قطعا زیبایی چهره و پوست انسان باید از زیبایی لباس و دیگر موارد مشابه مهمتر باشد. که البته اصلا مد برای همین است. با در نظر گرفتن این مورد که افرادی که زیبایی خوبی دارند تغییر خاصی در آنها ایجاد نخواهد شد. اغلب افراد از آرایش برای زیباسازی و زیباتر کردن صورت استفاده میکنند که البته زیباسازی با استفاده از آرایش چهره به صورت موقتی امکان پذیر است. در مجله زیبایی آکادمی تاترو میتوانید روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید. البته به همین راحتی نمیتوان زیبایی صورت را تغییر داد که این موضوع وابستگی بسیار زیاد به زندگی فردی و اجتماعی فرد دارد. اما زیبایی چهره و زیبا سازی آن در دیدگاه جهانی را نمیتوان انکار کرد. چشم و ابرو از گزینه‌های بسیار مهم در زیبایی صورت هستند که بسیاری از افراد از این زیبایی خود به اندازه کافی راضی نیستند که در این صورت باید از روش‌هایی که میتوان با استفاده از آن به ابرو و صورت زیبایی دائمی و نیمه دائمی بخشید استفاده کنند. گاهی برای زیبایی به ابروی پر پشت و کلفت نیاز است که برای افرادی که دارای ابروی کم پشت هستند یک مشکل بسیار بزرگ است. پیشنهاد ما برای داشتن ابروهای زیبا و پهن استفاده از روش لیفت ابرو است. جالب است بدانید ابروهای انسان نقش بسیار کاربردی در نمایش احساسات فرد دارد و حتی به واسطه ابروهای فرد میتوان میزان ناراحتی و خوشحالی فرد را فهمید. بدین حالت که اگر افتاده باشد قطعا شما خسته بنظر میرسید و اگر بالاتر باشد شما بشاش و پرانرژی تر بنظر میرسید. البته در این بین افرادی هستند که به صورت استثنا دارای ابروهای افتاده هستند و علت آن ژنتیکی است که این افراد شامل انعکاس احساس از ابرو نمیشوند. جالب است بدانید یک سوم  جوانی و زیبایی افراد قسمت فوقانی صورت برمیگردد به همین علت میتوانید با لیفت ابرو زیبایی ابروی خود را چند برابر کنید چرا که ابرو یکی از مولفه‌های بسیار تاثیرگذار در زیبایی انسان شناخته شده است. شاید جالب باشد که چقدر از زیبایی چهره ما در گرو این تارهای کوتاه و باریک باشد اما از گذشته تا به حال فرم و میزان موی ابرو تغییرات بسیار زیادی داشته است. تا به امروز که از دو روش لیفت ابرو و لمینت ابرو برای تقویت ابروها و فرم و حالت دادن به آن استفاده میشود. در روش لیفت ابرو تارهای ابرو تقویت شده، ابرو پر پشت‌تر نشان میدهد و رنگی مشکی و ضخیم به خود میگیرد. با استفاده از این روش ابروها را به سمت بالا حالت داده، تارهای ابرو ضخیم‌تر شده و رنگ آن مشکی‌تر میشود که در این عملیات ابروها را نیز با ویتامینه تقویت میکنند. هنگامی که از روش لیفت ابرو استفاده کنید ابروهای شما حالت هالیوودی به خود گرفته و هاشوری میشود.

ممکن است هر فردی در زندگی خود نیاز به استفاده از این روش را پیدا کند زیرا با بالا رفتن سن پیشانی انسان خاصیت ارتجاعی که دارد را از دست میدهد و در نهایت ابروها حالت افتاده به خود میگیرند. هرچه از افتادگی ابرو کاسته شود سن فرد جوان تر به نظر میرسد.

لیفت  ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟

عوامل مختلفی مانند افزایش سن، خشکی پوست انسان و جاذبه زمین وجود دارد که باعث افتادگی و شل شدن پوست صورت و مخصوصا ابرو و پوست اطراف ابرو میشود . این افتادگی قطعا حالت ابروی فرد را تغییر میدهد. هنگامی که ابرو دچار افتادگی میشود در ناحیه پیشانی به احتمال زیاد چین و چروک‌هایی نمایان میشود. افتادگی ابرو که خود معضل بزرگی است حال اگر چین و چروک ناحیه پیشانی به آن اشافه شود باعث میشود چهر شما کمی خسته، پیر و فرسوده به نظر برسد. به راحتی میتوانید این حالت چهره را دچار تغییر کنید و زیبایی خاصی به آن ببخشید. یکی از روش‌هایی که امروزه برای زیباتر کردن ابرو استفاده میشود لیفت ابرو است. افرادی که میخواهند در ناحیه فوقانی صورت خود تعادل ایجاد کنند، فرم ابروهای خود را اصلاح کنند و چشم‌های خود را درشت‌تر و زیباتر نشان دهند بهتر است از لیفت ابرو استفاده کنند زیرا با بالا رفتن ابروها حالت چشم درشت‌تر شده و بازتر بنظر میرسد.

نمونه لیفت ابرو برای یک خانم جوان

البته لیفت ابرو دو نوع متفاوت دارد یک روش به وسیله پزشک انجام میشود و جراحی لیفت ابرو نام دارد یک روش در سالن زیبایی توسط متخصص این کار انجام میشود و همان لیفت ابرو نام دارد. به هرحال برای انجام هر یک از این روش‌ها باید به متخصص آن مراجعه کنید. در روش لیفت ابرو در آرایشگاه قطعا زیبایی بیشتری که شامل خود ابروی شما شود نصیب چهره انسان میگردد به این صورت که ابروها پر پشت‌تر، ضخیم‌تر و مشکی‌تر به نظر میرسد و به سمت بالا حالت میگیرد و چشمان شما را زیباتر میکند. و جراحی لیفت ابرو بدین صورت است که عضلات ابروی شما را به بالا میکشند و تمامی چین و چروک‌های پیشانی شما از بین میرود و زیبایی خاصی به قسمت فوقانی صورت شما بخشیده میشود که در این حالت نیز ابروها به سمت بالا کشیده میشود و تغییر فرم ابرو اتفاق میافتد. طبیعی است که افراد با افزایش سن کمی افتادگی عضلانی در بخش پیشانی خود داشته باشند که آن را پیرتر و خسته‌تر نشان دهند در این صورت استفاده از هر دو روش به صورت تلفیقی بسیار موثر است. البته اگر افتادگی ابرو و پیشانی شما  بسیار شدید باشد بهتر است همراه با جراحی لیفت ابرو جراحی پلک نیز انجام شود و سپس به متخصص لیفت ابرو در سالن زیبایی مراجعه کنند تا ابروهای خود را ضمن تقویت کردن به بالا هم حالت دهند تا چشم درشتی و زیبایی خود را نشان دهد.

نمونه بالا بردن ابرو ها برای یک خانم

چه کسانی گزینه مناسبی برای لیفت ابرو هستند؟

بسیاری از افراد از مدل و حالت ابروی خود راضی نیستند و میخواهند ابروهای زیباتری داشته باشند و زمان بسیار کمتری برای آرایش خود صرف کنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید کافیست لیفت ابرو با مواد کراتین و بدون هرگونه تزریق و جراحی را امتحان کنید که بسیار کم هزینه و طبیعی است که برای تقویت و زیباسازی ابرو استفاده میشود. امروزه لیفت ابرو با موادی ارگانیک و مقوی بدون اینکه جراحی این وسط انجام شود، انجام میشود. این نوع لیفت ابرو مناسب افرادی است که ابروهایی بی حالت دارند یا ابروهای نامرتب و افتاده دارند و میخواهند حالت ابروی خود را به حالت دخترانه، مرتب و پهن بازگردانند. که در این حالت ابرو حالت پهن‌تر به خود میگیرد بدون آنکه هیچگونه رنگی یا مواد تاتویی به ابروی فرد وارد شود. در استفاده از این روش ابروهای فرد بسیار مرتب، پهن و هاشور خورده میشود. موهای ابرو به سمت بالا و ابروهایی پهن ایجاد میشود که نه تنها به ابروی فرد هیچ آسیبی نخواهد رسید بلکه میتواند جاهای خالی ابرو را با این کار پر کرده و ابرو پر پشت‌تر شود. البته این روش ابروهای فرد را بسیار تقویت میکند. البته هرچه ابروی شما بلندتر باشد در لیفت ابرو زیباتر میشود اما نه به این صورت که ابروهای کوتاه نتواند این روش را انجام دهد. حال در ادامه این مقاله میخواهیم به شرح افرادی که میتوانند گزینه مناسبی برای لیفت ابرو باشند بپردازیم. با ما همراه باشید:

 • استفاده از روش لیفت ابرو مناسب افرادی است که تارهای ابروهایشان به سمت پایین است.
 • خانم‌هایی که دارای افتادگی پلک هستند و چشم‌های درشتی دارند گزینه مناسبی برای لیفت ابرو هستند.
 • خانم‌هایی که دارای فاصله خوبی بین ابرو و چشم خود هستند گزینه مناسبی برای استفاده از روش لیفت ابرو هستند.
 • افرادی که روش تاتو را دوست ندارند و به دنبال راه‌هایی هستند که بی خطر یا کم خطر هستند کاندید مناسب لیفت ابرو هستند.
 • افرادی هستند که به دلیل مشغله‌های بسیار نمیتوانند از زمان برای آرایش کردن استفاده کنند باید با لیفت ابرو زیبایی نیمه دائمی را به حالت ابروهای خود بازگردانند.
 • برخی از خانم‌ها دارای ابروهای کم پشت هستند، ابروهایی نامرتب دارند یا ابرویی بی حالت دارند. در این صورت میتوانند به راحتی گزینه لیفت ابرو شوند.
 • برخی از افراد نیز زیبایی را در داشتن ابروهای پهن، مشکی و ضخیم میدانند که در این صورت بهتر است با لیفت ابرو این زیبایی را بدون هیچگونه جراحی و جراحت بدست آورند.
 • برخی از افراد به صورت مادرزادی دارای ابروهای کرکی بوده و ابروهایشان بهم ریخته و دارای تارهای بسیار نازک است در این صورت بهتر است از روش لیفت ابرو استفاده کنند.
 • برخی از خانم‌ها هم دارای ابروهای بسیار کمرنگ هستند و زیبایی ابروهایشان زیاد مشخص نیست که در این صورت بهتر است کاندید لیفت ابرو شوند.

لیفت ابرو در چند مرحله انجام میشود؟

لیفت ابرو دارای 6 مرحله برای انجام است که این شش مرحله عبارت است از :

 • مرحله اول:

در این مرحله ابروها  در جهت دلخواه فرد به وسیله چسب لیفت و شانه لیفت یا براش ریمل طور ثابت میشود.

 • مرحله دوم:

مواد لیفت را از ریشه ابرو تا نیمه ابرو باید مواد گذاری کرد و سپس کاور کرد. مدت زمانی که باید مکث شود برای مواد لیفت بر اساس برندی که مواد دارد متفاوت در نظر گرفته میشود.

 • مرحله سوم:

مواد یک  یا مواد لیفت را باید به صورت کامل از روی ابرو پاک کنید و سپس مواد شماره دو یا به عبارتی مواد فیکس کننده را روی تمامی ابرو بگذارید. سپس به وسیله یک نایلون ابرو را کاور کنید و حداقل 15 دقیقه مکث کنید.

 • مرحله چهارم:

پس از آنکه مواد فیکس کننده را پاک کردند باید مواد فیکس کننده رنگ ابرو را بگذارند. البته باید رنگ ابرو همانطور که طبق سلیقه مشتری است انتخاب شود و سپس حداقل 8 دقیقه مکث کنند و بعد با کاور نایلونی آن را پوشش دهند.

 • مرحله پنجم:

پس از آنکه رنگ ابرو را فیکس کردند ابرو را باید تمیز کنند به صورتی که هیچ موادی روی ابروی فرد نمانده باشد.

 • مرحله ششم:

در نهایت مواد 3 یا همان کراتین روی ابرو قرار میدهند. دقت کنید که حداقل باید 12 ساعت ابروی خود را از آب دور نگهدارید و اصلا خیس نکنید تا کراتین کاملا جذب ابرو فرد شود.

سوالات متداول درباره لیفت ابرو :

آیا لیفت ابرو به موهای ابروی طبیعی آسیب نمیزند ؟
اگر لیفت ابرو با مواد درجه یک و استاندارد انجام شود هیچ گونه آسیبی به موهای ابرو نمیرساند.
لیفت ابرو چه مدت ماندگاری دارد ؟
ماندگاری لیفت ابرو بستگی به رشد ابرو دارد اما میانگین بین 4 الی 6 هفته میباشد.
آیا موادی که برای لیفت ابرو استفاده میشوند برای پوست ضرر ندارند؟
اگر از مواد استاندارد و درجه یک استفاده شود برای پوست هیچ ضرری ندارند.

نکته‌هایی که در رابطه با لیفت ابرو باید بدانید:

 • اگر افتادگی ابرو و پیشانی شما بسیار شدید باشد بهتر است همراه با جراحی لیفت ابرو جراحی پلک نیز انجام شود و سپس به متخصص لیفت ابرو در سالن زیبایی مراجعه کنند تا ابروهای خود را ضمن تقویت کردن به بالا هم حالت دهند تا چشم درشتی و زیبایی خود را نشان دهد.
 • لیفت ابرو دو نوع متفاوت دارد یک روش به وسیله پزشک انجام میشود و جراحی لیفت ابرو نام دارد یک روش در سالن زیبایی توسط متخصص این کار انجام میشود و همان لیفت ابرو نام دارد.
 • جراحی لفیت ابرو بدین صورت است که عضلات ابروی شما را به بالا میکشند و تمامی چین و چروک‌های پیشانی شما از بین میرود و زیبایی خاصی به قسمت فوقانی صورت شما بخشیده میشود که در این حالت نیز ابروها به سمت بالا کشیده میشود و تغییر فرم ابرو اتفاق میافتد.
 • در استفاده از روش لیفت ابرو در شالن زیبایی با استفاده از مواد کراتین که باعث تقویت موی ابروی فرد میشود کار انجام میشود. ابروهای فرد بسیار مرتب، پهن و هاشور خورده میشود. موهای ابرو به سمت بالا و ابروهایی پهن ایجاد میشود که نه تنها به ابروی فرد هیچ آسیبی نخواهد رسید بلکه میتواند جاهای خالی ابرو را با این کار پر کرده و ابرو پر پشت‌تر شود.
 • عوامل مختلفی مانند افزایش سن، خشکی پوست انسان و جاذبه زمین وجود دارد که باعث افتادگی و شل شدن پوست صورت و مخصوصا ابرو و پوست اطراف ابرو میشود.