فرآیند ترمیم میکرو بلیدینگ چگونه است؟

فرآیند ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

سوالات متداول درباره فرآیند ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

اگر میکروبلیدینگ ابرو را ترمیم نکنیم چه اتفاقی میافتد؟

اگر میکروبلیدینگ ابرو ها را بعد از 1 ماه ترمیم نکنید ماندگاری آن از حد طبیعی کمتر میشود.

آیا نگهداری از میکروبلیدینگ ابرو بعد از ترمیم همانند جلسه اول میباشد؟

بله نگهداری بعد از ترمیم دقیقا مثل جلسه اول که انجام دادید میباشد.

آیا در ترمیم ابروهای تیره شده روشن تر میشوند؟

ابرو های تیره در جلسه ترمیم قهوه ای تر میشودو تا یک درجه روشن تر میشوند.

قسمت هایی از ابرو که پاک شده است یا خالی باقی مانده در جلسه ترمیم اصلاح میشوند؟

بله قسمت هایی که رنگ نگرفته اند در جلسه ترمیم اصلاح میشوند.

اگر ابرو ها قرنیه نباشد امکان اصلاح در جلسه ترمیم هست؟

بله جلسه ترمیم برای همین مسعله است که اگر ابروهایتان مشکلی داد اصلاح شده و کاملا قرینه باشند

ایا امکان پاک کردن قسمتی که مورد پسندمان نیست در جلسه ترمیم هست؟

به نظر بنده در جلسه اول دقیقا مدلی که دوست دارید تاکید کنید که تاتو کار براتون انجام بدن زیرا اگر که پاک کنید 3 الی 4 ماه زمان لازم هست تا جای تاتو خوب شودولی در صورتیکه نیاز باشد جایی از ابرو در جلسه ترمیم پاک شود اینکار امکان پذیر میباشد.

میکروبلیدینگ همان آرایشی نیمه دائمی صورت برای بانوان همیشه زیبا و آراسته است که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص میدهد و تمامی بانوان برای انجام این گونه آرایش های زیبا معمولا در حال کسب اطلاعات هستند که اولا فرآیند میکرو بلیدینگ و یا آرایش دائم به چه صورت است و یا بانوانی که میکروبلیدینگ رو انجام داده اند فرآیند ترمیم آن به چه صورت خواهد بود. میکروبلیدینگ در حقیقت یکی از پر طرفدارترین آرایش‌های دائم ابرو است که در چهره نقش بسیار مهمی را دارد و به مقداری در چهره  تاثیر گذار است که اگر ابرو‌های زیبایی داشته باشید شما را قطعا جذاب تر میکند و اگر ابروهای نامنظم و بد شکلی داشته باشید از جذابیت چهره شما کم میکند. ر مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های دائم آرایش ابرو را بشناسید. معمولا بانوان هرکدام بنابر دلایل مختلف به میکروبلیدینگ رو می‌آورند مثلا: بعض از بانوان هستند که حوصله کافی برای آرایش کردن ندارند، بعضی از بانوان وقت کافی برای آرایش کردن ندارند و بعضی از بانوان نیز برای آنکه جذابتر به نظر برسند میکروبلیدینگ ابرو را انجام میدهند. بانوانی که به هر دلیلی میکروبلیدینگ ابرو را انجام میدهند با انجام این زیبایی دیگر نگران بهم ریختگی و نامنظمی ابروهای خود نیستند و از داشتن آرایش کامل ابرو و همچنین آراستگی ظاهری لذت میبرند.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکرو بلیدینگ با استفاده از یک ابزارهای خاص که از سوزنهای ریز متعددی تشکیل میشود برای ورود به لایه‌های زیرین پوست اقدام میکند و زمانی که پیگمنتها به درون لایه‌های زیرین ورود کردند میتوانند خط‌های بسیار نازکی که مانند تارهای ابرو هستند را بکشند که این همان میکروبلیدینگ ابرو یا آرایش نیمه دائم ابرو است که در میان بانوان بسیار مطرح است و به توسط متخصصینی که برای انجام میکروبلیدینگ آموزش‌های لازم را دیده‌اند انجام میشود. متخصص میکروبلیدینگ برای طراحی ابروهای شما نهایت دقت و ظرافت خود را به کار میگیرد تا با ابزارهای مخصوص میکروبلیدینگ تعداد زیادی از خط‌های ریز و باریک را درست مانند ابروهای واقعی به صورت بسیار طبیعی در پوست شما به رنگ دلخواه طراحی کند. مدت زمانی که یک میکروبلیدینگ ابرو میتواند دوام بیاورد چیزی در حدو 12 ماه است که در بسیاری از موارد تا 18 ماه هم باقی مانده است و به همین دلیل است که به آن آرایش نیمه دائم گفته میشود که در صرف هزینه برای خرید مواد آرایشی مختلف و همچنین صرف جویی در زمان برای آرایش کردن بسیار تاثیر گذار است. در میکرو بلیدینگ در واقع قسمت بیرونی پوست را مورد برش قرار میدهند و پیگمنت را بعد از برش در لایه زیرین پوست قرار میدهند و در نتیجه پوست با ایجاد این برش‌ها حساس میشود و معمولا تا 10 روز به ابروها نباید دست زد.

قبل و بعد از ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

فرآیند ترمیم میکرو بلیدینگ چگونه است؟

در اولین مرحله فرآیند ترمیم میکروبلیدینگ که معمولا چیزی در حدود یک هفته به طول می‌انجامد  آن تیرگی یا سیاهی ابروهای میکروبلید شده شما از بین میرود و ابروهای شما ظاهری طبیعی‌تر به خود میگیرد و ناگفته نماند که بسیاری از بانوان در روز‌های اول این تیرگی زیاد ابروها را که میبینند ممکن است از میکروبلیدینگ خود پشیمان شوند اما با گذشت هفته اول این تیرگی بیش از حد از بین میرود فقط پوست ناحیه میکرو بلید شده هنوز کمی ملتهب و قرمز مانند آفتاب سوختگی است و همچنین میتواند با کمی ناخوشایندی احساس همراه باشد.

در مرحل اولیه ترمیم که گفته شد از چه حالتی به چه حالتی میرسید باید بدانید در این فرآین ممکن است پوست ناحیه میکرو بلید شده کمی حساس شود و دچار خارش شده و همچنین از آن مهمتر ممکن است ناحیه میکروبلید شده پوست پوست شود اگر با این پوست پوست‌ها مواجه شدید هرگز پوست آن ناحیه را نکنید و یا نخارانید زیرا هر دو موجب بیرون آمدن رنگ از زیر پوست میشود و با دست نزدن به این پوستها شرایط برای بهبودی زودتر را فراهم کنید. معمولا 4 هفته برای بهیودی کامل و ترمیم ناحیه میکرو بلید شده زمان لازم است که در طی این 4 هفته روز به روز رنگ ناحیه میکرو بلید شده روشن‌تر میشود به صورتی که شما شاهد از بین رفتن روزانه این رنگها هستید که بعضی از بانوان از این موضوع نگران میشوند. اگر بخواهیم مراحل مختلف ترمیم را بگوییم باید بدانید: روز اول ناحیه میکرو بلید شده همراه با جزئیات زیاد ابرو از تورم و قرمزی پوست برخوردار است و در روزهای دوم تا چهارم پوست برای ترمیم شدن یک لایه محافظ بر روی خود میبندد تا پوست زیرین خود را ترمیم کند.روز پنجم تا دوازدهم در صورتی که فرآیند ترمیم به صورت طبیعی طی شود زمان ان است که لایه محافظی که در روز دو تا چهار بسته شده بود خود به صورت طبیعی و آرام آرام ترمیم بشود و از بین برود. بعد از آنکه پوسته‌هاب لایه محافظ پوست پوست شدند و از بین رفتن یک پوست جدید شفاف زیر آن تشکیل شده است که میتوان ناحیه میکرو بلید شده را از روی آن بسیا شفاف و روشنتر دید اما این هم موقتی است. از روز دواردهم به بعد کم کم پوست ایجاد شده ترمیم میشو و منافظ باز آن بسته میشود در نتیجه بعداز 4 هفته یا همان 30 روز است که رنگ نهایی میکروبلید خود را نمایان میکند و معمولا این رنگ روشن تر میشود.ب عد از آنکه 30 روز از روز اول میکروبلید که گذشت میتوانید جلسه دوم و ترمیم ابرو را دوباره تکرار کنید  تا تمامی جاهایی که رنگ نگرفته یا نیاز به اصلاح شدن دارد را اصلاح کنید و با انجام جلسه دوم که ترمیمی است تازه میتوانید از زیبایی ابروهای خود لذت ببرید.اگر قصد دارید ماندگاری رنگ ابروهای خود را بعد از ترمیم بیشتر کنید باید نکاتی که متخصص میکروبلیینگ به شما توصیه میکند را به دقت رعایت کنید.

آیا میکروبلیدینگ امکان اصلاح دارد؟

امکان اصلاح و تصحیح در میکروبلیدنگ وجود دارد؟ یا این امکان محقق نمیشود؟ سوال بسیاری از بانوان قبل از انجام میکروبلیدینگ یا بعضی از بانوانی که بعد از انجام میکروبلیدینگ شاهد ایراداتی هستند است. جواب ما برای شما مثبت است یعنی اصلاح میکروبلیدینگ در ایرادات کوچک امکان پذیر است مثلا قسمتی از ابروها پر نشده است و یا امکان وجود یک خط اضافی وجود دارد که اصلاح هر دو مورد در جلسه ترمیمی انجام میشود و برای آن باید تا اون روز صبر کنید. اصلاح نواحی خالی بسیار آسان است و در جلسه ترمیمی انجام میشود اما بعضی از اصلاحات مثل خط‌های اضافه به زمان بیشتری برای اصلاح نیاز دارند.

ریموو کردن میکروبلیدینگ

اگر به دنبال ریموو کردن میکرو بلیدینگ ابرو خود هستید باید به شما بگوییم میکرو بلیدینگ امکان ریموو کردن هم دارد و برای ریموو کردن آن میتوانید از محلول‌های مخصوص ریمو کردن استفاده کنید در حالی که پیگمنت‌هایی که در میکروبلیدنگ زیر پوست قرار میگیرند هیچ گونه تغییر رنگی مانند ایجاد لک در پوست شما نمیکند. برای آشنایی با ریموو تاتو قدیمی ابرو به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.

قبل و بعد از میکروبلدینگ ابرو خانم با چشما ابی رنگ

ماندگاری میکرو بلیدینگ

همانطوری که اول گفتیم میکروبلیدینگ یک روش آرایش نیمه دائم محسوب میشود که ماندگاری تقریبا خوبی دارد اما بعد از گذشت مدتی کم رنگ میشود و نیاز به ترمیم دارد و اگر از مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ سوال دارید باید بدانید که معمولا بین 12 ماه تا 18 ماه ماندگاری دارد و این ماندگاری به میزان مراقبت‌های شما و جنس پیگمنت مورد استفاده بستگی دارد. 12 ماه ماندگاری معمولا مختص کسانی است که پوست آنها چرب است و 18 ماه ماندگاری برای کسانی است که پوست خشک دارند و تقریبا هر 6 الی 8 ماه ممکن است برای زیبایی بیشتر نیاز به ترمیم میکروبلیدینگ داشته باشید.

مزیت انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو خراش‌های بسیار سطحی در پوست ایجاد میکند و همین امر موجب کمتر بودن میزان درد و خونریزی است و برای بانوانی که پوست‌های حساسی دارند و دچار ریزش ابرو هستند از میکرو بلیدینگ برای پرتر نشان دادن ابرو استفاده میکنند. در میکرو بلیدینگ میتوانند با کمی نامنظم تر انجام دادن هاشور نتیجه کار را بسیار طبیعی‌تر از سایر تکنیک‌های آرایش دائم درآورند.

مراقبت‌های قبل از میکروبلیدینگ

قبل از انجام میکروبلیدینگ انجام یک سری کارها مانند وکس ابرو، اصلاح ابرو، پاک سازی و لایه برداری پوست، گرفتن حمام آفتاب، برنز کردن پوست، بوتاکس کردن، رنگ کردن ابرو، استفاده از داروهای رقیق کننده پوست و… ممنوع است که بعضی ها از 1 هفته قبل ممنوعیت دارد و بعضی از آنها 1 ماه قبل ممنوعیت دارد. برای انجام میکروبلیدینگ جهت آمادگی یک جلسه مشاوره به متخصص میکروبلیدینگ مراجعه کنید.

لوازم انجام میکروبلیدینگ

 1. کاور و کلاه مخصوص برای متقاضی میکرو بلیدینگ و دستکش و ماسک برای متخصص میکرو بلیدینگ
 2. سرم استریل برای شست و شو
 3. مواد بیحسی موضعی
 4. قلم مناسب برای طراحی
 5. تشک رنگ

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

اگر با مراقبت‌های بعد از تاتو آشناییت داربد باید بگوییم که نکات مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو دقیقا مشابه مراقبت‌های بعداز تاتو میباشد. بعد از انجام میکرو بلیدینگ پیگمنتها بسیار تیره هستند و پوست زیر و اطراف ناحیه میکرو بلید شده در حساسیت بالایی به سر میبرد اما بعد از گذشت چند ساعت پس از اتمام میکروبلیدینگ باید با استفاده از گوش پاکنهای تمیز و استریل شده همچنین مرطوب شده رنگهای اضافی را از سطح ابرو بردارید و مانع خشک شدن آنها در سر جای خود شوید. با تمیز و استریل کردن ناحیه میکرو بلید شده میتوانید ب میزان بسیار چشمگیری از ایجاد التهاب جلوگیری کنید.

به مدت 3 روز اول بعد از انجام میکروبلیدینگ نباید آب به سطح ناحیه میکروبلید شده برسد یعنی نه میتوانید حمام کنید و نه به استخر و سونا بروید و همچنین برای تمیز کردن میتوانید از دستمال‌های مرطوب استفاده کنید البته بسیار اهمیت دارد که در مدت 10 روز اول از رسیدن رطوبت به ابروها جلوگیری کنید و یا ان را به حداقل برسانید. زمان که ابروها خشک نگه داشته میشوند رنگ بیشتر در منافذ پوست باقی میماند و ناحیه میکرو بلید شده بسیار خوش رنگتر باقی خواهد ماند.

همانطور که قبلتر گفته شد از دستکاری ابروها باید اجتناب کنید زیرا کندن ناحیه‌هایی از ابرو که پوست پوست میشود موجب بیرون امدن رنگ و یا ایجاد لکه در ناحیه میکروبلید شده میشود. هرگونه عملی که موجب براداشته شدن موهای اضافی اطراف ابرو است تا بهبودی ناحیه میکرو بلید شده ممنوع میباشد.

برای آنکه رنگ نهایی ناحیه میکروبلد شده تحت تاثیر مواد آرایشی مختلف قرار نگیرد و همچنین فرآیند ترمیم پوست و بهبودی ناحیه میکروبلید شده بهتر و سریعتر پیش برود استفاده از هرگونه مواد آرایشی به مدت حداقل 10 روز ممنوع میباشد. استفاده از رنگ قسمتهای دیگر ابرو تا یکماه و همچنین استفاده از وازلین تا 10 روز اول ترمیم ممنوع است.

 از محصولات و موادی که ضد پیری است، محصولات روشن کنده پوست، ضد آکنه و… به مدت 30 روز استفاده نکید. بعد از انجام میکروبلیدینگ نباید در معرض تابش اشعه  UV و اشعه خورشید به مدت طولانی قرار گرفت زیرا با قرار گرفتن در معرض نور خورشید موجب کم رنگ شدن میکروبلید ابرو میشوید و اگر قصد ددارید در آفتاب بیرون بروید حتما از ضد آفتابهای مرغوب استفاده کنید.

عوارض میکروبلیدنگ

میکروبلیدینگ اگر در مراکز معتبر انجام شود عوارض احتمالی آن بسیار کم است ولی در هر صورت عوامل دیگری مثل حساسیت پوستی نیز میتوتند دلیل عوارض احتمالی باشد که این عوارض عبارت‎‌اند از:

 1. واکنش‌های آلرژیکی به پیگمنت‌ها میتواند عارضه عفونت پوستی ایجاد کند.
 2.  کمی سوزش و احساس ناراحتی میتواند جزئ عوارض طبیعی میکروبلیدینگ یاشد.
 3. اگر در ناحیه میکروبلیدینگ شاد تورم شدید و درد زیاد بودید خیلی طبیعی به نظر نمیرسد و برای جلوگیری از عارضه‌های دیگر به پزشک مراجعه کنید.
 4. اگر شاهد ترشحاتی غیر طبیعی که معولا با رنگ زرد و یا قرمز رنگ هستند بودید برای جلوگیری از عفونت به پزشک مراجعه کنید.

آنچه باید در مورد فرآیند ترمیم میکرو بلیدینگ بدانید آن است که میکروبلیدینگ معمولا در دو مرحله انجام میشود که مرحله اول در طول زمان 2 ساعت انجام میشود و برای ترمیم به 4 هفته زمان نیاز دارد که در طول این 4 هفته رعایت مراقبت‌هایی که متخصص میکروبلیدینگ به شما انتقال میدهد در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو شما بسیار تاثیر گذاراست و پس از این مدت جلسه دوم که ترمیم یا اصلاح نقاط میکروبلید شده را انجام میدهند و باید بدانید میکرو بلیدینگ ابرو قابلیت ریموو کردن دارد که برای انجام این کار میتوانید از متخصصین میکرو بلیدینگ کمک بگیرید. توصیه ما به شما برای انجام میکرو بلیدینگ و ریموو کردن آن مراجعه به یک مرکز زیبایی معتبر است تا کار شما به بهترین شکل ممکن در استریل‌ترین مکان‌ها و زیر نظر بهترین متخصص‌ها انجام شود.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

به طور کلی تمامی افرادی که از بیماری کبدی رنج میبرند، پیوند عضو انجام دادند، بانوان باردار یا بانوانی که در دوران شیردهی قرار دارند، و یا بیمارانی که از بیماری‌های انواع هپاتیت و یا بیماری‌های سیستم امنیتی بدن رنج میبرند گزینه‌های مناسبی برای میکروبلیدینگ ابرو نیستند.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.

افرادی که باردار هستند، مستعد ابتلا به کلوئید هستند و یا پیوند عضو انجام داده اند نباید میکرو بلدینگ انجام دهند. اگر شما بیماری کبد خطرناکی دارید  یا یک بیماری ویروسی مثل هپاتیت دارید، باید قبل از انجام این روش حتما به تکنسین خود اطلاع بدید و این کار را با احتیاط انجام دهید.  

2 thoughts on “فرآیند ترمیم میکرو بلیدینگ چگونه است؟

 1. سونیا سامانی says:

  سلام خاطره جون
  خاطره جان من یه سوال داشتم من با یکباری که میکروبلیدینگ ابرو انجام دادم بعد از ریزش رنگ الان کاملا راضی هستنم از فرم و رنگش آیا لازم هست مجدد ترمیم انجام بدم؟این ترمیم باعث میشه ماندگاریش بیشتر بشه یا فقط اصلاحات با ترمیم انجام میگیره؟
  ممنون عزیزم از محبتت

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم
   قطعا ترمیم روی ماندگاری ابرو تاثیر داره،
   ترمیم بخاطر ماندگاری بیشتر هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193