تکنیک بولد بروز چیست و مراحل انجام آن چگونه است؟

نمونه قبل و بعد از تکنیک بولد بروز

همه ما انسان ها به دنبال کمال و زیبایی هستیم و با زیباتر شدن احساس رضایت قبلی بیشتری دریافت خواهیم کرد. میل به زیباتر شدن در بانوان بیشتر از آقایان بوده و بیشتر به دنبال استفاده از روش های جدیدی هستند که برای زیباتر کردنشان کمک بسیاری میکند. از زمان های قدیم تا به امروز در هر دوره روش های مختلفی وجود داشته است که برای زیباتر کردن ابرو و چشمان خود از آن استفاده شود. کمی قبل تر اغلب افراد برای زیباتر کردن ابروهای خود که از عاملین زیبایی چهره است از روش تاتو سنتی استفاده میکردند که کمی خونریزی و درد داشت و همین باعث شده بود به آن روشی تهاجمی بگویند. روز به روز پیگمنترها یعنی کسانی که آرایش دائمی انجام میدهند به دنبال پیدا کردن روش هایی نو برای انجام تاتو بودند و روش های مختلفی نیز پیدا شده ات که اغلب از روش های جدید استفاده میکنند.

یکی از روش های جدید و جهش یافته تاتو سنتی استفاده از روش بولد بروز است. ممکن است برای شما هم سوال باشد این تکنیک از کجا شکل گرفته است؟ دلیل استفاده از این تکنیک تمایل افراد به داشتن ابروهای طبیعی است. اغلب افراد به دنبال راه حلی هستند که ابروهای کم پشت، فرم نامناسب و کمرنگ خود را روحی تازه ببخشند تا به زیبایی آن ها افزوده شود. تکنیک و متد بولد بروز باعث میشود ابرو ها حالتی طبیعی پیدا کرده و حجم آن افزایش یابد. این روش برای افرادی که دارای ابروی نازک هستند کاربرد دارد. برخی از پیگمنترها این روش را مشابه روش میکروبلیدینگ ابرو میدانند ولی یک تفاوتی بین این دو روش وجود دارد آن هم این است که هر یک با تکنیک هایی که مختص خودشان هست اجرا میشوند. برای مثال قطعا طرز قلم دست گرفتن، میزان فشار دست و نوع سوزنی که در این دو روش استفاده میشود متفاوت است.

استفاده از روش بولد بروز باعث میشود همه افراد با پوست های مختلف چرب، حساس و نازک بتوانند از آن استفاده کنند. در هنگام اجرای این متد زیبایی برای ابرو باید دقت شود که قسمت ابتدایی ابرو عرض کمتری نسبت به قسمت آرک ابرو داشته باشد. اغلب هنگام کشیدن تارهای ابرو در این روش تارهایی نا منظم و خارج از قاعده کشیده میشود تا حالت طبیعی به ابرو داده شود.   با ما همراه باشید تا هر آنچه نیاز است در رابطه با تکنیک بولد بروز بدانید در این مقاله برای شما شرح داده شود.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

تکنیک بولد بروز ابرو چیست؟

تکنیک و متد بولد بروز یکی از محبوب ترین روش هایی است که آکادمی فی معرفی کرده است که یکی از برترین تکنیک هایی است که آکادمی فی معرفی کرده است.  متد بولد بروز روشی است نیمه دائمی برای آرایش کردن ابروهای فرد که در آن برای هاشور زدن و سایه زدن ابرو استفاده میشود. این روش از سوزن هایی استفاده میکند که یک بار مصرف بوده و باید به صورت کاملا دستی استفاده شود و هنگامی که روش بولد بروز برای شما انجام شد ابروهایی زیبا  و طبیعی را تجربه خواهید کرد.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های دائم آرایش ابرو را بشناسید.

ممکن است این سوال برای هر کسی پیش آید که تفاوت تکنیک بولد بروز و تکنیم فیبروز ابرو در چیست؟ پاسخ این است. در متد بولد بروز استروک ها یا همان خط هایی که هاشور هم نامیده میشود ریز تر از خط هایی است که در فیبروز ابرو کشیده میشود و البته بلندتر است، انحنای آنها کمتر از انحنای هاشور در روش فیبروز است، در روش بولد بروز ابرو بر خلاف روش فیبروز ابرو لبه های ابرو آزاد بوده و نمای استروک ها در این روش سه بعدی و بسیار زببا است و تعداد  استروک هایی که در روش بولد بروز استفاده میشود بیشتر از استروک هایی است که در فیبروز ابرو طراحی و اجرا میشود. بنا بر این نتیجه میگیریم روش بولد بروز در مقابل روش فیبروز ابرو دارای حالتی پر پشت، حجیم و طبیعی تر است. اغلب افراد روش بولد بروز را روش شیدینگ ابرو یا سایه ابرو تلفیق میکنند تا زیبایی آن چند برابر شود.

مقاله همه آنچه درباره فیبروز ابرو باید بدانید در مجله زیبایی آکادمی تاترو را از دست ندهید.

قبل و بعد از بولد بروز و مراقبت پیش از آن

مراحل انجام بولد بروز ابرو چگونه است؟

ابتدا متقاضی باید صورت خود را به خوبی شسته تا از هرگونه مواد آرایشی و شیمیایی پاک شود. پس از آن ناحیه ابرو را باید با پماد یا هرگونه روش به صورت موضعی بی حس کرد سپس در بخش تاج ابرو باید خط های هاشور بولد بروز اجرا شود. هر خط هاشور را باید مجدد تمدید کنید و بعد از آن نوبت به شوک دادن رنگ رسیده و پس از گذشت 3 الی 4 دقیقه ابروهای متقاضی رنگ میگیرد. اگر متقاضی احساس درد داشت بهتر است مجدد بی حسی استفاده شود و بعد ادامه کار انجام شود.

دقت کنید که از 7 الی 10 روز پیش از انجام بولد بروز ابروهای خود را برنداشته و رنگ نکنید تا در برابر انجام این فرآیند حساسیت خاصی از خود نشان ندهد. در این مرحله دم ابرو و آرک ابرو باید طراحی شود و شورع به اجرا کنند تا هنگامی که ضخامت استورک ها به اندازه موی ابرو و هم اندازه دیگر استروک ها شود. بسته به پوست متقاضی ممکن است نیاز باشد دو الی چند مرتبه دیگر استروک ها تکرار شود. دستگاهی که در این روش انجام میشود قلم میکروبلیدینگ است و دستگاه آن مخصوص هاشور و سایه ابرو است. این دستگاه همانند قلم های دستی خطوط و نقطه های بسیار ظریف و مشابه ابروی طبیعی فرد ایجاد میکند.

برای مطالعه بیشتر مقاله سایه ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ را پیشنهاد میکنیم.

 مزایای روش بولد بروز چیست؟

هر روشی که برای زیباتر کردن ابروهای خود انتخاب کنید قطعا دارای مزایای خاص خود است. روش بولد بروز هم دارای مزیت های بسیار زیادی است که میتوان آنها را به صورت زیر نام برد:

 • سهولت در قرینه سازی ابروها با یک دیگر
 • فرم دهی بسیار زیبا به تاج ابرو و آرک ابروها
 • ارائه حالتی بسیار ظریف و طبیعی به ابروهای فرد
 • سهولت در پاک کردن این تکنیک و تغییر حالت ابروها به حالت مورد نظر
 • به دلیل کار کردن در عمق کمتر احساس درد و سوزش بسیار کمتری نسبت به دیگر روش های مشابه خود دارد.
 • قسمت هایی که از ابروی شما خالی هستند را میتوان به صورت کمان پر کرد و طبیعی جلوه داد.
 • به دلیل دستی انجام شدن این متد دقت بسیار زیادی در انجام آن به کار گرفته میشود.
 • به مرور زمان و در بلند مدت کاملا از بین رفته و مانند دیگر تاتو ها هیچگونه سایه قرمز یا دودی بر روی صورت بر جای نمیگذارد.
 • استفاده از رنگ هایی که فاقد سرب هستند و ضرر آن ها به صفر رسیده است.

مقاله جدید ترین روش های قرینه سازی ابرو را از دست ندهید.

البته با توجه به مزایایی که این روش دارد باید بدانید که همه افراد نمیتوانند از این روش بسیار عالی استفاده کنند و افرادی هستند که مجاز به استفاده از متد بولد بروز نیستند. در ادامه افرادی که نمیتوانند از متد بولد بروز استفاده کنند را نام میبریم:

افرادی که قبل تر از روش تاتو سنتی استفاده کرده اند و تاتو آن ها دارای رنگ بسیار \ر رنگی بوده است تقریبا دیگر نمیتوانند گزینه خوبی برای انجام این تکنیک باشند زیرا اغلب این روش برای افرادی استفاده میشود که هرگز از هیچ متد خاصی برای تاتو استفاده نکرده باشند. افرادی که دچار بیماری های قلبی عروقی هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند و البته افرادی که از قرص فشار خون استفاده میکنند نیز گزینه مناسبی برای روش بولد بروز نیستند. افرادی که دچار آلرژی و حساسیت های پوستی بسیار شدید هستند نیز گزینه مناسبی برای انجام این روش نبوده و بهتر است روش های دیگری را جایگزین این روش کنند.

نمونه قبل و بعد بریزی بروز ابرو های مشکلی دخترانه

مدل های مختلف هاشور در تکنیک بولد بروز ابرو

همانطور که قبل تر بیان کردیم برای انجام تکنیک بولد بروز باید از هاشور در طراحی ها استفاده نمود. همه انواع مختلف هاشور را میتوان در تکنیک بولد بروز ابرو را در ادامه شرح میدهیم.

 1. مدل هاشور spine-3 : این مدل از هاشور ابرو با نام هاشور تیغ ماهی نیز معروف است. در این روش نقطه کانونی هاشور ابرو در انتهای ابرو قرار دارد و همه بخش های هاشور ابرو در راستای انتهاب ابرو طراحی میشود.
 2. هاشور spine-5 : این نوع از هاشور ابرو با نام هاشور ابروی آسیایی معروف است. در این روش نقطه کانونی هاشور را تقریبا در بخش پایین ابرو و در مکانی بین ابتدا و قوس ابرو قرار میدهند.
 3. هاشور spine-6 : این نوع از هاشور ابرو با نام هاشور ابروی کلاسیک شناخته میشود. در این روش نقطه کانونی هاشور ابرو در بخش قوص پایینی ابرو قرار گرفته میشود و دیگر هاشورها در جهت این نقطه کانونی قرار میگیرد.
 4. هاشور upper spine : در این روش نقطه کانونی هاشور ابرو در بخش بالای ابرو قرار داده میشود و همه هاشورها باید در جهت بالا به سمت نقطه کانونی قرار بگیرد.

مقاله هاشور ابرو 3 بعدی چیست را در مجله زیبایی آکادمی تاترو را پیشنهاد میکنیم.

چه عواملی میتواند بر ماندگاری تکنیک بولد بروز تاثیر گذار باشد؟

عوامل بسیار مختلفی میتواند بر ماندگاری و دوام این تکنیک تاثیر گذار باشد که هر چه دقت بیشتری به این موارد شود میتوان مدت زمان بیشتری این زیبایی را استفاده نمود. در ادامه برخی از عواملی که تاثیر بسیار زیادی بر ماندگاری و دوام بولد بروز میگذارد را شرح میدهیم:

 • نوع پوست فرد متقاضی:

یکی از فاکتورهایی که میتواند بر ماندگاری روش بولد بروز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد نوع پوست فرد متقاضی است. افرادی که دارای پوست بسیار خشک یا پوست بسیار چرب یا پوست بسیار ضخیم هستند قطعا این متد برای آن ها ماندگاری کمتری خواهد داشت. افرادی که دارای پوست نرمال هستند میتوانند مدت زمان بیشتری زیبایی ابروهای خود را حفظ کنند.

 • تغییرات هورمنی در بدن

در صورتی که در دوره ماهیانه به سر میبرید، در دوران شیردهی هستید یا باردار هستید بهتر است اقدام به انجام این روش نکنیدزیرا هورمون های بدن شما در این دوران تغییر پیدا میکند و همین باعث میشود ماندگاری و دوام این تکنیک برای شما کاهش یابد. توصیه میکنیم مدتی را برای گذر از این دوران صبر پیشه کنید و سپس اقدام به انجام آن نمائید تا مدت زمان بیشتری از زیبایی آن استفاده و بهره ببرید.

مقاله انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری را پیشنهاد میکنیم.

 • مراقبت های بعد از انجام

قطعا بعد از انجام هر روشی مراقبت های لازم به شما توصیه میشود که هر  چه این مراقبت ها را انجام دهید قطعا مدت زمان بیشتری میتوانید از زیبایی ابروهای خود استفاده کنید. برای مثال بهتر است پیش از انجام این روش اگر حساسیت و آلرژی دارید داروی مربوطه را مصرف کنید. پس از انجام این روش بهتر است حداقل برای 3 روز از برخورد با آب دور باشید و اجازه دهید روند بهبودی به خوبی طی شود. هرگز ابروهای خود را دستکاری نکنید و بگذارید پوسته شدن که نماد بهبودی است به مرور از بین برود. بهتر است ابروهای خود را با پماد آ چشمی و پمادهای مخصوصی که پیگمنتر به شما توصیه میکند چرب نگهدارید نه آن قدری که بسیار چرب شود و میزان ماندگاری رنگ از بین برود.

قطعا برای هر فردی میزان ماندگاری روش بولد بروز مهم است زیرا اغلب افراد خواهان مدت زمان ماندگاری بالایی در قبال هزینه ای که پرداخت میکنند دارند. اگر تمامی شرایط و عواملی که میتواند بر ماندگاری ابرو تاثیر گذار باشد برقرار و مناسب باشد میتوان گفت تقریبا 6 الی 12 ماه این آرایش ماندگاری خواهد داشت و باید پس از گذشت زمان مناسب برای ترمیم مراجعه کنید. این مت در عمق بسیار سطحی تری از پوست نسبت به دیگر روش های مشابه انجام میشود و همین باعث شده است ماندگاری آن کاهش یابد.

چه نوع رنگی در تکنیک بولد بروز استفاده میشود؟

 رنگی که در این روش مورد استفاده قرار میگیرد باید مورد تایید اکادمی فی باشد که رنگ هایی که به تایید این اکادمی در می آید اغلب بی ضرر و بهترین رنگی است که برای آرایش های دائمی و نیمه دائمی استفاده میشود. رنگ هایی که برای این متد استفاده میشود بدون سرب بوده، از مواد معدنی تهیه میشود و فاقد هرگونه فلز سنگین است. این رنگ ها به آسانی جذب پوست میشود و هیچ آسیبی به پوست متقاضی نخواهد رساند. این نوع رنگ میتواند تاثیر بالایی بر طبیعی جلوه دادن این متد داشته باشد.

2 thoughts on “تکنیک بولد بروز چیست و مراحل انجام آن چگونه است؟

 1. ریحونه says:

  سلام خسته نباشید
  یه سوالی ذهن منو خیلی درگیر کرده من اگر ابرو هامو مدل بولد بروز به رنگ مشکی تاتو کنم میتونم بعد یه مدت رنگشو عوض کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193