بسیاری از افراد هستند که بنا به دلایل مختلف در ابرو یا سایر بخش‌های صورت که زیبایی فرد محسوب میشود دچار نقص بوده و تمایل به رفع آن  نقص دارند. این افراد میتوانند از روش میکروپیگمنتشین استفاده کنند.

 امروزه روش میکروپیگمنتیشن ابرو نیز مانند روش‌های شیدینگ ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو جزو روش‌های رایج جهت انجام آرایش نیمه دائمی یا دائمی است.در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید.

استفاده از روش میکروپیگمنتیشن فقط به ابرو ختم نشده و ممکن است برای سایر اجزای صورت نیز امکانپذیر باشد.

 این روش، روشی بسیار جدید جهت زیباسازی و رفع نقص ابرو یا دیگر اجزای صورت است که به وسیله برخی تکنیک‌های خاص شبیه به تکنیک‌های تاتو انجام  میشود. این روش فقط برای بانوان نبوده و ممکن است آقایان نیز برای اصلاح فرم و زیباسازی ابرو، خط رویش مو، لب و چشم از آن استفاده کنند.

 انجام روش میکرو پیگمنتشین بر خلاف اسم سختش بسیار آسان بوده با قاعده و قانون علمی و پزشکی توسط دستگاه‌هایی که استاندارد آن تایید شده و لوازم یکبار مصرف توسط پیگمنتر انجام میشود.

حال بهتر است شما را با واژه میکروپیگمنتیشن آشنا کنیم.

میکروپیگمنتیشن در واقع عمل قرار دادن یکسری پیگمنت در حد فاصل لایه زیرین پوست و لایه بیرونی پوست است. در واقغ فرآیند میکروپیگمنتیشن بدین صورت است که پیگمنتر رنگدانه‌های زیست سازگار را در عمق مشخص از پوست فرد و با کمترین میزان آسیب به بافت پوست وارد میکند. ممکن است از نتیجه استفاده از این روش بتوانید برای سالیان سال استفاده کنید. این روش مزایای بسیار زیادی برای افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند دارد. اگر دچار آلوپسی هستید یا شیمی درمانی شده‌اید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا با مزایای میکروپیگمنتشین ابرو و بازگرداندن ظاهر شاداب و زیبایی خود آشنا شوید.

خانمی با ابرو های اصلاح شده با میکروپیگمنتشن

روش کار میکروپیگمنتشین ابرو چگونه است؟

پس از آنکه تحقیقات و بررسی‌های لازم را جهت اصلاح فرم و نواقص ابرو انجام دادید و انتخاب شما روش میکروپیگمنتیشن ابرو شد بهتر است پیش از انجام آن کمی اطلاعات دقیق برای خود کسب کنید. با استفاده از روش میکروپیگمنتشین رنگ‌های معدنی که خاصیت ضد حساسیت دارند به وسیله سوزن‌های بسیار ریز و باریک وارد زیر پوست میشوند. اما با این تفاوت که این رنگدانه‌ها در لایه دوم پوست وارد میشوند و رنگی کاملا طبیعی و ملایم به خود میگیرند. به همین علت است که در روش میکروپیگمنتیشن  جلوه‌ خاص و طبیعی در ابرو ظاهر میشود.

این روش نیازمند یک کادر حرفه‌ای برای انجام است افرادی که متخصص این کار هستند باید مجرب و دوره دیده باشند و از لوازم و دستکش‌های یکبار مصرف برای انجام این کار استفاده کنند تا از انتشار باکتری و آلودگی جلوگیری کنند. که اگر این اتفاق صورت نگیرد ممکن است فرد مبتلا به عفونت شود و این کار با موفقیت انجام نشود. روش میکروپیگمنتیشن ابرو با روش تاتوهای قدیمی متفاوت است و بزرگترین تفاوت آنها در این است که در میکروپیگمنتیشن از یکسری پیگمنتی استفاده میشود که با جوهر تاتو بسیار تفاوت داشته و ضد حساسیت هستند. روش تاتو قدیمی بسیار تهاجمی بوده که در این روش از میزان تهاجی بودن روش تاتو قدیمی اجتناب میشود.

اغلب انجام روش میکروپیگمنتیشن به مدت 20 دقیقه الی 30 دقیقه به طول می انجامد و شما میتوانید پس از انجام کار به منزل خود بازگردید. البته این مدت زمان فقط برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو است و افرادی که در سایر اجزای صورت خود از این روش استفاده میکنند ممکن است مدت زمان متفاوتی را نیاز داشته باشند. خیلی از افراد سوال میکنند میزان دردی که باید در این روش تحمل کنیم چقدر است؟ اغلب پیگمنترها با استفاده از کرم یا اسپری‌های بی حس کننده درد و احساس ناراحتی در این روش را کاهش میدهند و احساس درد نخواهید داشت.

خون ریزی در هنگام میکروپیگمنتیشن ابرو ممنوع است

میکرو پیگمنتیشن ابرو چگونه انجام میشود؟

در این بخش از مقاله میخواهیم به طریقه انجام دادن میکروپیگمنتشین ابرو بپردازیم. در روش میکروپیگمنتیشن ابرو یکسری خط به صورت بسیار نازک و در جهت زاویه و جهت رویش مو ابروی فرد درون جاهای خالی و کم پشت ابروی فرد ایجاد میشود. رعایت همین ظرافت و نکته باعث میشود در ظاهر این خطوط با موی ابروی فرد هیچ تفاوتی را نشان ندهد. طبیعی است هرچه خطوط ایجاد شده نازک و ظریف کشیده شود باعث میشود ابرو بسیار طبیعیتر جلوه کند. در انجام این روش از دستگاه استفاده میشود. این دستگاه دارای یکسری سوزن است . البته اینکه دستگاه چه مدلی داشته باشد یا موتور آن چه قدرتی داشته باشد بسیار متفاوت است. دستگاه‌هایی  قدرت بیشتری داشته باشند و لرزش کمتری در کار داشته باشند قطعا قیمت بالاتری دارند و کار با آن‌ها بسیار آسان‌تر و بهتر خواهد بود زیرا تمرکز و ظرافت بیشتری را برای کار فراهم میکنند.

حال به روش انجام کار میگروپیگمنتیشن بپردازیم:

در مرحله اول انجام این کار باید دستگاه رنگ را به لایه دوم و زیریت پوست انتقال دهید. شاید یکی از دلیل‌هایی که به این روش میکروپیگمنتیشن (به معنی رنگدانه‌های ریز) میگویند زیرا تار موهای بسیلر ظریف و نازک روی خط ابرو ایجاد میکند و فقط مختص زیباسازی ابرو نیست و برای سایه چشم، خط لب، سایه لب، رژ لب و کشیدن خط چشم و بن مژه نیز استفاده میشود .

در مرحله دوم کشیدن خطوط بسیار ظریف و نازک در راستای جهت و زاویه رویش موی ابرو است. در استفاده از این روش با استفاده از دستگاه باید دقت داشت که اگر فشار بیش از حد دست هنگام طراحی به دستگاه و ابرو وارد شود باعث پارگی و آسیب جدی به پوست و آن ناحیه ابرو خواهد شد و همین باعث خونریزی و ممکن است در ادامه احتمال عفونت منجر شود.

بزرگترین نکته‌ای که در این روش باید به آن دقت شود این است که خون ریزی در هنگام میکروپیگمنتیشن ممنوع است و اگر خون ریزی ایجاد شود باید کار برای مدتی متوقف شود زیرا خون ریزی نشان بر آن است کار به صورت صحیح انجام شده است و دقت کافی به خرج داده نشده است.

نمونه میکروپیگمنتیشن ابرو به رنگ روشن برای یک خانممبا ابروهای کم پشت و بلوند

پس از انجام کار  ممکن است برای شما این سوال پیش آید که مدت زمان بهبودی و ترمیم بعدی چه زمانی است؟ پاسخ این است: از آن جایی که افراد دارای پسوت‌های متفاوتی از نظر نوع پوست و رنگ پوست هستند، این روش اغلب نیاز به 3 الی 4 بار ترمیم دارند. حداقل 7 روز پس از انجام کار ممکن است ریزش شدیدی در رنگ ابرو را مشاهده کنید که پس از انجام اولین ترمیم رنگ ابرو به حالت اولیه خود باز میگردد و ریزش بعدی رنگ ابرو به مراتب کمتر از دفعه قبل است. ممکن است شما توقع داشته باشید هیچ ریزش رنگی اتفاق نیافتد  و به دلیل ریزش رنگ نا راضی باشید یا اظهار عصبانیت کنید اما باید بدانید به صورت طبیعی قانون این کار این است که پس از  هر دفعه ترمیم رنگ ریزش کند و این یک واکنش طبیعی از طرف پوست است که پس از پذیرش رنگ به خود رنگ‌های اضافی ریزش کند. البته میزان این ریزش به خود شما و مراقبت پوستی شما نیز وابسته است. هرچه شما از پوست ابروی خود بهتر مراقبت کنید، آن ناحیه را چرب نگهدارید، حداقل به مدت 5 روز از برخورد هرگونه رطوبت و آب به آن ناحیه جلوگیری کنید، اصلا پوست ناحیه حساس را دستکاری نکنید و از خاراندن بپرهیزید قطعا دوره بهبودی شما به خوبی طی میشود و میزان رنگ ریزشی کمتر میشود.

 

مزایای میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو نیز مانند دیگر روش‌های مشابه خود دارای مزایای بسیار زیادی است که ما در این بخش به بررسی برخی از آن‌ها میپردازیم:

 • اغلب بانوان در هنگام آرایش کردن زمان زیادی را برای کشیدن مداد ابرو صرف میکنند زیرا باید با دقت و ظرافت زیادی این کار انجام شود. با استفاده از این روش در زمان خود برای آماده شدن صرفه جویی کرده و همیشه ظاهر آراسته‌ای در ابروهای خود دارید.
 • برخی از بانوان به دلیل نداشتن ابرو یا کم پشتی در ابرو ممکن است از ظاهر خود نا راضی باشند و همیشه تمایل به آرایش کردن ابرو داشته باشند که با استفاده از این روش دیگر دغدغه ابروی زیبا را ندارند و به راحتی میتوانند هر لحظه و هرجا آراسته باشند.
 • با استفاده از این روش میتوانید چشمان خود را درشت‌تر و کشیده‌تر کنید زیرا در این روش طظراحی و اصلاح فرم ابرو بر اساس سلیقه شما انجام میشود و میتوانید هرگونه تغییری را در آن لحاظ کنید.
 • از فواید و مزایا دیگر روش میکرو پیگمنتیشن ابرو برای افرادی که دارای ریزش موی شدید ابرو هستند است که میتوانند با استفاده از این روش ابروی خوش فرم و پر پشتی را برای خود ایجاد کنند.
 • البته بسیاری از پزشکان از روش میکرو پیگمنتیشن برای محو کردن جای اسکار و زخم‌ها نیز استفاده میکنند که در گذشته این مورد باعث آزار و اذیت افراد زیادی بود.
 • با استفاده از روش میکرو پیگمنتیشن فرد متقاضی درد و خونریزی بسیار کمتر در قبال ظاهر بسیار طبیعی‌تری را برای خود ایجاد میکند.
 • افرادی که دارای حساسیت پوستی بالایی هستند و نمیتوانند از برخی لواز آرایش برای اصلاح فرم و زیباسازی ابروی خود استفاده کنند با استفاده از این روش زیبایی دلخواه و فرم دلخواه را به صورت خود باز میگردانند.
 • این روش طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی نسبت به دیگر روش‌های مشابه خود دارد و اگر در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید ممکن است حداقل 1 سال و حداکثر 5 سال زیبایی ابروهای خود را حفظ کنید.
نمونه کار میکروپیگمنتیشن ابرو به صورت پهن برای یک خانم

نکاتی که در رابطه با میکروپیگمنتیشن ابرو باید بدانید:

 • میکروپیگمنتیشن در واقع عمل قرار دادن یکسری پیگمنت در حد فاصل لایه زیرین پوست و لایه بیرونی پوست است. در واقغ فرآیند میکروپیگمنتیشن بدین صورت است که پیگمنتر رنگدانه‌های زیست سازگار را در عمق مشخص از پوست فرد و با کمترین میزان آسیب به بافت پوست وارد میکند.
 • با استفاده از روش میکروپیگمنتشین رنگ‌های معدنی که خاصیت ضد حساسیت دارند به وسیله سوزن‌های بسیار ریز و باریک وارد زیر پوست میشوند. اما با این تفاوت که این رنگدانه‌ها در لایه دوم پوست وارد میشوند و رنگی کاملا طبیعی و ملایم به خود میگیرند.
 • این روش طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی نسبت به دیگر روش‌های مشابه خود دارد و اگر در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید ممکن است حداقل 1 سال و حداکثر 5 سال زیبایی ابروهای خود را حفظ کنید.
 • این روش اغلب نیاز به 3 الی 4 بار ترمیم دارند. حداقل 7 روز پس از انجام کار ممکن است ریزش شدیدی در رنگ ابرو را مشاهده کنید که پس از انجام اولین ترمیم رنگ ابرو به حالت اولیه خود باز میگردد.
 • بزرگترین نکته‌ای که در این روش باید به آن دقت شود این است که خون ریزی در هنگام میکروپیگمنتیشن ممنوع است و اگر خون ریزی ایجاد شود باید کار برای مدتی متوقف شود زیرا خون ریزی نشان بر آن است کار به صورت صحیح انجام شده است و دقت کافی به خرج داده نشده است.