لمینت مژه چیست و تفاوت آن با لیفت مژه

یک چشم قهوه ای با مژه های لمینیت شده

یکی از مطرح ترین رکن های زیبایی چهره افراد زیبایی چشمان آنها است. چشم و ابرو دو رکن بسیار مهم در افزایش جذابیت و زیبایی صورت افراد است که امروزه به آن توجه بیشتری نیز میشود. بسیاری از افراد دارای ابروهایی کم پشت و نازک هستند که با استفاده از روش های زیبایی امروزه میتوانند با استفاده از میکروبلیدینگ ابرو، هاشور سه بعدی ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و تاتو ابرو زیبایی و پرپرشتی را به ابروهای خود بازگردانند. برای زیباسازی چشم‌ها هم روش های بسیار متفاوتی وجود دارد که میتوان از آنها استفاده نمود. برای افزایش زیبایی چشم مژه ها تاثیر بسیار زیادی دارند. همه افراد دارای مژه های بلند، مشکی  و پر پشتی نیستند که اصلا جای نگرانی نیست و میتوانید با استفاده از مراجعه به مراکز زیبایی و انجام روش های مدرن مژه هایی بلند، مشکی  و پر پشت داشته باشید. برخی از افراد استفاده از مواد خانگی جهت پر پشتی، تغییر رنگ به مشکی و بلندی مژه استفاده میکنند که تاثیرات آن در بلند مدت مشخص میشود و ممکن است درصد رشد آن بسیار کم باشد اما خالی از لطف نیست. اما با استفاده از روش هایی چون لمینت مژه، لیفت مژه و اکستنشن مژه زیبایی دو چندان را به مژه های بازگردانید.  در این مقاله قصد داریم روش لمینت مژه را برای شما شرح داده و سپس تفاوت آن با روش لیفت مژه را برایتان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سرفصل های زیر ارائه میگردد:

کمی با لمینت مژه آشنا شوید.

در روش لمینت مژه به وسیله تکنیک هایی میتوانند مژه های شما را کلفت، پر پشت و پر رنگ تر کنند تا زیبایی چشمان شما چند برابر شود.  ممکن است برای شما این سوال پیش آید که با استفاده از چه نوع موادی این فرآیند انجام میشود؟ پاسخ شما دست ماست! برای تقویت مژه های شما در روش لمینت مژه از برخی مواد معدنی استفاده میشود تا خاصیت تقویتی نیز برای مژه های شما داشته باشد و عاری از هرگونه آسیب باشد. البته قطعا انجام هر روشی میتواند کمی عارضه داشته باشد اما روش هایی که مزایای بیشتری دارند اغلب به متقاضیان پیشنهاد میشود. بهتر است پس از پیشنهاد متخصص زیبایی خود به دنبال کسب اطلاعاتی جامع تر و دقیق تر در رابطه با کاری که میخواهید انجام دهید کسب کنید.

حال میخواهیم کمی به انجام فرآیند لمینت مژه بپردازیم. در انجام این پروسه اولین مرحله اشباع کردن کراتین موهای مژه متقاضی است. همانطور که میدانید کراتین، پروتئین مقاومی است که یکی از عناصر اصلی اجزای مو و پوست بدن انسان است. در وهله اول باعث پاکسازی و تمیز کردن مژه میشود و سپس برای تقویت مژه موثر است. سپس مژه را از هرگونه چربی و آلودگی پاک کرده و باید به صورت کامل تمیز باشد. متخصص زیبایی باید به مژه های شما سرم تغذیه مو زده که شامل یکسری عناصر مفید است. البته در این مرحله اگر بخواهید تناژ رنگی مژه‌های خود را تغییر بدهید نیز میتوانید به متخصص زیبایی بیان کرده تا تناژ رنگی را طبق سلیقه شما تغییر دهد. اگر رنگ اصلی به اندازه کافی اشباع شده باشد میتوان از رنگ طبیعی استفاده نمود. در مرحله آخر هم از کراتین استفاده میشود تا حجم و استقامت مژه تقویت شده و رنگ مژه ها تثبیت شود.

 البته لمینت مژه با ژلاتین نیز انجام میشود اما طبیعی است که ژلاتین دارای دوام و طول عمر کمتری نسبت به کراتین است. بهتر است برای انجام لمینت مژه از لمینت کراتین استفاده نمایید زیرا دارای فواید بسیار زیادی برای مژه است. با استفاده از لمینت کراتین میتوانید یک لایه متراکم هوای فشرده در برابر آسیب ها ایجاد کنید. استفاده از این مواد باعث میشود که مژه ها درخشش بیشتری پیدا کند، صاف باشد، حجم خوبی گرفته باشد، سرعت رشد مژه بیشتر شود و میزان رنگ مشکلی آن بیشتر شده باشد. محتوای لمینت کراتین پروتئین، روغن، پپتید و ویتامین مورد نیاز برای رشد و تقویت مژه است و به همین علت استفاده از آن بسیار سودمند است.

نمونه قبل و بعد از لیفت مژه آکادمی تاترو

آشنایی با مزایای لمینت مژه

طبیعی است که در هر روش نوینی که ایجاد شود مزیت و معایبی وجود دارد. لمینت مژه نیز مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه میخواهیم برخی از این مزایای آن را نام ببریم:

 • در صورتی که مژه های خود را لمینت کنید دیگر نیازی به فر مژه نیست و برای مدت زمان طولانی مژه های شما میزان فر بودن خود را حفظ میکند.
 • هدف اصلی لمینت مژه پر رنگ کردن رنگ مژه افراد و فر کردن مژه است به صورتی که دلیل استفاده از موادی معدنی این است که مژه ها به خوبی تقویت شود. 
 • روش لمینت مژه روشی کاربردی است که باعث تقویت مژه میشود و از آسیب به مژه جلوگیری میکند. اما ممکن است روش های دیگر آسیبی به مژه شما برساند.
 • با استفاده از لمینت مژه میتوانید چشمان خود را درشت تر کرده و حالت چشمان خود را بازتر کنید.
 • هنگامی که شما مژه های خود را لمینت میکنید گویی مژه شما ریمل خورده است و دیگر از استفاده از ریمل رها خواهید شد زیرا رنگ، حجم و بلندی که میخواستید را با استفاده از این روش دریافت کرده اید.
 • در صورتی که لمینت مژه انجام دهید هرگز مشکلی برای برخورد با آب ندارید و اگر با آب برخورد کنید رنگ و حالت مژه خود را از دست نخواهید داد اما دقت داشته باشید بهتر است زیاد در فعالیت های آبی و رطوبت بسیار بالا قرار نگیرید.
 • اگر طالب استفاده از لنز چشم هستید و برای شما استفاده از آن بسیار حائز اهمیت است خبر خوب برای شما این است که پس از انجام لمینت مژه نیز میتوانید از لنز استفاده کنید زیرا به چشم شما هیچگونه آسیبی وارد نمیشود و هیچ محدودیتی نخواهید داشت.
 • اگر علاقه زیادی به استفاده از ریمل و دیگر لوازم آرایشی دارید هرگز نگران نباشید زیرا هنگام استفاه از لمینت مژه میتوانید از دیگر محصولات آرایشی و ریمل به راحتی استفاده نمائید.
 • اگر عادت دارید روی صورت بخوابید دیگر نگران از بین رفتن حالت مژه خود نباشید در لمینت مژه چون از مژه طبیعی خود شما استفاده میشود هیچگونه نگرانی از بابت تغییر حالت آن نداشته باشید زیرا مژه هایی که لمینت میشوند بسیار انعطاف پذیر هستند و آسیبی نمیبینند.
 • افرادی هستند که هنگام بیداری از خواب عادت به مالیدن چشمان خود دارند، هنگامی که از لمینت مژه استفاده نمودید باید بدانید در مالیدن چشم خود هم هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت.
 • لمینت مژه نیازی به ترمیم نخواهد داشت زیرا تمام فرآیند بر روی مژه طبیعی فرد انجام میشود و دیگر نیاز نیست از مژه مصوعی استفاده نمود که به ترمیم هم نیاز باشد.
 • هنگامی که لمینت مژه میکنید هرگز احساس ناراحتی یا سنگینی بر روی مژه های خود حس نخواهید کرد و روشی بسیار سهل و سبک است.
 • میزان ماندگاری آن تقریبا بستگی به مراقبت های شما  و عوامل مختلف دیگری نیز دارد که اغلب بین 3 هفته تا 8 هفته ماندگاری دارد.
 • با استفاده از این روش مژه های خود را تحریک کرده تا دوباره احیا شوند و رشد خوبی را پیش بگیرند.
 • ·          در یکی از مراحل فرآیند کار یک سرمی بر پیازچه جوان موی مژه زده میشود که میتواند در رشد سریع آن تاثیر بسیار زیادی بگذارد.
 • خاصیت مهمی که برای شما به ارمغان می آورد محافظت در برابر آلودگی ها و عوامل خارجی است که میتوانند آسیبی به مژه و چشم شما بزنند این عوامل تهدید کننده عبارتند از: سرما، گرد و غبار و اشعه ماورا بنفش
 • در این روش دیگر هیچگونه محدودیتی برای استفاده از کرم دور چشم نیز ندارید زیرا لمینت موجب تغذیه مفید پوست اطراف چشم نیز میشود.

چه موادی در لمینت مژه استفاده میشود؟

در لمینت مژه اغلب از مواد زیر استفاده میشود:

 • سرم مخصوص لمینت مژه
 • رنگ مژه که به دلخواه مشتری انتخاب میشود
 • کراتین یا ژلاتین که تفاوت و پیشنهاد اصلی را در بخش بالا بیان کردیم

در ابتدا باید سرم مخصوص لمینت را برای سفت تر کردن مژه هایتان استفاده کنند، سپس رنگ انتخابی را که باعث میشود مژه پر رنگ تر شود و در نهایت از کراتین یا ژلاتین برای ضخیم و پر پشت تر نشان دادن مژه هایتان استفاده میشود.

لیفت و لمینیت مژه نباید در یک روز انجام شوند همراه با تصویر مژه های لمینیت شده

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه نیز یک روشی برای زیباسازی مژه های شما است که تفاوت زیادی با روش لمینت مژه ندارد و اغلب از این دو روش با یکدیگر استفاده میکنند زیرا مکمل هم هستند. دقت کنید هر دو روش هرگز نباید در یک روز انجام شود اما بهتر است آن را در فاصله زمانی کوتاهی به همراه هم انجام دهید. این روش نیز دارای خاصیت های تقویتی برای مژه دارد و میتواند حالت مژه شما را چندین برابر زیباتر کند. در فرآیند انجام این روش پس از آنکه مژه های شما را به خوبی تمیز کردند یک پوشش سیلیکونی در بالای مژه شما روی پلک قرار میدهند و مژه ها را با چسب مخصوص این کار به این پوشش سییلیکونی میچسبانند. چسبی که استفاده میشود تقریبا شباهت به چسبی دارد که برای چسباندن مژه مصنوعی استفاده خواهد شد. پس از آن تارهای مزه شما با استفاده از شانه مخصوص مژه در مکان خود قرار میگیرند و در این مرحله باید از یک محلول خاصی که خاصیت حالت دهندگی دارد استفاده شود که هیچگونه آسیب و ضرری برای مژه های شما نخواهد داشت. در واقع این محلولی که استفاده میشود برای مژه شما حکم لوسیون، نرم کننده و حالت دهنده را اجرا میکند. باید این محلول به مدت 6 الی 12 دقیقه بر روی مژه های شما باقی بماند. که این مدت زمان کاملا بستگی به مژه های شما دارد. در صورتی که حالت گیری مژه شما خوب باشد مدت زمان کمتری این محلول روی مژه شما باقی میماند اما اگر حالت گیری مژه شما کم باشد طبیعی است که این روند باید مجدد تکرار شود تا به نتیجه نهایی و دلخواه رسید. پس از آن از لوسیون فیکس برای مژه ها استفاده میشود تا مژه های شما در همان الت باقی بمانند. در واقع خاصیت این لوسیون ثابت نگهداشتن مژه در جای خود و تثبیت حالت مژه های شماست. دقت کنید پس از انجام لیفت یا لمینت مژه 24 ساعت اول زمان طلایی شماست و بسیار حائز اهمیت است پس بهتر است این مدت بسیار از مژه های خود مراقبت کنید. هرگز در این زمان طلایی از مواد آرایشی و مخصوصا ریمل استفاده نکنید و بگذارید فرآیند زیباسازی مژه تثبیت شود. هرگز مژه های خود را در معرض رطوبت و بخار بسیار زیاد قرار ندهید و اصلا شست و شو و برخورد با آ را برای 24 ساعت فراموش کنید تا روند تثبیت به صورت صحیح انجام شود و مشکلی برای شما پیش نیاید. پس از گذشت این مدت زمان دیگر نیازی به مراقبت خاصی نخواهید داشت و میتوانید جهت تثبیت و ماندگاری بالای آن از روغن هایی که برای مژه و مو هستند استفاده کنید تا ماندگاری زیبایی مژه های شما افزایش یابد. البته کسی که برای یکبار هم این دو روش را در زندگی خود انجام دهد تا مدت ها بعد اثرات زیبایی آن را از دست نخواهد داد.

نمونه قبل و بعد لمینیت مژه چشمان قهوه ای در آکادمی تاترو

تفاوت لمینت مژه با لیفت مژه

طی تحقیقاتی که انجام شده است تفاوت لیفت و لمینت مژه در نوع موادی است که برای انجام آن ها استفاده میشود. هر دو روش برای حالت دادن، فر کردن و پر رنگ تر کردن مژه ها استفاده میشود. اما در ادامه برخی دیگر از تفاوت های آن ها را شرح میدهیم

 • در استفاده از روش لمینت مژه، مژه های شما کراتینه، ویتامینه و پر رنگ تر میشود و به دلیل دوام و ماندگاری بسیار بالای آن رنگ و حالت مژه شما به صورتی میشود که گویا از ریمل به صورت دائمی استفاده کرده باشید.
 • اما در روش لیفت مژه از رنگ مژه برای شما استفاده نخواهد شد و با استفاده از کراتین مژه شما تقویت خواهد شد.
 • این دو روش نمیتواند عارضه یا مزیت خیلی زیادی نسبت به یکدیگر داشته باشد اما اگر به دنبال پر رنگ تر کردن رنگ مژه خود هستید بهتر است روش لمینت مژه که رنگ دهی به مژه را نیز دارد انتخاب کنید.
 • هر دو روش میتوانند مژه های شما را تقویت و احیا کرده و میزان رشد آن ها را سرعت بخشند.

2 thoughts on “لمینت مژه چیست و تفاوت آن با لیفت مژه

 1. sarah daemi says:

  سلام خاطره جون
  راستش من چشمام خیلی حساسه با اینکه مواد ارایشی اصل میزنم اما همیشه چشمام میشسوزه و نمیمونه ارایش رو چشمام یه بار کاشت مژه انجام دادم بیچاره شدم انقدر که چشمام اذیت شد.مژههای خودمم خیلی کوتاه و بی حالته چیکار میتونم بکنم؟
  لیفت مژه هم احتمال حساسیت داره ؟
  من خیلیییییییییی چشمام حساسه
  مرسی عزیزم از پاسخگوییت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193