استفاده از تاتو خط لب برای چه کسانی مناسب است؟ و چه مراقبت هایی بعد از آن لازم است؟

نکات مهم تاتو خط لب و نمونه کار

قطعا همه افراد علاقه دارند لب‌هایی زیبا و جذاب داشته باشند زیرا از عوامل زیبایی صورت داشتن لب هایی جذاب و زیبا است. افراد زیادی هم هستند که دارای لب‌های باریکی هستند یا لب هایشان نا متقارن است به همین علت به روش‌های زیبایی که باعث متقارن شدن و حجیم شدن لب‌هایت میشود رو می‌آورند. بسیاری از افراد دیگر نیز به دنبال زیبایی همیشگی هستند که با تاتو خط لب و تاتو رژ لب میتوان به این آرایش نیمه داپمی دست یافت. روش تاتو خط لب و روش تاتو رژ لب به علت موقتی بودن جزو آرایش‌های نیمه دائمی میشوند. دقت کنید که پیش از انجام این روش تمامی اطلاعات کافی را بدست آورید زیرا حداقل برای 6 ماه نمیوانید طرح و رنگ این روش نیمه دائمی را تغییر دهید. البته که توانایی تغییر وجود دارد اما مستلزم هزینه کردن بسیار زیاد است که اغلب افراد تمایل به صرف هزینه اضافه ندارند. برخی از افراد هستند که به خودی خود توانایی طراحی و کشیدن خط لب زیبا را ندارند و اغلب به میکاپ کارها و افرادی که به زیبایی و با ظرافت خط لب میکشند رو می آورند که در این صورت بهترین گزینه استلفاده از خط لب دائمی است. قبل ترها اغلب افراد علاقه داشتند تا لب‌هایی کوچک داشته باشند و جذابیت را در این نوع لب‌های میدیدند اما امروزه با ظهور هنرمندهایی که با تغییر آرایش خود تغییر بزرگی در دنیای مد ایجاد میکنند داشتن لب درشت و پر حجم موجب جذابیت و محبوبیت بیشتری برای خانم‌ها شده است که با استفاده از خط لب دائمی میتوانند آن را میسر کنند.  

استفاده از روش تاتو خط لب یا تاتو رژ لب مستلزم تحمل درد بسیاری است  ضمن این که باید دقت کنید پیگمنتر شما از موادی استفاده کند که بسیار مرغوب باشد و تاتو کار یا پیگمنتر شما با مهارت بسیار بالایی به سطح مشخصی از لب شما تزریق کند تا آسیبی به شما نرسد. ماندگاری این روش نیمه دائمی تقریبا 6 الی 12 ماه است اما مراقبت‌های لازم میتواند عمر و ماندگاری این روش را افزایش دهد.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

استفاده از تاتو خط لب برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که گفتیم اغلب بانوان علاقه مند هستند تا لب‌های بسیار زیاد و بدون هرگونه نقص و عیب داشته باشند به صورتی که در اغلب اوقات لب‌های زیبا با یک خط لب جذاب داشته باشند. افرادی گزینه مناسبی برای تاتو خط لب هستند که دارای لب بسیار زیبا و جذاب هستند و فقط میخواهند کمی رنگ و حالت جذابی به لب‌های خود بدهند. البته برخی از افرادی که دارای لب‌های کبود رنگ هستند و میخواهند از میزان تیرگی دور لب آنها کم شود بهتر است از تاتو خط لب استفاده کنند تا رنگ لب آن‌ها بهبود یابد و زیبایی لب‌هایشان افزایش یابد.

اتو خط لب دارای درد بسیاری می باشد همراه با عکس نمونه

آیا تاتو خط لب درد دارد؟

طبیعی است که همه افراد در زندگی خود برای یکبار هم که شده شنیده باشند هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد. افرادی هم که میخواهند تاتو خط لب انجام دهند باید بدانند این آرایش نیمه دائمی مستلزم تحمل درد است. دلیل این درد در ناحیه لب به همین علت است در ناحیه لب و اطراف آن عصب‌های حسی بسیار زیادی وجود دارد. البته دقت داشته باشید برای انجام روش تاتو خط لب اغلب از بی حسی استفاده میکنند و حتی در حین کار نیز آن را شارژ کرده و مجدد بی حسی انجام میشود اما به دلیل عصب‌هایی زیادی که در این ناحیه وجود دارد متقاضی باید کمی درد را نیز تحمل کند تا نتیجه بسیار خوبی برای او به ارمغان آید. 

چه دستورالعمل‌هایی پیش از تاتو خط لب باید انجام شود؟

 دقت داشته باشید به دلیل هزینه بالایی که برای انجام این کار استفاده میکنید بهتر است پیش از آن مراقبت‌ها و دستورات لازم را انجام دهید تا ماندگاری و میزان کیفیت کار انجام شده تضمین شود. در ادامه برخی موارد بسیار مهمی که باید پیش از انجام تاتو خط لب رعایت کنید را نام میبریم:

 • بهتر است پیش از انجام تاتو خط لب حداقل 8 الی 24 ساعت از استفاده از کافئین و هرگونه مشتقات آن استفاده نداشته باشید.
 • بهتر است حداقل به مدت یک هفته قبل تر در معرض تابش اشعه ماورای بنفش قرار نگرفته باشید تا حساسیت کمتری برای شما ایجاد شود.
 • هرگز پیش از انجام تاتو خط لب از میکرودرم و لایه برداری برای پوست خود استفاده نکنید.
 • برخی داروهایی که میدانید باعث ایجاد حساسیت پوستی میشود را از برنامه روزانه خود حداقل 7 روز پیش از انجام تاتو خط لب حذف کنید.
 • اگر سابقه تبخال زدن دارید بهتر است از 5 روز پیش از انجام تاتو خط لب از پماد و قرص ضد تبخال استفاده نمائید تا حساسیتی حین اجرا برای شما پیش نیاید. پمادی که اغلب رای این کار استفاده میشود پماد تبخال با نام آسیکلوویر است که باید با مشورت پزشک آن را تهیه و مصرف نمائید.
 • اگر سابقه ایجاد حساسیت دارید بهتر است پیش از انجام این روش با مشورت پزشک از قرص سیتریزین استفاده نمائید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

چه دستورالعمل‌هایی پس از تاتو خط لب باید انجام شود؟

پس از آنکه دستورالعمل های لازم پیش از انجام تاتو خط را رعایت نمودید بهتر است بدانید یکسری مراقبت ها وجود دارد که باید پس از انجام تاتو خط لب انجام دهید تا روند بهبودی شما به خوبی انجام شود. در ادامه مراقبت های لازم پس از انجام تاتو خط لب را نام میبریم:

بعد از تاتو خط لب به مدت یه هفته از هیچ گونه مواد ارایشی استفاده نشود همراه با نمونه

چه مراقبت هایی بعد از تاتو خط لب نیاز است؟

بعد از اینکه موارد قبل از تاتو را رعایت کردید، حالا نوبت به مراقبت های بعد از تاتو رسیده که موارد آن به شرح زیر است:

 • بعد از انجام تاتو خط لب بهتر است به مدت سه روز از برخورد آب با ناحیه تاتو شده بپرهیزید و هرگز به استخر، سونا و جکوزی نروید زیرا در روند بهبودی شما اختلال ایجاد خواهد کرد.
 • پس از گذشت 24 ساعت بعد از انجام تاتو خط لب بهتر است از پماد ویتامین آ چشمی برای چرب کردن ناحیه خط لب استفاده نمائید زیرا خشک شدن ناحیه تاتو روند بهبودی را مختل میکند.
 • بعد از آنکه فرآیند تاتو خط لب انجام شد باید به مدت یک هفته کامل به ناحیه تاتو شده پماد هیدروکورتیزون بزنید البته نه به مقدار بسیار زیاد که قدرت رنگ پذیری خط لب را کاهش دهد.
 • ممکن است ناحیه تاتو شده کمی دچار پوسته شدن شود که بهتر است هرگز ناحیه خط لب را دستکاری نکنید و اجازه بدید روند بهبودی خود را به خوبی طی کند.
 • از قرار گرفتن در محیط هایی که به صورت مستقیم و طولانی مدت در معرض آفتاب است بپرهیزید زیرا پوست دور لب را حساس کرده و ممکن است باعث بروز مشکلاتی در آن ناحیه شود.
 • به مدت هفته مراقب برنامه غذایی خود باشید و از خوردن غذاهایی که تند هستند یا دارای ادویه بسیار زیاد هستند بپرهیزید و اجازه بدهید روند بهبودی به پایان برسد سپس اقدام به میل کردن انواع ادویه در غذا نمائید.
 • به مدت یک هفته از هیچگونه مواد آرایشی بر روی ناحیه تاتو شده استفاده نکنید زیرا ممکن است موجب بروز حساسیت یا عفونت شود.

نکاتی که در رابطه با رنگ تاتو خط لب باید بدانید

اغلب افرادی که اقدام به تاتو خط لب میکنند به دنبال یک زیبایی دائمی در هر لحظه و هر مکانی هستند زیرا حمل لوازم آرایشی برای بسیاری از آن‌ها مقدور نیست و یا زمان کافی برای انجام آرایش را ندارند. همانطور که میدانید خط لب یک نظم و زیبایی خاصی به آرایش شما میبخشد و آرایش شما را تمیزتر میکند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید در انجام تاتو خط لب به آن دقت کافی داشته باشید رنگی است که برای شما استفاده میشود. این رنگ به سطح مشخصی از عمق خط لب شما تزریق میشود و لازم است رنگی مرغوب باشد تا موجب ایجاد مشکل یا عفونتی برای شما نشود. و البته یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه نمود تغییر رنگ و تغییر حالت سخت این نوع تاتو هست. امکان تغییر رنگ یا تغییر حالت وجود دارد اما انجام این فرآیند کمی سخت است و اغلب توصیه میشود در ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید.

هر پوستی بسته به نوع آن قطعا دارای تفاوت‌هایی در رنگ پذیری و حتی واکنش نسبت به رنگی است که برای تاتو خط لب استفاده میشود. البته دقت داشته باشید در ابتدا رنگ استفاده شده کمی پر رنگ تر از رنگ انتخابی شما هست اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا پس از گذشت مدت زمان کافی رنگ خط لب شما دقیقا رنگی میشود که انتخاب کرده اید. پس  از گذشت تقریبا 7 روز 30 الی 40 درصد از رنگ استفاده شده ریزش کرده و رنگ خط لب کمرنگ تر خواهد شد.  در ادامه سه مرحله‌ای که باید در رابطه با رنگ تاتو خط لب بگذرانید را نام میبریم:

 1. رنگی که برای شما تزریق میشود ابتدای کار تقریبا 4 الی 7 روز پر رنگ است و زمان نیاز است تا پوست کمی لایه برداری شود  تا رنگ خط لب به رنگی که انتخاب کرده‌اید در بیاید.
 2. اگر میخواهید دقیقا رنگی که انتخاب کرده اید را روی خط لب خود ببینید نیاز است که پس از گذشت تقریبا 30 روز مجددا مراجعه کنید تا روند تاتو خط لب مجدد برای شما اجرا شود تا به رنگ دلخواه دست پیدا کنید.
 3. پس از گذشت 3 الی 4 هفته کاملا لب شما روند بهبودی را طی کرده و به رنگ طبیعی خود باز میگردد و زیبایی دو چندان به چهره شما بخشیده میشود.

حال باید بررسی کنیم ترکیب رنگ تاتو برای شما چگونه انجام شود؟ که قطعا یکی از سوالات پر طرفدار برای متقاضیان این کار است. همانطور که میدانید شرکت‌های مختلفی با کیفیت های متفاوت رنگ تاتو را ارائه میدهند. باید دقت داشته باشید که برخی از رنگ‌هایی که برای تاتو استفاده میشود باید به صورت تنهایی استفاده کنید و نباید با رنگ دیگری ترکیب شود. در غیر این صورت ترکیب رنگ‌های مختلف برای به دست آوردن یک رنگ خاص میتواند بر جذابیت دو چندان خط لب شما بیافزاید. هر رنگی برای هر لب متفاوت است و ممکن است رنگ خط لب کالباسی برای شما زیبایی که برای فرد دیگری دارد را نداشته باشد. به همین علت توصیه میشود ابتدا به پیشنهادات پیگمنتر خود که علم این کار را دارد اعتماد کنید تا بهترین رنگ مناسب پوست شما را معرفی کند.

هر آنچه باید در رابطه با تاتو خط لب در این مقاله بدانید:

بسیاری از افراد برای بهبود رنگ دور لب خود و جلوگیری از صرف زمان بسیاری که برای آرایش خود میکنند تاتو خط لب را انتخاب میکنند زیرا با استفاده از این تکنیک میتوان رنگ دور لب را بهبود بخشید و یک آرایش نیمه دائمی داشت. استفاده از این روش دارای کمی درد است زیرا لب دارای عصب های بسیار زیادی است که در این روش تحت شعاع قرار گرفته اند. این آرایش نیمه دائمی است زیرا بیش از 6 ماه الی 1 سال دوام نخواهد آورد. البته با رعایت برخی موارد پیش از انجام تاتو خط لب و بعد از انجام آن میتوان ماندگاری و دوام آن را افزایش داد. برای مثال پیش از انجام این روش لایه برداری، وکس، اصلاح صورت، قرار دادن در برابر اشعه و مصرف کافئین را کنار بگذارید و پس از آن نیز از رفتن به استخر، قرار گرفتن در برابر آفتاب، برخورد آب با ناحیه لب، دستکاری ناحیه تاتو شده، استفاده از لوازم آرایشی و .. بپرهیزید زیرا میتواند عوارض جبران ناپذیری برای شما به وجود آورد.  ممکن است در روزهای اول پس از انجام تاتو خط لب کمی از رنگ استفاده شده نا راضی باشید اما دقت داشته باشید تقریبا یک هفته نیاز است که رنگ خط لب به رنگ طبیعی خود باز گردد. پس از گذشت 7 روز حدود 30 الی 40 درصد از رنگ استفاده شده ریزش میکند و به رنگ اصلی بازمیگردد.

2 thoughts on “استفاده از تاتو خط لب برای چه کسانی مناسب است؟ و چه مراقبت هایی بعد از آن لازم است؟

 1. shakilaaaa says:

  سلام
  خاطره جون دستم به دامنت من یه اشتباه بزرگ کردم چند سال پیش تاتو خط لب زدم بالا تر از خط خود لبم بعد پشیمون شدم
  چند بار رفتم ریموو کردم ولی اصن خوب نشد طوریکه مجبور میشدم دوباره روش تاتو لب بزنم
  چیکار میتونم بکنم این درست بشه ؟
  راهی داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193