نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو

یکی از مهم ترین بخش‌های صورت که باعث افزایش زیبایی میشود ابرو است. بخش فوقانی صورت با زیبایی ابرو و چشم به جذابیت خاصی میرسد. بسیاری از افراد هستند که بنا به دلایل مختلفی از ابروهای خود راضی نیستند. امروزه روش‌های بسیار زیادی مانند شیدینگ ابرو ،تاتو ابرو،میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتشن ابرو و… برای ترمیم فرم و حالت ابروی افراد وجود دارد. برخی از افراد برای زیبایی ابروی خود از ژل ابرو، مداد ابرو و ریمل ابرو استفاده میکنند. امروزه افراد به دلیل مشغله‌های بسیار زیادی که دارند اغلب تمایل دارند از روش‌های دائمی و نیمه دائمی برای زیبایی صورت خود استفاده کنند تا زمان کمتری را برای آرایش صرف کنند و همیشه آراسته و مرتب باشند.  برخلاف گذشته که برای آرایش دائمی ابرو فقط از تتو استفاده میشد امروزه روش‌های مدرن و متفاوت‌تری برای آرایش طبیعی ابرو طراحی شده است که نتیجه‌های بسیار زیبا و  تقریبا دائمی به دنبال خواهد داشت. یکی از بهترین روش‌های آرایش نیمه دائم ابرو روش میکروبلیدینگ ابرو است که نتیجه‌ای بسیار طبیعی و زیبا دارد. روش میکروبلیدینگ ابرو در مقایسه با روش‌هایی که قبل‌تر با دستگاه  انجام میشد روشی نیمه دائمی به حساب می‌آید.در مجله زیبایی آکادمی تاترو روش های آرایش دائمی ابرو رابشناسید.   انجام فرآیند میکروبلیدینگ با یک تیغه بسیار نازک انجام میشود که رنگدانه‌های مورد نظر را در عمق مشخصی از ابرو وارد میکند. با استفاده از این روش میتوانید فرم و حالت دلخواه خود را روی ابرو طراحی کنید و حجن اروی خود را پرتر نشان دهید. این روش مخصوصا برای افرادی مناسب است که میخواهند از این روش برای پر کردن نواقص ابروی خود استفاده کنند. مدت زمان ماندگاری این آرایش نیمه دائمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو است و میزان مرغوبیت رنگی که برای این روش استفاده میشود. جهت انجام این روش برای طراحی  و حالت دهی به ابروی خود باید به مراکز معتبر زیبایی مراجعه کنید.

می توانید برای شناخت بهترین رنگ برای تاتو ابرو از مجله آکادمی تاترو کمک بگیرید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

فرآیند میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو در واقع یک نوع هنر و معماری است. زیرا فردی که میخواهد این کار را انجام دهد باید ابعاد، زوایای صورت و شکل ابرو  را در نظر بگیرد و در نهایت ابرو را طوری طراحی کند که کاملا هنرمندانه با ظرافت نقص‌های ابرو را رفع کرده و ابرویی طبیعی و پر پشت برای متقاضی طراحی کند. پس میزان سلیقه و هنر پیگمنتر بسیار مهم است. پیگمنتر کسی است که هنر و علم آرایش دائمی را دارد.

هنگامی که میخواهید رنگ موردنظر برای طراحی ابرو را انتخاب کنید ابتدا باید به رنگ مو، رنگ ابرو، رنگ چشم و رنگ پوست فرد متقاضی دقت زیادی کرد. میکروبلیدینگ ابرو توسط یک قلم مخصوص با یک سری شیب دار که حدود 10 الی 12 سوزن ریز در انتهای خود دارد انجام میشود. البته سوزن‌ها را وارد پ.وست نباید کرد و باید در عمق مشخصی از پوست به صورت کاملا سطحی مانند برش با کاغذ رنگدانه‌ها را تزریق کرد. وظیفه این سوزن‌ها درواقع وارد کردن رنگدانه‌ها با ظرافت خاصی در لایه اپیدرم پوست است تا بتواند حالت طبیعی و زیبایی را به ابرو بدهد. سوزن‌ها خطوط ریزی که ایجاد میکنند باید در جهت موهای ابروی متقاضی باشد تا شباهت بسیار زیادی به تارهای ابروی فرد داشته باشد.

قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو های یک خانم با تاتو قدیمی ابرو

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟ بهتر است بدانید اغلب میکروبلیدینگ ابرو 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد. اما عوامل مختلفی در تعیین عمر آن تاثیر گذار است. برای مثال نوع پوست فرد تاثیر بالایی در تاثیر پذیری رنگ و ماندگاری آن دارد به این صورت که فرید که دارای پوست چرب است ممکن است 12 ماه فقط میکروبلیدینگ برای او ماندگار باشد و باید تقریبا یک ماه قبل از اتمام این زمان برای ترمیم ابروی خود به متخصص زیبایی مراجعه کند. افرادی که دارای پوست نرمال هستند میتوانند تا 18 ماه میکروبلیدینگ ابروی خود را به خوبی حفظ کنند و در انتهای این مدت زمان برای ترمیم مجدد اقدام کنند. اگر بخواهید طرح و حالت ابرو از بین برود کافی است ترمیم ابرو را ادامه ندهید تا به مرور این رنگ از بین رفته و در نهایت ناپدید شود. اما اگر بخواهید میکروبلیدینگ خود را ترمیم کنید بهتر است به طور میانگین هر 12 تا 18 ماه ابروی خود را ترمیم کنید.

مراقبت‌هایی که پیش از انجام میکروبلیدینگ لازم است.

پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است برخی نکات را رعایت کنید تا یک فرآیند زیبایی بسیار عالی را پشت سر بگذارید. در ادامه برخی نکات مخصوص قبل از انجام میکروبلدینگ را نام میبریم.

 • یک هفته پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو در آن ناحیه از الکترولیز، برداشتن با موچین و وکس ابرو به شدت بپرهیزید.
 • دو هفته پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو به هیچ عنوان  آفتاب نگیرید و همچنین زیر نور مستقیم آفتاب سعی کنید قرار نگیرید.
 • یک هفته پیش از انجام میکروبلیدینگ بهتر است از انجام فیشال، پاکسازی پوست و لایه ‌برداری خودداری نمائید.
 • تقریبا یک ماه قبل، از انجام این روش محصولات حاوی رتینول  یا ویتامین A استفاده نکنید.
 • هرگز در روزی که قرار است میکروبلیدینگ انجام شود ورزش نکنید.
 • به هیچ عنوان تا سه هفته قبل از میکروبلدینگ بوتاکس نکنید.
 • بهتر است در صورت استفاده یک هفته پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو از روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید به این علت که مصرف این دسته از موادها، باعث رقیق شدن خون شما میشود.
 • سه روز پیش از انجام میکروبلیدینگ از انجام وکس صورت یا رنگ ابرو بپرهیزید.

میکروبلیدینگ ابرو را دوران شیردهی بهتر است انجام ندهید و مدتی را منتظر بمانید.

مراقبت‌هایی که در روز  انجام میکروبلیدینگ لازم است.

در روز انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

 • بهتر است یک الی دو روز پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو از نوشیدن مواد دارای الکل بپرهیزید.
 • حداقل 3 ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ ابرو از نوشیدن قهوه بپرهیزید. زیرا مواد کافئین دار باعث میشود رنگ پذیری پوست کاهش یابد.
 • بهتر است به مدت 24 ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو از مصرف قرص آسپیرین و ایپوپروفن بپرهیزید.
 • هنگامی که در دوره عادت ماهیانه خود هستید بهتر است برای انجام میکروبلیدینگ ابرو اقدام نکنید.
قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو های سوخته یک خانم

مراقبت‌هایی که پس از انجام میکروبلیدینگ لازم است.

همانطور که گفتیم دوام و ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو بسیار از میزان مراقبت شما تاثیر میپذیرد. مراقبت‌هایی که پس از انجام میکروبلیدینگ لازم است انجام دهید و از حساسیت خاصی برخوردار است عبارت است از:

 1. بهتر است ابروهای خود را یک مرتبه در صبح یا شب با صابون آنتی باکتریال بسیار آرام بشوئید. و حتما بعد از شستن اطمینان حاصل کنید به صورت کامل صابون از پوست پاک شده است. به وسیله یک دستمال کاغذی یا یک حوله نرم ابرو را خشک کنید. بدون نگرانی این کار را انجام دهید و نگران از بین رفتن پیگمنت‌ها نشوید. به هیچ عنوان از شوینده‌ای که حاوی اسید یا لایه بردار است استفاده نکنید. و اجازه ندهید پروسه شست و شو طولانی شود.
 2. بهتر است هر روز دو مرتبه در روز و شب کمی از روغن‎‌های مغذی مانند روغن نارگیل را روی ابروی خود قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید.
 3. حتما از روبالشی‌های بسیار تمیز استفاده کنید.
 4. به هیچ عنوان ابروی خود را نخارانید و دستکاری نکنید.
 5. حداقل به مدت هفته از انجام فیشال، بوتاکس یا لایه‌برداری استفاده نکنید.
 6. به مدت یک هفته از انجام فعالیت بدنی سنگین و ورزش‌های شدید خودداری نمائید.
 7. برای حداقل 7 روز در معرض آفتاب بسیار شدید قرار نگیرید.
 8. از استحمام‌های بسیار طولانی و پر از گرما و بخار برای یک هفته خودداری نمائید. زیرا آب داغ و بخار پیگمنت‌ها را از بین میبرد و باعث میشود زودتر نیاز به ترمیم داشته باشید و رنگ ابروی شما کمرنک شود.
 9. حداقل به مدت یک هفته از رفتن به استخر، سونا و جکوزی بپرهیزید.
 10. تا هنگامی که دوره بهبودی و طول درمان خود را با موففیت پشت سر نگذاشته‌اید بهتر است از مواد آرایشی و مراقبت پوستی استفاده نکنید.
 11. از انجام هرگونه فعالیت شدید و سنگین بدنی بپرهزید. مخصوصا فعالیت‌هایی که باعث  عرق کردن بدن شما میشود زیرا ممکن است عرق ما وارد منافذ باز که هنوز ترمیم نشده است شده و کارایی میکروبلیدینگ را کاهش دهد.
 12. به مدت چهار هفته بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب، آ،تاب گرفتن و برنزه کردن پرهیز کنید. زیرا نور خورشید باعث میشود میزان رنگ رنگدانه‌ها کاهش یابد و در نتیجه ابروی شما کمرنگ‌تر شده و در مدت زمان کمتری نیاز به ترمیم پیدا خواهد کرد.
 13. به مدت یک هفته هرگز از انواع دخانیات و سیگار استفاده نکنید.
 14. استفاده از لوازم آرایشی و لوسیون‌ها ممکن است میزان پیگمنت را کاهش دهد پس بهتر است استفاده از آنها را به روزهای دیگری موکول کنید.
 15. هرگز تا ده روز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو بر روی صورت خود نخوابید. زیرا با افزایش زمان تماس صورت با فشار روی بالش باعث شود مراحل تثبیت رنگ به صورت صحیح انجام نشود و رنگ پذیری به درستی انجام نگیرد.
 16. اگر برای پوست خود از مواد شیمیایی برای درمان استفاده میکنید بهتر است حداقل به مدت یک هفته از انجام آن بپرهیزید تا طول درمان ابروی شما تکمیل شود.
 17. ممکن است به مدت یک هفته پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو در ناحیه ابروی خود شاهد پوسته شدن و خارش ابرو باشید که کاملا طبیعی است  و بهتر است اصلا به آن ناحیه دست نزنید تا به صورت طبیعی پوسته‌های آن از بین برود. ولی اگر این خارش و پوسته شدن ادامه دار بود و شما تمای مراقبت‌های لازم را به درستی انجام داده بودید بهتر است به متخصص زیبایی خود برای بررسی آن مراجعه کنید.
 18. بهتر است به مدت 3 روز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو از خوردن غذاهایی که تند هستند و دارای ادویه بسیار هستند بپرهیزید تا فرآیند درمان به درستی به اتمام برسد.
 19. هرگز تا ده روز پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو از قرار گرفتن در معرض باد شدید بپرهیزید زیرا ممکن است آسیبی به ابروهای شما برسد.
 20. بهتر است به مدت ده روز از دوچرخه سواری بپرهیزید و با وسایل نقیه‌ای رفت و آمد کنید که سر بسته باشد و باد کمتری به ابروی شما برخورد کند.
 21. در صورتی که پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو با علائمی همچون تورم، رگه‌های قرمز روی پوست، تب و قرمزی بسیار روبرو شدید بهتر است بلافاصله به متخصص زیبایی خود مراجعه کنید.
 22. اگر دارای پوست بسیار خشک هستید اجازه ندهید پوست شما خشک بماند و بهتر است به وسیله کرم و یا پماد ویتامین آ آن ناحیه را چرب نگهدارید.
 23. دقت داشته باشید حداقل 30 روز زمان نیاز است تا ابرو به رنگ و حالتی که شما میخواستید در بیاید. البته برخی از افراد بین 4 تا 6 هفته با توجه به شرایط بدنی زمان نیاز دارند تا فرآیند بهبودی را طی کرده و به رنگ نهایی ابرو برسند. در صورتی که کمرنگ شدن ابرو را مشاهده کردید نگران نباشید زیرا فرایند طبیعی خود را در تثبیت رنگ طی میکند. در هفته ششم پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو به مرکز زیبایی خود جهت معاینه مراجعه کنید.
 24. پس از گذشت 4 الی 6 هفته میتوانید با مشورت متخصص زیبایی خود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اما با این وجود نیز بهتر است در معرض نور شدید آفتاب به صورت بلند مدت قرار نگیرید زیرا به صورت طبیعی نور خورشید رنگ را از بین برده و کمرنگ‌تر میکند. سعی کنید در اکثر مواقع کرم های ضد آفتاب با SPF 30 تا SPF 50 استفاده کنید.
 25. پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو ممکن است کمی از رنکدانه‌ها از پوست شما خارج شود که حالت طبیعی دارد و نگران نباشید.
 26. بهتر است زمان ترمیم ابرو را مشخص کنید زیرا برای ترمیم ابرو نیز نیاز به یک دوره زمانی دارید و بهتر است حداقل یک الی دو ماه پیش از رسیدن موعد ترمیم ابرو اقدامات لازم را انجام دهید. زیرا ممکن است  است اگر به موقع ترمیم را انجام ندهید نیاز به طراحی مجدد و صرف هزینه و وقت بیشتری برای ترمیم ابروی خود داشته باشید.
 27. پیش از انجام و پس از انجام میکروبلیدینگ از مصرف قهوه بپرهیزید زیرا مصرف کافئین رنگ پذیری ابرو را به شدت کاهش میدهد.
 28. پس از گذشت دو ساعت از میکروبلیدینگ ابرو بهتر است به وسیله یک گوش پاک کن ابروی خود را با آب استریل تمیز کنید تا رنگ‌هایی که اضافه روی پوست شما قرار گرفته‌اند را پاک کنید.
 29. در استفاده از روش میکروبلیدینگ ابرو ممکن است خونریزی بسیار کمی داشته باشید که بهتر است از برخورد هرگونه مواد خارجی و جسم دیگری با آن به شدت پرهیز کنید زیرا در ساعات اولیه حساس بوده و امکان رسیدن آسیب به آن بسیار بالا است.

سوالات متداول درباره میکروبلیدینگ ابرو

آیا میکروبلیدینگ ابرو بعد از مدتی قرمز میشود؟
بستگی به رنگ انتخابی شما دارد معمولا کسانیکه طرفدار رنگ روشن هستند بعد از مدتی که تاتو در حال پاک شدن میباشد متمایل به رنگ قرمز میشود و دلیل دیگری که ممکن است وجود داشته باشد پیگمنت پوست شما میباشد.
چرا بعد مدتی رنگ میکروبلیدینگ ابرو پخش شده و به صورت سایه میشود؟
به دلیل اینکه رنگ زیر پوست شما در حال تجزیه شدن هست و شما هر 30 روز یکبار تقریبا پوست ریزی دارید وکنتراست رنگ با پوست کم شده و خط ها کمرنگ میشوند و نمیتوان آنها را واضح دید.
بعد از میکروبلیدینگ میتوان ابرو ها را رنگ کرد؟
بله. 10 الی 15 روز بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو میتوانید ابروهایتان را رنگ کنید.
آیا بار رنگ کردن ابرو رنگ میکروبلیدینگ هم تغییر میکند؟
خیر.اگر ابروهایتان را رنگ کنید تاتو زیر پوست هست و رنگ نمیگیرد ولی به این نکته توجه کنید به علت اینکه موها روی سطح تاتو هستند روشن تر به نظر میرسند.
آیا بعد از انجام میکروبلیدینگ میتوان وضو گرفت؟
بله میتوانید وضو بگیرید آب زدن در حد وضو هیچ اشکالی ندارد.
آیا قبل یا بعد از میکروبلیدینگ ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟
بله. با فاصله زمانی 10روزه از میکروبلیدینگ ابروتون میتوانید بوتاکس تزریق کنید.

2 thoughts on “نکات مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

 1. سانازی says:

  سلام خاطره جون
  واقعا نمیدونم باید چیکار کنم سال پیش جایی میکروبلیدینگ ابرو انجام دادم که خیلی هم پرهست اما رنگشو اصن دوست ندارم و به قرنزی میزنه علتش چی هست؟؟ مراقبت درست انجام ندادم؟؟
  الان باید چیکار کنم؟؟؟ قابل ترمیم هست؟؟؟؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام فداتشم
   وقتی به قرمزی میزنه از رنگ انتخابی هستش و شاید هم از پوست شما باشه
   اگر حجم رنگ و قرمزی زیاد باشه خیر باید اول ریموو بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193