مزایا و مراقبت های لازم بعد از تاتو سایه چشم

نمونه کار سایه چشم به رنگ مشکی در آکادمی تاترو

چشم یکی از فاکتورهایی است که میتواند بر زیبایی شما تاثیر بسیار بالایی داشته باشد. امروزه با استفاده از تکنیک‌های بسیار متفاوتی اقدام به زیباتر کردن چشمان خود میکنند که هر روشی دارای نکات خاص مربوط به خود است. یکی از روش‌هنایی که امروزه بسیار محبوب شده است و میتواند تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت و زیبایی چشمان شما داشته باشد استفاده از روش تاتو سایه چشم است. با استفاده از تاتو سایه چشم میتوانید همیشه و هر لحظه ظاهری آراسته و شاداب با آرایشی مانند سایه پودری داشته باشید. یکی از پر طرفدارتریت و زیباترین تکنیک‌هایی که میتوانید در ایجاد سایه استفاده کنید استفاده از تاتو سایه چشم است. برخی افراد با استفاده از این روش فاصله چشم و ابروی خود را کمتر میکنند و این برای افرادی مناسب است که دارای فاصله زیادی بین ابرو و چشمان خود هستند. برخی دیگر علاقه دارند چشمان خود را به حالت خمار دربیاورند که با استفاده از این تکنیک میتوانند به علاقه خود دست یابند.

برای انجام تاتو سایه چشم باید از سوزن 5 سر استفاده نمود و پیش از انجام آن باید بی حسی موضعی به صورت کامل انجام شود. البته هنگامی که میخواهند مرز خط چشم را تعیین کنند باید با استفاده از سوزن تک سر مرز را طراحی و اجرا کنند و سپس سایه چشم را با استفاده از سوزن 3 سر یا 5 سر اجرا کنند. البته استفاده از سوزن و طراحی آن کاملا به مهارت و انتخاب پیگمنتر شما بستگی دارد و نمیتوان برای آنها روش یکسانی تعیین کرد و ممکن است برخی از پیگمنترها همه روند را با یک سوزن اجرا کنند.  این روش با استفاده از تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام خواهد شد که دستگاهی مدرن و تکنیکی قابل اعتماد است.

قطعا شید در آرایش میتواند زیبایی بسیار زیادی به آن ببخشید مخصوصا هنگامی که از سایه چشم در کنار خط چشم استفاده می نمائید میتوانید زیبایی چشمان خود را چند برابر کنید. خط چشم از گذشته تا به امروز دچار تغییرات بسیار زیادی شده است اما روش شید روشی بسیار جدید است و ممکن است تا سالیان بسیار زیادی این تکنیک دچار تغییری نشود. به تمامی تگنیک هایی که بتواند حالت سایه ایجاد کند شید میگویند. چشمانی که همیشه دارای خط چشم هستند بسیار زیبا بوده و اگر سایه چشم نیز به آن افزوده شود زیبایی چند برابر میشود.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه میگردد:

تاتو سایه چشم چه مزایایی دارد؟

قطعا انجام تاتو سایه چشم دارای مزایایی بسیار زیادی است که میتوان با استفاده از آن زیبایی بسیار زیادی به چشمان خود بیافزایید. در ادامه این بخش قصد داریم به شما مزایایی را معرفی کنیم که در انتخاب تاتو سایه چشم میتواند شما را مصمم تر کند. با ما همراه باشید.

 1. با استفاده از تاتو سایه چشم دائمی علاو بر زیبایی بسیار زیادی که به چشمان خود میافزاید میتوانید حالت چشمان خود را تغییر دهید به حالتی که چشمانی درشت‌تر داشته باشید و یا حالت خماری به چشمان خود بدهید.
 2. افرادی که علاقه دارند همیشه چشمانی با سایه داشته باشند استفاده از این روش بسیار مفید است زیرا همیشه سایه چشم و البته خط چشم دائم دارند و آراستی ظاهر خود را حفظ کرده‌اند.
 3. با استفاده از این روش میتوانید کمی از نشان دادن خط ها و چروک‌های دور چشم خود بکاهید به صورتی که با سایه چشم دیگر برخی چروک‌ای دور چشم و بالای پلک شما نشان داده نمیشود و این روند کمک میکند شما جوان‌تر به نظر برسید.
 4. افرادی که دارای فاصله چشم و ابروی بسیار زیادی هستند بهترین گزینه برای این تکنیک هستند به صورتی که میتوان با تاتو سایه چشم فاصله چشم و ابرو را کمتر کرده و زیبایی بیشتری به چشمان خود بخشید.   البته تصور نکنید افرادی که دارای فاصله کمی در چشم و ابروی خود هستند گزینه مناسبی برای این روش نیستند زیرا برای هر کس تاتو سایه چشم میتواند متفاوت طراحی و اجرا شود.
 5. اغلب خانم های ورزشکاری که دارای تعریق شدید روزانه هستند بهتر است از این روش استفاده کنند زیرا در رزش و تعریق زیاد ممکن است آرایش آن ها پاک شود یا در هنگام مسابقهات به آنها برای استفاده از لوازم ارایشی ایراداتی گرفته شود اما با استفاده از این روش همیشه ظاهری آراسته و زیبا خواهند داشت و دیگر نگران تذکر نخواهند بود و ضمنا استفاده از این روش یک ارایش دائمی برای آنها فراهم میکند و چهره آنها در هر زمان و هر حالتی دارای جذابیت خاص خود است.
نمونه کار قبلو بعد از سایه چشم مشکی بر روی تاتو قدیمی خط چشم در اکادمی تاترو

نکته ای که اغلب پیگمنترها به متقاضیان بیان میکنند و باید رعایت شود این است که از رنگ های خاص برای انجام تاتو سایه چشم استفاده نکنید زیرا ماندگاری این نوع تاتو بر روی پلک و چشمان شما بالاست و انتخاب رنگ متفاوت میتواند شما را به شدت بعد از مدتی پشیمان کند. بهتر است از رنگ های معمول و عادی مانند مشکی و دودی استفاده نمائید تا از خط پشیمان شدن از رنگ نیز دور بمانید.

نکته دیری که بهتر است بدانید این است که اگر به آرایش غلیظ علاقه دارید خط چشم و سایه چشم را با یکدیگر تاتو کنید زیرا مکمل زیبایی یکدیگر هستند اما اگر میخواهید ارایش چشم شما بسیار غلیظ نباشد و دلنواز تر باشد بهتر است تاتو سایه چشم را به تنهایی انجام دهید.

نمونه سایه چشم نوک مدادی و طول عمر 5 ساله آن در آکادمی تاترو

مراقبت‌های لازم پس از انجام تاتو سایه چشم

همانطور که میدانید پس از انجام هرگونه تاتو باید یکسری مراقبت های لازم انجام شود تا ماندگاری و دوام آن افزایش یابد و بتوانید مدت زمان بیشتری در کمال سلامت از آن بهره ببرید و زیباتر باشید. با ما باشید تا در ادامه مراقبت های لازم پس از تاتو سایه چشم را نام ببریم:

 • پس از انجام تاتو سایه چشم هرگز نباید در معرض تابش شدید آفتاب قرار بگیرید زیرا تاثیر رنگ پذیری را از بین خواهد برد.
 • به مدت سه روز از قرار گرفتن در محیط هایی که ممکن است ب به تاتو شما برخورد کنه را ترک کنید و از رفتن به استخر، سونا و جکوزی پرهیز کنید.
 • به مدت یک هفته به مقدار کم پلک های خود را با پماد آ چشمی چرب کنید و نگذارید خشک بماند.
 • از دست زدن بی مورد به ناحیه تاتو شده به شدت بپرهیزید.
 • سعی کنید برای یک هفته اول از فعالیت های سنگین و ورزش شدید بپرهیزید زیرا تعرق شدید در هفته اول میتواند رنگ پذیری را به شدت کاهش دهد.
 • طول عمر ماندگاری شیدینگ چشم تقریبا 5 سال است و این روش کاملا بدون درد است و بهتر است با رعایت مراقبت‌های لازم این مدت زمان ماندگاری را به خوبی حفظ کنید.

2 thoughts on “مزایا و مراقبت های لازم بعد از تاتو سایه چشم

 1. حمیرا محمدی says:

  سلام
  خاطره جون گفتید تاتو سایه چشم و رنگ های خاص نزنیم
  ولی من میخام سایه رنگ روشن داشته باشم چه رنگ میشه زد؟ که خستم نکنه
  دودی و مشکی دوست ندارم بزنم

  • خاطره صفاوردی says:

   سلام عزیز
   قشنگی که رنگ تیره داره رنگ روشن نداره و ماندگاریش نسبت به بقیه کمتر هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193