ماندگاری اکستنشن مژه و پنج راهکار برای افزایش ماندگاری آن

نموه قبل و بعد اکستنشن مژه

همانطور که میدانید بخش بزرگی از زیبایی به قسمت فوقانی صورت یعنی چشم و ابرو میرسد. به همین علت بانوان علاقه زیادی به آراستن و زیبایی چشم و ابروی خود دارند.زیبایی چشم میتواند با استفاده از خط چشم دائمی و اکستنشن مژه و لیفت مژه تامین شود و زیبایی ابرو نیز با استفاده از روش‌هایی چون میکروبلیدینگ ابرو، شیدینگ ابرو، هاشور ابرو، تاتو ابرو و …. انجام میشود. اما در این مقاله میخواهیم به زیبایی ناحیه مژه بپردازیم که اغلب خانم‌ها علاقه بسیار زیادی به داشتن مژه‌های بلند و پر پشت دارند. گاهی این علاقه آنقدر اعتماد به نفس و زیبایی آنها را افزایش میدهد که راضی به  انجام روش‌هایی که حتی به صورت کوتاه مدت مژه‌های آنها را بلند و پر پشت کند میشوند. اکستنشن مژه از جدیدترین تکنیک‌هایی است که میتواند زیبایی دل انگیزی به مژه‌های شما ببخشد.افرادی هستد که اکستنشن مژه را با کاشت مژه اشتباه گرفته و هر دوی این روش‌ها را یکی میدانندو تفاوت کاشت مژه و اکستنشن مژه را نادیده میگیرند.

راهکار اکستنشن مژه امروزه بسیار پر طرفدار است و مشکل کسانی که دارای مژه کم پشت هستن را حل میکند. با استفاده از روش اکستنشن مژه میتوانید مژه‌هایی پر پشت و بلند را تجربه کنید که از ضخامت کافی نیز برخوردار است. استفاده از این روش برای اغلب افراد امکان پذیر است که تقریبا حدود4 الی 6 هفته ماندگاری و دوام خواهد داشت. هنگامی که از این روش استفاده میکنید دیگر نیازی به استفاده از ریمل و فر مژه برای زیباتر کردن مژه‍‌هایتان ندارید.  میزان طول عمر و ماندگاری این روش بستگی به مراقبت‌ها، نوع متریال و جنس مژه‌ای دارد که مورد استفاده قرار میگیرد. 

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

اکستنش مژه

پنج راهکار برای افزایش ماندگاری اکستنشن مژه

راهکارهای مختلفی وجود دارد که میتواند ماندگاری اکستنشن مژه شما را بالا برده و این زیبایی را برای مدت زمان بیشتری برای شما ماندگار کند در ادامه قصد داریم برخی از این راهکارها را برای شما شرح دهیم.

·         مژه‌های خود را با روش اصولی پاکسازی کنید.

هنگامی که میخواهید مژه‌های خود را به صورت کامل تمیز کنید تا کثیف به نظر نرسند بهتر است از پاک کننده‌هایی که مخصوص اکستنشن مژه طراحی شده‌اند استفاده نمائید. پاک کننده‌های مخصوص اکستنشن مژه به صورتی تولید شده‌اند که فاقد روغن و الکل هستند و pHناحیه چشم شما را بدون ایجاد مشکلی حفظ میکنند. برای تهیه این پاک کننده‌ها که به صورت ژل یا محلول موجود میباشد، میتوانید به داروخانه مراجعه کنید.

هنگامی که اقدام به پاکسازی مژه میکنید بهتر است از یک تکه پنبه کاملا نرم استفاده کنید که کاملا آغشته به محصول است. از پنبه خشک به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا میتواند بین مژه‌ها گره انداخته یا مزه را بکشد.  در هنگام پاک کردن هرگز از مالش دادن پنبه بر روی اکستنشن خود بپرهیزیدو فقط پلک خود را به آرامی با پنبه آغشته  به محلول پاک کنید. البته بهترین گزینه برای تمیز کردن مژه استفاده ز برس مخصوص است.

·         از آرایش کردن غلیظ چشم به شدت بپرهیزید.

دلیلی استفاده از اکستنش مژه این است که دیگر نیازی به صرف زمان و هزینه برای آرایش کردن مژه و چشم خود نداشته باشید و همیشه آراسته و زیبا باشید. پس طبیعی است دیگر نیاز به استفاده از ریمل و حتی خط چشم نخواهید داشت زیرا مژه‌های بلندف پر پشت و ضخیم جایگزین خوبی برای ریمل و خط چشم هستند. اما افرادی هستند که علاقه به استفاده از ریمل و خط چشم دارند که باید دقت کنند که هرگز از ریمل و خط چشم‌هایی که دارای کیفیت خوبی نیستند و ضد آب هستند استفاده نکنند زیرا آسیب جدی به اکستنشن زده و عمر آن را کاهش میدهد. البته ریمل‌های مخصوص اکستنشن وجود دارد که میتوانید آن ها را استفاده کنید و هنگام استفاده فقط نوک مژه‌های خود را ریمل بزنید. ممکن است در ابتدا کمی استفاده از لوازم ارایشی که ضد آب هستند برای شما مشکل باشد اما ارزش خراب کردن و کاهش طول عمر اکستنشن شما را هم ندارد. دلیلی استفاده نکردن از لوازم آرایش ضد آب این است که برای از بین بردن آن باید از پاک کننده روغنی استفاده نمود و با مالش بسیار و شدید آن را از بین برد که این کار برای اکستنشن شما بسیار ضرر دارد.

افراد دیگری نیز هستند که علاقه زیادی به استفاده از سایه دارند اما باید در استفاده از سایه دقت لازم را داشته باشید و اجازه ندهید پودر سایه به زیر اکستنشن زیخته شود که باعث ایجاد ظاهری کثیف و بهم ریخته میشود.

·         ناحیه مژه‌های خود را از هرگونه رطوبت زیاد به دور نگه دارید.

طبیعی است که شستن صورت در طول روز برای ماندگاری و دوام اکستنشن بر روی مژه‌های شما ضرری ندارد اما در صورتی که این رطوبت برای مدت زمان طولانی بر روی ناحیه مژه باقی بماند مانند زمان‌هایی که به استخر و سونا میروید طبیعتا دوام اکستنشن را کاهش میدهد. یکی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که باید در 48 ساعت اول پس از اکتنسنش رعایت کنید قرار نگرفتن در معرض بخار و آب است زیرا چسب مژه به صورت معمول 24 الی 48 ساعت زمان میبرد تا کاملا خشک شود.

·         هرگز در طول این دوران بر روی شکم و صورت خود نخوابید و از مالش دادن چشم و مزه به شدت بپرهیزید.

افرادی هستند که عادت به خوابیدن بر روی شکم و صورت خود را دارند و صورت را کاملا روی بالش قرار میدهند این دسته از افراد قطعا دوام بسیار کمی برای اکستنشن خود تجربه خواهند کرد. یکی از مهم‌ترین مراقبت‌ها از مژه این است که به صورتی بخوابید که صورت شما رو به بالا باشد یا اصطلاحا به کمر بخوابید به این علت که خوابیدن بر روی شکم و صورت باعث میشود که حالت و فرم مژه‌ها به شدت تغییر کرده و گاهی منجر به کنده شدن آن میشود. طبیعی است گاهی در هنگام خواب بر روی صورت بخوابید که در این صورت بهتر است با انجام این کار یک روبالشتی ابریشمی تهیه کنید تا در این زمان آسیب بسیار کمی به مژه‌های شما برسد و دوام اکستنشن مژه شما کوتاه نشود.

برخی دیگر از افراد عادت دارند پس از بیدار شدن چشم‌های خود را میمالند یا هنگامی که به شدت خواب آلود هستند چشم هایشان را میمالند که این کار برای مزه به شدت خطرناک است و ممکن است آسیب جدی به مژه و چشم شما برساند. با مالیدن چشم شما ماندگاری اکستنشن مژه را کاهش داده، آلودگی‌های محیطی را به درون چشم منتقل کرده و در اطراف چشم خود چین و چروک ایجاد میکنید. طبیعی است که در طول روز دچار خارش در ناحیه اطراف چشم شوید که بهتر است به آرامی با نوک انگشت خود آن را بخارانید و اصلا نیازی به مالیدن کل چشم برای رفع خارش یک بخش کوچک نیست. هرگونه دستکاری مژه باعث میشود اکستنشن از چشم شما کنده شود اگر قصد جدا سازی آن را دارید بهتر است به یک متخصص زیبایی جهت ریموو مژه مراجعه کنید و هرگز با دست اکستنشن را از روی مژه‌های خود نکنید. در صورتی که مزه‌های خود را دستکاری کنید طبیعتا ریشه مژه‌های طبیعی شما نیز دچار آُیب شده و ممکن است ریزش مژه داشته باشید. افرادی که مژه خود را دستکاری میکنند و در راستای این عمل ریزش مزه میگیرند اصولا ریزش مژه خود را گردن اکستنشن انداخته و نمیدانند مژه نیز مانند موی سر در صورتی که زیاد به آن دست بزنید طبیعتا دچار ریزش میشود و ممکن است جای خالی آن دیگر پر نشود.

اکستنش مژه

مراحل انجام اکستنشن مژه

پس از آنکه مرکز زیبایی خود را اناخاب کردید و وقت مشخصی را تعیین کردید باید نوع مزه مورد استفاده را برای متخصص زیبایی خود شرح دهید. در روز انجام کار بهتر است استحمام کنید تا دیگر نیاز نباشد برای حداقل دو روز به حمام بروید و اجازه دهید چسب مژه به صورت کامل خشک شود تا ماندگاری بالای خود را به خوبی حفظ کند.

 • در مرحله اول ابتدا فرد متقاضی باید دراز کشیده و تا پایان کار چشم‌های خود را باز نکند.
 • متخصص زیبایی باید چشم‌های فرد متقاضی را از هرگونه آرایش به صورت کامل پاک کرده و زیر مژه‌های او یک پارچه تمیز قرار دهد.
 • به کمک پنس نوک مژه‌های اکستنشن را به چسب مخصوص آغشته کنید. ضمنا ابتدا از بخش خارجی چشم آغاز کنید و مزه‌هایی که سایز بلندتری دارند را در انتهای چشم به صورت کاملا متراکم قرار دهید.
 • این روند را تا رسیدن به بخش داخلی چشم ادامه دهید و مژ]‍های آغشته به چسب را به مژه‌های طبیعی فرد بچسبانید.
 • پس از آنکه مراحل انجام کار به اتمام رسید با شانه مخصوص مژه‌ها را شانه کرده و با استفاده از یک لوسیون پاک کننده آرایشی پلک و مژه متقاضی را کاملا تمیز کرده و چسب‌های اضافه را از مژه او جداسازی کنید.
 • میزان رشد این مژه‌ها بستگی به میزان رشد مژه‌های خود شما دارد و زمان ترمیم اصولا بین 4 تا 6 هفته است.
 • تقریبا 48 ساعت پس از انجام کار برای معاینه مزه‌ها به متخصص زیبایی خود مراجعه کنید و از هرگونه دست کاری در این ناحیه بپرهیزید.
 • ·         .بعد از 48 ساعت میتوانید استحمام کنید که باید در هنگام استحمام زیر فشار مستقیم دوش قرار نگیرید و هنگامی که دوش میگیرید کمی سر خود را به سمت بالا بگیرید تا آب با فشار زیاد به مژه شما کوبیده نشود و آسیب نرساند.

انواع اکستنشن مژه

همانطور که میدانید به کاشت موقت مژه اکستنشن مژه میگویند که به سه روش مختلف انجام میشود و قصد داریم در ادامه آنها را کمی شرح دهیم:

 • روش کلاسیک یا تار به تار: این نوع اکستنشن به صورت کم حجم بین مژه‌ها کاشت میشود بدین صورت که به ازای هر مژه یک مژه روی آن یا کنار آن میتواند کاشت شود. اما مژه‌هایی که در این روش استفاده میشود بسیار ضخیم است.
 • روش والیوم یا سه بعدی: هنگام استفاده از این روش حجم و میزان مژه‌هایی که روی مژه یا کنار آن کاشت میشود بیشتر از روش قبلی است. در این روش میتوان 2 تا 15 تار بر روی یک مژه کاشت کرد. ضخامت مژه در این روش از روش قبلی کمتر است.
 • روش مگا والیوم: از این روش برای افرادی که دوست دارند مژه‌های بسیار پر پشت و مشکی داشته باشند مناسب است. در کنار یا روی هر مژه میتوان از 7 تا 12 تار مژه ابریمشی استفاده نمود.

مقاله فرق اکستنشن موقت و دائم مژه در مجله زیبایی آکادمی تاترو را ازدست ندهید.

در ویدیو زیر نمونه ای از اکستنشن مژه والیوم در آکادمی تاترو را مشاهده میکنید.

نکاتی که باید در رابطه با افزایش ماندگاری اکستنشن مژه بدانید:

یکی از راه‌هایی که میتوانید زیبایی چشمان خود را دو چندان کنید استفاده از اکستنشن مژه‌ است. این روش تقریبا موقت است و بین 4 الی 6 هفته میتواند روی مژه شما باقی بماند و بعد از آن نیاز به ترمیم دارد. در صورتی که مراقبت‌های کافی را از مژه خود داشته باشید قطعا میتوانید ماندگاری آن را بالا برده و دیرتر به مرکز زیبایی خود برای ترمیم مراجعه کنید. البته ماندگاری مفید است که از آسیب به مژه اصلی شما به دور باشد و برای چشم شما مشکلی ایجاد نکند. اگر میخواهید تا آخرین روز که به ترمیم برسد مژه‌های شما به صورت فر و حالت دار باشد بهتر است با استفاده از شانه مخصوص روزانه مژه خود را شانه بزنید تا حالت خود را مانند روز اول حفظ کند.  

عواملی که میتواند ماندگاری این روش را افزایش دهد عبارت است از: دست کاری نکردن مژه‌ها، عدم استفاده از لوازم آرایشی ضد آب، عدم قرار گرفتن به مدت طولانی در رطوبت و بخار، عدم خوابیدن بر روی صورت و عدم استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی روغنی و چرب

سوالات متداول درباره اکستنشن مژه :

آیا میتوان روی اکستنشن مژه ریمل زد ؟
به هیچ عنوان نباید روی اکستنشن مژه ریمل زد.
مدل های مختلف اکستنش مژه چیست؟
مدل های اکستنشن مژه شامل :کلاسیک – والیوم – مگاوالیوم – کیم کارداشیان میباشد.
اکستنشن مژه موقت هست یا دائم است؟
اکستنشن مژه بعد از 3 هفته شروع به ریزش میکند و باید اکستنشن ترمیم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193