به طور کلی زیبایی یک امر اجتناب ناپذیر است و اغلب خانم‌‌ها از مواد آرایشی مختلف برای داشتن مژه‌هایی زیبا استفاده میکنند.

 خانم‌هایی که به دنبال داشتن مژه هایی زیبا هستند از انواع مختلف فر مژه و ریمل استفاده میکنند اما بسیاری از آنها باز هم از داشتن مژه های بی حالت  و بد فرم خسته میشوند با اینکه از انواع مختلف فر‌مژه و ریمل‌هایی که با بهترین مواد اولیه ساخته شده‌اند استفاده میکنند، بعد از هر بار استفاده متوجه میشوند که نتیجه دلخواهشان را نگرفته‌اند.

 تمامی خانم‌هایی که با استفاده از مواد آرایشی نتیجه دلخواهشان را بدست نمی آورند به روش‌های دیگری برای زیبایی خود رو می آورند.

لیفت مژه یکی از روش‌هایی است که برای زیبایی بیشتر صورت انجام میشود و همان طور که از اسم آن پیداست برای زیبا کردن مژه به کار میرود. تمامی خانم‌هایی که مژه هایی  بلند و پر پشت دارند برای زیباتر کردن مژه های خود آنها را فر میکنند. و برای فر کردن مژه های خود از مواد آرایشی به نام مژه فر کن و ریمل استفاده میکنند.

 فر کردن مژه در صورت باعث زیبایی دو چندان آن میشود و به همین دلیل است که تمایل خانم برای داشتن مژه های فر و پر پشت زیاد است. بسیاری از خانمها هم هستند که از مژه های پر پشت و و بلند برخوردار نیستند و نمی توانند از فرمژه استفاده کنند. مشکل این خانم‌ها با انجام لیفت مژه برطرف میشود و دیگر جای نگرانی برای آنها نخواهد ماند. زمانی که لیفت مژه انجام میشود تاثیر آن بگونه‌ای است که گویا همیشه زمان زیادی برای زیباسازی مژ]‌های خود انجام داده‌اید. با انجام لیفت مژه دیگر تمامی خانم‌هایی که از استفاده مواد آرایشی ناراضی بودند مشکلشان برطرف میشود.

لیفت مژه آکادمی تاترو

لیفت مژه مناسب چه مژه هایی است؟

لیفت مژه برای هر نوع مژه‌ای مناسب و امکان‌پذیر است و انجام آن نیاز به هیچ‌گونه آمادگی قبلی ندارد. اما اگر دوست دارید که مژه‌هایتان حسابی بلند و زیبا بشود، بد نیست قبل از لیفت از سرم تقویتی برای مژه خود استفاده کنید.

متخصصانی که کار لیفت انجام می‌دهند، قبل از شروع کار از فرد درباره عادات و سلایقش درزمینه آرایش مژه، سؤالاتی می‌کنند. مثلا اینکه آیا فرد هر روز از ریمل استفاده می‌کند؟ آرایش مژه‌های او بیشتر رو به بالا و سمت ابروها است یا دوست دارد که مژه‌ها حالت حجیم‌تری داشته باشند؟ بنا به این پاسخ‌ها است که متخصص، اندازه فر بودن مژه و ابزارهای مناسب را انتخاب می‌کند.

با شیوه انجام لیفت مژه آشنا شوید!

برای شروع مرحله بعد ابتدا نیاز است که مژه ها به خوبی تمیز شوند تا بتوان مژه‌های بالا را از یکدیگر کاملا جدا کرد.  تمیز کردن و تفکیک کردن مژه‌ها برای آن است که به یک پوشش سیلیکونی چسبانده شوند. پوشش سیلیکونی را با استفاده از چسب مخصوصی که برای چسباتدن مژه مصنوعی به کار میرود به پوست پشت چشم چسبانده میشود.

 با اتمام چسباندن‌ پوشش سیلیکونی برای آن که مژه‌ها برای حالت پذیری و شکل دادن به آنها آماده شدن از لوسیونی مخصوص برای مژه‌ها استفاده میشود. متخصصی که برای شما لیفت ‌مژه را انجام میدهد با دیدن موهای شما نسبت به ضخیم و نازک بودن موهای شما و چیزی که ‌انتظار آن را دارید انجام بشود لوسین را بر روی مژه ‌های شما قرار میدهد. معمولا کسانی که مو‌های زخیم تری دارند به مدت زمان بیشتری برای فر کردن مژه‌های خود نیز نیاز دارند. مدت زمانی که برای لوسیون در نظر گرفته میشود بین 6 تا 12 دقیقه متغییر است .

لیفت مژه

 برای تهیه این لوسیون‌های مخصوص معمولا از مواد ارگانیکی که به انعطاف پذیری  مژه‌ها کمک میکنند استفاده میشود. این مواد ارگانیک معمولا اسیدتیوگلیکولیک و رابینگ الکل هستند.

برای آن که بتوان مژه‌ها را در حالت جدید که به آنها داده شده است ثابت نمود در محله بعد از استفاده از لوسیون برای ادامه کار از یک محلول مخصوص و یک نوع روغن استفاده میشود. همراه با محلول از یک لوسیون غنی دیگر که شامل کراتین و سدیم باشد  استفاده میشود. لوسیون جدیدی که استفاده میشود در کنار مواد غنی سازنده آن از مواد دیگری مثل روغن دانه انگور ، گلیسیرین و یا آلوئورا تهیه میشوند و تمامی این ترکیبات با برگرداندن رطوبتی که مژه ها دارند  جلوگیری  از آنها در جهت خشک شدن میتوانند آنها را از ریزش جلوگیری کنند.

خدمات لیفت مژه

مدت زمان ماندگاری برای لیفت مژه

مدت زمانی که لیفت مژه میتواند دوام داشته باشد بسیار متغییر است. تغیرات این ماندگاری برای هرکس منحصر به فرد است ولی معمولا از بین 6 هفته تا 8 هفته متوالی طول عمر لیفت مژه است. همچنین با بلند شدن‌ مژ‌هایی که تازه در آمدند حالتشان با لیفت مزه بسیار متفاوت است. کسانی که لیفت مزه را انجام میدهند برای بعد از آن مشکلی برای استفاده از ریمل‌های آرایشی ندارند زیرا لیفت مژه در حقیقت همان مژه‌های خود فرد است که حالت میپذیرد.

همانطور که گفته شد برای انجام لیفت مژه نیازی به اقدامات قبلی نیست اما برای بعد از انجام لیفت مژه استحمام در 24 ساعت اول ممنوع است. علاوه بر جلوگیری از ورود رطوبت و بخار به مژه‌ها باید در 48 ساعت اولیه اسفاده از ریمل را کنار بگذارید. و هیچگونه مواد ارایشی به مژه‌های خود نزنید.

تمامی کسانی که می توانند هر روز آرایش کنند برای پر تر و ضخیم تر نشان داده شدن مژه‌های خود آنها را رنگ میکنند که این عمل به وسیله ریمل انجام خواهد شد.  کسانی که هر روز از ریمل استفاده میکنند با استفاده از لیفت مژه دیگر مژه‌های خود را با ریمل رنگ نمیکنند.

روش دیگری  برای زیبا کردن مژه ها نیز وجود دارد آن هم اکستنشن مژه که این روش بعد از انجام آن برای نگهداری به مراقبت بسیار ویژه‌ایی نیاز دارد. از مراقبت‌های ضروری برای اکستنشن مژه: دقت در شست و شوی صورت است که بسیار اهمیت دارد. برای خوابیدن باید در زاویه خاصی سر خود را قرار دهید تا به اکستنشن مژه شما آسیب نرسد. اما همانطور که گفته شد لیفت مژه دیگر این نگرانی‌های مراقبت را از بین برده است و هر هنگام که از خواب پا میشوید میتوانید صورتتان را شسته و آماده زدن ریمل شوید. تنها استفاده از روغن‌هایی که باعث نرم شدن مژه ها و تقویت آنها برای پر پشت شدن آنها است میتوانند برای شما سودمند باشد.مقاله ماندگاری اکستنشن مژه و پنج راهکار برای افزایش ماندگاری آن در مجله زیبایی آکادمی تاترو را ازدست ندهید.

اما تمامی خانم‌هایی که اکستنشن مژه را انجام داده‌اند باید بدانند که اکستنشن مژه به مراتب گرانتر از لیفت مژه است.

عوارض لیفت مژه

با مطالعاتی که در زمینه لیفت مژه صورت گرفته است باید بدانید بزرگترین عارضه‌ای که ممکن است رخ دهد، تحریک پوست یا عارضه پوستی است. هنگامی که از چسب برای انجام کار استفاده میشود در صورتی که چسب به پوست برسد ممکن است ایجاد عارضه‌های پوستی کند. دقت بسیار زیادی برای چسبکاری لازم است استفاده  از پد‌های محافظ تاثیر چندان زیادی ندارد. کسانی که سابقه حساسیت‌های پوستی را دارند ممکن است هنگام استفاده از مواد شیمیایی و لوسیون‌ها پوست شما را آسیب بزند و مورد آزارتان قرار دهد. همانطور که میداند لیفت مژه اقدامی جدید در راستای زیبایی است و به همین دلیل تنها عوارض ناشی از انجام لیفت مژه را خدمت شما بازگو کردیم.

لیفت مژه آکادمی تاترو

عوارض استفاده از محلول

طبیعی است هر فردی ممکن است یکسری حساسیت‌ها نسبت به مواد استفاده شده داشته باشد از عوارض استفاده از محلول‌ها میتوان شکنندگی بیشتر مژه‌ها را گفت. التهاب و قرمزی پوست امری است که ابتدا همه با آن سر و کار دارند. خشکی چشم و جمع شدن آب در چشم نیز مشاهده شده است اما بطور کلی حساسیت پوستی از مهمترین عوارض استفاده از محلو‌ل است. اما مشکلاتی مهمی که از پس این عوارض هستند میتوان عفونت چشم و حساسیت‌های چشمی را نامبرد. متخصصی که لیفت مژه را انجام میدهد باید به کار خود بسیار مسلط باشد تا زمانی که از محلول استفاده میکند از محلول به داخل چشم راه پیدا نکند. اگر محلول به داخل چشم راه پیدا کند علاوه بر سوزش شدید و ایجاد زخم احتمال ساییدگی و خراش قرنیه نیز وجود دارد. اگر محلولی که متخصص برای شما استفاده میکند نا مرغوب باشد احتمال اینکه مژه‌‌هایتان به صورت کلی از بین برود وجود دارد. البته کمی بعد مژههای شما دوباره سر از پوست در میاورند. برای انجام لیفت مژه توجه داشته باشید که مرکز زیبایی معتبری انتخاب کنید تا متخصصی وارد و معتبر لیفت مژه شمارا انجام دهد و احتمال آسیب دیدگی کم شود.

بزرگترین عارضه لیفت مژه عارضه پوستی است

روش‌های دیگر جایگزین لیفت مژه

لیفت مژه در نهایت پس از 8 هفته از به حالت اولیه خود بر میگردد و مجددا برای آنجام دوباره آن اقدام شود. کسانی که در همان بار اول شاهد عوارض لیفت مژه بودند و یا از عوارض آن  ترس دارند میتوانند از روشهای دیگر برای جایگزین کردن لیفت مژه انجام دهند. فر مژه میتواند گزینه بسیار خوبی برای جایگزین کردن لیفت مژه باشد . فر مژه را میتوانید  بین هر دوش گرفتن حفظ کنید و در کنار فر مژه از ریمل نیز استفاده کنید.

البته یکی از روش‌های جایگزین لیفت مژه استفاده از ریمل فرکننده است. همانطور که از اسم آن پیداست شما میتوانید با استفاده از ریمل فر کننده مژه هایی زیبا داشته باشید.  برای آن که آرایشتان مقاوم باشد میتوانید از ریمل‌های فر کننده ضد آب استفاده کنید.

چگونه عوارض لیفت مژه را کم کنیم؟

رسیدگی پیرایشی یک گزینه بسیار مناسب در جهت کم کردن عوارض لیفت مژه است. رعایت نکات بهداشتی در انجام آرایش و پاک سازی آرایش صورت و چشم و شست وشوی هر شب یکی از عوامل موثر بر کم کردن عوارض آن است. با زیاد کردن مدت زمان انجام لیفت مژه میتوانید با استراحت دادن به مژه‌ها و قوی کردن آنها عوارض ناشی را کم کنید. توجه داشته باشید همچنان انتخاب یک مرکز زیبایی معتبر با کادر معتبر از مهمترین گزینه‌های کم کردن عارض ناشی از آن است.

متخصص خوب برای انجام لیفت مژه را چگونه بشناسیم؟

یک متخصص خوب و حرفه‌ای را میتوانید از مدرک که برای انجام کار دارد شناسایی کنید. کسی که مدرک معتبری دال بر گذراندن این دوره‌های آموزشی را دارد میتواند گزینه مناسبی باشد. اما تنها مدرک معتبر کافی نیست بلکه سالن زیبایی و یا مرکز زیبایی که به آن مراجعه میکنید بسیار مهم است زیرا معمولا مراکز معتبر به دلیل انجام کار در تیراژ بالاتر از متخصصین خرفه‌ای در کادر خود استفاده میکنند. با کمی تحقیقات در مورد مرکز معتبر میتوانید متخصص معتبری نیز پیدا کنید. معمولا کسانی که کار خود را به صورت حرفه‌ای انجام میدهند قبل از شروع کار از حساسیتت‌های پوستی شما جویا میشوند و مقداری از محلول را قبل از آن که به مژه‌هایتان بزنند روی پوست دست شما امتحان میکنند تا از عدم حساسیت مطمون شوند.

لیفت مژه خاطره صفاوردی

عوامل موثر بر هزینه لیفت مژه

افرادی که از هزینه انجام لیفت مژ‌ه میپرسند باید بدانند عوامل زیادی بر هزینه لیفت مژه تاثیر میگذارد. یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت لیفت مژه همان بحث معتبر بودن مرکز و یا سالن زیبایی است که به آن مراجعه میشود. دیگر عامل بسیار مهمی که تاثیر زیادی دارد منطقه جغرافیایی است که سالن زیبایی آنجا قرار دارد زیرا هرچه این سالن‌ها و مراکز زیبایی به سمت شمال شهر نزدیک میشوند معمولا هزینه بیشتری نسبت به سالن‌های دیگری که نقاط مختلف شهر وجود دارد دریافت میکنند. دستمزد متخصصی که کار لیفت مژه را انجام میدهد نیز بسیار مهم است و معمولا متخصصینی که معروف‌تر هستند دستمزد بالاتری نسبت به سایر متخصصین دریافت میکنند. با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده به علاوه کیفیت موادی که برای انجام کار استفاده میشود قیمت انجام لیفت مژه در شهر تهران چیزی ما بین 150 هزار تومان تا 500 هزارتومان متغییر است. البته مراکزی هم هستند که مبلغی کمتر و یا مبلغی بیشتر کار را انجام دهند و تمام هزینه لیفت مژه بنا بر خدماتی است که به مشتری ارائه میشود. اگر کمی پرس و جو و تحقیق  کنید حتما مراکز معتبر با قیمت‌های مناسبی برای انجام لیفت مژه پیدا میکنید.