میکرو بلیدینگ و میکرو پیگمنتیشن چه شباهتها و چه تفاوتهایی دارند؟

نمونه قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو بر روی ابرو های نازک

شاید برای شما سوال باشد که خانم‌ها  چرا به آرایش ابروی خود اهمیت بسیاری میدهند؟  به این دلیل است که ابرو یکی از اجزای مهم صورت به شمار می آید که در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی میگذارد و همین دلیل اصلی آن میشود  که خانمها به آرایش ابروی خود بسیار رسیدگی کنند. برای   ابروها از روشهای متعددی استفاده میشود که همگی آنها به زیبایی و ترمیم نواقص ابرو کمک میکند. مداد ابرو ، سایه ابرو . و… از جمله وسایلی هستند که برای آرایش ابروها به کار میروند اما تمامی این وسایل و روشهایی که مورد استفاده قرار میگیرد به صورت موقت هستند و به سرعت میتوان آنها را با پاک کردن از بین برد. روش دیگری که برای آرایش ابروها به کار میرود  و جزء دسته آرایشهای نیمه دائم قرار میگیرند میکرو بلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو است که با به کارگیری این دو روش میتوان رفع ایرادات ابرو و تغییر فرم در آنها را انجام داد. دلیل اینکه  این روشهای نیمه دائم مورد توجه تمام خانمها قرار گرفته است میتواند حذف نتیجه ناخوشایند استفاده از انواع مواد آرایش موقت باشد. استفاده از مواد آرایشی بسیار زمان بر است  و افراد برای انجام آن زمان کافی ندارد و  در کنار این هم همیشه نتیجه مطلوب و مورد دلخواه فرد را ندارد. استفاده از مواد آرایشی خود میتواند یکی از دلیلهای ریزش ابرو و خالی شدن آن باشند  که کم کم موجب کوتاه  و نازک شدن ابروها میشوند.  میکرو بلیدینگ و میکروپیگمنتیشن  زیر نظر متخصص این کار انجام میشود که نسبت به سایر روشهای آرایشی دیگر مزایای بسیار زیادی دارند. در این مطلب به  بررسی کامل تفاوتها و شباهتهای این دو روش نیمه دائم آرایشی پرداخته میشود.  برای آنکه ویژگی‌های هریک از روشها را بدانید تا آخر مطلب با ما باشید.و در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سرفصل های زیر ارائه میگردد:

میکروبلیدینگ چیست؟

حتما شما هم کمی با روند انجام تاتو ابرو آشنا هستید  در واقع میکروبلیدینگ نسل جدیدی از تاتو ابرو است که از آن برای فرم دهی به ابروهای کم پشت و نازک استفاده میشود. میکرو بلیدینگ ابرو یکی از روشهای هاشور ابرو است که جایگزین کشیدن ابروها توسط مداد میشود.  این روش دارای مزیتهای بسیار زیادی است که جایگزین تاتو ابرو میشود. این روش به گونه‌ای انجام میشود که هاشور بودن ابروها به میزان کمتری نمایان شود و درصد طبیعی بودن ظاهر آن بسیار بالا باشد. متخصصین با استفاده از ابزار خاص اینکار، تارهای بسیار نازک ابرو را بر روی پوست ابرو میان تارهای طبیعی ابرو میکشند و معمولا مهارت آنها در این کار باعث میشود تا ظاهر بسیار طبیعی برای فرد ایجاد کند.  

نمونه کار قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ چگونه انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ بر خلاف میکروپیگمنتیشن که توسط دستگاه برقی میکروپیگمنتر انجام میشود، دستگاه برقی در انجام آن نقشی ندارد و به وسیله سوزن انجام میشود. تعداد سوزنهایی که در هر بلید وجود دارد متفاوت است و همچنین  برای انجام این روش سوزنهایی که  مورد استفاده قرار میگیرد بسیار نازک است.  برای انجام این روش خراشهای بسیار نازکی برای روی پوست ایجاد میشود تا بتوان رنگ دانه ها را به لایه‌های زیرین پوست وارد کرد اما در این روش چون تزریق رنگدانه به توسط دستگاه برقی انجام نمی شود در سطح بالاتری از پوست قرار میگیرند و به همین دلیل ماندگاری کمتری دارند و برای همین است که جزء دسته آرایش نیمه دائم قرار میگیرد. زمانی که خراشهای ایجاد شده رنگ دانه‌ها را دریافت میکند به شکل تارهای بسیار نازک ابرو فرم خود را نشان میدهند.

مزایای میکروبلیدینگ

این روش آرایشی نیمه دائم مزایای قابل توجهی دارد که یکی از مهمترین این مزایا ظاهر طبیعی آن است. خطوط نازک که شبیه به تار موی ابرو هستند میان تار های طبیعی ابرو کشیده میشوند و ظاهر طبیعی و نچرال برای افراد ایجاد میکند به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

همانطور که گفته شد برای انجام این روش از رنگدانه‌های طبیعی و با کیفیت استفاده میشود که جزء بزرگترین مزیتهای این روش محسوب میشود زیرا وقتی از رنگدانه‌های طبیعی و ارگانیک استفاده میشود دیگر مانند روش های دیگر مثل تاتو ابرو شاهد تغییر رنگ آن در دراز مدت نخواهید بود همچنین این رنگهای طبیعی ماندگاری بالاتری دارند. البته برای افزایش ماندگاری باید به نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو نیز توجه شود.این رنگهای طبیعی خصوصیات دیگری مانند ضد حساسیت بودن دارند و این بدین معنا است که، کسانی که به رنگهای غیر طبیعی حساسیتهای پوستی و آلرژیکی دارند دیگر نگران انجام این روش نیستند زیرا این رنگها خاصیت ضد حساسیت پوستی دارند. برای آنکه از عدم بروز حساسیت مطمئن شوید میتوانید یک جلسه به صورت تست انجام دهید آنگاه در صورتی که مشکلی وجود نداشت به ادامه کار بپردازید. به دلیل سطحی بودن خراشهای ایجاد شده امکان بروز عوارض پوستی بسیار پایین است و این برای افرادی که این آرایش را انجام میدهند بسیار اهمیت دارد. محل خراشهای ایجاد شده در این روش به سرعت بهبود میابد. مهمترین مزیتی که این روش آرایشی دارد دائمی بودن آن است یعنی بعد از مدتی کافی است که به ترمیم رنگ آن بپردازید و امکان ایجاد تغییرات در آن نیز وجود دارد. حفظ زمان برای بانوان بسیار اهمیت بالایی دارد که این روش از زمانی که برای انجام آرایش میپردازند کاهش میدهد. زیبایی و آراستگی همیشگی صورت از ایده‌آلهای تمامی بانوان است که با این روش محقق میشود.

نمونه کار قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن ابرو به رنگ قهموه ای تیره

میکروپیگمنتیشن چیست؟

دستگاه میکروپیگمنتیشن یک دستگاه برقی است که برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو از آن استفاده میشود. همانطور که در مورد میکروبلیدینگ گفته شد باید بدانید میکروپیگمنتیشن نیز یکی از روشهای جایگزین تاتو ابرو است. متخصص این کار با استفاده از میکروپیگمنتر بر روی پوست  خراشهای نقطه‌ای ایجاد میکند تا رنگدانها به لایه زیرین پوست تزریق شوند. معمولا برای جلوگیری از حساسیت پوستی از رنگدانه های طبیعی و ارگانیک استفاده میشود. ماندگاری یا طول عمر این آرایش نیمه دائم به شرایط پوستی هر فرد بستگی دارد اما معمولا در پوست افراد مختلف بین 1 الی 2 سال ماندگاری دارد. برای آن که احتمال انتقال بیماری به صفر برسد برای هر بیمار از یک کیت جداگانه استفاده میشود و همچنین این دستگاه به دلیل تکنولوژی بالایی که در ساخت آن به کار رفته است احتمال برگشت خون به دستگاه صفر است و جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

مزایای میکروپیگمنتیشن

این روش آرایشی نیمه دائم مزیتهای بسیاری دارد که یکی از این مزیتها استفاده از آن در حوزه درمانی نیز میباشد یعنی نه تنها برای ترمیم آرایش به کار میرود بلکه برای پوشاندن و از بین بردن جای زخم و بخیه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این روش دیگر مشکلات افرادی که دارای پوست چرب هستند را از بین میبرد و انجام آن ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به سایر روشهای دیگر آرایش نیمه دائم دارد. کاربرد میکروپیگمنتیشن بسیار گسترده است و برای تمامی نواحی مورد استفاده قرار میگیرد. این روش با استفاده از دستگاه دیجیتالی انجام میشود و به همین دلیل میتوان از آن برای آرایش در نواحی دیگری مانند لب، گونه و … استفاده کرد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

اولین تفاوتی که میتوان برای میکرو بلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بیان بیان کرد در واقع همان نحوه اجرا و انجام آن است که در میکروپیگمنتیشن از دستگاه دیجیتالی و برقی پیشرفته برای انجام آن استفاده میشود اما میکرو بلیدینگ به صورت مکانیکی و با استفاده از وسیله مخصوص این کار که بلید نام دارد انجام میشود. تعداد سوزنهایی که به نوک بلید وصل میشود میتواند متفاوت باشد. یکی دیگر از تفاوتهایی که میکروپیگمنتیشن را بسیار پر کاربرد کرده است این ویژگی است که در این روش امکان آرایش به صورت نقطه ای وجود دارد یعنی به کمک آن میتوان سایه‌ای از ریشه مو ایجاد کرد تا بتوان رنگ ناحیه ای از پوست را تغییر داد. میکرو بلیدینگ امکان تغییر رنگ نقطه‌ای از پوست را ندارد و یا به صورت طبیعی نمیتواند آن را انجام دهد زیرا این روش به صورت کشیدن خطهایی نازک به شکل تارهای طبیعی مو انجام میشود.

در میکروپیگمنتیشن، شما می‌توانید به‌ صورت نقطه‌ای، سایه‌ای از ریشه مو ایجاد کنید و به کمک همین ویژگی، رنگ ناحیه‌ای از پوست را تغییر دهید. اما در میکروبلیدینگ، تنها امکان کشیدن خطی شبیه به مو وجود دارد و تنها به صورت هاشور میتوان آن را انجام داد.  در زمینه آرایشهای دائمی میکروپیگمنتین بسیار پر کاربرد تر از میکرو بلیدینگ است زیرا از آن در نواحی مختلف برای ترمیم های مختلف استفاده میشود.

عمق تزریق رنگ دانه ها در این دو روش با هم بسیار متفاوت است یعنی در روش میکروپیگمنتیشن تزریق رنگدانه  هم با فشار بیشتر و هم در عمق بیشتری از پوست صورت میگیرد و اما در میکروبلیدینگ تزریق رنگدانه‌ها در عمق سطحی تری از پوست انجام میشود. کسانی که دارای پوست چرب هستند و یا تعرق بالایی دارند نمی توانند میکروبلیدینگ استفاده کنند زیرا این روش ماندگاری کمتری دارد اما این افراد از میکروپیگمنتیشن که ماندگاری بالایی دارد میتوانند استفاده کنند.

شباهت‌های میکروبلیدینگ و میکرو پیگمنتیشن

هر دو روش جزء دسته آرایشهای نیمه دائم قرار میگیرند و برای زیبا سازی و خوش فرم کردن حالت ابروها به کار میروند. برای انجام هردوی روش از رنگهای طبیعی و با کیفیت بالا استفاده میشود. هر دو روش توسط متخصص اینکار انجام میشود. قبل از انجام هر یک از این روشها ابتدا آرایش مد نظر به توسط مداد انجام میشود تا نتیجه انجام کار مشخص شود و در صورت رضایت فرد متفضای آرایش  انجام میشود.

چه مراکزی برای انجام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو مناسب هستند؟

شاید برای شما این سوال پیش آید که به چه مراکزی برای انجام این آرایشهای دائمی مراجعه کنیم ؟ و یا چه مراکزی برای انجام این روشهای آرایشی مناسب هستند؟ ما به شما توصیه میکنیم که برای انجام آرایش‌های دائمی به دنبال بهترین مراکز تخصصی زیبایی و آرایشی بگردید تا بهترین و حرفه‌ای ترین متخصص‌ها کار شما را انجام دهند. حال ممکن است مثلا این سوال پیش آید که بهترین مرکز میکروبلیدینگ چه ویژگی هایی دارد؟

سلامتی شما از هرچیزی مهمتر است و همچنین باید توجه کنید که آرایش شما به بهترین شکل انجام شود. مرکز آرایشی که مراجعه میکنید حتما باید از لوازم مصرفی یک بار مصرف مختص خود فرد استفاده کند و علاوه بر اینکه باید محیطی تمیز و استریل داشته باشد بعد از هر بار مصرف ابزارهایی که برای انجام آنها مورد استفاده قرار میگیرد به طور کامل استریل شوند تا بیماری بین افراد انتقال پیدا نکند. معمولا مراکز معتبر از رنگدانه‌های با کیفیت و ارگانیک جهت جلوگیری از تغییر رنگ و ایجاد حساسیت استفاده میکنند. هر دوی این روشهای آرایشی قابلیت ریموو را دارند اما نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد کاری که برای شما انجام میشود باید دقیق و بدون ایراد باشد زیرا حتی استفاده از لیزر به طور کلی جای آن را پاک نمیکند و کمی نیاز به گذشت زمان دارد. دلیل توصیه ما برای مراجعه به بهترین مراکز زیبایی مواردی که ذکر شد بود.

 آنچه باید در مورد تفاوتها و شباهتهای میکروبلیدینگ بدانید آن است که این دو روش هردو برای آرایش دائمی اجزاء مختلف صورت به کار میروند یکی از متداولترین اجزایی که به توسط این روشها آرایش میشوند ابرو است. این دو روش شباهت‌هایی باهم دارند اما چیزی که میکروپیگمنتیشن را نسبت به میکروبلیدینگ متمایز کرده است تفاوتهای آنها نسبت به هم است. از این روش در حوزههای مختلف درمانی و آرایشی استفاده میشود و به دلیل دیجیتالی بودن آن انواع ترمیمها و آرایشها را ممکن میسازد. اگر قصد انجام آرایشهای دائم را دارید حتما به متخصص با تجربه مراجعه کنید تا بتواند مناسب ترین آنها را به شما توصیه کند. این روشهای دائمی آرایش برای تمامی بانوانی که زمان کافی برای انجام آرایش را ندارند بسیار مناسب است. هزینه این روشها با یکدیگر متفاوت است و این طبیعی است که انجام روش میکروپیگمنتیشن هزینه بیشتری در مقایسه با میکروبلیدینگ داشته باشد زیرا برای انجام این روش از دستگاه میکروپیگمنت استفاده میشود که تکنولوژی جدیدتری برای انجام آن نیز به کار برده میشود. اما هزینه هرکدام از این روشها به طور کلی به مکانی که برای انجام آن مراجعه میکنید و جنس موادی که متخصص زیبایی برای انجام کار شما استفاده میکند و دستمزد آن در قیمت کار آنها بستگی دارد.

2 thoughts on “میکرو بلیدینگ و میکرو پیگمنتیشن چه شباهتها و چه تفاوتهایی دارند؟

  1. ناشناس says:

    سلام خاطره جون
    من ميكروبليدينگ ابرو قبلا حدود ٢ سال پيش انجام دادم الان ميتونم ميكروپيگمنتيشن ابرو انجام بدم به جاي ترميم ميكروبليدينگ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193