تعریف میکروبلیدینگ و کاشت ابرو و مقایسه آنها

نمونه قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

فاکتورهای بسیار مهمی برای سنجش زیبایی یک فرد وجود دارد که درمیان این فاکتورها که یکی از مهمترین آنها از   اجزای تشکیل دهنده صورت ابرو را میتوان نام برد. ابرو به دلیل آن که برای فرم بخشی و زیبایی به صورت بسیار تاثیر گذار  است اهمیت بسیار بالایی در زمینه آرایشی دارد یعنی نه تنها تمیز بودن ابروها ملاک زیبایی برای بانوان است بلکه به روز بودن مدل ابروها نیز برایشان اهمیت بالایی دارد. فرمهای مختلف ابرو میتواند چهره‌ی بانوان را خانومانه‌تر یا دخترانه‌تر نشان دهد. به همین دلیل است که بانوان بیشترین اهمیت را برای فرم دهی به ابروهای خود دارند.

مقاله مناسب ترین مدل ابرو برای صورت های مختلف را ازدست ندهید.

بانوان بسیاری هستند که به صورت خدادادی ابروهای زیبایی ندارند و یا حداقل در اثر عوامل مختلف ابروهای آنها فرم خود را از دست داده‌ و دیگر مانند قبل خوش فرم نیست. بزرگترین مشکلی که برای ابروی بانوان وجود دارد کم پشت بودن آنها است و این میتواند دلایل بسیار زیادی مانند عوامل ژنتیکی، بالا رفتن سن، کم شدن املاح که به رشد مو در بدن کمک میکند، زایمان بانوان و … باشد. البته هستند بانوانی که فقط قسمتی از ابروی آنها میریزد و با کمی  آرایش ابرو زیبایی آن را برمیگردانند. درگذشته و حتی در حال حاضر بانوانی که ابروهای کم پشتی داشتند برای پر تر نشان دادن آنها  و همچنین کسانی که قسمتی از ابروی آنها ریخته است برای ترمیم نواحی دارای نقص ابرو از مداد ابرو استفاده میکردند. استفاده از این مواد آرایشی برای بسیاری خوشایند نیست زیرا مشاهد شده است که استفاده از این مواد آرایشی موقت موجب ریزش بیشتر ابرو نیز شده است. برای آن که مشکل این بانوان برطرف شود متدهای جدید آرایشی نیز در اختیار آنها قرار گرفته است که در مراکز مختلف آرایشی زیر نظر تکنسینهای دوره دیده انجام میشود. این متدهای زیبایی دیگر مانند استفاده از این مواد آرایشی به صورت موقت نیستند بلکه اینها روشهای نیمه دائم آرایشی محسوب میشوند و نه تنها به ترمیم نواقص ابروی بانوان میپردازد بلکه وقت آنها را برای انجام هر بار آرایش جهت افزایش زیبایی چهره کاهش میدهند.در ادامه مطلب به توضیح کامل میکروبلیدینگ وکاشت ابرو میپردازیم تا پیش از اقدام به انجام روش های مختلفی از زیباسازی ابرو دریابید آیا میکروبلیدینگ بهتر است یا کاشت ابرو؟ با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سرفصل های زیر ارائه میگردد:

میکروبلیدینگ ابرو

اگر با میکرو بلیدینگ ابرو  آشنایی داشته باشید باید بدانید که میکروبلیدینگ به طور کلی یک روش نیمه دائم آرایشی است که برای ابروها هم به کار برده میشود. بانوانی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند همگی با روشهای مختلف پر کردن دائم و موقت ابرو آشنایی دارند. میکروبلیدینگ ابرو هم یک روشی است که این روزها طرفدار زیادی پیدا کرده است. میکرو بلیدینگ با استفاده از یک قلم انجام میشود که این قلم شامل چندین سوزن ریز در سر خود است. نواحی خالی ابرو را با استفاده از این قلم و رنگدانه‌ها میتوان پر کرد. برای پر تر نشان دادن ابروها در این روش با استفاده از این قلم و سوزن و رنگدانه ها خطوط نازکی شبیه تار موی ابرو در نواحی خالی ابرو ایجاد میشود که باعث پرپشت تر نشان دادن ابرو میشود. اگر شما هم جزء بانوانی هستید که ابروهای کم پشتی دارید و از نتیجه تاتو ابرو، مداد ابرو و … ناراضی هستنید میکروبلیدینگ ابرو یک روش بسیار مناسبی است که میتواند پرپشتی ابروهای شما را دو برابر آنچه که هست نشان دهد.

نمونه قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو دخترانه

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام میشود؟        

همانطوری که گفته شد میکروبلیدینگ یک روشی است که در آن از ابزار دستی استفاده میشود. برای انجام طراحی روی پوست از قلم دستی که که دارای سوزنهای یکبار مصرف است استفاده میشود و این سوزنها مدلهای مختلفی دارند که یا فلت و یا الوپ میباشند. برای آن که این سوزنها بر روی پوست حرکت داده شوند از فشار دست کمک گرفته میشود. با کشیدن سوزن بر روی پوست و نفوذ رنگدانه‌ها به غشای پوست کار طراحی انجام میشود. رنگ دانه‌ها به عمق زیادی از غشای پوست نفوذ پیدا نمیکنند و به همین دلیل است که جزء دسته‌ی آرایشهای نیمه دائم قرار گرفته است. این تارهایی که در میان ابرو ایجاد شده‌اند بسیار طبیعی به نظر میرسند زیرا به صورت تار به تار بسیار ظریف در تعداد اندازه‌های مختلفی درست مانند ایروهای طبیعی کشیده میشوند.

قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو چه مراقبتهایی نیاز است؟

قبل از انجام هر گونه عمل آرایشی دائم و نیمه دائم بر روی صورت بهتر است یک جلسه مشاوره با متخصص انجام آن داشته باشید تا در صورتی که قبل از انجام آن نیاز به رعایت مراقبت خاصی  وجود داشته باشد آن را به شما انتقال دهد تا با رعایت آن پاسخ بهتری از نتیجه کار دریافت کنید.  قبل از انجام میکروبلیدینگ نیاز است که نکاتی را بدانید و با رعایت این مراقبتها به مشکل خاصی در انجام آن برخورد نکنید. این مراقبتها شامل موارد زیر میشود:

 1. زمانی که برای انجام میکروبلیدینگ ابرو اقدام میکنید نباید از چند روز قبل آفتاب گرفته باشید و یا دچار آفتاب سوختگی شده باشید. اگر چار آفتاب سوختگی شدید روز دیگری بعد از بهبودی برای انجام آن اقدام کنید.
 2. باید توجه داشته باشید از 24 ساعت قبل از اینکه اقدام به انجام آن کنید استفاده یکسری از داروها ممنوع میباشد. این داروها عبارتند از: آسپرین، نیاسین، مسکن و ویتامین  E  . اگر از داروهای دیگری استفاده میکنید بهتر است در جلسه مشاوره درباره استفاده از آنها از متخصص خود سوال کنید.
 3. 3.      72 ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو نباید ابروهای خود را رنگ کرده باشید.
 4. برای آنکه از ایجاد حساسیت جلوگیری کنید در زمانهایی که پریود هستید برای انجام آن اقدام نکنید.
 5. استفاده از نوشیدنی های کافئین دار و الکلی در روز انجام آن ممنوع میباشد.
 6. روزی که برای انجام میکروبلیدینگ اقدام میکنید از ورزش کردن به صورت سنگین بپرهیزید.

بعد از انجام میکرو بلیدینگ چه مراقبتهایی نیاز است؟

 انجام میکروبلیدینگ نه تنها به مراقبتهایی برای قبل از انجام آن نیاز دارد بلکه فردی که این عمل را انجام میدهد برای آن که نتیجه مطلوبتری از انجام این آرایش نیمه دائم را دریافت کند و ماندگاری بالاتری برای او داشته باشد یک سری نکات مراقبت بعد ازمیکروبلیدینگ ابرو نیاز دارد که شامل موارد زیر میشود:

 1. برای تمیز کردن اطراف قسمتهایی که میکروبلیدینگ انجام شده است حتما از سرمهایی مخصوص شست شو مانند سرم نمکی و پنبه استفاده کنید.
 2. قسمتهایی که میکروبلیدینگ انجام شده است تا 1 هفته نباید خیس و مرطوب شوند به همین دلیل از شست و شو این نواحی بپرهیزید و جهت جلوگیری از تماس آن با آب از شنا ورزش کردن سنگین بپرهیزید.
 3. متخصص انجام میکروبلیدینگ ابرو پمادهایی را برای جلوگیری از ایجاد عفونت و بهبودی زودتر برای شما تجویز میکند  که توجه کنید آنها را سر وقت هر 4 ساعت یک بار استفاده کنید.
 4. ممکن است بلافاصله بعد از انجام آن احساس تیرگی بیش از حد در رنگ ابرو کنید اما نگران آن نباشید که مقداری از آن رنگ تا بهبودی کامل میریزد و کم رنگتر میشود.
قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو به صورت مویی

چه کسانی نمیتوانند میکروبلیدینگ انجام دهند؟

خانومهایی که قصد انجام این آرایش را دارند باید توجه داشته باشند که در زمانهای بارداری و حتی دوران بعد از بارداری که دوران شیردهی است نمیتوانند آن را انجام دهند.کسانی که از بیماریهای مختلف سیستم ایمنی بدن و بیماری دیابت رنج میبرند نمیتوانند این آرایش نیمه دائم را انجام دهند.کسانی که دچار بیماریها و حساسیتهای پوستی هستند هم بهتر است از انجام این آرایش صرف نظر کنند.

مقاله انجام میکروبلیدینگ ابرو در زمان بارداری را از دست ندهید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو یک روش دیگر برای پر کردن قسمت و نواحی خالی ابرو است که به طور دائمی انجام میشود. کاشت ابرو در مطب پزشک و زیر نظر پزشک  متخصص پوست و مو انجام میشود.

پزشک متخصص برای کاشت ابرو از موهای بغل گوش و یا کنار سر استفاده میکند زیرا این موها بسیار شبیه به تارهای ابرو هستند. هنگامی که ابرو کاشت میشود درست مانند موهای خود ابرو قابل رشد هستند و به همین دلیل بسیار طبیعی به نظر میرسند و تقریبا  کسی متوجه کاشت آنها نمیشود.

کاشت ابرو چگونه انجام میشود؟

 کاشت ابرو با کمی احساس درد همراه است و به همین دلیل برای آنکه فرد متوجه درد نشود از داروی بیحسی استفاده میشود اما بایدتوجه داشته باشید که اگر به داروهای بی حسی حساسیت دارید پزشک خود را مطلع کنید. معمولا فولیکول مناسب برای ابرو را از کنار گوش بر میدارند. هر فرد به میزان ابروی خاصی نیاز دارد به همین دلیل در نواحی مختلف ابرو از 250 تا 400 تار مو استفاده میشود. دوران نقاهت بهبودی هر فرد متغییر است اما ممکن است تا 10 روز پس از انجام کاشت ابرو نیاز به مراقبتهای ویژه‌ای باشد.

مزایای کاشت ابرو

 1. مهمترین و بهترین مزیت کاشت ابرو دائمی و قابل رشد بودن تارهای مو کاشت شده است.
 2. در هر پیوند مو 200 تار به بالا کاشت میشود.
 3. پر کردن جای خالی ابرو و جای اسکار و رفع طاسی ابرو امکان پذیر است.
 4. بخشهای مختلف ابرو به صورت قرینه کاشت میشوند.

معایب کاشت ابرو

 1. به دلیل نزدیک بودن ناحیه کاشت به چشمها دقت بسیار زیادی برای انجام آن لازم است.
 2. به هر دلیل ممکن است نتیجه کاشت قرینه نباشد و فرد از کاشت رضایت نداشته باشد البته لازم به ذکر است که عدم قرینگی در کاشت ابرو قابل ترمیم است.
 3. التهاب و کمی تورم بسیار طبیعی است اما اگر از ابزار غیر استریل و بهداشتی استفاده شود امکان بروز عفونت، التهاب شدید و تورم وجود دارد.
 4. هزینه بالایی برای پیوند مو به ابرو دارد.
نمونه قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو برو روی تاتو قدیمی ابرو با رنگ تیره

مقایسه میکروبلیدینگ ابرو با کاشت ابرو

میکروبلیدینگ ابرو روی پوست صورت به صورت دستی طراحی میشود و رنگ و طرح آن قابل دیدن پیش از انجام است. در این روش با استفاده از ابزار خاصی به کشیدن تار موهایی بسیار ظریف بر روی پوست و تزریق رنگدانه‌ها به عمق مشخصی از پوست  اقدام میکنند و سعی دارند با طراحی طبیعی تارهای ابرو یک فرم طبیعی به ابروها بدهند این در حالی است که کاشت ابرو بر خلاف میکروبلیدینگ که توسط یک آرایشگر متخصص انجام میشود تحت نظر پزشک در مطب انجام میشود. برای کاشت ابرو از تارهای طبیعی مو که قابلیت رشد دارند استفاده میشود. طرح میکروبلیدینگ دائمی نبوده و بعد از مدتی میتوان طرح آن را تغییر داده تا برای فرد تنوعی ایجاد شود.

آنچه باید در مورد میکروبلیدینگ یا کاشت ابرو بهتر است بدانید این است که هر دوی این روشها برای ترمیم نواحی ناقص ابرو و پرپشت کردن و فرم دهی به ابروها انجام میشوند با این تفاوت که میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائم آرایشی است و در مراکز آرایشی معتبر تحت نظر متخصص این کار انجام میشود اما کاشت ابرو یک روش دائمی است که زیر نظر پزشک در کلینیکهای تخصصی پوست و مو انجام میشود. در روش کشات ابرو از موهای طبیعی فرد که شبیه به موهای ابروهستند استفاده میشود که قابلیت رشد دارند. اما میکرو بلیدینگ با استفاده از خط کش و مداد بر روی پوست ابروی شما ابتدا طراحی میشود و در صورتی رضایت مشتری از فرم و طراحی با استفاده از بلید بر روی پوست اجرا میشود. در این روش خطهای کوتاه و بلندی شبیه به موهای طبیعی ابرو کشیده میشود. کاشت ابرو یک عمل جراحی بدون درد و خونریزی است که توسط پزشک متخصص انجام میشود. هر دوی این روش بسیار طبیعی به نظر میرسند.  ابرو یک ناحیه بسیار حساسی است که نزدیک به چشم است و هرگونه خطایی میتواند سلامت چشمها را به خطر بیاندازد پس در نظر داشته باشید که اگر میکروبلیدینگ را انتخاب کردید به یک مرکز زیبایی معتبر مراجعه کنید تا هم از نتیجه کار مطمئن باشید و هم در محیطی استریل شده زیر نظر متخصص ماهر کار شما انجام شود و اگر قصد کاشت ابرو را دارید به یک کلینیک پوست و مو معتبر مراجعه کنید تا پیوند موی شما زیر نظر بهترین پزشکان انجام شود. اگر شما دارای پوست حساس هستید ممکن است برای انجام میکروبلیدینگ دچار مشکل شوید. کاشت ابرو به دلیل غیر تهاجمی بودن در پوست ایجاد حساسیت نمی کند. با توجه به تمامی توضیحات داده شده اگر برای آن که بهترین روش را برای آرایش ابروی خود و ترمیم نواقص آن انجام دهید بهتر است برای مشاوره به متخصصین انجام آنها مراجعه کنید تا با مشورت آنها بهترین روش را برای انجام آن انتخاب کنید.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین مرکز میکروبلیدینگ چه ویژگی هایی دارد را پیشنهاد میکنیم.

2 thoughts on “تعریف میکروبلیدینگ و کاشت ابرو و مقایسه آنها

 1. shokofe says:

  سلام.وقتتون به خیر
  خاطره جون من کاشت ابرو انجام دادم ولی ریخته یه سری جاهاش میتونم الان جاهای خالی رو میکروبلیدینگ ابرو انجام بدم؟
  مرسی عزیزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193