشد. برای طراحی و ایجاد ابروهایی کاملا طبیعی و قرینه باید یکسری نکات طراحی و قرینه سازی اصولی استفاده شود و تارهای ابرویی که کشیده میشود باید بسیار ظریف و در راستای موهای ابروی فرد باشد.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو با جدیدترین روشهای قرینه سازی ابرو آشنا شوید.

با مزایای میکروبلیدینگ ابرو آشنا شوید.

روش میکروبلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش ها و متدهای تاتوی موقت یا آرایش نیمه دائمی ابرو است که میزان طبیعی بودن آن بسیار بالاست و در حداکثر  دو جلسه میتوانید به زیبایی ابروهای خود برسید. در ادامه قصد داریم برخی از مزایای میکروبلیدینگ ابرو را برای شما نام ببریم:

 1. استفاده از این روند برای ابرو بسیار طبیعی است.
 2. رنگ هایی که برای این روش استفاده میشود مانند روش تاتو قدیمی دائمی نیست و موقتی است.
 3. در انجام این روش از نسبت هایی طلایی جهت قرینه کردن ابرو استفاده میشود.
 4. طراحی و کشیدن خط هایی که با ضخامت ابروی شما سازگار باشد  و شباهت زیادی به ابروی طبیعی داشته باشد.
 5. طراحی و کشیدن خطوطی که جهت آن با رویش تار موی ابروی فرد یکسان باشد.
 6. نسبت به دیگر روش های مشابه خود دارای درد و التهاب کمتری است.
نمونه کار سایه ابرو به رنگ مشکی که کم پشتی ابرو را برطرف کرده است.

شیدینگ ابرو (سایه ابرو) چیست؟

یکی دیگر از پر طرفدارترین روش هایی که جهت زیباسازی ابرو استفاده میشود شیدینگ ابرو است. این روش نسبت به روش های مشابه خود کمی قدمت بیشتری دارد و اغلب آن را به نام آرایش نیمه دائمی ابرو میشناسند. در استفاده از این روش متد  تاتو ابرو بهبود یافته است اما به همان میزان نیز کمی ماندگاری تغییر کرده و کاهش یافته است. در هنگام انجام این روش طراحی و اجرا بر روی ابروی طبیعی فرد انجام میشود بدین صورت که میتوان گفت زیر تار موی ابروی طبیعی متقاضی طراحی واجرای شیدینگ انجام میشود. پس از آنکه روند اجرایی شیدینگ  ابرو به اتمام رسید ابروی شما حالت سایه پودری به خود گرفته گرفته و گویی با استفاده از سایه ابرو و مداد آن را طراحی کرده اید. با استفاده از این روش میتوانید مشکلی که در کم پشتی ابروی شما وجود دارد را حل کنید. اما اگر به دنبال بر طرف کردن میزان باریکی ابروی خود هستید شیدینگ ابرو نمیتواند کمکی به شما کند و بهتر است به روش میکروبلیدینگ ابرو رو آورید. رنگ هایی که اغلب در این روش استفاده میشود کم رنگ تر از رنگ ابرو فرد است و حالت یک سایه در ابروهای او ایجاد میکند تا کمی ابروها پر پشت تر شود و زیبایی خاصی به حالت ابرو بخشیده شود.

با مزایای شیدینگ  ابرو آشنا شوید.

اغلب افرادی میتوانند نتیجه دل خواه خود را از این روش بگیرند که مشکلی در کوتاه بودن و باریک بودن ابروی خود نداشته باشند زیرا هنگامی که این دو مشکل ر ا داشته باشید و بخواهید از این روش استفاده نمائید نتیجه ای مشابه تاتو ابرو دریافت خواهید کرد و نمیتوانید دیگر از زیبایی و حالت پودری این نوع آرایش نیمه دائمی بهره ببرید. این روش ماندگاری طولانی مانند تاتو ابرو ندارد و میتوانید پس از مدتی که کمرنگ شد و یا از بین رفت از روش های دیگری برای زیباسازی ابرو استفاده کنید زیرا اثری از خود به صورت واضح و منفی به جای نخواهد گذاشت.

ممکن است برای شما هم سوال شیدینگ ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ مطرح باشد. پیش از آنکه بخواهید روشی را انتخاب کنید بهتر است در رابطه با مزایای آن روش اطلاعات کافی را بدست آورید. ممکن است روش شیدینگ ابرو مانند روش های دیگری که امروزه استفاده میشود جدید نباشد و یک روش بهبود یافته تاتو قدیمی باشد اما دارای مزایای بسیار زیاد و حالتی بسیار زیباست که میتواند مخاطب را جذب خود کند. با ما همراه باشید تا مزایای شیدینگ ابرو را بشناسید:

 1. به میزان خوبی میتواند مشکل کم پشت بودن ابروی شما را از بین ببرد.
 2. ابروهای شما را تا حد بسیار خوبی میتواند قرینه کند.
 3. به میزان بسیار بالایی حالت طبیعی و سایه داری به ابروی شما میدهد.
 4. رنگی که در انجام آن استفاده میشود موقتی بوده و نگران از بین بردن آن در صورت دلخواه نبودن طرح نباشید.
 5. فرم و حالت پودری و مخملی به ابروهای شما میبخشد گویا از سایه ابرو استفاده نموده اید.
 6. روشی کم تهاجمی تر از تاتو ابرو است و درد بسیار کمی در انجام آن حس خواهید کرد و البته دچار خونریزی نخواهید شد.  
نمونه کار میکروبلیدینگ ابرو که هم کم پشتی و هم پهن و طول ابرو را اصلاح کرده است.

اجرای شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ چه تفاوتی دارد؟

قطعا برای هر فردی این سوال پیش می آید که شیدینگ ابرو و میکروبلیدینگ در اجرا چه تفاوتی با یک دیگر دارند؟ بهتر است تا انتهاب مقاله همراه ما باشید.

هنگامی که روش میکروبلیدینگ ابرو را انتخاب میکنید در ابتدا باید با پیگمنتر خود یک مشاوره بسیار اصولی داشته باشید تا طرح و رنگ دل خواه خود را انتخاب کنید  و البته قوانین و نسبت های طلایی را پیگمنتر به شما اطلاع دهد. در این حین که مشاوره انجام میشود میتوانید از بی حسی استفاده کنید تا ناحیه ابروی شما برای انجام کار آماده شده باشد. پس از اتمام مشاوره در مدت زمانی که نیاز است تا متقاضی بی حس شود پیگمنتر رنگ های مورد نظر را ترکیب و رنگ نهایی را بدست می آورد و نسبت به حساسیت و نوع پوست شما سوزن مورد نظر را انتخاب و از پک باز میکند. دقت کنید رنگی که استفاده میکند تاریخ گذشته نباشد و سوزنی که برای شما استفاد میشود کاملا پلمپ باشد در حضور شما باز شده و در جای مخصوص خود جایگذاری شود. پس از آنکه سوزن را هم انتخاب و جایگذاری کرد حال نوبت به طراحی ابرو ها و قرینه سازی آن میرسد که باید با استفاده از ابزار و رعایت نسبت های طلایی و سلیقه مشتری ابرو را طراحی کرده و سپس شروع به انجام کشیدن هاشور هایی که با موی ابرو در یک راستا هستند کند. ضخامت خطوطی که کشیده میشود باید کاملا مطابق ابروی طبیعی فرد باشد. این بخش از انجام میکروبلیدینگ ابرو بسیار اهمیت دارد زیرا هر چه مهارت و دقت در انجام آن رعایت شود قطعا نتیجه ای بسیار طبیعی دریافت خواهید کرد و رضایت مشتری را بدست آورده اید. پس از اتمام این مرحله مجدد شوک رنگ انجام میشود و همه خطوط برای بار دوم تجدید میشوند.

حال ممکن است روش شیدینگ ابرو را انتخاب کنی. در انجام این روش ابتدا ناحیه ابروی شما را کاملا بی حس میکنند. متاسفانه پس از این مرحله هیچ راه انتخابی برای پیگمنتر و متقاضی وجود نخواهد داشت و فقط رنگ میتواند به سلیقه مشتری باشد و علت این عدم انتخاب هم روند اجرای این روش است که باید بر روی ابروی طبیعی فرد کاملا کار انجام شود. هنگامی که شما زمان بی حسی را میگذرانید پیگمنتر رنگ مورد نظر شما را تهیه و ترکیب میکند. البته دقت داشته باشید هر چه پیگمنتر شما مهارت بالاتری داشته باشد باید بداند که برای همه نقاط ابرو نباید از یک رنگ استفاده نمود و باید از ترکیب رنگ های مختلفی برای نقاط مختلف ابرو استفاده نمود. برای مثال برخی نقاط نیاز به رنگ های تیره تر دارند و بخشی دیگر از ابرو رنگ های روشن نیاز دارند. پس از بی حس شدن ابتدا به کمک ابزار روند قرینه سازی ابرو را انجام میدهد و با استفاده از یک قلم و سوزن مناسب پوست شما کار خود را اغاز میکند و رنگدانه ها را به سطح مشخصی از پوست شما تزریق میکند. در هنگام اجرای روند این روش هرگز از خطوط هاشور استفاده نمیشود و روند کار به صورتی پیش میرود که در انتهای کار تصور میکنید ابروی شما با مداد و سایه پودری آرایش شده است و نتیجه ای بسیار طبیعی دریافت میکنید.

مقاله میکرو بلیدینگ و میکرو پیگمنتیشن چه شباهتها و چه تفاوتهایی دارند؟ را ازدست ندهید.

سایه ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ ابرو

طبیعی است که همه ما به دنبال انتخاب یک روش  از بین این دنیای بزرگ از زیباسازی ابروهستیم و انتخاب اصلی بین این دو روش بسیار سخت است. روزانه روش های جدیدی ارائه میشود که انتخاب بین آنها قطعا میتواند سخت باشد و برای ما سر در گمی ایجاد کند که توصیه میکنیم پیش از انجام کمی با مطالع و تحقیق اطلاعات خود را افزایش دهید.

روش سایه ابرو روشی است که دارای قدمت بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ ابرو است اما ممکن است نیاز بسیاری از افراد را تامین نکند زیرا اغلب افراد به دنبال روشی هستند که ضمن پر پشت کردن ابروهای آنها به میزان پهنای ابرو نیز بیافزاید. به همین علت است که میگوئیم شیدینگ ابرو شاید نتواند خواسته شما را بر طرف کند زیرا این روش فقط کم پشتی ابروی شما را میتواند جبران کند اما روش میکروبلیدینگ ابرو میتواند علاوه بر پر پشت تر کردن ابروی شما، به ضخامت حالت ابرو افزوده و میزان قد ابروی شما را نیز بلندتر کند.  

هر دوی این روش ها نیمه دائمی بوده و مانند تاتو نتایجی دائمی نخواهد داشت اما اگر هر دو با مهارت بالایی انجام شود و از مواد مرغوب برای آن استفاده شود تقریبا 6 ماه الی 12 ماه میتوانند ماندگاری داشته باشند. البته موارد مختلفی میتواند میزان ماندگاری و طول عمر این دو روش را افزایش دهد که عبارتند از: میزان مهارت پیگمنتر، نوع رنگی که استفاده میشود، نوع پوست فرد متقاضی و  انجام مراقبت های لازم از ابرو در روزهای اولیه.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های دائم آرایش ابرو را بشناسید.

2 thoughts on “تعریف میکروبلیدینگ و سایه ابرو (شیدینگ ابرو) و مقایسه آنها

 1. tahere abasi says:

  سلام خاطره خانووم
  خدا قوت
  دست گلتون هم درد نکنه
  من یه سوالی داشتم من میکروبلیدینگ ایرو 3 سال پیش انجام دادم
  اما الان میخام به جای ترمیم میکروبلیدینگ سایه ابرو بزنم به نطرتون خوب میشه ؟
  اصن کار درستی هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193