مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف

مناسب ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف

ابرو یک عضو بسیار مهم در صورت است که زیبایی هر فردی میتواند در گرو زیبایی ابروهای او باشد. صورتی را بدون ابرو تصور کنید که چقدر میتواند دگرگون باشد در نتیجه داشتن ابروهای مرتب و تمیز در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است و همینطور  فرم صورت و نوع مدل ابرو نیز در گرو هماهنگی با یکدیگر هستند یعنی هر نوع مدل ابرو مختص به یک فرم خاص از صورت است. آرایش ابرو در هرزمان میتواند طبق سلیقه افراد و مدل‌های موجود در جامعه متفاوت باشد. اگر ابروها را به دو دسته کلی یعنی 1 دسته ابروی پهن و 1 دسته ابروی نازک تقسیم کنیم معمولا ابروهای پهن به دلیل آنکه چهره را جوانتر و دخترانه‌تر نمایان میکند مناسب دخترها و خانم‌های جوان است اما ابروهای نازک مانند ابروهای پهن نیستند به همین دلیل برای خانم‌های با سن بالاتر ابروهای نازک مناسب است. به طور کلی ابروهایی چهره را زمانی زیباتر میکند که با یکدیگر قرینه باشند و اندازه ضخامت آنها با هم برابر باشد.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

انواع مدل  ابرو

ابروهای هر فرد میتواند دارای مدل مختلفی باشد که در ادامه قصد داریم انواع مدل ابرو را شرح دهیم:

 1. ابروی گرد

ابرویی که برای صورتهای زاویه دار مناسب است همین ابروهای گرد هستند که به شکل منحنی و بدون زاویه نشان داده میشوند.

 •  ابرو با زاویه کم

ابروهای با زاویه کم همانطور که از اسم آنها میتوان متوجه شد زاویه تیزی ندارند  بدین یعنی که دارای منحنی‌های نرم و نازک هستند و آنها اغلب  برای صورتهای منحنی و صورتهای گرد استفاده میشوند.

 •  ابرو با زاویه تیز

ابروهای باز با زاویه تیز برای صورتهایی که کوچک و دارای ارتفاع کمی هستند  بسیار مناسب است تا زاویه تیز این ابرو به طور کامل نمایان میشود.

 • ابرو ابرظی منحنی یا s

مدل ابروی ابرظی یا s برای تمامی صورتها مناسب است اما بیشتر برای صورتهای لوزی شکل مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل از ابروها به صورت منحنی هستند و زاویه تیز دارند که تقریبا به شکل حرف s  هستند.

 • ابروی تخت

ابروهای تخت برای صورتهای کشیده و دراز مناسب است زیرا این مدل ابرو بدون هیچ منحنی و بدون هیچ زاویه‌ای صاف بوده و میتواند صورت کشیده و دراز را کمی کوتاه تر نمایان کند.

مدل ابروهای پهن

ابروهای پرپشت، پهن و خوش فرم در این روزها طرفداران بسیاری زیادی دارند و فقط برای آنکه آراسته‌تر و متفاوت تر از همیشه باشید کافی است که مدل ابروی خود را به درستی انتخاب کنید و آراستگی چهره خود را تضمین کنید. برای آنکه بتوانید بهترین مدل ابرو را برای خودتان انتخاب کنید میتوانید قبل از انجام هرگونه تغییری  که میخواهید بر روی ابروهایتان انجام دهید ابتدا تصویر مدل ابروهایی که میخواهید  بر روی صورت خود بکشید را ببینید پس از آن که از نتیجه آن راضی بودید به اصلاح ابرو بپردازید. نکته دیگری که در زیبایی ابرو و چهره تاثیر گذار است متناسب بودن رنگ ابرو با رنگ موهای سر متقاضی است.

ابروهای پهن و صاف

افرادی که صورتهای کشیده دارند باید از ساده‌ترین مدل ابرو یعنی ابروهای صاف و پهن استفاده کنند این مدل از ابروها  به شکل یک خط صاف و پرپشت است و اگر ابرو را به سه قسمت تقسیم کنیم بدن صورت میشود که  قسمتی از ابرو که ضخیم است باید از پل بینی آغاز شود، درمیانه چشم ابرو دارای قوس شود  و تا گوشه چشم بخش نازک ابرو ادامه داشته باشد. برای داشتن این مدل از ابروهای پهن باید از لب تیغه بالای بینی ابروها شروع شوند و تا گوشه چشم ادامه پیدا کنند و فاصله بین دو چشم از هم و قاصله ابروها از هر چشم و استخوان زیر ابرو بسیار مهم است. در مدل ابروهای پهن و صاف قوس ابرو باید کمی نازکتر از سایر نقاط ابرو باشد. انتخاب ابروهای کوتاه و یا ابروهای بلند در این مدل از ابرو باید به خصوصیات صورت و سلیقه شخصی دقت بسیاری داشته باشد در صورتی که  فرم صورت خود را به درستی تشخیص دهید میتوانید انتخاب درستی داشته باشید. در این مدل از ابرو برای آنکه بتوانید بلند بودن و کوتاه بودن مدل ابرو را انتخاب کنید به حالت چشمان خود توجه کنید به طور مثال ابروهای پهن و بلند برای چشمان ریز مناسب است و ابروهای کوتاه و پهن برای چشمان رو به پایین، چشمان دور از هم و کسانی که پشت چشم بلندی دارند مناسب است. توجه کنید مدل ابرو به صورتی باشد قانون هرچه چشمها درشت‌تر نمایان شوند چهره نیز جوانتر نمایان میشود را رعایت کند..

مدل ابروی اسپرت و پهن

ابروهای پهن و اسپرت به دلیل آن که چهره را از همیشه جوان تر نمایان میکند در میان بانوان محبوبیت بسیار زیادی دارد. کسانی که صورت گردی دارند با استفاده از ابروهای پهن و اسپرت میتوانند گردی صورت را کمتر نشان دهند اما به طور کلی ابروهای پهن و اسپرت برای تمامی صورتها مناسب است و همه را زیباتر میکند. این مدل ابرو در قسمت کمان خود کاملا شکسته و حالت دار است.

 مدل ابرو برای چشم‌ های درشت

متخصصین زیبایی و آرایش برای آنکه بهترین   و مناسب ترین مدل ابرو را برای یک صورت تعیین کنند شکل صورت و اندازه چشمها را بررسی میکنند زیرا متناسب بودن مدل ابرو با شکل صورت و اندازه چشم در زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار است. مدل ابرویی برای چشمان درشت مناسب است که موجب بزرگتر و واضحتر نمایان شدن چشمها نشود به  همین دلیل از ابروی گرد برای آنکه چشمها با اجزای صورت متناسب‌تر نمایان شود استفاده میشود اما اگر احساس میکنید ابروهای گرد برای صورت شما مناسب نیست میتوانید از مدل ابروهایی که قوس زیادی دارند استفاده کنید زیرا این مدل از ابرو هم از بزرگتر نمایان شدن چشمها جلوگیری میکند.

ابروهای دخترانه

برای همه بانوان  یکی از مهمترین شاخصه‌های زیبایی صورت داشتن ابروهای زیبا است و  برای آنکه بتوانند در ظاهر خود تغییرات مثبتی ایجاد کنند معمولا به دنبال جدید‌ترین مدل‌های ابرو هستند و این تغییرات در زیبایی و ایجاد تناسب بین اجزای صورت آنها بسیار تاثیر گذار است.

اغلب دختران معمولا از مدل ابروهایی استفاده میکنند که علاوه بر خوش فرم و خوش حالت کردن ابروهایشان در زیاد کردن سن آنها تاثیری  نداشته باشد یعنی برای این که ظاهری دخترانه‌تر داشته باشند اغلب  از مدل ابروهای پهن، بلند و  اسپرت استفاده میکنند. هر چند مدل ابرو به سلیقه شخصی فرد وابستگی بسیار زیادی دارد  اما به طور کلی از ابروهای پهن برای دخترانه تر کردن صورت استفاده میشود.

 مدلهای زنانه ابرو

در این دوره  اغلب خانمها نیز مانند دختران از مدل ابروهای خوش فرمی استفاده میکنند که سن آنها را کمتر نشان دهد و در میان آنها مدل ابروی پهن بسیار طرفدار پیدا کرده است و کمتر از مدل‌ ابروهای نازک که سن آنها را بالاتر میبرد استفاده میکنند. خانمها به دلیل آنکه موهای خود را رنگ میکنند باید ابروهای آنها نیز با رنگ مویشان متناسب باشد و معمولا رنگ ابرو از رنگ مو 2 درجه تیره تر انتخاب میشود.

مدل ابرو فانتزی

بسیاری از دختران و بانوان برای آن که تنوعی در مدل ابروهای خود ایجاد کنند احتمالا به سراغ مدل ابروهای فانتزی کشیده میشوند و ممکن است اسمهای این مدل از ابروها به گوش شما خورده باشد. چند مدل از ابروهای فانتزی عبارت‌اند از: ابروهای شمشیری، ابروهای فانتزی، ابروهای شیطانی و …. .

خانمی در حال مرتب کردن ابرو ها با موچین

برداشتن ابرو

برای آنکه بدانید برداشتن ابرو به چه صورت باید انجام شود پابتدا شش فرم اصلی صورت را باید بشناسید سپس مدل ابرو متناسب با صورت را انتخاب کنید. شش فرم اصلی صورت عبارت‌اند از:

 1. مربع
 2. بیضی
 3. کشیده
 4. مثلثی یا الماسی
 5. گرد
 6. قلبی

اگر این شش فرم اصلی صورت را به درستی بشناسید  میتوانید زیبایی ابروهای خود را دو چندان کنید.  

چگونگی برداشتن ابرو

 1. همانطور که قبل‌تر گفته شد ابتدا فرم اصلی صورت را شناسایی میکنیم.
 2. با استفاده از شانه‌های مخصوص ابرو، ابرو ها را به سمت بالا شانه کنید و برای بالا بردن قت کار از آینه‌هایی که بزرگنمایی میکنند استفاده کنید و از نزدیک شدن بیش از حد به آینه خودداری کنید. در هنگام برداشتن ابرو نیاز است که هرزگاهی کل صورت را مشاهده کنید.
 3. برای آنکه نقطه شروع ابرو را پیدا کنید میتوانید مداد را در کنار بینی خود قرار دهید و هرجایی که نوک مداد با ابرو برخور کرد نقطه شروع ابرو آنجا است. برای پیدا کردن بلند ترین نقطه ابرو همان مداد را در کنار بینی به سمت قسمت خارجی عنبیه چشم نگه دارید و  نقطه‌ای که مداد با ابروی شما برخورد میکند بلندترین نقطه ابروی شماست و  اگر نقطه پایانی را بخواهید باید مداد را طوری نگه دارید که از گوشه خارجی چشم بگذرد و محلی که مداد با ابروی شما برخورد میکند نقطه پایانی ابرو است.
 4. برای آنکه فرم ابرو را در بیاورید و موهای زائد را بردارید ابتدا نیاز است جایگاه شروع هر دو ابرو را به استفاده از مداد مشخص کنید تا بتوانید موهای ریز و زائد بین دو ابرو را بردارید و باز هم با استفاده از مداد فرم ابرو را بکشید و و موهای زائد اطراف ابرو ها را بردارید
 5. پس از برداشتن موهای زائد ابرو از هر طرف ابروهای خود را به سمت بالا شانه کنید و با استفاده از قیچیهای مخصوص اگر موهایی که در فرم اصلی ابرو مانده اند و نامرتب هستند سر آنها را با قیچی کوتاه و مرتب کنید.
 6. در آخر پس از برداشتن اگر شاهد التهاب پوست اطراف ابروی خود هستید از کرم کورتیزون برای کم کردن التهاب پوست استفاده کنید.
برداشتن ابرو های یک خانم در سالن زیبایی با موچین

نکاتی که در هنگام برداشتن ابرو باید رعایت شود

 • افرادی که برای اولین بار قصد برداشتن ابروی خود را دارند بهتر است اینکار را به یک متخصص بسپارند تا این متخصص نوع فرم صورت را شناسایی کند و بهترین مدل ابرو را قبل از برداشتن برای شما طراحی کند تا در صورت رضایت  از مدل ابرو اصلاح ابرو را انجام دهد.
 • برای آن که از شکستن مو جلوگیری کنید باید از موچینهای خوب با سر تیز استفاده کنید.
 • برای پر کردن جای خالی ابرو میتوانید از مداد استفاده کنید.
 • برای تقویت ابروها استفاده از وازلین بسیار مناسب است و برای حالت بخشیدن به آنها میتوانید از کرم استفاده کنید.
 • برای مرتب به نطر رسیدن ابروهایتان آنها را به سمت بالا شانه کنید.
 • ابروهای ژولید بر عکس ابروهای پر که بسیار خوش‌حالت هستند چشمهای شما را از حالت طبیعی خود ریزتر نمایان میکنند فقط کافی است برداشتن ابروها را به یک متخصص بسپارید تا با شناسایی فرم صورت، بهترین مدل ابرو را برای شما اصلاح کند.
 • تناسب رنگ ابرو با رنگ مو و رنگ پوست بسیار اهمیت دارد.

روشهای دائمی آرایش ابرو

بسیاری از خانمها یا به صورت ژنتیکی کم مو هستند و یا در اثر عوامل مختلف ابروهای آنها خالی میشود که برای حل این مشکل به روشهای دائمی آرایش ابرو رو می‌آورند در مجله زیبایی آکادمی تاترو میتوانید روش های دائم آرایش ابرو را بشناسید. تا با داشتن ابروهای خوش فرم صورتی زیبا داشته باشند. خانمهایی که قصد انجام آرایشهای دائمی ابرو را دارند میتوانند با مراجعه به مراکز معتبر زیبایی از متخصصینی که این خدمات را ارائه میدهند مشاوره بگیرند و پس از تصمیم گیری به آرایش دائمی ابرو بپردازند. میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو از جدیدترین و بروز ترین آرایشهای دائمی هستند که در مراکز زیبایی معتبر عرضه میشوند. قبل از انجام این آرایشهای دائمی فرم آنها بر روی صورت شما طراحی میشود و در صورت همراه بودن سلیقه شما با آن انجام میشود. د قت داشته باشید  پس  از انجام آرایشهای دائمی برای ابرو بنا به هردلیلی اگر قصد پاک کردن و ریموو آن را داشته باشید این امکان وجود دارد.

آنچه باید در مورد مناسب‌ترین مدلهای ابرو برای انواع صورتها بدانید آن است که در بین اجزای صورت مثل چشم و رنگ پوست با مدل  ابرو تناسبی بر قرار است که اگر مدل ابروهای خود را به اشتباه انتخاب کنید ممکن است این تناسب را بهم بزنید پس برای برداشتن ابرو ابتدا فرم صورت خود را بشناسید یا این کار را به یک آرایشگر حرفه‎ای بسپارید. فرم صورت شما میتواند: مربع، بیضی، کشیده، قلبی، مثلثی و گرد باشد و انواع مدل ابرو میتواند: ابرو با زاویه گرد، ابرو با زاویه کم، ابرو با زاویه تیز و ابروهای s  شکل باشد. توصیه ما به شما این است اگر قصد دارید چهره شما جوانتر نمایان شود از مدل ابروهای پهن استفاده کنید و اگر چهره‌ای زنانه تر دوست دارید از مدلهای نازک استفاده کنید. دقت کنید که هر مدل ابرویی که در عصر شما مد میشود برای چهره و صورت شما مناسب نیست پسهرگز  به هر قیمتی برای بروز بودن  جذابیت چهره خود را بهم نزنید.

2 thoughts on “مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف

 1. sahar soltanzade says:

  سلام عزیزم خسته نباشی دست گلت درد نکنه مارو خوشگل میکنی
  من صورتم خیلی پره یعنی لپ دارم و صورتم پهنه و باعث میشه چشمام ریز دیده بشه فرم ابروهامم تاثیره داره روی ریز یا درشت نشون دادن چشمام؟چه فرم ابرویی مناسب من هست ؟منظورم نازک و بلند و دنباله دار یا کوتاه و پهن
  مرسی ازت.دوست داریم

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام فداتشم ممنون از لطفتون
   مطمئنا ابروتون توی صورتتون تاثیر زیادی داره
   اما برای ریزی و درشتی چشمتون باید خط چشم بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193