فرق اکستنشن موقت و دائم مژه

فرق اکستنشن موقت و دائم مژه

طبیعی است که داشتن مژه‌هایی پرپشت و بلند که زیبایی چهره بانوان را دوچندان افزایش میدهد خواسته‌ی همه بانوان است و معمولا برای داشتن مژه‌های بلند و زیبا متدهای  جدید آرایشی را امتحان میکنند. روش‌های ایمنی وجود دارد که میتوان با مراجعه به مراکز زیبایی آن‌ها انجام داده و از زیبایی چشمان خود لذت ببرید. یکی از دلایلی که امروزه تمایل خانم‌ها را به استفاده از روش‌های موقت زیبایی برای داشتن چشمانی زیبا ترغیب کرده است مشغله‌های کاری است که آن‌ها را در محل کار و خانه درگیر خود کرده و زمان را برای آن‌ها کوتاه کرده است. سرم‌های تقویت کننده، مژه‌های مصنوعی، اکستنشن‌های مژه ، لیفت مژه و بسیاری از محصولات دیگری هستند که برای داشتن مژه‌هایی زیبا به شما کمک میکنند اما ما در این مقاله میخواهیم روشی جدید و نیمه دائمی را برای داشتن مژه‌های زیباتر برای شما شرح دهیم.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهی کرد طبق سرفصل‌های زیر ارائه میگردد:

مژه های یکبار مصرف

نوعی از مژه‌‍‌های مصنوعی وجود دارند که عمر آنها نهایت برای استفاده در یک شب است این مژه‌های مصنوعی یکبار مصرف را میتوانید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه و استفاده کنید. چسباندن مژه‎‌های مصنوعی بسیار ساده است  و فقط کافی است پس از چسب زدن به مژه‌مصنوعی آنرا با موچین گرفته و از بالا بر روی پلک‌های خود قرار دهید. این نوع از مژه‌ها اغلب  به صورت یک جا و به هم چسبیده میباشند. برای جدا کردن این مزه ها از پلک‌های خودتان میتوانید صورت خود را به آرامی با آبگرم بشویید تا به آرامی  از مژه طبیعی  پلک‌های شما جدا شوند.

نمونه اکستنشن مژه درحالیکه چشمان بسته هستند
kl,ki

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در واقع  یکی از متدهایی جدیدی  است که افراد دارای مژه‌های کم پشت و کوتاه میتوانند با استفاده از آن مژه‌هایی زیبا و پرپشت داشته باشند. اکستنشن مژه موهای مصنوعی به صورت جدا از هم هستند که میتواند از موی اسب، موی سمور فیبر مصنوعی، موی انسان یا کاملا مصنوعی باشد. اکستنشن‌های مژه به صورت تک به تک و جداگانه هستند و برای چسباندن آنها به مژه‌های طبیعی فذرد  از چسبهای مخصوصی استفاده میشود. چسبهایی که برای چسباندن مژه‌های مصنوعی استفاده میشوند دیگر مانند چسبهای قدیمی مضر و سرطان زا نیستند و آن‌ها را با روش جدید و نوین‌تری  به مژه‌های طبیعی می‌چسبانند و این در حالی است که  مژه‌‌های قدیم به پلک چسبیده میشدند و عوارض زیادی برای پوست پلک داشتند. چسبهایی که برای کاشت مژه استفاده میشوند برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت میکند و این حساسیت ممکن است موجب ایجاد عفونت لایه نازک بالای چشم آن‌ها شود.  این عفونتها برای چشمها خطری جدی به حساب نمی آید اما میتواند به مرور موجب تاری دید شود و باید هر چه زودتر به آنها رسیدگی کرد. در تمامی مدت  زمانی که کاشت مژه در حال انجام است باید چشمهای فرد  بسته بمانند و مراقب باشند تا چسب وارد چشم آنها نشود البته که  احتمال ورود  چسب به  چشمها بسیار پایین است اما باید جوانب احتیاط را رعایت نمود. البته چسبی که دارای تاریخ باشد و از جنس مرغوبی باشد و در زمان کم از چشم فرد خارج شود آسیبی نخواهد رساند اما اگر چسب تاریخ گذشته باشد یا جنس نا مرغوبی داشته باشد ممکن است باعث آسیب جدی به چشم فرد شود.

تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه را در مجله زیبایی آکادمی تاترو بخوانید.

انوع اکستنشن  مژه

انواع اکستنشن  مژه به 2 صورت اکستنشن مژه موقت و اکستنشن  مژه دائم تقسیم میشود و همانطور که از نام آنها میتوان متوجه شد آنها در مدت زمان ماندگاری با یکدیگر  متفاوت هستند. برای اکستنشن موقت مژه از چسب مخصوصی استفاده میشود که معمولا تا 1 هفته این مژه‌های مصنوعی ‌ را به مژه‌های طبیعی پلک‌ شما میچسباند. مژه‌های مصنوعی با بلندتر و پرپشت‌تر نشان دادن مژه‌های شما  میتوانند آنها را خوش فرم‌تر و پر پشت‌تر  نشان دهند. تعداد مژه‌های هر فرد به هر میزان که باشد تعداد کاشت مژه نیز اغلب به همان تعدادیا کمی بیشتر انجام میشود. در ویدیو زیر نمونه ای از اکستنشن مژه در آکادمی تاترو را مشاهده میکنید.

قوانین اکستنشن مژه

طبیعی است که با استفاده از اکستنشن مژه تمامی افراد میتوانند از  دردسرهای آرایش چشم و  مژه رها شوند اما درست مانند ناخن‌های کاشت شده که امروزه بسیار رایج شده است نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. برای انجام اکستنشن باید به یک مرکز معتبر آرایشی زیبایی مراجعه کنید  تا با استفاده از مژه‌های مرغوب و چسبهایی با کیفیت بالا احتمال رساندن آسیب به خود را به حداقل رسانید.  میتوانید قبل از آنکه اکستنشن را انجام دهید از متخصصی که قرار است کار شما را انجام دهد بخواهید تا عکس نمونه کارهای قبلی که انجام داده است را به شما نشان دهد تا کاملا از کیفیت کار او  و ظرافت در کاشت مطمئن شوید. بعد از انجام اکستنشن برای آن که از بهم ریختگی و نامرتبی مژه‌های خود جلوگیری کنید باید به صورت  روزانه آنها را به سمت بالا شانه کنید. مژه‌ها روزی یک بار باید با استفاده از شامپوی بچه شسته شده  تا در صورت آلودگی کاملا  پاک شوند. چسبی که برای  اکستنشن استفاده میشود به  مواد و محصولات روغنی بسیار حساس بوده  و این عوامل  موجب از بین رفتن کیفیت آنها میشود و در نهایت با از بین رفتن چسب ممکن است  مژه‌هایی که کاشته شده است بریزد.  برای جلوگیری از ایجاد اصطکاک میان مژه و بالش خود  سعی کنید از بالش‌هایی با پارچه  ساتن و یا ابریشمی استفاده کنید تا حالت مژه شما دچار تغییر نشود. اگر تا به حال کاشت مژه انجام نداده‌اید و از آن مطمئن نیستید که مژه و پلک شما به چسب مخصوص آن  حساسیت دارد یا خیر ابتدا باید 2 عدد مژه برای شما کاشته شود و تا چند روز برای دریافت نتیجه آن صبر کنید در صورتی که  حساسیتی برای  شما ایجاد نشد ادامه کاشت مژه را انجام دهید.  بعد از انجام کاشت مژه نباید به پلکهای خود برای  مالیدن چشم و خاراندن آن  فشار وارد کنید زیرا این کار  موجب کنده شدن مژه‌ها شده و حتی زمانی که استحمام میکنید باید با استفاده از شامپو بچه عمل شست و شوی صورت را انجام دهید.

کاشت دائم مژه با روش پزشکی چگونه است؟

پزشک متخصص کاشت دائم مژه باید دقت و تمرکز بالایی برای انجام کار خود داشته باشند تا بتوانند تمام هنر خود را برای میزان ظرافت و زیبایی در کاشت مژه بگذارد. از موهایی مانند موی سر برای انجام  عمل پیوند مژه استفاده میکنند  و  قبل شروع کار با استفاده از بیحسی موضعی پلک‌های شما را سر میکنند. تعداد موهایی که برای کاشت دائم مژه استفاده میشود معمولا در حدود 50 عدد میباشد و البته برای هر فرد به میزان‌مژه‌های طبیعی خود آن  فرد نیز بستگی دارد. انجام این عمل معمولا چیزی در حدود 2 ساعت به طول می انجامد و دردی در انجام این عمل احساس نخواهید کرد. معمولا تا 5 روز پس از انجام کاشت مژه زمان نیاز است  که التهاب پوست شما بر طرف شود و تا 3 روز اول پس از کاشت ممکن است پوسته‌های کوچکی در ناحیه انجام عمل وجود داشته باشد که نباید به هیچ عنوان آن را دستکاری کنید اما به طور  کامل انجام این عمل به مدت 2 هفته نیاز به مراقبت ویژه دارد.

چه کسانی برای پیوند مژه مناسب هستند؟

تمام کسانی که  مژه‌های کم پشت دارند برای انجام پیوند مژه مناسب هستند و این کم پشتی مژه میتواند علل مختلفی داشته باشد. علل کمپشتی مژه میتواند: مادر زادی و به صورت ژنتیکی باشد، میتواند بر اثر بالا رفتن سن باشد و در اثر سانحه  و… باشد.

مزایای پیوند مژه

تنها مزیتی که انجام عمل پیوند مژه دارد ترمیم و احیای دوباره مژه برای زیبایی بیشتر است و تمامی کسانی که به دلایل مختلف مژه‌های خود را از دست میدهند میتوانند از آن بهره ببرند.

موهای مناسب برای عمل پیوند مژه

بهترین موهایی که برای عمل پیوند مژه مناسب است همان موهای ضخیمی هستند که در پشت سر افراد قرار دارند. این موهای ضخیم پس از برداشته شدن از پشت سر به لبه پلک پیوند میشوند که معولا برای آن که نتیجه کار یکدست و طبیعی باشد در یک جلسه همه مژه‌ها کاشت میشوند. این عمل زیبایی ظرافت بسیار بالایی دارد و برای آن که ظاهری طبیعی داشته باشد زاویه و جهت انتخابی برای کاشت بسیار حائز اهمیت است .

عوامل ریزش مژه‌ها بعد از اکستنشن

اکستنشن و کاشت مژه اگرچه زیبایی را دوچندان میکند ولی در صورت مراقبت نادرست و دستکاری کردن قطعا   به ریشه مژه‌های طبیعی آسیب میرساند و استفاده مکرر و پیاپی از آن باعث ضعیف شدن مژه‌‌های  طبیعی فرد و در نهایت ریزش آنها میشود. استفاده از مواد آرایشی نا مناسب که استاندارد نیستند و از مرغوبیت بالایی نیز برخوردار نیستند میتوانند آسیب بسیار زیادی به مژه‌های شما وارد کنند و در بلند مدت موجب  ریزش آنها شوند. برخی چسب‌هایی که برای چسباندن اکستنشن استفاده میشود  از نفوذ هوا و رطوبت به فولیکول مژه جلوگیری کرده  و در نهایت باعث خشکی و ریزش مژه ها میشوند.

نمونه اکستنشن مژه والیوم چشمان سبز رنگ

فرق اکستنشن موقت و دائم مژه

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه تفاوتی بین اکستنشن موقت و دائم مژه وجود دارد؟ بزرگترین تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد نوع چسبی است که برای کاشت آنها استفاده میشود. در اکستنشن موقت از چسب روشن یا مشکی طبیعی استفاده میکنند که دوام کمتری در ماندگاری دارد و نهایتا میتواند برای 15 الی 20 روز ماندگار باشد در این روش نیز از 40 تا 60 مژه اغلب برای کاشت استفاده میشود. در روش دائمی از چسبی استفاده میشود که 4 تا 6 هفته ماندگاری دارد و میتوان از مژه‌های بیشتری بنا به سلیقه مشتری استفاده نمود.

اکستنشن به هر دو طریق خود میتواند  یک روش نیمه دائم و موقت که برای کاشت مژه باشد که در آن  تارهای مصنوعی و یا طبیعی مژه را در لابه‌لای مژه های اصلی قرار میدهند و این کار توسط متخصص اکشتنشن انجام میشود.

برای ماندگاری اکستنش مژه و پنج راهکار برای افزایش آن به مجله زییایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.

تغذیه مناسب برای تقویت مژه

داشتن یک رژیم غذایی مناسب تمامی کم بودهای بدن انسان را تامین میکند و در نتیجه رشد موهای شما به صورت منظم انجام میشود. در ادامه میخواهیم  مواد مغذی که در رشد مژه و مو برای شما تاثیر گذار است را شرح دهیم.

کراتین یکی از مواد مورد نیاز برای احسا و تقویت مو است که قطعا استفاده از موادغذایی کراتین دار در رشد و تقویت مژه‌ها نیز بسیار تاثیر گذار است. سعی کنید برای تقویت مژه و موهای خود غذاهایی که دارای پروتئین بالایی هستند  مانند پنیر، سویا، جگر، گوشت مرغ، گوشت قرمز و… را  بیشتر مصرف کنید. توجه داشته باشید از مصرف غذاهای چرب بپرهیزید زیرا غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب هستند برای رویش و تقویت مو و مژه‌ها بسیار تاثیر گذارند.

درمان‌های خانگی برای مژه

یک سری از درمانهای خانگی را میتوانید برای بلند و پرپشت شدن مژه‌هایتان انجام دهید. این روش‌ها عبارتند از استفاده از برخی   روغنهای تقویت کننده که بهترین روغن‌های تقویت کننده مژه روغن زیتون و روغن کرچک است. بهتر است آن‌ها را  شبها قبل از خواب روی مژه‌های خود بمالید و صبح‌ها چشمان خود را به خوبی با آب گرم شست و شو دهید. روزانه 1 مرتبه مژه‌های خود را به آرامیبا شانه مخصوص  شانه کنید تا شاهد رشد و بلند شدن آنها باشید. البته روش‌های خانگی میتواند در دراز مدت تاثیرات خود را نمایش دهد و نباید از آن توقع نتیجه بسیار سریع داشت.

آنچه باید در مورد فرق کاشت مژه دائم و موقت بدانید آن است که بسیاری از افراد برای زیبایی بیشتر به دنبال متدهای جدید برای خوش فرم و خوش حالت نشان دادن مژه‌های خود هستند و بسیاری دیگر به دلایل مختلفی دچار ریزش مژه شده اند اما نکته مشترک این است که همه‌ی آنها به دنبال زیبایی بیشتر هستند و میتوانند از جدید ترین روشهای کاشت مژه دائم و موقت بهرمند شوند اما توصیه ما به شما این است که اگر مژه‌های نسبتا خوبی دارید مشتوانید با مراجعه به پزشک و استفاده از روش‌های خانگی آنها را تقویت کنید یا هرزگاهی از مژه‌های مصنوعی وقت استفاده کنید اما اگر مژه‌های شما کمتر از 3 میلیمتر هستند میتوانید با مراجعه به پزشک عمل پیوند مژه را انجام دهید. اکستنشن مژه یا همان روش کاشت مژه موقت توسط متخصصین اکستنشن در اکثر مراکز زیبایی انجام میشود اما برای کاشت مژه دائم حتما باید به پزشک زیبایی مراجعه کنید. اکستنشن مژه میتواند موهای طبیعی و و یا ابریشم و … باشند اما برای کاشت دائم مژه از موهای ضخیمی که در پشت سر قرار دارند استفاده میشود. اگر در پست سرتان موهای ضخیم و مناسبی برای عمل پیوند مژه ندارید میتوانید از اکستنشن مژه استفاده کنید. اکستنشن مژه در روشهای جدید بر خلاف روشهای قدیمی که توسط چسب به پلکها میچسبیدند در روش جدید به توسط چسب مخصوص به مژهها میچسبند که هماراه با مژه‌ها بالا می آیند. چسبهای جدیدی که برای اکستنشن مژه استفاده میشوند دیگر مانند چسبهای قدیم خاصیت سرطان زایی ندارند اما بهتر است که همیشه به صور مداوم از اکستنشن مژه استفاده نکنید زیرا باعث میشود که مژه‌های طبیعی ضعیف شوند و بریزند. اگر به دنبال اکستنشن مژه هستید به یک سالن یا مرکز زیبایی معتبر مراجعه کنید و قبل از شروع کار از آنها بخواهید که نمونه کار خود را به شما نشان دهند تا از تمیز بودن کار آنها مطمون شوید. مراقبتهای بعد از کاشت موقت و کاشت دائم مژ را جدی بگیرید زیرا بافت چشم بافت بسیار حساس و آسیب پذیری است.

2 thoughts on “فرق اکستنشن موقت و دائم مژه

 1. شادي خانوم says:

  سلام خسته نباشيد
  مرسي واقعا از همه زحمتاتون و اخلاق خوبتون
  من چند سالي هست اكستنشن موقت مژه انجام ميدم ميخواستم بدونم الان اگر اكستنشن انجام ندم ميتونم بلافاصله تو همون روز منظورمه ليفت مژه انجام بدم؟؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام فداتشم
   ممنون از لطف شما
   با توجه به اینکه مدت زیادی اکستنشن مژه داشتید قطعا مزه هاتون ضعیف شده بهتره یک ماه به مژه هاتون استراحت بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193