پلاژن تراپی چیست؟

نمونه پلاژن تراپی روی صورت یک خانم

یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در افراد زیبایی پوست است. طبیعتا با بالا رفتن سن افراد پوست صورت دستخوش تغییرات زیادی در راستای فرسودگی و افتادگی میشود که متاسفانه اعتماد به نفس فرد را کاهش میدهد. همانطور که میدانید میزان اعتماد به نفس ارتباط مستقیمی با زیبایی فرد دارد بدین صورت که افرادی که دارای پوست‌های مشکل دار هستند به دلیل نواقص پوستی خود دارای اعتماد به نفس کمتری هستند.  اغلب افراد به دنبال آن هستند که اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و عیب‌های پوستی خود را رفع کنند.همانطور که میدانید یکی از اساسی‌ترین کارهایی که در زندگی خود باید انجام دهید مراقبت از پوست صورت است. تولید کلاژن و پروتئین‌های مفید برای جوان ماندن صورت ضروری است که متاسفانه با افزایش سن این روند کاهش میابد و در همین راستا پوست صورت افراد دچار افتادگی و چین و چروک خواهد شد. البته افرادی که در جوانی از پوست صورت خود مراقبت‌های لازم را انجام نداده‌اند نیز دچار پیری زود رس خواهند شد و سریعتر از دیگران مشکلات پوستی به سراغشان خواهد آمد. طبیعی است که پوست همه انسان‌ها در طول روز در معرض عوامل محیطی بسیار مخرب همچون نور خورشید، هوا، آلودگی و عادات نادرست روزانه قرار میگیرد که موجب تاثیرات منفی بر پوست خواهد شد.

 افراد زیادی اعتقاد بر روش‌های مستقیم داشته و برخی دیگر متوسل به روش‌های غیر مستقیم میشوند. با توجه به پیشرفتی که در این عرصه به وجود آمده است روش غیر مستقیمی به نام پلاژن تراپی میتواند روشی بسیار تاثیر گذار که دارای تهاجم بسیار کمی است و به جراحی نیازی ندارد در مقابله با مشکلات و نشانه‌های پیری پوست صورت شما باشد.

در استفاده از این روش  و فناوری پیشرفته در عرصه زیبباسازی پوست از تکنولوژی‌هایی از جمله TriPollar Tightening Skin ، DMA و RFF Trifractional Resurfacing که میتواند به صورت ترکیبی باشد استفاده میکنند. در این روش تلاش میکنند تا بتوانند پوست را بکشند و با  تحریک آن موجب تولید کلاژن شوند و پوست به اجبار بتواند خود را بازسازی کند.  

برای سلامتی و جوان ماندن پوست صورت به سه عنصر اساسی نیاز است که اگر در پوست وجود داشته باشد، پوست شما بسیار متراکم و جوان خواهد ماند. عدم وجود این مواد  در پوست صورت موجب شل شدن، ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست میشود. با استفاده از دستگاه پلاژن تراپی نیز میتوانید پوست خود را سفت، محکم و سالم نگهدارید.

 • کلاژن: این عنصر مانند یک داربست برای پوست صورت عمل میکند.
 • الاستین: برای برقرار کردن ارتباط و اتحاد میان سلول‌های صورت از این عنصر استفاده میشود.
 • هیالورونیک اسید: برای هیدراته، نرم کردن و پمپاژ کردن پوست صورت بسیار نقش مهمی دارد.

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

روند درمانی پلاژن تراپی چگونه است؟

روند درمان پلاژن تراپی در سه مرحله اصلی انجام خواهد شد: حرارت رسانی، آزاد سازی و بازسازی/ شکل دهی و صاف کردن پوست.

 • حرارت رسانی: در این مرحله با استفاده از دستگاه میزان انرژِی ساطع شده بافت‌های چربی زیر پوست را گرم نگه میدارد. با استفاده از این اثر حرارتی قطعا روند عادی متابولیسم چربی تشدید میشو و با استفاده از آن روند دفع آن از سلول‌های صورت سرعت بخشیده میشود. در این مرحله با استفاده از دستگاه هندریس اکسیژن رسان که دارای هدف پاکسازی و تمیز کردن سطح پوست است استفاده میکنند. خدمات فیشیال پوست آکادمی تاترو را نیز به شما پیشنهاد میکنیم.
 • آزاد سازی: با استفاده ازخارج کردن چربی از ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است باعث روشن‌تر شدن پوست فرد خواهد شد .در این روش نه تنها چربی‌هایزیر پوست فرد از بین میرود بلکه روند متابولیکی سلول‌ها با بهبود تغذیه سلول افزایش میابد.
 • بازسازی/ شکل دهی و صاف کردن پوست: انرژی متمرکز پلاژن، لایه‌های عمیق پوستی را به تولید کلاژن تحریک کرده زیرا تولید کلاژن است که به پوست این امکان را میدهد تا کشیده‌تر شده و بسیار صاف به نظر آید.  انرژی که تثبیت میشود باعث گرم شدن فیبرهای کلاژن میشود و در راستای این عمل پوست منقبض میشود.

آیا پلاژن تراپی دردناک است؟

همانطور که بالاتر بیان کردیم این روش کاملا بدون تهاجم و درمان فاقد  درد است. البته ممکن است درد بسیار اندکی همچون چسباندن یک باند پلاستیک به  پوست خود را در طول روش درمان حس کنید. پس از انجام این روش هرگز نیازی به استراحت نیست و درمانی سرپایی حساب میشود. بدین منظور که پس از آن میتوانید براحتی خودتان به منزل رفته و ادامه روز خود را طی کنید.

مزایای استفاده از پلاژن تراپی

قطعا استفاده از این روش دارای مزایای بسیار زیادی خواهد بود که مهم ترین آنها رفع چین و چروک پوست، از بین بردن خط‌های ریز، محکم کردن  و سفت کردن پوست صورت، کاهش دادن آکنه و زخم‌های به جا مانده و … است. رنگدانه‌های پوست با استفاده از این روش میتواند به حداقل ممکن برسد.  مزایای دیگری که میتوان در این روش نام برد:

 • تاثیر بر سفیدتر شدن پوست صورت و لایه برداری سریع است.
 • از بین بردن و کاهش هرگونه لکه پوستی
 • رساندن اکسیژن جهت بهبود سلولی به پوست فرد
 • به غیر از افرادی که صورت آنها جوش دارد از این روش برای همه نوع پوست استفاده میشود.
 • این روش درمانی بسیار سریع و موثر برای جلوگیری از چین و چروک و پیزی زود رس است.
 • با استفاده از این روش میتوانید به پوست خود آبرسانی انجام دهید و جوانسازی کنید.
 • میزان قوام پوست خود را افزایش میدهید و میزان چروک‌های پوست شما کاهش میابد.
 • از چربی‌های زیر پوست و سلولیت کاسته میشود.
 • حالت کشسانی پوست فرد بازگردانده میشود
 • خطوط ریزی که روی صورت وجود دارد با استفاده از این روش از بین رفته و پوست صاف میشود
 • پوست صورت سفت و محکم میشود و روند پیری به تعویق افتاده میشود.

عوارض استفاده از پلاژن تراپی چیست؟

روش پلاژن تراپی اصلا تهاجمی نبوده و هیچ درد و خونریزی در هنگام انجام آن حس نخواهید کرد. تنها حسی که افراد ممکن است در هنگام این روش احساس کنند ترکیبی از کمی لرزش و گرما بر روی پوست فرد است. در کل این روش کالا بی خطر و برای افرادی که دارای آلرژی و حساسیت نیستند کم ریسک است. اما برخی از افراد به دلیل حساسیت بدنی ممکن است دچار متحمل کمی عوارض بشوند که این عوارض عبارت است از:

 • کمی احساس درد موضعی که البته بسیار گذرا است.
 • حساس شدن و قرمز شدن نواحی از صورت
 • ایجاد تورم در ناحیه صورت
 • درصد کمی آسیب به بافت طبیعی پوست همچون تاول، پوسته شدن یا سوختگی
 • حساس شدن پوست برای مدت اندک
 • بهم خوردن میزان تعادل رنگدانه‌های پوست
 • ایجاد کمی کبودی در ناحیه
 • ایجاد جوش به صورت موقتی بر روی پوست صورت فرد

البته مواردی که نام بردیم بسیار نادر برای برخی از افراد اتفاق میافتد و در صورتی که شاهد همچین عوارضی بودند بهتر است به متخصص زیبایی خود مراجعه کنند. البته این عوارض به مدت  5 روز پس از انجام پلاژن تراپی کاملا طبیعی است و در صورت ادامه دار بودن متخصص زیبایی خود را در جریان بگذارید.

چه مراقبت‌هایی پس از پلاژن تراپی لازم است رعایت شود؟

انجام یکسری مراقبت‌های ویزه باعث تاثیر بیشتر مزایای این روش میشود. به همین صورت برخی موارد نیز بسیار برای افراد مضر است که باید از انجام آن جلوگیری کنند. از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید جلوگیزی از تابش آفتاب سوختگی پوست است. به همین علت است که باید یک هفته پیش از پلاژن تراپی و بعد از آن از کرم ضد  آفتاب بسیار قوی و باکیفیت استفاده کنید. بهتر است در صورت نیاز به برنزه کردن بدن‌های خود کمی صبر پیشه کنید تا دوره بهبودی بگذرد. دقت داشته باشید که اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سرمیبرید بهتر است انجام پلاژن تراپی را به تعویق بیاندازید. استفاده از این روش دارای هیچگونه دوره نقاهتی نبوده و نیست و میتوانید پس از انجام این کار بلافاصله فعالیت‌های عادی روزانه خود را از نو آغاز کنید.

اما برای دریافت نتیجه بهتر کافیست پس از انجام نکات زیر را به دقت انجام دهید:

 • بهتر است پیش از خروج از خانه حتما از یک ضد افتاب با کیفیت استفاده کنید که SPF  کافی نیز داشته باشد تا دچار آفتاب سوختگی نشوید.
 • هرگز ناحیه تحت درمان را در معرض هیچگونه گرما و اشعه یو وی قرار ندهید.
 • در صورتی که پوست شما دچار کبودی، تورم یا قرمزی شد بهتر است از کمپرس یخ برای تسکین آن استفاده نمائید.
 • به مدت 24 ساعت پس از انجام این روش هرگز از لوازم آرایشی استفاده ننمائید.

طبیعی است که با پلاژن تراپی میتوانید طیف وسیعی از مشکلات پوستی خود را برطرف کنید اما میزان موفقیت شما در این روش بستگی به متخصصی که انتخاب میکنید دارد. به همین علت است که میگویند به متخصصی که تجربه انجام این روش را به مدت عالی و کیفیت خوب دارد مراجعه کنید.

پلاژن تراپی و جوانسازی صورت یک خانم

سه کاربرد مهم روش پلاژن تراپی

دستگاه پلاژن تراپی دارای دو الی سه بازو استکه در هنگام استفاده شما احساس یک ماساژور بسیار دل پذیر را خواهید چشید. در ادامه سه کاربرد مهم این روش را شرح میدهیم:

 • کاربرد اولیه دستگاه پلاژن تراپی:

از این دستگاه جهت از بین بردن چین و چروک، از بین بردن خط‌هایی که روی صورت ایجاد شده است، لایه برداری و آبرسانی پوست، افزایش رطوبت پوست و جلوگیری از پیری پوستف از بین بردن لکه‌های پوستی و … استفاده میشود. در نهایت بهترین کاربرد آن در تقویت و شادابی پوست است.

 • کاربرد دوم دستگاه پلاژن تراپی:

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی oxygeno که اغلب از چشمه‌های آب گرم الهام میگیرد باعث جوانسازی پوست میشود. این تکنولوژی دارای دی اکسید کربن با غلظت بسیار بالا است که میتواند به اکسیژن رسانی پوست کمک کند. با استفاده از این دستگاه لایه بالایی پوست را لایه برداری کرده و به وسیله capsugen  میتوان پوست را برای دریافت موادی مغذی آماده نمود.

 • کاربرد سوم دستگاه پلاژن تراپی:

استفاده از تکنولوژی tripollar  نسل سوم آراف است که نیاز به جراحی را در این روند درمانی از بین برده و آسان کرده است. به وسیله تکنولوژی رادیو فرکانسی  tripollarمیتوان به راحتی جوانسازی پوست را انجام داد. اغلب استفاده از این دستگاه باعث ایجاد استحکام و سفتی در پوست صورت میشود  و میتواند همه بخش‌های صورت را بهبود بخشد.

آنچه باید در رابطه با پلاژن تراپی بدانید این است که به مرور زمان و با افزایش سن افراد قطعا پوست صورت آنها تحت تاثیر قرار گرفته و دچار چین و چروکخواهد شد.  البته در برخی موارد به دلیل قرار گرفتن فرد در معرض آلودگی و آفتاب شدید و رسیدگی نکردن مناسب به پوست خود باعث از بین رفتن میزان رطوبت و زیبایی آن میشود. طبیعی است که به مرور بافت‌های صورت میزان استحکام و سفتی خود را از دست میدهند و در راستای این مورد پوست صورت آنها دچار افتادگی میشود. جالب است بدانید با استفاده از این دستاه میتوانید از پیری زودرس جلوگیری کنید و جوانسازی پوست خود را تسریع کنید. دستگاهی که برای پلاژن تراپی استفاده میشود دارای یکسری سوزن‌های بسیار ریز است که امواج رادیویی کاملا بی خط را بر روی پوست فرد وارد میکند. در این روش از گرم کردن پوست صورت به وسیله طول موج‌های رادیویی استفاده میشود تا پوست صورت فرد را سفت تر کرده و فرم خوبی به آن ببخشند. با وجود اینکه در این روش تزریقب انجام میشود اما تقریبا این روش غیر تهاجمی است و دردی حس نخواهید کرد. بسیار با سرعت میتوانید نتیجه پلازن تراپی را دریافت کنید و با استفاده از اولین جلسه به صورت کاملا نمایان تغییر را بببینید و حس کنید. استفاده از این روش هیچگونه دوره نقاهت و بهبودی نخواهد داشت و میتوانید بلافاصله پس از انجام به زندگی عادی خود ادامه دهید و فعالیت روزانه خود را از سر بگیرید. طبیعی است برای چند روزی شاهد کمی تورم یا قرمزی در ناحیه صورت باشید که بهتر است از کمپرس یخ برای کاهش آن استفاده نمائید. هرگز به مدت یک هفته پس از پلاژن تراپی بدون استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF کافی در معرض نور مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. 

2 thoughts on “پلاژن تراپی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02126230193