نانو بروز چیست؟ میزان ماندگار و مزایای آن چگونه است؟

نمونه قبل و بعد نانوبروز ابرو آ:تدمی تاترو

یکی از مهمترین ارکان زیبایی و جذابیت چهره انسان ها ابرو است. البته همه افراد از ابروهای پر پشت و زیبا برخوردار نیستند و ممکن است بخاطر عوامل بسیار مختلفی ابروهای خود را از دست داده باشند و کم پشت شده باشد. برای مثال افرادی که ابروهای خود را بیش از حد برمیدارند، برخی از افراد پس از زایمان ابروی خود را از دست میدهند و برخی دیگر با افزایش سن ابروهای خود را از دست داده و کم پشت میشود. اما طبیعی است که انسان تا آخرین لحظه عمر خود علاقه دارد از زیبایی خود بیشترین استفاده را داشته باشد و جذابیت خود را از دست ندهد.

در زمان های گذشته کسانی که ابروهای خود را نازک برمیداشتند زیبایی بیشتری داشتند زیرا طبق مد آن زمان صورت خود را زیبا و جذاب میکردند اما امروزه هر چه ابرو ضخیم ترو پر پشت تر باشد جذابیت چهره افراد افزایش میابد. امروزه روش های بسیار زیادی به وجود آمده است که برای پر پشت کردن و افزایش زیبایی ابرو استفاده میشود و میتوانید روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید ، اعم از میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، فیبروز ابرو، هاشور ابرو، شیدینگ ابرو و تاتو ابرو

امروزه روشی جدید محبوبیت بسیار زیادی بین افراد پیدا کرده است که نام آن نانو بروز ابرو است. اغلب دختران اروپایی از این روش استفاده میکنند زیرا روشی بسیار جوان پسندانه است البته ممکن است نام آن را با عنوان نانو سوزن نیز شنیده باشید. اگر به دنبال داشتن ابروهایی نچرال و طبیعی هستید بهتر است این روش را انتخاب کنید. پیشرفت علم باعث شده است که هنر تاتو روند صعودی خود را در ظرافت و میزان طبیعی بودن خود طی کند و بسیار حساس تر و با مهارت تر توسط پیگنمنتر ها انجام شود به همین علت امروزه بسیاری از افراد مهارت خود را پیشرفته تر کرده و از روش نانو بروز ابرو بهره میبرند.

ممکن است در مواجهه با افراد شاهد این مورد باشید که برخی از اجزای صورت آنها با یکدیگر تقارن نداشته باشد و البته این مورد بسیار بین افراد شایع است. ممکن است این عدم تقارن در لب‌ها باشد، یا در ابروها باشد و یا در حالت چشمان فرد باشد. سالیان سال است که با استفاده از روش های مختلفی میتوان عدم تقارن ابروها را از بین برد. همانطور که میدانید یکی از نمادهای زیبایی ابروهای ضخیم و خوش حالت است که میتواند بیانگر بسیاری از احساسات ما باشد. به صورتی کهوقتی ناراحت هستیم ابروهای ما افتاده و وقتی شاداب هستیم ابروهای ما رو به بالا و شاداب تر است.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

نانو بروز چیست؟

جالب است بدانید روش نانو بروز برای اولین بار توسط فردی به نام امیل ایلهام اغلو انجام شد. برخی این روش را مشابه میکروبلیدینگ میدانند اما با این تفاوت که در هنگام انجام آن باید از دستگاه استفاده شود. فیبروز ابرو و بلید ابرو روش هایی بسیار زیبا و ظریف هستند اما متاسفانه به دلیلی استفاده از قلم و عدم استفاده از دستگاه برقی باعث شده است افرادی که این دو روش را انجام میدهند ماندگاری کمتری را تجربه کنند. به همین دلیل به فکر استفاده از این تکنیک ولی با استفاده از دستگاه برقی افتادند تا معایب روش های قبلی را حذف کرده و مزایای آن را شدت بیشتری ببخشد. در استفاده از این روش رنگدانه ها به وسیله سوزن های نانو که دارای سایز بسیار ریز هستند بر روی خط ابرو و در جهت رویش موهای ابرو توسط دستگاه برقی کشیده میشود . دستگاه و سوزنی که باید در روش نانو بروز ابرو مورد استفاده قرار گیرد بسیار متفاوت با دستگاه های قبلی است که مورد استفاده قرار میگرفت.

در واقع نانو بروز یکی از جدیدیترین متدهای هاشور ابرو است که  باید با استفاده از دستگاه نانو مخصوص و استابلایزر انجام شود.  پیش از آنکه این روش جدید مورد استفاده قرار گیرد اغلب افراد از روش فیبروز ابرو برای  زیباسازی و خوش حالت کردن ابروهایشان استفاده میکردند. اما با پیدایش روند جدید نانو بروز ابرو افرادی که به دنبال داشتن ابروهایی نچرال و طبیعی بودند به این روش رو آورده زیرا این روش با استفاده از روش نانو میتواند نتیجه بسیار زیبا و طبیعی به متقاضی تحویل دهد. در این روش هیچگونه آسیبی به پوست ابرو نرسیده  و روشی بسیار ایمن و بهداشتی است که سایه ابرو و هاشور ابرو را به صورت همزمان برای شما فراهم میسازد. 

برای مطالعه بیشتر مقاله هاشور ابرو سه بعدی چیست؟ در مجله زیبایی آکادمی تاترو را ازدست ندهید.

اجرای نانو در صورتی که توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود بسیار طبیعی بوده و رنگ را به عمق مشخص و عمیقی از پوست تزریق میکنند  که طول عمر و ماندگاری آن بسیار بالا باشد. البته پس از انجام این روش پاکسازی آن بسیار راحت انجام خواهد شد و میتوانید در زمان های مختلف به هرگونه که بخواهید تغییر رنگ و مدل ابرو را داشته باشید. ماندگاری بالا و تغییر راحت مدل و رنگ ابرو میتواند دو مورد از اصلی ترین مزایای استفاده از روش نانو بروز ابرو باشد.روند بهبودی و نقاهت کامل ابرو بین 25 تا 30 روز به طول می انجامد که البته این عدد مشخص نبوده و ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

نمونه قبل و بعد بریزی بروز ابرو در آکادمی تاترو

 کمی با مزایای نانو بروز آشنا شویم.

جالب است بدانید در روش نانو بروز خطوط هاشور و سایه زنی را دقیقا بر روی خطور ابروی شما انجام میدهند و حتی جهت کشیدن آن نیز با جهت رویش موی ابروی شما دقیقا یکسان است به همین علت این روش روشی طبیعی تر از دیگر تکنیک ها است. در استفاده از این روش از رنگ هایی استفاده میشود که بدون سرب هستند و همین باعث میشود ریشه ابروی فرد به خوبی تقویت شده و گاهی باعث رویش مجدد موی ابرو فرد میشود. سوزن هایی که در این روش استفاده میشود بسیار نازک است و متقاضی هنگام استفاده از آن درد کمتری را حس خواهد کرد. در صورتی که از این روش با دقت کافی استفاده شود ماندگاری رنگ آن بالاتر خواهد رفت و فرد مدت زمان بیشتری میتواند از این روش استفاده مفید داشته باشد. در این روش کمتر از روش های دیگر نیاز به ترمیم است و به همین دلیلی است که محبوبیت  بسیار زیادی پیدا کرده و روش مدرنی یاد میشود.

دستگاه نانو بروز چیست و چگونه عمل میکند؟

دستگاهی که برای تکنیک نانو بروز استفاده میشود 7 ولتاژ است که به وسیله استابلایزر در بخش سوزن کنترل خواهد شد. استابلایزر هم یک نگهدارنده از جنس پلاستیک به شکل هلال است که وقتی خطوط را میخواهیم بکشیم روی پوست قرار میگیرد و به کمک سوزن می آید تا خط مشخص ابرو یا هاشورها را بکشد. دستگاهی که برای نانو بروز استفاده میشود دارای تنظیماتی برای درجه و سرعت است که روی بدنه آن قرار گرفته است. هنگامی که دستگاه در حال کار باشد و روشن باشد چراغ های بالای آن روشن بوده و هنگامی که در پایه نگهدارنده قرار داده میشود به صورت استند بای یا نیمه خاموش در می آید. دقت کنید که آرم نانو بروز روی دستگاه حک شده است. دقت داشته باشید موردی که در انجام کار با این دستگاه دارای اهمیت بسیار بالایی است زاویه سوزن و استابلایزر است که باید با پوست شما زاویه ای 45 درجه بسازد. سوزنی که در این دستگاه برای شما استفاده میشود تک سر است و با برداشتن استابلایزر از این دستگاه میتوانید آن را به حالت عادی تبدیل کنید. افرادی که دارای پوست خشک یا پوست  چرب هستند گزینه های یکشانی برای استفاده از این دستگاه هستند. سوزن هایی که در این دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد همگی نانو هستند و با سوزن هایی که برای میکروپیگمنتیشن استفاده میشوند بسیار مناسب هستند. هنگامی در حال کشیدن خطوط بر روی موی ابرو هستید بهتر است دست خود را به آرامی حرکت دهید تا رنگ در لایه عمیقی از پوست تزریق شود، رنگ پخش نشود و ماندگاری رنگ بالاتر برود.

نمایش شماتیک تفاوت بریزی بروز ابرو و نانوبلیدینگ ابرو و نانو شیدینگ ابرو

تفاوت نانو بروز ابرو و میکرو پیگمنتیشن  ابرو چیست؟

مهم ترین و اصلی ترین تکنیکی که در نانو بروز ابرو مورد استفاده قرار میگیرد استابلایزر است که بخش بسیار مهمی از دستگاه است و در واقع پایه سوزن و سر دستگاه است. مهم ترین نقشی که در این روش ایجاد میکند آن است که از لرزش در حین کشیدن خطوط کاملا جلوگیری میکند. لرزش در این روش خیلی حائز اهمیت است زیرا این خطوط کاملا ظریف و باریک بوده و کشیدن آنها نیاز به دقت فراوانی دارد.

هاشور ابرو با استفاده از تکنیک های بسیار مختلفی مانند کوک کوک، دورانی، لپ لپ و دات ورک اتجام خواهد شد. اما روش نانو بروز فقط به صورت کاملا یکسان انجام خواهد شد و بدون برداشتن دست از ناحیه ابرو انجام میشود. بدین صورت که از زمانی که دست روی ابرو قرار میگیرد تا انتهای خط حق برداشتن آن از روی ابرو را نخواهیم داشت در صورتی که در روش میکروپیگمنتیشن ابرو میتوانید دست خود را از روی ابرو بلند کرده و اجباری به انجام یکدست کار نیست.

البته ممکن است برای شما این سوال پیش آید که در روش های دیگری نیز باید در هنگام کشیدن خطوط بر روی ابرو هرگز دست را از روی ابرو برنداشته و تا انتهای خط کشید اما جواب شما پیش ماست. در استفاده از روش های مشابه هنگام کشیدن خطوط به تقریبا 3 الی 4 ثانیه زمان نیاز است اما در کشیدن خطوط در روش نانو بروز برای کشیدن هر خط باید 15 الی 20 ثانیه زمان صرف کنید زیرا تار موهایی که کشیده میشود نیازمند ظرافت و دقت کافی در کشیدن است و زیبایی و جذابیت این روش به آن تار مو ها بستگی داارد.

نمونه کار بریزی بروز ابرو به رنگ قهوه ای روشن

چه نوع رنگی در نانوبروز ابرو استفاده میشود؟

بهتر است بدانید در روش نانو بروز ابرو از رنگ هایی استفاد ه میشود که از مواد آلی تشکیل شده است و پس از مدتی ممکن است باعث روی مجدد ابروی شما شود و ریشه ابروی شما را به خوبی تقویت کند. ترمیم و تغییر حالت رنگ و ابرو در این روش از سهولت خاصی برخوردار است و در صورتی که از طرح یا مدل راضی نباشید به صورت طبیعی ریخته میشود و هیچ رنگی بر روی صورت شما به جای نخواهد ماند. اما در روش های قبلی کمی از رنگ روی ابرو باقی مانده و پوست ابرو کمی تکه تکه میشد.

میزان ماندگاری روش نانو بروز ابرو

استفاده از روش نانو بروز ابرو برای افرادی که پوست چرب دارند ممکن است از ماندگاری  کمتری برخوردار باشد اما یکی دیگر از دلایلی که میتواند بر طول عمر و ماندگاری نانو بروز ابرو وجود دارد آب و هوای آن منطقه و جنس پوست صورت است. اما به صورت طبیعی بین 1 الی 2 سال میتواند دوام و طول عمر داشته باشد. البته دقت داشته باشید در صورتی که این مدت زمان بگذرد و همچنان ترمیم نکرده باشید خطوط فقط کمرنگ تر شده و اصلا تبدیل به سایه نمیشود به همین علت ظاهر شما را نامرتب و بهم ریخته نخواهد کرد. میزان هزینه ای که انجام میدهید در مقابل ماندگاری این روش بسیارمقرون به صرفه است.

2 thoughts on “نانو بروز چیست؟ میزان ماندگار و مزایای آن چگونه است؟

 1. سمیرا سلطان آبادی says:

  سلام.
  ممنون میشم اگر جواب سوال منم بدید
  راستش من یکم گیج شدم نمیدونم از چه روشی برای ابروهام استفاده کنم
  من ابروهام هم کم پشته هم فرم خاصی نداره مثل یه خط صافه
  از طرفی سنمم کمه من 25 سالمه نمیخام خیلی معلوم باشه که تاتو کردم
  چه روشی هم مشکل من و حل میکنه هم طبیعی هست؟میکروبلیدینگ ابرو
  ؟شیدینگ ابرو ؟نانوبروز ابرو ؟بیریزی بروز ابرو ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193