هاشور ابرو سه بعدی چیست؟

نمونه قبلو بعد از هاشور ابرو سه بعدی برای خانمی در دوره شیمی درمانی

قطعا داشتن ابروهایی زیبا که پر پشت بوده و از فرم خاص و زیبایی برخوردار باشد میتواند به زیبایی چهره شما مقدار بسیار زیادی کمک کند. زیرا عواملی که در زیبایی و جذابیت چهره میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد داشتن چشمان و ابروهایی بسیار خوش حالت و بدون نقص باشد. همه افراد در زندگی خود خواهان زیبایی و داشتن فاکتورهای تاثیر گذار بر زیبایی چهره هستند که متاسفانه اغلب در داشتن ابروهایی مناسب ناموفق بوده و بر اثر عوامل بسیار مختلفی بخشی از حجم و زیبایی خود را از دست میدهند. اغلب خانم ها به آرایش ابرو به وسیله لوازم آرایشی میپردازند که استفاده از همین مواد ممکن است ریزش ابرو را تحریک کرده و امکان کم پشت شدن ابرو را افزایش دهد. مخصوصا خانم ها که پس از مدتی اغلب دچار نقص و کم پشتی در میان ابروهای خود میشوند. ابروهایی مرتب، خوش حالت و پر پشت خواسته همه افراد است که درصد کمی به صورت مادرزادی از این زیبایی برخوردار هستند.  امروزه روش های بسیار زیادی وجود دارند که میتوانند این مشکل شما را رفع کنند. روش‌هایی که استفاده میشود آرایش دائمی و نیمه دائمی هستند و میتوانید روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید که زیبایی دو چندان به ابروی شما میبخشند.  در این مقاله میخواهیم با روش نوین هاشور سه بعدی شما را آشنا کنیم که روشی بسیار پر طرفدار و جدید است. هاشور ابرو دارای انواع مختلفی است که هاشور ابروی سه بعدی محبوب ترین و با کیفیت ترین آنها است. البته هاشور سه بعدی نیز خود از مدل های مختلفی تشکیل شده است که بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید تا بهترین آنها را انتخاب کرده و اقدام به انجام آن نمائید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

منظور از هاشور ابروی سه بعدی چیست؟

هنگامی که شما انتخاب میکنید ابروهای خود را به وسیله هاشور ابروی سه بعدی زیباسازی کنید و نواقص آن را رفع کنید بهتر است بدانید اصلا پایه و اساس هاشور سه بعدی چیست؟ هاشور سه بعدی در واقع به صورتی در ابروی شما طراحی میشود که کاملا حالتی طبیعی به خود گرفته و با موی طبیعی ابروی شما به سختی تشخیص داده میشود. به دلیلی خطای دیدی که ایجاد میکند باعث میشود به صورت کاملا برجسته و کاملا مشابه ابروی طبیعی فرد به نظر رسیده شود و این روش در زمان هایی که فرد هیچ ابرویی ندارد هم مورد استفاده قرار میگیرد. هاشور سه بعدی در واقع یک تلفیق از هاشور کرکی روشن و هاشور کرکی تیره است که کاملا طبیعی و جذاب است. این روش با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن ابرو انجام خواهد شد که تکنولوژی جدیدتری نسبت به سایر روش های مشابه خود است. بهتر است جهت انجام آن به مراکزی مراجعه کنید که دارای مدارک و سابقه بسیار درخشان و معتبر هستند. در مراکز زیبایی امروزه از دو روش جهت انجام هاشور سه بعدی استفاده میشود: روش تغییر رنگ و نحوه طراحی هاشورها میان موهای طبیعی ابرو

 • روش تغییر رنگ: در هنگام استفاده از این روش از دو رنگ روشن و تیره برای طراحی حالتی سه بعدی استفاده میشود بدین صورت که هاشور های بالا و پایین را با استفاده از رنگ‌های روشن میزنند و هاشورهایی که میان ابرو میزنند با رنگی تیره تر زده میشود که همین فرآیند باعث میشود برای فرد خطای دید پیش آمده و یک حالت کاملا برجسته به ابرو داده شود. این روشی هست که اغلب پیگمنترها آن را سر لوحه کار خود قرار میدهند.
 • نحوه طراحی هاشورها میان موهای طبیعی ابرو بر اساس متد فیبروز ابرو: در این روش به صورتی هاشور ابرو را میزنند که کاملا ظاهری طبیعی به خود گیرد و تا حد ممکن برای رسیدن به ظاهری طبیعی کمی آن را برجسته تر میکنند. این روش خود به چند نوع مختلف تقسیم میشود که در ادامه قصد داریم هر روش را به صورت کاملا جدا گانه برای شما شرح دهیم.
 • هاشور ابروی تیغ ماهی : در استفاده از این نوع هاشور نقطه کانونی کار انتهای ابروی متقاضی است و در جهتی که ختم به انتهاب ابروی فرد شود انجام میشود که به آن هاشور تیغ ماهی نیز میگویند.
 • هاشور ابرو آسیایی : در استفاده از این نوع هاشور نقطه کانونی کار بخش پایین ابروی فرد است مکانی که بین ابرو و قوس ابرو قرار گرفته است. به این هاشور، هاشور ابروی آسیایی میگویند.
 • هاشور ابرو کلاسیک یا Spine-6 : در استفاده از این نوع هاشور نقطعه کانونی کار در بخش قوس پایین ابرو قرار دارد و همه هاشورها باید در جهت این نقطعه کانونی زده شوند که به آن هاشور کلاسیک میگویند.
 • هاشور رو به بالا یا Upper Spine: در استفاده از این نوع هاشور ابرو نقطعه کانونی کار در بخش بالایی ابرو است که باید باقی هاشور ها در راستای آن زده شود و نام این روش هاشور رو به بالا است.

چگونه روند هاشور سه بعدی  ابرو انجام خواهد شد؟

جهت انجام هاشور سه بعدی ابرو میتوان از دو روش مختلف استفاده نمود: روش میکروپیگمنتیشن و روش میکروبلیدینگ در ادامه هر دو روند را توضیح میدهیم:

 • استفاده از روش میکروپیگمنتیشن برای هاشور سه بعدی ابرو: در هنگام استفاده از روش میکروپیگمنتیشن برای هاشور سه بعدی ابرو باید از یک دستگاه الکترونیکی استفاده نمود. همانطور که میدانید این دستگاه مزایای بسیار زیادی دارد که کمترین آن نفوذ رنگ به سطح عمیق تری از پوست است و بزرگترین مزیت آن ماندگاری و دوام بالای آن است. در صورتی که پوست چربی دارید که ماندگاری روش های مختلف را کاهش میدهد بهتر است از روش هایی استفاده نمائید که ماندگاری و دوام بالاتری دارند. هر چه رنگدانه ها به عمق سطحی تری از پوست ابرو تزریق شوند قطعا ماندگاری رنگ مورد استفاده کاهش میابد.
 • استفاده از روش میکروبلیدینگ برای هاشور سه بعدی ابرو: در استفاده از این روش برای کشیدن هاشور ها از یک قلم دستی اسفاده میشود که به آن قلم میکروبلبدینگ ابرو میگویند. در روش میکروبلیدینگ هاشورها بسیار ظریف ایحاد میشود و ظاهری کاملا طبیعی دارد اما متاسفانه در مقابل روش قبلی دارای ماندگاری پایین تری است که اغلب افراد مایل به ماندگاری بلند مدت هستند. البته میزان مراقبت شما از نایحه هاشور زده شده میتواند در ماندگاری آن یک عامل بسیار مهم باشد.

نکاتی که در استفاده از هردوی این روش ها باید رعایت شود این است که از سوزن و تمامی لوازم مصرفی یکبار مصرف استفاده شود تا با تمامی پروتکل های بهداشتی و تامین سلامتی شما بعد از انجام کار روند ادامه دار باشد. و اینکه دقت کنید حتما پیش از انجام کار برای شما سوزن مورد استفاده تعویض شود زیرا ممکن است پیگمنتر این مورد را فراموش کند.

نمونه قبل و بعد از هاشور ابرو سه بعدی بر روی تاتو قدیمی ابرو

هاشور سه بعدی ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

همانطور که میدانید نمیتوان مدت زمان خاصی را برای دوام و ماندگاری هاشور سه ابرو تعیین نمود. ولی در ادامه مواردی نام برده میشود که میتواند فاکتورهای مهمی در افزایش یا کاهش عمر ماندگاری این روش باشد. اما طبق تجربه و تحقیقاتی که انجام شده است تقریبا عمر و ماندگاری این روش 6 ماه تا 1 سال است که هرچه مراقبت های بهتری را انجام دهید و به عواملی که نام میبریم دقت کافی داشته باشید میتوانید طول عمر آن را افزایش دهید:

 1. میزان عمق تزریق رنگدانه‌ها: دقت کنید که به مرکزی مراجعه کنید که دارای پیگمنتر بسیار حرفه ای باشد زیرا هر چه مهارت پیگمنتر بیشتر باشد میتواند عمق تزریق رنگدانه ها را بهتر مدیریت کند و در سطح عمیق تری تزریق کند تا ماندگاری آن افزایش یابد.
 2. روشی که در انجان هاشور سه بعدی به کار میرود: در انجام هاشور ابروی سه بعدی دو روش مختلف میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو انجام میشود که همانطور که گفتیم روش میکروپیگمنتیشن دارای طول عمر و ماندگاری بالاتری خواهد بود.
 3. نوع پوست فرد متقاضی: نوع پوست شما در روش هایی که تزریق رنگدانه خواهید داشت بسیار تعیین کننده و مهم است. افرادی که دارای پوست چرب هستند اغلب عمر و ماندگاری هاشور ابرو را کمتر از دیگر افراد که دارای پوست خشک یا نرمال هستند تجربه میکنند.
 4. رنگی که برای هاشور ابرو مورد استفاده قرار میگیرد: جالب است بدانید هر چه رنگی که برای هاشور ابروی شما استفاده میشود دارای رنگ تیره تری باشد قطعا ماندگاری بسیار بالاتری را تجربه خواهید کرد. هاشورهایی که رنگ روشن دارند عمر کمتری دارند و البته اگر رنگی که برای شما استفاده میشود ارگانیک باشد به سلامتی شما کمک بسیار زیادی میکند اما در عوض دارای طول عمر و ماندگاری کمتری نسبت به دیگر رنگ ها است. رنگ هایی که برای این فرآیند استفاده میشود بر پایه آب یا روغن هستند که دوام و ماندگاری رنگ هایی که بر پایه آب هستند بیشتر از رنگ هایی بر پایه روغن است. مقاله بهترین رنگ برای تاتو ابرو در مجله زیبایی آکادمی تاترو را نیز رای مطالعه پیشنهاد میکنیم.

نکته ای که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که پیش از انجام هاشور سه بعدی ابرو ابتدا صورت خود را اسکراپت کنید زیرا کمک بسیار شایانی به ماندگاری هاشور ابروی شما خواهد کرد این نکته مخصوصا برای  فردی که دارای پوست چرب است بسیار حائز اهمیت است و باید رعایت شود.

نمونه هاشور ابو سه بعدی به روش میکروبلیدینگ به رنگ قهوه ای تیره

اقداماتی که پیش از انجام هاشور سه بعدی باید رعایت شود

بهتر است برای انجام با آرامش و بدون مشکل این روند زیبایی پیش از انجام آن یکسری نکات رعایت شود که در ادامه آنها را شرح میدهیم:

 • در صورتی که جزو افرادی هستید که از انجام هاشور ابرو دچار ترس و واهمه هستند و پوست خیلی حساسی دارند بهتر است نیم ساعت پیش از انجام کار یک دوم از قرص آلپرازولام یا هر قرص دیگری که آرامش بخش است استفاده کنید تا اضطراب و نگرانی شما از بین برود.
 • بهتر است در روزی که قرار است هاشور سه بعدی ابرو انجام دهید حتما یک نوشیدنی که دارای قند است همراه خود داشته باشید و یک نوشیدنی یا خوراکی قندی هم پیش از انجام کار میل کرده باشید.
 • البته دقت کنید به مدت حداقل 3 ساعت پیش از انجام کار از مشتقات و موادی که شامل کافئین هستد استفاده نکنید و اجازه دهید روند زیبایی به خوبی طی شود.
 • بهتر است به مدت سه روز پیش از انجام هاشور سه بعدی ابرو هرگز در معرض تابیدن نور ماورای بنفش یا اشعه یو وی جهت برنز کردن بدن و پوست خود قرار نگرفته باشید.
 • پیش از انجام هاشور سه بعدی ابرو هرگز به مراکز زیبایی جهت انجام لایه برداری و میکرو درم یا فیشیال پوست مراجعه نکنید.
 • از داروهایی که باعث میشود پوست شما تحریک شود و حساسیت ایجاد شود چند روز قبل از انجام کار استفاده نکنید.
 • اگر سایقه حساسیت بالایی دارید بهتر است پیش از انجام هاشور سه بعدی ابرو از قرص سیتریزین استفاده نمائید زیرا این قرص حساسیت شما را کنترل خواهد کرد.
 • در صورتی که سابقه حساسیت نسبت به موادی در انجام تاتو را از قبل داشته اید بهتر است پیش از انجام کار به پیگمنتر خود گوشزد کنید و از او بخواهید برای شما تست حساسیت انجام دهد.

چه افرادی گزینه مناسبی برای هاشور سه بعدی ابرو نیستند ؟

یکدسته از افراد هستند که توصیه میشود از این روش استفاده نکنند و در ادامه آنها را نام میبریم:

 • افرادی که در دوره عادت ماهیانه هستند به دلیلی تغییراتی که در هورمون های بدن آن ها به وجود آمده است میزان رنگ پذیری پوست آنها کاهش میابد و دوام رنگ بسیار کوتاه میشود. ضمنا در صورتی که در این دوران از هاشور سه بعدی ابرو استفاده کنید بسیار این امکان وجود دارد که رنگ ابروی شما قرمز شود. بهتر است 3 روز قبل و سه روز پس از انجام این روش در دوره عادت ماهیانه خود نباشید.
 • افرادی که دچار ناراحتی قلبی شدید هستند یا فشار خون بسیار بالایی دارند ممکن است واکنش نا مناسب و بدی را در مقابل مواد بی حس کننده و لیدوکائین از خود نشان دهند که بهتر است اصلا از این روش استفاده نکنند زیرا خون آنها رقیق بوده و ممکن است بند آمدن خون آنها را اذیت کند.  
 • افرادی که دچار بیماری خود ایمنی هستند سیستم بدنی ضعیفی دارند و بدن آنها نمیتواند در موارد مختلفی دفاع خوبی از خود نشان دهد پس بهتر است از این روش استفاده نکنند.
 • افرادی که دچار بیماری ایدز، هموفیلی  و هپاتیت هستند بهتر است این روش را برای زیباسازی ابروی خود انتخاب نکنند.

2 thoughts on “هاشور ابرو سه بعدی چیست؟

 1. sheida says:

  سلام خسته نباشید.
  خاطره جون من میکروبلیدینگ ابرو انجام دادم هنوز به ترمیم نرسیده یعنی حدودا 4 ماهه زدم میخواستم الان هاشور انجام بدم
  سوال اولم این هست امکان پذیر هست ؟
  سوال دومم اینه از لحاظ ظاهری خیلی فرق میکنه یا نه ؟

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیزم سلامت باشید
   اگر حجم رنگتون کم باشه میتونید انجام بدید
   اگر منظورتون قاب و سایه هستش که خب فرق میکنه دیگه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193