میکرو بلیدینگ نیز مانند روش‌های مشابه خود یک روش آرایش نیمه دائمی است که به ابروهای فرد زیبایی، طرح و فرم خاصی میبخشد. در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید. ممکن است برای هر فردی این سوال پیش آید که این روش چیست و چگونه انجام میشود؟ بهتر است پیش از انجام هر گونه تغییرات  بر روی صورت خود ابتدا تحقیقات خود را نسبت به موضوع کامل کنید و سپس روش درست را که شما واجد شرایط آن هستید انتخاب کنید. حال میخواهیم به توضیحات کاملی در رابطه با این نوع آرایش نیمه دائمی ابرو بپردازیم. در روش میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از یک قلم که از چند سوزن تهیه شده است خط‌های بسیار نازک و باریک شبیه به تار موی طبیعی ابرو به وسیله رنگدانه در ناحیه‌هایی از ابروی شما که خالی‌تر است ایجاد میکنند. با استفاده از این روش شما میتوانید ابروهایی پرتر و زیباتر را تجربه کنید. و یا اگر ابرو شما بنا به دلایل مختلفی مانند زایمان، مشکلات پوستی یا مادرزادی خالی شده است ابروهای پرتر با طرحی دلخواه را داشته باشید تا از زیبایی دو چندان آن بهره ببرید. امروزه اصطلاح میکروبلیدینگ ابرو بسیار شنیده میشود و اغلب این روش بین خانم‌ها رواج دارد. خانم‌هایی که دارای ابروهای نازک یا کم پشت هستند اغلب از مداد ابرو، سایه ابرو یا ژل ابرو برای پر نشان دادن ابروهای خود استفاده میکنند. در مجله زیبایی آکادمی تاترو مقاله سایه ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ را از دست ندهید. همانطور که میدانید استفاده زیاد از لوازم آرایشی نیز عوارضی جبران ناپذیر خواهد داشت. در سالیان گذشته نیز افراد برای پر نشان ابرو و اصلاح فرم ابروهایشان از تاتو دائمی استفاده میکردند که ظاهر زیبایی نداشت و تقریبا میتوان گفت روشی غیر طبیعی برای زیباکردن ابروها بود. اما امروزه روش‌هایی با کیفیت و ظرافت بیشتری جایگزین تاتوهای قدیمی شده است که اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید  که میخواهید کم پشتی یا فرم ابروی خود را اصلاح کنید با تحقیقات کامل یکی از روش‌های کارآمد را انتخاب کنید.

نمونه میکروبلیدینگ ابرو به صورت مویی برای خانم بدون تاتو قبلی

میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام میشود؟

همانطور که میدانید ابرو یکی از مهم‌ترین بخش‌های صورت و مخصوصا برای بانوان یکی از زیبایی‌های ظاهری آنان است. افراد زیادی هستند که از کیفیت و حجم ابروهای خود ناراضی هستند و بنا به دلایلی مختلفی ابروهای خود را از دست داده‌اند. حال به دنبال روشی مطمئن و طبیعی برای تغییر زیبایی ابروی خود هستند. در واقع میکرو بلیدینگ ابرو با استفاده یک قلمی که مخصوص این کار است انجام میشود. قلم میکرو بلیدینگ ابرو دارای کمی شیب بوده که در انتهای آن تقریبا 10 الی 12 سوزن بسیار ریز وجود دارد. ممکن است تصور کنید این سوزن‌ها وارد پوست فرد میشود اما باید بدانید با استفاده از این سوزن‌ها و یا بهتر است بگوئیم قلم مخصوص این روش سطح ابروی فرد را خیلی سطحی به شکلی که انگار با کاغذ برش داده باشید، سطح پوست را برش میدهند. با استفاده از این سوزن‌ها یکسری خط ‌های بسیار ظریف و ریز در جهتی که ابروی فرد قرار دارد ایجاد میشود. پیش از آغاز کار فرد موظف است رنگ انتخابی خود را به متخصص کار اعلام نموده و متخصص آن رنگ را تهیه کند.  سپس با استفاده از سوزن‌های قلم رنگی که از قبل انتخاب شده است وارد لایه زیرین پوست شده و در انتهای پروسه ایجاد خطوط نازک و شریف در جهت رویش ابرو جاهای خالی ابرو با خطوطی بسیار شبیه به تار موی طبیعی ابرو پر میشود. خطوطی که در این روش در ابرو ایجاد میشود به صورت نامنظم ایجاد شده و در واقع این روش آسیب بسیار کمتری نسب به روش تاتو قدیمی دارد.

ابزاری که دراین تکنیک زیبایی ابرو استفاده میشود یک قلم دستی بسیار ساده است که سوزن‌ها ردیفی روی آن وصل شده است. فردی که کار میکرو بلیدینگ را انجام میدهد با نام پیگمنتر شناخته میشود. در این روش هرچه مهارت و تبحر پیگمنتر بیشتر باشد حالت و فرم ابروی فرد به صورت کاملا طبیعی و زیباتر میشود. در این روش درد و سوزش بسیار کمتری نسبت به روش تاتو قدیمی حس خواهد شد.

روش انجام کار میکروبلیدینگ ابرو بدین صورت است که ابتدا فرم دلخواه فرد را با استفاده از مداد ابرو برایش میکشند. البته باید متناسب با مدل صورت باشد برای آشنایی با مناسب ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید. سپس با توجه به عواملی همون سن و میزان حساسیت فرد به مواد بی حس کننده ناحیه ابرو و اطراف آن را بی حس میکنند سپس با استفاده از قلم مخصوص این کار خط‌های نازکی به صورت هاشور در ناحیه‌های خالی ابروی فرد کشیده میشود.  خطوط باید به صورت منظم در جاهای خالی و به جهت رویش موی ابروی فرد کشیده میشود. تقریبا یک ساعت زمان لازم است تا خطوط مورد نظر در نواحی خالی ابرو کشیده شود. مقاله هاشور ابرو سه بعدی چیست؟ را در مجله زیبایی آکادمی تاترو از دست ندهید.افراد با پوست‌های متفاوت ممکن است پذیرش رنگ پوستی متفاوتی نیز داشته باشند. به همین دلیل برای برخی از افراد باید این کار تکرار شود. اما برای همه افراد اینطور نیست. برای اینکه بدانید بهترین مرکز میکروبلیدینگ چه ویژگی هایی دارد به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.

قبل از میکروبلیدینگ ابرو ورزش نکنید

مراقبت‌هایی که قبل از میکروبلیدینگ لازم است.

برای انجام هرگونه کار زیبایی بهتر است یکسری مراقبت‌ها انجام شود در ادامه شرحی از مراقبت‌های قبل از این روش زیبایی ابرو را ارائه میکنیم:

 • بهتر است در روزی که میخواهید میکروبلیدینگ را انجام دهید ورزش نکنید.
 • بهتر است قبل از انجام این کار آفتاب نگرفته باشید و یا اگر دچار آفتاب سوختگی هستید بهتر است برای مدتی این کار را انجام ندهید.
 • داروهایی همچون آسپرین، نیاسین و ویتامین ای بهتر است تا 24 ساعت پیش از انجام این روش استفاده نشود.
 • بهتر است روزی که میکروبلیدینگ ابرو انجام میدهید از مصرف الکل و کافئین بپرهیزید.
 • پیش از انجام این تکنیک نمیه دائمی زیبایی ابرو بهتر است هرگز ابروهای خود را رنگ نکنید.
 • هنگامی که در دوره ماهیانه خود هستید بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا در هنگام قاعدگی بانوان دچار حساسیت بالاتری هستند.
آرایش دائم ابرو

مراقبت‌هایی که بعد  از میکروبلیدینگ لازم است.

بهتر است پس از انجام میکروبلیدینگ نیز برخی مراقبت‌های لازم را رعایت کنید تا دوام و ماندگاری آن افزایش یابد. در ادامه لیستی از مراقبت‌های بعد از  میکروبلیدینگ ابرو  را برای شما شرح میدهیم.

 • حداقل به مدت یک هفته پس از انجام این روش بهتر است از خوردن ادویه دوری کرده و در غذای خود کمترین مقدار را استفاده کنید.
 • ممکن است بهبودی زخم‌های ابرو پس از این کار به مدت حداقل 14 روز و حداکثر 30 روز به طول انجامد و به همین علت ممکن است کمی پوسته و زخم روی ناحیه باقی بماند که نگران نباشید و آن را دستکاری نکنید تا روند بهبودی خود را به خوبی طی کند. اگر نیاز به ترمیم برای ابروی شما باشد بهتر است 30 الی 60 روز بعد مراجعه کنید.برای اینکه بدانید فرآیند ترمیم میکروبلیدینگ چگونه است؟ به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه فرمایید.
 • متخصص میکروبلیدینگ به شما پمادهایی را میدهد که بهتراست هر 4 ساعت یکبار تا دو روز متوالی تمدید کنید.
 • هرگونه فعالیتی که باعث میشود ابروی شما خیس شود و رطوبت به ناحیه میکروبلید شده برسد ممنوع است. بهتر است شنا و حمام را به مدت 3 روز تعطیل کنید.
 • ممکن است در ابتدا ابروی شما بسیار تیره باشد اما نگران نباشید زیرا حداکثر 1 هفته بعد از انجام حداقل 30 درصد از رنگ آن کمتر شده و حالت طبیعی‌تری به خود گرفته و زیبایی شما افزایش میابد.
 • بهتر است پس از انجام این کار حداقل به مدت یک هفته مصرف سیگار را فراموش کنید.
 • حداقل به مدت 10 روز پس از انجام این روش زیبایی ابرو سعی کنید رو به صورت خود نخوابید.
 • حداقل به مدت یک هفته اجازه ندهید ناحیه‌ای از ابرو که میکروبلیدینگ برایش انجام شده است با لوازم آرایش و مرطوب کننده برخورد کند.
میکروبلیدینگ ابرو خراش های سطحی ایجاد میکند همراه با نمونه های قبل و بعد

میکروبلیدینگ ابرو دارای چه مزیت‌هایی است؟

میکروبلیدینگ ابرو نیز دارای مزیت‌های بسیار زیادی است که در ادامه لیستی از آن را ارائه میدهیم و در صورتی که میخواهید تجربه خوبی برای طراحی فرم ابرو داشته باشید پس از مطالعه این مقاله میتوانید به راحتی آن را انتخاب کنید:

 • این روش آرایش نیمه دائمی ابرو نسبت به دیگر روش‌های مشابه خود مانند شیدینگ ابرو ، میکروپیگمنتیشن ابرو و … به دلیل داشتن خطوطی هاشوری که به صورت نا منظم در ابرو ایجاد میشود باعث میشود ابرو حالت طبیعی و قرینه خوبی به خود بگیرد.برای آنکه بدانید میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چه شباهتها و چه تفاوتهایی دارند به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه کنید.
 • در این روش خراش‌هایی سطحی روی ناحیه‌های خالی ابرو ایجاد میشود و به همین علت میزان خونریزی در این روش بسیار کم بوده و با درد کمتری انجام میشود.
 • بسیاری از افرادی که مبتلا به بیماری پوستی هستند یا ریزش موی شدید دارند از این روش زیبایی برای ابرو  بسیار راضی بوده زیرا نتیجه دلخواه را میتوانند با این روش حاصل کنند.
 • این روش که روشی نیمه دائمی در طراحی ابرو است به مدت 6 الی 1.5 سال دارای ماندگاری است و ممکن است پس از این مدت زمان کمرنگ‌تر شود.
نمونه آرایش دائم ابرو دخترانه برای خانم جوان

چه زمانی نمیتوانید میکروبلیدینگ ابرو انجام دهید؟

همه افراد نیز گزینه مناسبی برای استفاده از این روش زیبایی نیستند. برای انجام هرگونه کار زیبایی روی صورت خود باید دارای برخی شرایط خاص باشید. در ادامه لیستی از مواردی که نمیتوانند از میکرو بلیدینگ ابرو استاده کنند را شرح میدهیم:

 • افراد در هنگام بارداری نمیتوانند از این روش زیبایی برای ابروها استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری به مجله زیبایی آکادمی تاترو مراجعه فرمایید.
 • بانوانی که در دوره شیردهی هستند نمیتوانند گزینه مناسبی برای انجام این کار باشند.
 • بهتر است اگر از داروهای بی حسی استفاده میکنید به سراغ این روش زیبایی نیمه دائمی ابرو نروید.
 • بهتر است اگر دیابت دارید یا از داروهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند استفاده میکنید از انجام این کار بپرهیزید.
 • افرادی که دچار بیماری صرع هستند یا دارای اختلالت و ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند بهتر است استفاده از این روش زیبایی را جهت اصلاح فرم ابرو فراموش کنند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های پوستی هستند گزینه خوبی برای میکروبلیدینگ نیستند.
 • برخی افراد دچار شکستگی در ناحیه ابرو هستند که بهتر است از این روش برای اصلاح فرم ابرو  استفاده نکنند.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند نباید از این روش جهت اصلاح فرم ابرو استفاده کنند.
 • بهتر است اجازه دهید 72 ساعت از زمان اپیلاسیون شما بگذرد و سپس این تکنیک زیبایی ابرو را انجام دهید.
نمونه قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو برای یک خانم با حجم ابرو بسیار کم

سوالات پر تکرار درباره میکروبلیدینگ ابرو

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چه مدت هست؟

یک سال تا یک سال و نیم و این موضوع به پوست بستگی دارد شاید برای بعضی از پوست ها کمی بیشتر یا کمتر باشد.

میکروبلیدینگ ابرو بعد از مدتی به طور کامل پاک میشود یا اثر ان باقی می ماند؟

بستگی به پوست شخص دارد ممکن است به طور کامل پاک شود و یا ممکن است اثر کمی از آن باقی بماند.

نگهداری از میکروبلیدینگ ابرو به چه صورت است؟

میکروبلیدینگ ابرو یک مراقبت 6 روزه دارد که در این مدت ابرو نباید چرب شود یا در معرض آب قرار بگیرد. در این مدت اگر از آرایش روزانه هم استفاده میکنید باید دقت کنید که مواد آرایشی روی ابرو ها قرار نگیرد زیرا زخم ها باز هستند.البته بعد از روز سوم میتوانید ابروها را چرب کرده یا حمام کنید. پس قبل از اینکه برای انجام میکروبلیدینگ ابرو تشریف بیارید یادتون باشه که دوش بگیرید.

آیا میکروبلیدینک ابرو سبب ریزش موهای ابرو طبیعی میشود؟

خیر.زیرا میکروبلیدینگ در لایه های سطحی پوست انجام میشود و به پیاز مو آسیبی نمیزند.

آیا افرادی که دارای بیماری های خاص هستند میتوانند میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند؟

با اجازه پزشک معالجشون اگر بیماری خود ایمنی نداشته باشند میتوانند انجام دهند.

آیا میکروبلیدینگ را روی تاتو قدیمی میتوان انجام داد؟

بله اگر تاتوی قبلی خیلی تیره نباشدامکان پذیر است البته به این نکته نیز باید توجه داشت که به علت تاتوی قبلی ممکن است به دو بار ترمیم احتیاج داشته باشید.

چند نکته در مورد میکرو بلیدینگ ابرو

 • در روزی که قرار است میکروبلیدینگ ابرو انجام شود بهتر است از مصرف مواد دارای الکل و کافئین بپرهیزید.
 • بهتر است پیش از انجام این کار ، ابروهای خود را رنگ نکرده باشید.
 • بهتر است اگر دیابت دارید یا از داروهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند استفاده میکنید از انجام این روش نیمه دائمی زیبایی ابرو بپرهیزید.
 • بهتر است با استفاده پنبه و سرم نمکی ناحیه‌های اطراف ابرو را به مدت یک هفته پس از انجام این کار با آرامش تمیز کنید.
 • این تکنیک نیمه دائمی زیبایی ابرو با استفاده یک قلمی که مخصوص این کار است انجام میشود. قلم مخصوص این روش دارای کمی شیب بوده که در انتهای آن تقریبا 10 الی 12 سوزن بسیار ریز وجود دارد.
 • حداقل دو روز پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو از انجام هرگونه وکس، بنداختن و اپیلاسیون ناحیه ابرو بپرهیزید.
 • حداقل سه روز پیش از انجام این روش صورت خود را برنزه نکنید و آفتاب نگیرید.
 • مصرف قرص‌هایی همچون آسپیرین و ژلوفن در یک روز پیش از انجام میکرو بلیدینگ و یک هفته پس از انجام آن ممنوع است.