امروزه بسیاری از خانم‌ها برای زیباسازی و اصلاح فرم زیبایی خود از آرایش‌های دائمی و نیمه دائمی استفاده میکنند. و یا برخی از بانوان علاقه دارند که همیشه آرایش ملایمی داشته باشند که البته انجام این آرایش ملایم با لوازم آرایشی کار آسانی نیست بلکه زمان بسیار زیادی را باید صرف این کار کنید.

 به همین علت از روش‌های دائمی و نیمه دائمی برای زیباسازی و اصلاح فرم و اصلاح رنگ لب استفاده میکنند.

همانطور که میدانید شیدینگ لب یکی از روش‌هایی است که باعث زیبا سازی لب میشود. با استفاده از این روش میتوانید یک آرایش تقریبا دائمی برای لب‌های خود داشته باشید. از شیدینگ برای هم برای ابرو و هم برای لب استفاده میشود. در مجله زیبایی آکادمی تاترو مقاله آشنایی با تکنیک های دائمی آرایش لب برای آگاهی بیشتر شما قرار گرفته است. 

روش شیدینگ لب مانند شیدینگ ابرو بسیار محبوب و پر طرفدار شده است زیرا با استفاده از شیدینگ شما میتوانید نقص‌هایی که در فرم لب شما وجود دارد را برطرف کنید. و هم چنین باعث خوشرنگ شدن لب هایتان میشود.

 افراد زیادی وجود دارند که دارای لب‌های کوچک هستند و با استفاده از شیدینگ نمای لب خود را بزرگتر میکنند زیرا استفاده از خط لب یا رژ لب از لوازم آرایش آن نمای طبیعی که شیدینگ لب به ظاهر شما میبخشد را نمیدهد.

در روش شیدینگ لب از دستگاهی استفاده میشود که دارای یک قلم است و رنگدانه‌هایی که از قبل توسط شما انتخاب شده‌اند و البته شیمیایی هستند به بافت لب فرد تزریق میشود.

 البته رنگدانه‌ها با وجود شیمیایی بودن هیچگونه عارضه‌ای برای فرد نداشته و دارای استاندارد هستند.  کارهای زیبایی که مربوط به صورت است و در چهره شما تاثیر بسیار زیادی دارد باید حتما پیش یک متخصص و مرکز تخصصی انجام شود تا از بروز هر مشکل و خطر احتمالی جلوگیری شود.

نمونه شیدینگ لب ها به رنگ قرمز

همه چیز درمورد شیدینگ لب

ممکن است برای اصلاح فرم لب و زیباسازی آن روش‌های متفاوتی وجود داشته باشد که در این مقاله به شرح روش شیدینگ لب میپردازیم.

 شید در لغت به معنای سایه است و هر زمانی که در هر روش سایه گذاری انجام شود واژه شیدینگ را برای آن استفاده میکنند.

با استفاده از روش شیدینگ لب میتوان زیبایی خارق العاده، اصلاح طرحی بی نقص و برجسته روی لب و همچنین تغییرات در رنگ لب ایجاد کرد. این روش نیازمند انجام در مرکز تخصصی زیبایی است که باید مجوز داشته باشد و بهداشت کاملا رعایت شود. زیرا ناحیه لب بسیار حساس بوده و باید در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود.

 ممکن است برای شما این سوال پیش آید که تفاوت تکنیک‌های مختلف چیست؟ تفاوت در تکنیک‌های مختلف به دلیل استفاده از ابزارهای متفاوت نیست و فقط این تفاوت در نحوه انجام کار است.

 در روش شیدینگ لب رنگدانه‌ها به صورت پرتابی انجام میشود و باعث میشود لب برجسته‌تر باشد.

شیدینگ لب باعث اصلاح نواقص لب میشود.

مزیت‌های شیدینگ لب چیست؟

قطعا هر روشی دارای مزایای خاص خودش است. سایه گذاری لب یا شیدینگ لب نیز مزایای بسیار زیادی دارد که زیبایی چهره شما را دو چندان میکند. در ادامه برخی از مزایای آن را نام میبریم:

 1. با استفاده از شیدینگ لب میتوان فرم لب را اصلاح نموده و نقص‌های لب را از بین برد.
 2. شیدینگ لب میتواند باعث اصلاح سفیدی لب ها، اصلاح تیرگی لب ها و اصلاح رنگ پریدگی آنها و به طور کلی هرگونه بد حالی و بد رنگی لب ها شود و رنگ زیبایی به لب بخشید.
 3. با استفاده از شیدینگ لب میتوانید لب‌هایتان را حجیم‌تر نشان دهید و یا اگر دچار نقص است آن را قرینه سازی کنید.
 4. افرادی که برای وضو گرفتن یا غسل کردن نیاز به پاک کردن آرایش دارند بهتر است از شیدینگ لب استفاده کنند زیرا روشی دائمی است.
 5. استفاده از این روش برای تمامی پوست‌ها مناسب است. مخصوصا افرادی که دارای پوست چرب هستند روش شیدینگ لب بسیار برای آنها مناسب است.
 6. افرادی که بر اثر سانحه یا اتفاقات غیر مترقبه لب خود را از دست داده‌اند با استفاده از روش شیدینگ لب میتوانند لب سازی انجام داده و لب‌ها را به صورت قرینه زیباسازی کنند.
 7. با استفاده از این روش دیگر نیاز به مدام آرایش کردن ندارید و از شر محصولات آرایشی سرب دار راحت میشوید.

 در لیست زیر چهار مورد از بارزترین مزایای شیدینگ لب را برایتان شرح میدهیم:

 • نتیجه فوری: قطعا با استفاده از روش شیدینگ لب میتوانید خیلی با سرعت ظاهر آراسته و آرایش ملایم خود را در کمترین زمان ممکن بدست آورید و هر روز زمان و انرژی زیادی برای ارایش صرف نکنید.
 • عوارض بسیار کم: روش شیدینگ ابرو دارای عوارض بسیار کمی است و ممکن است پس از انجام آن کمی قرمزی و حساسیت بسیار کمی را تجربه کنید.
 • ظاهر کاملا طبیعی: این روش بر خلاف روش‌های مشابه خود اصلا غیر طبیعی نیست و یک زیبایی بسیار طبیعی در صورت شما ایجاد میکند که بسیار لطیف است.
 • ماندگاری و طول عمر بالا: این روش نسبت به دیگر روش‌های مشابه خود ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی دارد و میتوانید حداقل یک سال زیبایی لب‌های خود را با رنگ دلخواه حفظ کنید

مراقبت‌های لازم پیش از انجام شیدینگ لب

برای انجام هرگونه عملیات زیبایی بهتر است پیش از انجام آن برخی نکات را رعایت کرده و جهت روبرو شدن با موفقیت مراقبتهایی را انجام داد.  در ادامه نکاتی که باید پیش از انجام شیدینگ لب انجام دهید شرح داده میشود.

 • پیش از آنکه عملیات شیدینگ لب آغاز شود بهتر است حداقل 2 روز از مصرف مواد دارای الکل و مصرف مسکن دوری شود.
 • برای انجام شیدینگ لب نباید هرگز لب‌های شما زخم شده باشد یا حتی پوست آن را کنده باشید.
 • قبل از انجام شیدینگ لب هرگز تا 48 ساعت قبل از آسپرین و وارفارین که باعث رقیق شدن خون میشوند استفاده نکنید زیرا پروسه شیدینگ ابرو را با مشکل روبرو میکند.
 • انجام شیدینگ لب پس از انجام تزریق ژل یا فیلر لب ممنوع است.
 • پیش از انجام شیدینگ لب بهتر است به مدت سه روز و هر روز سه دقیقه لبهای خود را با عسل ماساژ دهید.
 • پیش از آنکه شیدینگ لب انجام دهید غذاهایی که تند هستند یا آغشته به ادویه هستند مصرف نکنید و بهتر است در روز انجام آن از مصرف دمنوش بپرهیزید.
نمونه خوشرنگ کردن لب ها به رنگ گوشتی

مراقبت‌های لازم پس از انجام شیدینگ لب

همانطور که پیش از انجام شیدینگ لب نیازمند یکسری مراقبت هستید بعد از انجام آن مراقبتهای ویژه‌تری وجود دارد که باید آن را رعایت کنید تا ماندگاری شیدینگ لب شما افزایش یابد و پروسه بهبودی شما بهتر طی شود. در ادامه برخی مراقبتهای لازم پس از انجام شیدینگ لب را برایتان شرح میدهیم.

 • به مدت سه روز پس از انجام شیدینگ لب نباید استحمام کنید و هیچگونه آبی نباید به لب‌های شما برسد.
 • فقط مجاز هستید از پمادی که پیگمنتر شما معرفی میکند استفاده کنید.
 • به مدت دو هفته پس از انجام شیدینگ لب نمیتوانید از مواد آرایشی استفاده کنید.
 • به مدت یک ماه نمیتوانید از استخر، سونا و جکوزی استفاده کنید و حتی آفتاب گرفتن به مدت یک ماه ممنوع است.
 • هرگز حتی هنگامی که احساس خارش در لب داشتید نباشید دستکاری کنید و حتی پوست لب خود را بکنید زیرا دستکاری کردن لب، کندن پوست آن وخاراندن لب ممکن است باعث از بین بردن رنگ لب و تخریب آن شود.
 • اگر عادت دارید تبخال بزنید بهتر است به مدت یک هفته با تجویز پیگمنتر و پزشک از پماد درمانی اسیکلوویر استفاده کنید تا درصد تبخال زدن را به پایینترین حد ممکن برسانید.
 • ممکن است پس از طی کردن دوره بهبودی کمی رنگ لب شما تغییر کند که این هم بستگی به رنگ لب شما دارد. اما طبیعی است کمی کمرنگتر شود.
 • دقت کنید هنگامی که شیدینگ ابرو انجام میدهید در واقع لب‌های شما زخم شده و آسیب دیده است در صورتی که به خوبی از آن مراقبت نکنید باعث ایجاد عفونت در آن ناحیه میشود.
 • طبیعی است پس از انجام شیدینگ ابرو کمی پوست شما حساس شده باشد و دچار قرمزی و تورم شود در صورت مشاهده بهتر است چند روزی را تحمل کنید.
 • پس از انجام شیدینگ لب در واقع آرایش دائم ابرو پایان نیافته است و نیاز است پس از چند روز مجدد برای ترمیم به مرکز تخصصی زیبایی مراجعه کنید تا نواقص کار در جلسه اول را رفع کنند.
 • پس از انجام شیدینگ لب بهتر است حداقل به مدت 2 هفته از انجام تزریق ژل لب و فیلر لب بپرهیزید.
 • هرچه پوست صورت شما چرب تر باشد ممکن است ماندگاری شیدینگ لب کمی کمتر باشد اما اگر دارای پوست خشک هستید ماندگاری و دوام شیدینگ لب برای شما بالاتر است.
دو نمونه از تغییر دادن رنگ لبها

سوالات متدوال درباره شیدینگ لب :

آیا بعد از شیدینگ لب تبخال میزنیم؟

اگر سه روز قبل از انجام شیدینگ لب قرص آسیکلویر مصرف شود احتمال تبخال به حداقل میرسد.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد؟

اگر از رنگ های قوی استفاده شود تا سه سال ماندگاری دارد.

آیا شیدینگ لب کامل پاک میشود؟

اگر رنگ روشن باشد بعد از یکسال محو میشود.

بعد از انجام شیدینگ لب اگر درد داشته باشیم میتوان مسکن مصرف کرد؟

بله .درصورت داشتن درد خوردن مسکن منعی ندارد و باعث میشود درد تسکین پیدا کند.

تفاوت شیدینگ لب و رژلب در چیست؟

در شیدینگ لب بعد ایجاد میشوداز تیره به روشن ولی در رژلب کل لب به
صورت کامل و یکدست رنگ میگیرد.

آیا رنگ لب های خیلی کبود را میشود با شیدینگ لب تغییر داد؟

بله با استفاده از خنثی کننده کبودی لب کاملا برطرف میشود.

نکاتی که در رابطه با شیدینگ لب باید بدانید:

 • شیدینگ لب تکنیک سایه زنی روی لب است که به صورت نقاط پرتابی ایجاد میشود و رنگدانه‌ها زیر پوست لب شما تزریق میشود.
 • پس از انجام شیدینگ لب بهتر است از غذای داغ و نوشیدنی داغ استفاده نکنید و نگذارید محدوده شید شده رطوبت بگیرد.
 • افرادی که دارای پوست خشک هستند گزینه مناسبی برای شیدینگ لب هستند.
 • اگر به تازگی فیلر لب یا تزریق ژل لب انجام داده‌اید بهتر است شیدینگ لب انجام ندهید و اگر قصد انجام ژۀ و فیلر لب را دارید پس از انجام شیدینگ لب حداقل 3 هفته بهتر است منتظر بمانید.
 • اگر بر اثر تصادف و سانحه بخشی از لب خود را از دست داده‌اید بهتر است با استفاده از تکنیک شیدینگ آن را ترمیم کنید.