جالب است بدانید شیدینگ یا همان سایه دائمی ابرو یکی از انواع مختلف تاتو ابرو است. در واقع شیدینگ ابرو همان ترجمه لغوی سایه ابرو در زبان انگلیسی است. امروزه استفاده از این روش برای ترمیم ابروهای ریخته شده و از دست رفته و یا برای اصلاح فرم ابرو بسیار پر طرفدار است. برخی از شیدینگ ابرو برای پر کردن بخش‌هایی از ابرو که خالی شده است و برخی برای پوشاندن جای زخم‌هایی که از قبل در ابروی آن‌ها ایجاد شده است از این روش استفاده میکنند. البته افرادی هستند که به صورت مادرزادی دارای ابروهای کم پشت هستند یا بر اثر برخی بیماری‌های خاص مانند پرتو درمانی و شیمی درمانی  تراکم ابروهای خود را از دست داده‌اند. با استفاده از این روش میتوانید فرم ابروی خود را اطلاح کنید و دیگر استفاده از مداد ابرو را فراموش کنید. در شیدینگ ابرو فقط یکبار فرم ابرو را کشیده و آنرا به روش خاص تاتو میکنند و برای مدت زمان طولانی این فرم ابرو باقی میماند و کار را برای کسانی که روزانه از مداد ابرو برای اصلاح فرم ابروهای خود استفاده میکنند آسان میکند. از شیدینگ ابرو به عنوان یکی از جدیدترین سبک‌های آرایش نیمه دائمی یاد میشود که به وسیله دستگاهی به نام میکروپیگمنتیشن انجام میشود.البته میتوانید در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دایم ابرو را بشناسید .

نمونه شیدینگ ابرو با رنگ قهوه ای برای خانم

شیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟

ابروی انسان تاثیر بسیار زیبایی در زیبایی چشم و صورت فرد دارد. بسیاری از افراد از ابروی خوش فرم و پهن بی بهره هستند و برای تامین خوش فرمی و زیبایی ابرو از لوازم آرایشی کمک میگیرند. البته سالیان قبل از روش تاتو استفاده میشد که ظاهر زیبایی نداشته و کاملا غیر طبیعی به نظرمیرسید اما امروزه روش‌های نویسینی چون شیدینگ ابرو جای روش‌های غیر طبیعی قدیمی را پر کرده و طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است. همانطور که بالاتر بیان کردیم شیدینگ ابرو یکی از روش‌های بسیار کاربردی و موثر است که در دسته  آرایش نیمه دائمی قرار میگیرد. در روش شیدینگ ابرو با استفاده از یک سوزن میکروشیدینگ رنگدانه‌ها  به زیر پوست نفوذ میکنند. در پی ان عملیات ابروهای فرد یک حالت مخملی به خود میگیرد و ظاهر ابروها کاملا طبیعی و زیبا جلوه میکند.

بهتر است بدانید که شیدینگ ابرو با روش میکروبلیدینگ دارای تفاوت است. در روش میکرو بلیدینگ ابرو یکسری خط مشابه فرم مو در ابروهای فرد کشیده میشود و در پی این عملیات ابروهای فرد طبیعی جلوه میدهد اما در روش شیدینگ تمامی ابرو به صورت یکسری نقطه کاملا پوشیده شده و تراکم این نقطه‌های ایجاد شده بسیار بالا است به این صورت که از سمت تاج ابرو هرچه به انتهای ابرو نزدیک میشویم تراکم نقاط بیشتر میشود و ابرو حالت طبیعی‌تری به خود میگیرد. در واقع نقاطی که در بین ابرو ایجاد میشود با اندکی فشار در عمقی مناسب از ابرو  روی پوست تزریق میشود و  ابروی فرد یک سایه بسیار زیبا به خود گرفته و حالت پودری میشود. اصطلاحا ابروی فرد حالت مخملی به خود میگیرد.

شیدینگ ابرو با هدف کاربردی حالت دادن به ابرو به صورت دائمی برخلاف دیگر روش‌های مشابه خود ابرو با خطوط مشخص یا پر رنگ کادر بندی نمیشود و فقط جاهای خالی که داخل ابرو وجود دارد، جای اسکار، جای بخیه و زخم پر میشود و حالت زیبایی به ابرو میدهد. پس از آنکه شیدینگ ابرو انجام شد تقریبا 2 هفته زمان لازم است تا خراش‌های سطحی که طی انجام کار ایجاد شده است بهبود یابد و زیبایی طبیعی در ابروها نمایان شود.

با انواع شیدینگ ابرو آشنا شوید.

شیدینگ ابرو نیز هنگام انجام کار به دو روش متفاوت تقسیم میشود: شیدینگ با سوزن پاور و شیدینگ با سوزن فلت که در ادامه به شرح هر یک از این روش‌ها میپردازیم.

 • شیدینگ با سوزن پاور:

 در استفاده از روش شیدینگ با سوزن پاور همه بخش‌های ابرو و یا حتی بخش‌های کوچکی که در ابرو دچار کم پشتی  خالی بودن هستند به صورت نقطه نقطه پر شده و ابرو حالت مخملی به خود میگیرد.

 • شیدینگ با سوزن فلت:

در راستای استفاده از روش شیدینگ با سوزن فلت به وسیله چند سوزن فلت به صورت پی در پی رنگدانه درون عمق مناسب تزریق میشود و به صورت شیدینگ پرتابی بپا توجه به این که حجم ابرو چقدر خالی است انجام میشود. در این روش به صورت نقطه‌ای تمام نواحی که خالی هستند به صورت کامل پر میشود و ابرو از زیبایی خاصی برخوردار میشود.

نمونهه قبل و بعد شیدینگ ابرو آکادمی تاترو

چه کسانی نمیتوانند از روش شیدینگ ابرو استفاده کنند؟

ممکن است برای هر فردی این سوال پیش آید که هر فردی میتواند از شیدینگ ابرو استفاده کند و زیبایی را چهره خود برگرداند یا خیر؟ البته که جواب خیر است زیرا برای انجام هرکاری باید واجد شرایط آن فعالیت باشید. برخی افراد نیز نمیتوانند از شیدینگ ابرو برای برگرداندن زیبایی خود بهره ببرند. در ادامه لیستی ارائه میدهیم که اگر حتی یکی از شرایط را داشته باشید نمیتوانید از شیدینگ ابرو استفاده نمائید:

 • در صورتی که باردار هستید و یا در دوران شیردهی هستید نمیتوانید از روش میکرو شیدینگ یا شیدینگ ابرو بهره ببرید.
 • اگر شما پوست چرب دارید و جزو آن دسته از افرادی هستید که در پوست خود تولید بی شاز اندازه سبوم دارید گزینه مناسبی برای این نوع ترمیم ابرو نیستید.
 • اگر پوست شما بسیار حساس است روش شیدینگ برای شما توصیه نمیشود.
 • افرادی که دچار آکنه‌های شدید و فعال هستند گزینه مناسبی برای شیدینگ ابرو نیستند.
 • برخی افراد سابقه ایجاد کلوئید یا فزون گوشت و هیپرتروفی دارند که به همین دلیل نمیتوانند از شیدینگ ابرو اتسفاده کنند.
 • اگر حساسیت خاصی به بی حس کننده‌های موضعی یا جوهری تتو دارید این روش برای شما توصیه نمیشود.
 • افرادی که دچار مشکلات پوستی مانند اگزما یا پسوزیاریس هستند گزینه مناسبی برای میکرو شیدینگ نیستند.
 • اگر میخواهید در محل قبلی تاتو خود که هنوز پاک نکرده‌اید میکرو شیدینگ انجام دهید باید بدانید این کار صحیح نیست.

توصیه ما به شما این است که پیش از انجام هرگونه کار زیبایی در سالن‌های زیبایی ابتدا به پزشک متخصص پوست مراجعه نمائید و مسئله را برایشان شرح بدهید در صورتیکه مجوز انجام کار صادر شد اقدام نمائید.

نمونه ارایش دائم ابرو برای یک خانم میانسال با تاتو قدیمی ابرو

چه مراقبت‌هایی بعد از شیدینگ ابرو لازم است؟

طبیعی است که برای طول عمر و افزایش زیبایی پس از انجام هرگونه کار زیبایی باید مراقبت‌هایی انجام شود. پس از انجام شیدینگ ابرو نیز باید یکسری مراقبت‌ها به صورت جدی انجام شود تا طول عمر زیبایی شما افزایش یافته و کیفیت کار خود را بهتر نشان دهد. در ادامه لیستی از مراقبت‌های لازم پس از انجام شیدینگ ابرو برای شما شرح داده میشود با ما همراه باشید:

 • حداقل 24 ساعت پس از انجام شیدینگ ابرو نباید هیچگونه آبی به ابروهای شما برخورد کند. در صورت نیاز میتوانید توپک‌های پنبه‌ای تهیه کرده و آن را با مقدار کمی از آب خیس کنید و نواحی نزدیک به ابرو را با آن تمیز کنید.
 • دقت داشته باشید حداقل 3 روز پس از انجام شیدینگ ابرو به هیچ وجه نباید از هرگونه مواد و محصولات آرایشی و مرطوب کننده روی ابروهایتان زده شود.
 • حداقل 3 روز پس از انجام شیدینگ ابرو نمیتوانید استحمام کنید. البته منظور از استحمام، استحمام کامل نیست و شما میتوانید بدن و سر خود را بشوئید به طوری که صورت شما و ناحیه ابرو خیس نشود و باید دقت داشته باشید بهتر است یک هفته الی 10 روز از برخورد هرگونه آب، لوازم آرایشی و مروطب کننده با ابروهای خود بپرهیزید.
 • بهتر است پس از انجام شیدینگ ابرو تا حداقل 1 هفته از پمادهایی که متخصص شیدینگ ابرو به شما معرفی میکند استفاده نمائید و ناحیه زخم‌ها را چرب نگهدارید تا به سرعت بهبودی حاصل شود.
 • پس از آنکه زخم‌های ایجاد شده به طور کامل بهبود یافت میتوانید از مرطوب کننده یا هرگونه لوازم آرایشی استفاده نمائید.
 • دقت داشته باشید اعدادی که در شمارش روزها بیان کردیم ممکن است برای هر فردی بسته به شرایط بدنی متفاوت باشد و ملاک بدن شخص شما و پروسه طول درمان شما است.
 • ناحیه شیدینگ ابرو محدوده ممنوعه شماست و بهتر است برای مدتی اصلا ناحیه ابرو را خارش ندهید و اگر پوسته‌ای روی آن ایجاد شد اصلا با فشار و درد جدا نکنید و بگذارید پروسه درمانی خود را بگذراند و به صورت طبیعی جدا شود.
نمونه شیدینگ ابرو به صورت طبیعی

مدت زمان ماندگاری شیدینگ ابرو چقدر است؟

پیش از انجام شیدینگ ابرو برای فرد این سوال پیش می‌آید که چقدر شیدینگ ابرو برای او عمر میکند یا مدت زمان ماندگاری شیدینگ ابرو چقدره؟ در پاسخ به این سوال بهتر است عرض کنیم که طی تجربیاتی که بدست آورده‌ایم میزان دوام و ماندگاری شیدینگ اغلب حداقل2 و حداکثر 4 سال است. اما باز هم این عدد ثابت نبوده و ممنکن است با توجه به نوع پوست فرد، رنگی که مورد استفاده قرار میگیرد، میزان عمق رنگ درون پوست، میزان قرار گرفتن فرد در زیر آفتاب و … تاثیر بسیار زیادی در طول عمر ماندگاری شیدینگ ابرو دارد. البته نکته ای که در این بخش باید بدانید این است که افرادی که رنگ تیره‌تری را برای شیدینگ ابرو انتخاب میکنند طول عمر و ماندگاری بیشتری را نیز تجربه میکنند. مدت زمانی که برای شیدینگ ابرو نیاز تقریبا 2 ساعت است که پس از انجام کار در هر رنگی که باشد تیره‌ترین حالت را شما مشاهده خواهید کرد که پس از سپری کردن دوره نقاهت تقریبا 30 الی 40 درصد از رنگ محو میشود و رنگ ابروی شما روشن‌تر خواهد شد.

 

شیدینگ ابرو جزو آرایش های نیمه دائمی میباشد

عوارضی که امکان دارد پس از شیدینگ ابرو تجربه کنید!

همانطور که میدانید پس از انجام هرگونه کار زیبایی ممکن است عوارضی احتمالی را تجربه کنید. در ادامه برخی از عوارض‌هایی که ممکن است پس از شیدینگ ابرو تجربه کنید را شرح میدهیم:

 • طبیعی است که حداقل 1 روز و حداکثر3 روز پس از انجام شیدینگ ابرو دچار حساسیت پوستی، تورم، قرمزی یا گاها کبودی بسیار جزئی را تجربه کنید. اما اگر علائمی که نام بردیم بیش از چند روز متوالی ادامه دار بود ممکن است نشانه ایجاد عفونت باشد و بهتر است به متخصص زیبایی مراجعه کرده و پروسه درمان آنرا هر چه سریعتر آغاز کنید.
 • ممکن است پس از انجام شیدینگ ابرو برای مدتی دچار خارش در ناحیه ابرو باشید که باز هم طبیعی بوده و باید آن را تحمل کنید و اصلا دست به خاراندن نایحه شیدینگ ابرو نزنید تا پروسه درمان طی شود.

 

چند نکته در مورد شیدینگ ابرو

 • پس از انجام شیدینگ ابرو قطعا رنگی تیره‌تر از آنچه تصورش را داشتید میبینید که بهتر است حداقل یک روز زمان بدهید تا رنگ ابروی شما حداقل 30 درصد روشن‌تر شود.
 • شیدینگ ابرو با هدف حالت دادن به ابرو به صورت دائمی طراحی شده استو برخلاف دیگر روش‌های مشابه خود ابرو با خطوط مشخص یا پر رنگ کادر بندی نمیشود و فقط جاهای خالی که داخل ابرو وجود دارد مانند جای اسکار، جای بخیه و زخم پر میشود و حالت زیبایی و مخملی را به ابرو میدهد.
 • هنگامی که متخصص زیبایی میخواهد تاج ابرو را طراحی کند باید مقدار قوی‌تر کار کند زیرا ناحیه تاج ابرو پس از یک هفته ریزش داشته و درصورت قوی کار شدن پس از یک هفته و پس از ریزش‌ها حالت طبیعی به خود میگیرد.
 • حداقل 10 روز پس از انجام شیدینگ ابرو از برخورد آب با این ناحیه بپرهیزید و با پمادهای مخصوصی که به شما داده میشود ناحیه شیدینگ را چرب نگهدارید.
 • افرادی که رنگ تیره‌تری را برای شیدینگ ابرو انتخاب میکنند طول عمر و ماندگاری بیشتری را نیز تجربه میکنند.
 • حداقل تا 3 روز پس از انجام شیدینگ ابرو به هیچ عنوان از مواد مرطوب کننده و لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • افرادی که روش شیدینگ ابرو را انتخاب میکنند درد کمتری را نسبت به دیگر روش‌ها حس میکنند زیرا به صورت نقطه‌ای در ابرو آن‌ها طراحی میشود. اما به هر صورت ممکن است درد بسیار کم و مقداری خونریزی در ناحیه شیدینگ ابرو را حس کنند.