همه آنچه درمورد فیبروز ابرو باید بدانید

نمونه قبل و بعد از فیبروز ابرو

میل به زیبایی در ذات و ذهن همه بانوان وجود دارد که البته این حس در آقایان نیز هست اما خلقت خانم ها بیشتر تمایل به زیبایی را میطلبد. خانم‌هایی که به دنبال جدیدترین روش‌های آرایشی هستند حتما با فیبروز ابرو آشنایی دارند و میدانند که فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی برای آرایش ابرو میباشد. شاید برای شما سوال باشد که این اسم از کجا برگرفته شده است؟ باید بدانید که این اسم از نام یک شرکت در صربستان برگرفته شده است. این متد جدید آرایشی که برای زیبایی بیشتر ابروها به کار برده میشود در سراسر جهان مورد توجه تمامی خانمها قرار گرفته است و امروزه در کشور ما هم طرفداران  بسیار زیادی پیدا کرده است. فیبروز ابرو را با استفاده از سوزنهای استریل و یکبار مصرف به صورت دستی انجام میدهند. این روش زیبایی اغلب برای بانوان انجام خواهد شد زیرا به زیبایی تمایل بسیار زیادتری نسبت به آقایان دارند. اغلب از این متد برای زدن سایه و هاشور ابرو استفاده میشود و البته هدف اصلی  از انجام  این روش برای پر کردن قسمتهایی از ابرو که ناقص هستند یا در اثر عوامل مختلفی  دچار کم پشتی شده است استفاده میکنند. فیبروز ابرو برای افرادی که میخواهند ابروهایی با فرم و رنگ خاص داشته باشند مناسب است. ماندگاری این متد آرایشی خیلی زیاد نیست و پس از مدتی آثار آن از بین میرود که به این مورد میتوان از منظر مزیت نگاه کرد زیرا میتوانید مدل و رنگ آن را تغییر دهید و مجبور به تحمل آن برای طولانی مدت نیستید.

 میکروبلیدینگ ابرو هم مانند فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی آرایش است که در مراکز زیبایی ارائه میشود و البته میزان جدید بودن روند آن از روش فیبروز ابرو بالاتر است.  میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو هر دو معایب و مزایای خاص خود را دارند و این مقاله درجهت آشنایی شما با فیبروز ابرو نوشته شده است. با ما همراه باشید.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

فیبروز ابرو چگونه انجام میشود؟

در این روش یعنی فیبروز ابرو برای انجام سایه و هاشور هیچ گونه دستگاهی برای استفاده وجود ندارد و تنها  ابزاری که مورد استفاده قرار میگیرد قلمی است که در میکروبلیدینگ نیز از آن استفاده میشود. فیبروز ابرو به دلیل آنکه در نقطه حساسی انجام میشود باید هم مکانی که این کار انجام میشود هم دستگاه استریل و پاکسازی شده باشد و از سوزنهای یکبار مصرف برای انجام اینکار استفاده شود. در روش فیبروز باید طراحی کاملا متناسب با سایر اجزای صورت باشد تا خطهایی که به شکل تار مو کشیده میشوند حالت بسیار طبیعی درست مانند سایر موهای طبیعی ابرو به خود گرفته باشند. اغلب متخصصین زیبایی برای انجام این کار ابتدا طرح را با استفاده از مداد ابرو برای شما شبیه سازی میکنند  تکنسین‌هایی که برای انجام این کار آموزش دیده‌اند و برای کشیدن این تارهای نازک به وسیله  سوزن بسیار دارای مهارت خاص هستند. مهارت بالای این تکنسین‌ها است که هنگام طراحی ابرو حالت و فرم ابرو را بسیار طبیعی کشیده تا با ابروی شما تفاوتی نداشته باشد و طبیعی بنظر برسد. دقت داشته باشید که افرادی که قصد انجام فیبروز را دارند نباید از 10 روز قبل اقدام به رنگ کرد ابروها کرده باشید، به مدت یک هفته قبل نباید از وکس صورت استفاده کرده باشند، به مدت یک هفته قبل نباید در معرض تابش اشعه برای تغییر رنگ بدن خود قرار گرفته باشند و هرگز نباید به مدت حداقل 3 روز از قرص های رقیق کننده خون و کافئین استفاده نمایند. دقت داشته باشید که مراقبت های قبل و بعد از انجام کار میتواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه مثبت کار شما داشته باشد پس با دقت به توصیه های پیگمنتر خود گوش داده و عمل کنید.

نمونه قبل و بعد از فیبروز ابرو بر روی تاتو قدیمی ابرو

هاشورهای فیبروز و انواع مدل آنها

فیبروز ابرو هم مانند دیگر روش‌های مشابه خود دارای روشهای مختلفی است و از طریق روشهای مختلفی انجام میشود که قطعا انتخاب یک روش میتواند بر اساس سلیقه و شرایط بدنی فرد باشد. سلیقه شخصی افراد مختلف متفاوت است و انتخاب نوع و مدل فیبروز بسته به سلیقه هر قرد میتواند کاملا  متفاوت باشد. برای آن که مدل فیبروز خود را انتخاب کنید بهتر است انواع مدلهای مختلف آن را ببینید. انواع مدلهای هاشور عبارت است از:

 1. Upper spin قسمت کانونی در این روش بالای ابرو قرار دارد و به همین دلیل است که هاشورها همگی به سمت بالا کشیده میشوند.
 2. Spin3 یا مدل تیغ ماهی در این روش نقطه کانونی هاشور را در انتهای ابرو قرار میدهند و با ظرافت خاصی تارهای ابرو را طراحی میکنند.
 3. Spin5 یا مدل ابروی آسیایی در این روش نقطه کانونی ابرو بین ابتدا و قوس ابرو در قسمت پایینی قرار گرفته است.
 4. Spin6  یا ابروی کلاسیک که در این روش نقطه کانونی هاشور در قسمت پایین قرار میگیرد و تمامی هاشور‌ها در جهت  آن به سمت پایین میباشند.

مقاله هاشور ابرو 3 بعدی چیست را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

مزایای فیبروز ابرو

 1. مهمترین و اصلی ترین مزیت فیبروز ابرو آن است که به صورت دائمی نیست و میتوان آن را به راحتی تغییر داد. این برای افرادی خوب است که پس از انجام از مدل خود پشیمان میشوند.
 2. رفع هرگونه از نواقص ابرو، فرمدهی بسیار طبیعی و زیبا به ابروهای فرد طبق سلیقه شخصی.
 3. اگر این روش را با روشهای دیگر آرایش نیمه دائم مورد بررسی قرار دهیم متوجه ایجاد التهاب کمتر در آن میشویم پس میتواند روشی کم تهاجمی نسبت به روش های دیگر باشد.
 4. در این روش آرک ابروها نیز فرم داده میشود.
 5. قرینه کردن ابروها به طور دقیق در این روش انجام خواهد شد.
 6. انواع مدلهای مختلف برای انواع سلیقه ها در این روش وجود دارد.
 7. در این روش تراکم بالایی وجود دارد به همین علت میتوان  به تاج ابروها با این روش  فرم خاص داد
 8. در این روش استفاده از  سوزن   درد و سوزش  کمتری نسبت به سایر روشها ایجاد میکند.

معایب فیبروز ابرو

مزایایی که در روش فیبروز وجود دارد بسیار بیشتر از معایب آن است اما هر روشی میتواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. معایبی که بر این روش وارد شده‌ است میتوان به آسانی به عنوان عوارض این روش شمارد که عبارت‌اند از:

 1. این روش به طور دستی با ابزار میکروبلیدینگ انجام میشود و همین دلیل میشود که فشاری که به نقاط مختلف وارد میشود اگر یکسان نباشد ممکن است رنگدانه‌ها به طور یکسان در نواحی مختلف پخش نشوند و رنگ تمامی نواحی به صورت یکسان نباشد.
 2. افرادی که قصد انجام فیبروز ابرو را  دارند اگر قبلا تاتو ابرو انجام داده‌ باشند دیگر نمیتوانند این متد آرایشی را انجام دهند.
 3. اگر از رنگ نا مرغوب استفاده شود شاهد تغییر رنگ در فیبروز هستید و ممکن است منجر به ایجاد التهاب یا عفونت در ناحیه ابروی شما شود به همین علت باید از نوع و تاریخ رنگی که استفاده میشود اطمینان کامل داشته باشید.
 4. تکنسینی که عمل آرایش را انجام میدهد به دلیل دستی بودن کار هم احساس خستگی میکند و هم امکان آسیب رسیدن به هنگام تعویض تیغ وجود دارد.

در فیبروز از چه رنگهایی استفاده میشود؟

برای انجام فیبروز ابرو از رنگهایی استفاده میشود که به صورت طبیعی تهیه شده باشند یعنی فاقد هرگونه فلز سنگین باشند که برای بدن مضر است. این رنگهای طبیعی قدرت آنکه به راحتی به پوست جذب شوند را دارند و تاتوهای مختلفی که با استفاده از این رنگ ها  انجام میشود بسیار طبیعی به نظر میرسد. شرکت سازنده این رنگ بسیار مهم است که متریال به کار برده در مواد خود را به طور استاندارد انجام داده باشد  تا بعد از انجام فیبروز هرگز شاهد تغییر رنگ در پوست خود نباشیم.

مقاله بهترین رنگ برای تاتو ابرو در مجله زیبایی آکادمی تاترو برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

هزینه فیبروز

هزینه فیبروز ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد یعنی برای انجام فیبروز ابرو، ابزار و رنگهای مختلفی استفاده میشود که جنس و میزان مرغوبیت هر یک از این ابزاری که مورد استفاده قرار میگیرد میتواند بر هزینه تاثیر گذار باشد. دیگر عوامل تاثیر گذار میتواند  مرکز زیبایی که به آن مراجعه میکنید و حتی اینکه چه کسی و با چه مهارتی کار شما را انجام میدهد باشد که به راحتی میتواند بر قیمت انجام فیبروز تاثیر گذار باشد. هزینه انجام فیبروز به میزان بسیار زیادی به طراحی ظریف و نازک که توسط پیگمنتر انجام میشود بستگی دارد به این صورت که  هر قدر انجام آن تمیز تر باشد معمولا قیمت آن  بالاتر میرود. 

مقاله بهترین مرکز میکروبلیدینگ چه ویژگی هایی دارد را ازدست ندهید.

فیبروز ابرو چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟

ماندگاری فیبروز ابرو هم به عوامل مختلفی مانند مواردی که  بر قیمت آن تاثیر گذار بودند بستگی دارد.  هر مقدار جنس رنگدانه‌ای که برای فیبروز استفاده میشود بهتر باشد ماندگاری بالاتری نیز دارد اما به طور معمول به دلیل اینکه این روش به طور دستی انجام میشود رنگدانه نمی تواند به اعماق پوست نفوذ کند و به همین دلیل است که مدت زمان کمتری نسبت به سایر روشها ماندگاری دارد. این ماندگاری در افردا مختلف چیزی در حدود 6 ماه الی یکسال میباشد.

نمونه قبل و بعد از هاشور فیبروز ابرو بر روی ابرو های قهوه ای روشن

فیبروز مناسب چه کسانی است؟

فیبروز به طور کلی برای کسانی مناسب است که در ابروی خود جای شکستگی و زخم نداشته باشند و اگر زخم در ابروی آنها وجود داشت تا بهبودی کامل آن صبر کنند سپس میتوانند از این روش استفاده کنند.  از طرفی کسانی که تاتو ابرو انجام داده‌اند به هیچ عنوان نمی توانند این روش از آرایش نیمه دائمی  را انجام دهند پس یکی دیگر از شروط انجام این کار نداشتن هرگونه زخم تازه در  ابروی فرد  است. 

میکروبلیدینگ ابرو

همانطور که گفته شد میکروبلیدینگ یکی از  جدیدترین و بهترین روشهای نیمه دائمی آرایش ابروها است که دوام بسیار طولانی بر روی پوست ندارند. برای انجام میکروبلیدینگ ابتدا فرم مورد نظر را بر روی ابرو جهت قرینه سازی و رفع مشکلات آن طراحی میکنند که این طراحی باید طبق سلیقه متقاضی باشد.  سپس  پیگمنتر  فردی که انجام آرایش های دائمی و نیمه دائمی را انجام میدهد  به وسیله ابزاری به نام بلید که یک قلم حرفه‌ای است ادامه کار را انجام میدهد. سوزنهایی که به سر بلید متصل میشوند معمولا 12 تایی یا 15 تایی هستند. رنگها به وسیله همین قلم است که به لایه‌های زیرین پوست در عمق مشخص وارد میشوند. این روش به گونه‌ای انجام میشود که امکان اصلاح خطا و یا  ترمیم نواحی که رنگ دریافت نکرده اند بسیار آسان وجود دارد. این روش تقریبا شبیه به تاتو یا ورژن پیشرفته تاتو ابرو میباشد با این تفاوت که تاتو ابرو ماندگاری بسیار بالایی دارد اما ماندگاری میکروبلیدینگ کمتر از آن است. البته که این روش نیز کم تهاجمی است و هنگام انجام آن تقریبا هیچگونه درد و خونریزی وجود ندارد.

مطالعه مقاله روش های آرایش دائم ابرو را بشناسید را پیشنهاد میکنیم.

2 thoughts on “همه آنچه درمورد فیبروز ابرو باید بدانید

 1. سمانه اسماعیلی says:

  سلام خانم صفاوردی عزیز
  خدا قوت
  من الان 32 سالمه تو سن 5 سالگی ابرو میشکنه و جای بخیه وسط ابروم هست. هزینه کاشت برام خیلی بالا بود چیکار میتونم بکنم برای پر کردن این قسمت از ابروم؟
  میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو یا شیدینگ و روش های دیگه جواب میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193