مقایسه میکروپیگمنتیشن لب و شیدینگ لب

مقایسه میکروپیگمنتیشن لب و شیدینگ لب

قطعا همه افراد تمایل دارند روز به روز به زیبایی خود بیافزایند  و این میل به زیبایی در ذات همه افراد وجود دارد. یکی از مواردی که بانوان در زیبایی خود به دنبال آن هستند زیباتر کردن لب‌هایشان است. لب‌ها یکی از لطیف‌ترین اجزای صورت هستند که باید از آن‌ها به خوبی مراقبت‌های لازم را انجام دهیم. قطعا داشتن لب‌هایی بی نقص، زیبا و قرینه میتواند بر جذابیت چهره شما بیافزاید. اغلب افراد امروزه دارای زمان کمتری برای انجام آرایش هستند اما علاقه دارند در هر لحظه و هر جا زیبایی خود را حفظ کنند و آراسته باشند. به همین علت امروزه از روش‌های بسیار زیادی در بخش تاتو لب استفاده میشود که زیبایی دائمی و نیمه دائمی را به لب‌های شما بببخشد. البته روش‌های نوینی که در آرایش لب استفاده میشود نیمه دائمی است زیرا پس از مدتی این آرایش از بین رفته و جای خود را به لب‌های طبیعی شما میدهد. البته جالب است بدانید لب‌های صورتی، نرم و زیبا نمادی از سلامتی شما است به این علت که اگرخشکی شدید در بدن شما وجود داشته باشد لب‌های شما دچار خشک شدگی شدید شده باشد دچار ترک خوردگی میشود و ممکن است کمی خون ریزی در لب‌های شما به وجود آید. برخی از افرادی که در زیر نور و تابش شدید آفتاب قرار میگیرند لب‌هایشان دچار واکنش آلرژیک میشود و تیره میشود. مواد آرایشی نا مرغوب نیز ایجاد مشکل در لب‌های شما را تشدید میکند. مشکلات هورمونی نیز معمولا تاثیر بدی بر زیبایی لب‌های شما دارد.

برای زیباتر کردن لب‌هایتان ابتدا باید یک چکاپ پزشکی انجام دهید تا در صورت وجود مشکل آن را حل کنید و سپس اقدام به انجام آرایش نیمه دائمی لب نمائید. روش‌های بسیار مختلفی وجود دارد که به مرور زمان روندهای بهبود یافته و کم تهاجمی تر میشوند. دو تا از روش‌هایی که بسیار پر طرفدار بوده و از محبوبیت خاصی برخوردار هستند روش میکروپیگمنتیشن لب و شیدینگ لب است که قصد داریم در این بخش این دو روش را با یکدیگر مقایسه نموده و به طور کامل برای شما شرح میدهیم. با آکادمی تاترو همراه باشید.

در مجله زیبایی آکادمی تاترو مقاله آشنایی با تکنیک های دائمی آرایش لب را ازدست ندهید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

با روش میکروپیگمنتیش لب آشنا شوید.

یکی از مدرن ترین تکنیک‌هایی که در آرایش نیمه دائمی لب استفاده میشود روش میکروپیگمنتیشن لب است. با استفاده از این روش میتوانید لب‌های خود را حجیم کرده و قرینه سازی در لب‌های خود را طراحی و حفظ کنید.اغلب فرآیند رنگ پذیری در لب به صورتی انجام میشود که لایه‌های پوستی لب رنگدانه را جذب میکنند. هیچگونه عارضه‌ای برای انجام این روش وجود ندارد و ماندگاری آن تقریبا نسبت به دیگر روش‌ها ماندگارتر است. برخی از افراد هستند که دچار بیماری آلوپسی هستند و میتوانند با استفاده از این روش اعتماد به نفس خوبی گرفته و زیبایی را به لب‌های خود برگردانند. و روش بسیار مناسبی برای اصلاح فرم لب و اصلاح رنگ لب میباشد.

دقت داشته باشید که پیش از انجام این روش طرح لب‌های خود  و رنگ انتخابی را با دقت بررسی کنید و طرح نهایی را تایید کنید زیرا اگر پس از پایان کار از رنگ و طرح انتخابی راضی نباشید متاسفانه برای پاک کردن آن به چند جلسه لیزر نیاز خواهید داشت و باز هم به صورت کامل این رنگ و طرح پاک نخواهد شد.

عوامل بسیار زیادی هستند که تاثیر کاملا مستقیم بر میکروپیگمنتیشن لب دارند و این عوامل عبارتند از:

 • میزان دقتی که پیگمنتر شما در انجام این روش رعایت میکند تاثیر مستقیمی بر زیبایی و ماندگاری آن دارد.
 • کیفیت رنگی که برای  میکروپیگمنتیشن لب استفاده میشود تاثیر بسیار زیادی بر ماندگاری آن دارد.
 • میزان مهارت، سابقه و تجربه پیگمنتر میتواند بر زیبایی طراحی لب، قرینه سازی و ماندگاری تاثیر بسیار زیادی بگذارد.
 • و مهم ترین عاملی که در زیبایی لب‌ها حائز اهمیت است میزان زاویه دستی است که پیگمنتر میتواند داشته باشد.
نمونه میکروپیگمنتیشن لب برای اصلاح فرم لب و رنگ لب

روند انجام میکروپیگمنتیشن لب چگونه است؟

ابتدا باید به مرکز زیبایی مراجعه کنید که دارای گواهینامه‌های معتبر باشد و روند بهداشتی را به بهترین نحو ممکن اجرا کند. پس از انتخاب رنگ مورد نظر و طرح انتخابی بر روی صندلی مخصوص باید قرار بگیرید. پیگمنتر شما برای جلوگیری از پخش شدن هرگونه میکروب و آلودگی از دستکش یکبار مصرف استفاده میکند. پس از آن اقدام به بی حسی موضعی ناحیه لب‌های شما میکنند. دقت داشته باشید در انتخاب رنگ برای تاتو لب رنگ‌هایی که روشن هستند ماندگاری پایینی دارند و پس از دوران بهبودی نیز کمرنگ‌تر میشوند اما رنگ‌هایی که که تیره تر هستند و تناژ قهوه ای دارند قطعا ماندگاری بالاتری دارند و پس از گذشت دوره بهبودی قطعا رنگ بهتری نسبت به رنگ‌های روشن خواهند داشت.

پس از آنکه لبهای شما بی حس شد باید پیگمنتر کار طراحی را از بخش میانی لب‌های شما آغاز کند منظور از بخش میانی لب دقیقا بخشی است که لب حالت هفتی به خود میگیرد. از بخش میانی به سمت بیرون دو طرف لب به آرامی باید خطوط طراحی شود و رنگدانه زیر پوست لب تزریق شود. البته عمقی که رنگدانه تزریق میشود مشخص است و نباید خیلی عمیق تزریق صورت گیرد. تمام لب طراحی میشود تا کاملا طراحی به پایان برسد و کار میکروپیگمنتیشن لب به پایان برسد. علاوه بر عواملی که در ماندگاری و بهبودی این روش تاثیر دارد برخی مراقبت‌های لازم نیز پیش و پس از انجام این روند نیاز است.  

یکی از عواملی که حین انجام کار تاثیر گذار است میزان سرعت عمل پیگمنتر در انجام آن است هرچه دقت پیگمنتر در کاشت رنگ بیشتر باشد قطعا متقاصیان نتایج بهتری نیز دریافت خواهند کرد. و البته پیگمنترهایی که در کمال آرامش با دقت رنگد انه‌ها را به زیر لب تزریق میکنند نتیجه کار آن‌ها با کیفیت‌تر خواهد بود و دیگر نیازی به ترمیم و طراحی مجدد لب نخواهند داشت. تقریبا 40 دقیقه تا 60 دقیقه زمان نیاز است تا روند میکروپیگمنتیشن  به صورت کامل انجام شود. معمولا رنگ لب پس از انجام این روند بسیار پر رنگ است و نیاز است 3 الی 7 روز بگذرد تا 30 الی 40 درصد از رنگ لب ریزش کند و رنگ لب به رنگی که انتخاب کرده‌اید باز گردد.

برخی از افراد طرافداران پر و پا قرص این روش هستند زیرا میتوانند پس از انجام آن به راحتی به منزل رفته و به زندگی و روال عادی خود برگردند. ضمنا این روش دارای درد بسیار کمی است زیرا لب‌های شما بی حس میشود و درد بسیار کمی را حین کار حس خواهید کرد. اینکه بگوئیم در آرایش‌های دائمی لب دردی را حس نخواهید کرد اشتباه است زیرا لب دارای عصب‌های بسیار زیادی هست و این اعصاب حتی در صورت بی حسی نیز کمی درد خواهند داشت.

همه افراد نمیتوانند گزینه خوبی برای انجام این روش باشند به همین علت بهتر است ابتدا با پیگمنتر خود مشورت کنید تا روش مناسب برای شما را ارائه دهد. برای مثال افرادی برای انجام این روش مناسب هستند که نسبت به استفاده از برخی از لوازم آرایشی دچار حساسیت و آلرژی هستند و نمیتوانند از لوازم آرایشی استفاده کنند، افرادی که علاقه دارند لب‌هایشان بدون نقص شود و فرم زیبایی به خود بگیرد، افرادی که دارای لب‌های شکری هستند و از فرم لب خود اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند میتوانند به این روش به چشم روش درمانی زیبایی نگاه کنند و اعتماد به نفس خود را با انجام آن بدست آورند و افرادی که دارای  مشکل های فیزیکی هستند مانند آرتروز امکان و توانایی انجام آرایش لب‌های خود را ندارند و بهتر است برای صورت خود از آرایش دائمی و نیمه دائمی استفاده کنند تا همیشه آراستگی ظاهری خود را حفظ کرده باشند.

مقاله میکروپیگمنتیشن لب چه تفاوتی با تاتو لب دارد در مجله زیبایی آکادمی تاترو را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

با روش شیدینگ لب آشنا شوید.

روش شیدینگ لب روشی مدرن و مکمل است که برای زیباسازی نیمه دائمی لب انجام میشود معمولا از این روش با نام سایه گذاری لب نیز یاد میشود. شیدینگ لب به صورتی است که پس از انجام آن دیگر نیازی به کشیدن خط لب به صورت روزانه نخواهید داشت و همیشه آراسته هستید. شیدینگ لب کمک میکند از صرف هزینه‌های بسیار جلوگیری کنید و در طولانی مدت آرایش موقتی خود را حفظ کرده باشید. برای اغلب افراد با پوست‌های مختلف این روش مناسب است ولی افرادی که دارای پوست چرب هستند ماندگاری کمتری در این روش را تجربه خواهند کرد. ماندگاری در این روش نیز به عوامل خاصی بستگی دارد مانند کیفیت رنگی که مورد استفاده قرار میگیرد، مهارت پیگمنتر در انجام کار و نوع پوست افراد. دقت داشته باشید رنگی که استفاده میکنید تاریخ مصرف گذشته نباشد و از پیگمنتر بخواهید ترکیب رنگ را جلوی چشم خودتان انجام دهد تا هم از برند رنگ و هم از تاریخ رنگ مطمئن شوید. هزگر گول قیمت پایین برای این فرآیند را نداشته باشید زیرا ممکن است از رنگ‌های نامرغوب یا تاریخ گذشته استفاده کنند که عواقب جبران ناپذیری برای شما همراه داشته باشد.

نمونه آرایش دائمی لب و وجود درد در هنگام انجام کار

روند انجام شیدینگ لب چگونه است؟

یکی از انواع محبوب ترین آرایش های نیمه دائمی برای لب استفاده از روش شیدینگ لب است که به صورت موقت میتواند زیبایی بسیار زیادی به لب‌های شما ببخشد. در روش شیدینگ لب جوهر رنگی و رنگدانه‌ها باید با استفاده از سوزن مکانیکی وارد پوست لب شوند و رنگ لب شما را بهبود بخشند. فقط باید دقت شود در عمق مشخصی از لب این رنگدانه‌ها تزریق شود زیرا قرار است در طولانی مدت آن را داشته باشید و ماندگاری آن نیز به عمق تزریق رنگ لب وابسته است.

هنگامی که میخواهند از این روش استفاده کنند از دستگاه‌هایی که دستی و مکانیکی هستند کمک میگیرند و رنگ مورد استفاده در این روش کاملا بی ضرر و استاندارد است. البته گاهی برخی از پیگمنترها از دستگاه برقی نیز برای انجام آن استفاده میکنند. روند انجام آن بدین صورت است که به صورت مکرر در نقطه‌های مختلف از لب نقطه‌هایی ایجاد میکنند که لب حالت پودری و مخملی به خود میگیرد. با استفاده از مداد میکروبلیدینگ میتوان این نقاط مورد نیاز را بر روی لب ایجاد کرد. سوزن هایی که در این روش استفاده می‌گردد باید یکبار مصرف باشد و استریل شده باشند تا مشکل عفونتی برای شما ایجاد نشود. در انجام این روند هنگام ایجاد نقطه سوزن زیر پوست شما میچرخد تا رنگ را تزریق کرده  و حالت مخملی به لب های شما ببخشد.

سوزنی که در شیدینگ استفاده میشود دارای تیغه هایی گرد شکل است که به صورت کاملا منظم در کنار هم قرار گرفته اند و ضربه‌های آرامی به لب شما وارد میکند تا سایه روی لب شما ایجاد شود. البته دقت کنید که این نقاط به صورت کاملا پیوسته به یکدیگر باید زده شود تا حالت مخملی به خود بگیرد. هرچه به بیرون لب نزدیک میشوید رنگ شیدینگ لب پر رنگ تر میشود و هر چه به داخل لب نزدیک تر میشوید رنگ کمرنگ تر میشود.

میکروپیگمنتیشن لب و شدینگ لب نیاز افراد به استفاده از خط لب راحذف میکنند

مقایسه میکروپیگمنتیشن لب با شیدینگ لب

هر دوی این روش‌ها به دنبال ایجاد آرایش نیمه دائمی هستند و تقریبا مراقبت‌هایی که پیش  و پس از انجام آن‌ها نیاز است یکسان است. هر دوی این روش ها برای ماندگاری به عواملی چون نوع پوست شما، رنگ مورد استفاده، مهارت پیگمنتر و مراقبت های پیش و پس از آن بستگی دارد. در روش شیدینگ لب پیگمنتر به دنبال ایجاد نقاطی مکرر و پیوسته به هم است تا به صورت مخلمی به لب‌های شما رنگ ببخشد اما در روش میکروپیگمنتیشن لب پیگمنتر به دنبال آن است که تمام لب را به صورت کامل یکسدت رنگ کند و از بخش هفتی یا بخش میانی لب آغاز به کار میکند تا تمام لب را به صورت کامل رنگ کند. در روش شیدینگ لب رنگ کردن لب به صورت است که هر چه از داخل لب به خارج لب میروید رنگ پر رنگ تر شده و نقاط نزدیک بهم تر زده شده است و بخش داخلی لب حالت سایه به خود گرفته است. هر دوی این روش ها نیاز افراد به استفاده از خط لب را برای مدت زمان بسیار زیادی حذف میکنند و پس از انجام به مدت 7 روز بعد حدود 40 درصد تقریبا کمرنگ تر از روز اول میشوند. بهتر است در رنگی که برای شما استفاده میشود قرمز پر رنگ یا قهوه ای کمی ریخته شود تا ماندگاری رنگ برای لب شما افزایش یابد و رنگ های روشن قطعا ماندگاری کمتری نسبت به دیگر رنگ ها دارند.

مقاله همه نکاتی که درباره تاتو خط لب باید بدانید را ازدست ندهید.

2 thoughts on “مقایسه میکروپیگمنتیشن لب و شیدینگ لب

 1. ناشناس says:

  سلام
  وققتتون به خیر
  من کار میکروپیگمنتشن لب انجام دادم ولی هیچ اثی ازش نیست با اینکه ۳ بار اینکار و تکرار کردم
  مشکل از جنس پوست من بوده یا پیگمنتر؟؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام گلم
   صد در صد از پیگمنتر به دلیل اینک با تکنیک های جدید رنگ نگرفتن غیرممکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193